ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 31/05/2020 10:01

Protesta anti- lockdown në Spanjë, ‘të djathtët ekstremë’ iniciojnë qytetarët në tubime me makina

Protesta anti- lockdown në Spanjë, ‘të djathtët ekstremë’ iniciojnë qytetarët në tubime me makina
Protesta masive janë bërë në Spanjë këtë të shtunë pasi të djathtët ektremë të partisë Vox u kanë bërë thirrje qytetarëve për tubime anti- lockdown. Në fakt këto tubime janë bërë bllokuar rrugët, me makina dhe me flamuj ...
BalkanWeb | 23-May-2020 22:57
Protesta masive janë bërë në Spanjë këtë të shtunë pasi të djathtët ektremë të partisë Vox u kanë bërë thirrje qytetarëve për tubime anti- lockdown. Në fakt këto tubime janë bërë bllokuar rrugët, me makina dhe me flamuj ...

FOTO/ Pas 2 orësh e gjysmë kërkime, arrestohet në Korfuz ”Dragoi i Kavos”, nxirret me barrelë nga përroi
GREQI Dimitris Aspiotis, i njohur ndryshe si ”Dragoi i Kavos” është arrestuar gjatë ditës së sotme në Korfuz. I njohur për përdhunimet e disa turisteve britanike si dhe një shqiptareje ai u arrestua dhe u shpëtua nga ...
BalkanWeb | 23-May-2020 22:57
GREQI Dimitris Aspiotis, i njohur ndryshe si ”Dragoi i Kavos” është arrestuar gjatë ditës së sotme në Korfuz. I njohur për përdhunimet e disa turisteve britanike si dhe një shqiptareje ai u arrestua dhe u shpëtua nga ...

Koronavirusi/ Kurti bisedë telefonike me kryeministrin teknik maqedonas: Bashkëpunim për arritjen e qëllimeve rajonale
Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun teknik maqedonas, Oliver Spasovski. Sipas mediave të huaja, thuhet se çështje kryesore e bisedës ka qenë koronavirusi, në të ...
BalkanWeb | 23-May-2020 22:04
Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun teknik maqedonas, Oliver Spasovski. Sipas mediave të huaja, thuhet se çështje kryesore e bisedës ka qenë koronavirusi, në të ...

Zef Deda puth muret e Teatrit ”Migjeni”: Nuk ka forcë në botë që ia luan themelet
SHKODRA Aktori i mirënjohur shkodran, Zef Deda ka mbajtur një fjalim emocionues gjatë protestës sensibilizuese të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit në Shkodër. Deda gjatë fjalimit ka puthut muret e Teatrit ”Migjeni” duke ...
BalkanWeb | 23-May-2020 21:51
SHKODRA Aktori i mirënjohur shkodran, Zef Deda ka mbajtur një fjalim emocionues gjatë protestës sensibilizuese të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit në Shkodër. Deda gjatë fjalimit ka puthut muret e Teatrit ”Migjeni” duke ...

Vijon rënia e shifrave në Itali, 119 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit
ITALI Fundjava e ka gjetur Italinë me një vijueshmëri të rënies së numrit të viktimave nga COVID-19. 119 viktima janë shënuar në 24- orët e fundit nga COVID-19 teksa dje kishte 130. Po ashtu rënie ka pësuar edhe numri i ...
BalkanWeb | 23-May-2020 21:37
ITALI Fundjava e ka gjetur Italinë me një vijueshmëri të rënies së numrit të viktimave nga COVID-19. 119 viktima janë shënuar në 24- orët e fundit nga COVID-19 teksa dje kishte 130. Po ashtu rënie ka pësuar edhe numri i ...

VIDEO/ U gjobit me 2 milionë lekë, ja si biznesmeni në Himarë sistemonte plazhin me eskavator
HIMARA Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë ka publikuar videon ku duket se si në plazhin e Himarës biznesmeni 44- vjeçar kishte futur eskavatorin për të sistemuar plazhin. Në një hapësirë publike biznesmeni kërkonte të ...
BalkanWeb | 23-May-2020 21:32
HIMARA Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë ka publikuar videon ku duket se si në plazhin e Himarës biznesmeni 44- vjeçar kishte futur eskavatorin për të sistemuar plazhin. Në një hapësirë publike biznesmeni kërkonte të ...

FOTO/ Rama uron Fitër Bajramin me Xhaminë e Et’hem Bej: Paqja dhe mëshira e Allahut qoftë me ju
Kryeministri Edi Rama uron besimtarët myslimanë festën e Fitër Bajramit me një foto nga xhamia e Et’hem Bej në Tiranë. Në foto shkruhet se ”Paqja dhe mëshira e Allahut qoftë me ju”. Nesër zonat e kuqe do të jenë të ...
BalkanWeb | 23-May-2020 21:26
Kryeministri Edi Rama uron besimtarët myslimanë festën e Fitër Bajramit me një foto nga xhamia e Et’hem Bej në Tiranë. Në foto shkruhet se ”Paqja dhe mëshira e Allahut qoftë me ju”. Nesër zonat e kuqe do të jenë të ...

Britania shënon 282 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit, totali shkon në 36 mijë e 675
BRITANIA Në Britani këtë 23 maj janë shënuar 282 viktima nga koronavirusi. Totali tashmë shkon në 36 mijë e 675 teksa Britania po jep shenjat e para të rihapjes. Në qershor Britania do hapë kufijtë por vetëm me ...
BalkanWeb | 23-May-2020 20:41
BRITANIA Në Britani këtë 23 maj janë shënuar 282 viktima nga koronavirusi. Totali tashmë shkon në 36 mijë e 675 teksa Britania po jep shenjat e para të rihapjes. Në qershor Britania do hapë kufijtë por vetëm me ...

Video/ Bajerni i Mynihut nuk del huq, përballja me Ajntrahtin mbyllet me festival golash!
Asnjë problem për Bajernin. Fiton dhe rikthen diferencën në +4 me Borusian e Dortmundit duke vijuar të komandojë Bundesligën, tashmë në kuotën e 61 pikëve. “Viktima” e radhës e autoblindit bavarez ishte Ajntrahti i ...
BalkanWeb | 23-May-2020 20:28
Asnjë problem për Bajernin. Fiton dhe rikthen diferencën në +4 me Borusian e Dortmundit duke vijuar të komandojë Bundesligën, tashmë në kuotën e 61 pikëve. “Viktima” e radhës e autoblindit bavarez ishte Ajntrahti i ...

Përdhunoi shqiptaren, pikaset pas 8 vitesh në Greqi ‘Dragoi i Kavos’, Policia e kërkon në një greminë
GREQI Dimitri Spioti, i etiketuar dhe me nofkën ‘Dragoi i Kavos’ është pikasur nga policia greke pasi është në kërkim për përdhunimin e një shqiptareje dhe 6 britanikeve. Ai është dënuar me 52 vite burg për këto veprime ...
BalkanWeb | 23-May-2020 19:46
GREQI Dimitri Spioti, i etiketuar dhe me nofkën ‘Dragoi i Kavos’ është pikasur nga policia greke pasi është në kërkim për përdhunimin e një shqiptareje dhe 6 britanikeve. Ai është dënuar me 52 vite burg për këto veprime ...

Festa e Fitër Bajramit/ Katari i dhuron pako ushqimore 300 familjeve në Berat
Qatar Charity Albania ndihmon 300 familje nberat Berat me pako ushqimore,me rastin e Bajramit. 180 familjeve me nevoja të veçanta dhe 120 familje me fëmijë jetim përfituan pako 35 kg,me produkte ushqimore për një muaj. ...
BalkanWeb | 23-May-2020 19:31
Qatar Charity Albania ndihmon 300 familje nberat Berat me pako ushqimore,me rastin e Bajramit. 180 familjeve me nevoja të veçanta dhe 120 familje me fëmijë jetim përfituan pako 35 kg,me produkte ushqimore për një muaj. ...

Protestë tek Liqeni Artificial, qytetarët thyejnë me forcë perimetrin, Policia përpiqet t’i ndalojë
TIRANA Një protestë është mbajtur sot tek Liqeni Artificial në Tiranë pasi ky i fundit është mbyllur këtë fundjavë. Qytetarët kanë thyer me forcë perimetrin e Policisë dhe kanë hyrë të bëjnë shëtje. Policia nga ana ...
BalkanWeb | 23-May-2020 19:25
TIRANA Një protestë është mbajtur sot tek Liqeni Artificial në Tiranë pasi ky i fundit është mbyllur këtë fundjavë. Qytetarët kanë thyer me forcë perimetrin e Policisë dhe kanë hyrë të bëjnë shëtje. Policia nga ana ...

Rubrika gazmore/ Çfarë e mundon Gjiknurin dhe batuta ndryshe e Kryemadhit
Rubrika gazmore e emisionit “Kjo Javë” përgatitur nga Riolind Luzi, sjell për shikuesit momente ndryshe nga personalitetet përgjatë veprimtarive të javës. Monika Kryemadhi teksa qëndronte e ulur në tokë tek teatri ka ...
BalkanWeb | 23-May-2020 19:14
Rubrika gazmore e emisionit “Kjo Javë” përgatitur nga Riolind Luzi, sjell për shikuesit momente ndryshe nga personalitetet përgjatë veprimtarive të javës. Monika Kryemadhi teksa qëndronte e ulur në tokë tek teatri ka ...

”I thashë jam gazetare”, Fatmira Nikolli: Gjatë shembjes së Teatrit më vodhën çantën, kisha sende me vlerë shpirtërore
Gazetarja Fatmira Nikolli e ftuar në emisionin ”Kjo Javë” në News24 ka denoncuar vjedhjen e çantës së saj gjatë shembjes së Teatrit. Ajo tha se së bashku me kolegët apo aktivistët kishin lënë çantat tek rafti në hyrje ...
BalkanWeb | 23-May-2020 19:05
Gazetarja Fatmira Nikolli e ftuar në emisionin ”Kjo Javë” në News24 ka denoncuar vjedhjen e çantës së saj gjatë shembjes së Teatrit. Ajo tha se së bashku me kolegët apo aktivistët kishin lënë çantat tek rafti në hyrje ...

Gazetarja Fatmira Nikolli tregon si u shemb TK: Qëndrova deri në fund, u nxora jashtë me forcë nga policë të armatosur!
Gazetarja e Kulturës në News 24, Fatmira Nikolli tregon momentet e para të ndërhyrjes së policisë në Teatrin Kombëtar mëngjesin e 18 Majit. Ajo thotë se e ka ndjekur hap pas hapi shembjen, madje thotë se është tërhequr ...
BalkanWeb | 23-May-2020 18:59
Gazetarja e Kulturës në News 24, Fatmira Nikolli tregon momentet e para të ndërhyrjes së policisë në Teatrin Kombëtar mëngjesin e 18 Majit. Ajo thotë se e ka ndjekur hap pas hapi shembjen, madje thotë se është tërhequr ...

Teatri/ Asqeriu mes lotësh në studion e ”Kjo Javë”: Artistët nuk shtypen, kemi në gjak lirinë (Thirrja për Ramën)
Aktori i mirënjohur shqiptar, Bujar Asqeriu në emisionin ”Kjo Javë” të Nisida Tufës në News24 ka thënë se rezistenca për Teatrin është më fisnikja dhe artistët nuk shtypen. Ai thotë se artistët kanë në gjak lirinë dhe ...
BalkanWeb | 23-May-2020 18:44
Aktori i mirënjohur shqiptar, Bujar Asqeriu në emisionin ”Kjo Javë” të Nisida Tufës në News24 ka thënë se rezistenca për Teatrin është më fisnikja dhe artistët nuk shtypen. Ai thotë se artistët kanë në gjak lirinë dhe ...

Kërcënime për ta mbajtur larg teatrit? Përlotet Bujar Asqeriu: S’kam pse i bëj publike, çfarë përjetova ditën kur u shemb teatri
Aktori i njohur, Bujar Asqeriu i ftuar në studion e emisionit “Kjo Javë” në News 24, ka lënë të kuptohet se është kërcënuar dhe mbajtur larg teatrit, por thotë se shembja e tij ka qënë një goditje e thellë edhe për atë ...
BalkanWeb | 23-May-2020 18:38
Aktori i njohur, Bujar Asqeriu i ftuar në studion e emisionit “Kjo Javë” në News 24, ka lënë të kuptohet se është kërcënuar dhe mbajtur larg teatrit, por thotë se shembja e tij ka qënë një goditje e thellë edhe për atë ...

“Po pickoja veten, me dukej si një ëndër”, Bujar Asqeriu: Ditën kur u shemb Teatri piva disa qetësues, pata një një problem kardiak. S’doja të isha pjesë e aleancës pasi ata trokisnin në dyert e partive
Aktori i njohur, Bujar Asqeriu i ftuar në studion e emisionit “Kjo Javë” në News 24, tha se ditën kur u shemb teatri ai ka pësuar një problem kardiak. “Unë u zgjova që në orën 4 e 30, po pickoja vetën, me dukej si një ...
GazetaTema | 23-May-2020 19:02
Aktori i njohur, Bujar Asqeriu i ftuar në studion e emisionit “Kjo Javë” në News 24, tha se ditën kur u shemb teatri ai ka pësuar një problem kardiak. “Unë u zgjova që në orën 4 e 30, po pickoja vetën, me dukej si një ...

Robert Budina nga Shkodra: Teatri ishte dëshmori i parë i rënies së demokracisë, ka një sensibilizim në gjithë Europën
Regjisori Robert Budina ka folur nga Shkodra aty ku Aleanca po mbledh firmat për peticionin e rindërtimit të Teatrit Kombëtar. Budina thotë se Teatri ishte dëshmori i parë i rënies së demokracisë prandaj dhe ka një ...
BalkanWeb | 23-May-2020 18:24
Regjisori Robert Budina ka folur nga Shkodra aty ku Aleanca po mbledh firmat për peticionin e rindërtimit të Teatrit Kombëtar. Budina thotë se Teatri ishte dëshmori i parë i rënies së demokracisë prandaj dhe ka një ...

Shembja e Teatrit/ Bujar Asqeriu: Prisja që qeveria t’i vinte gishtin kokës, as ‘El Chapo’ nuk u sulmua me aq policë
Aktori Bujar Asqeriu i ftuar në emisionin ”Kjo Javë” të Nisida Tufës në News24 ka thënë se priste reflektim nga qeveria për shembjen e Teatrit Kombëtar. Asqeriu thotë se as kryetrafikanti i Meksikës, ‘El Chapo’ nuk u ...
BalkanWeb | 23-May-2020 18:17
Aktori Bujar Asqeriu i ftuar në emisionin ”Kjo Javë” të Nisida Tufës në News24 ka thënë se priste reflektim nga qeveria për shembjen e Teatrit Kombëtar. Asqeriu thotë se as kryetrafikanti i Meksikës, ‘El Chapo’ nuk u ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved