ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/06/2020 02:29

Del data, ja kur do të hapet kufiri i Shqipërisë me Kosovën

Del data, ja kur do të hapet kufiri i Shqipërisë me Kosovën
Shqipëria pritet që ta hapë kufirin me Kosovën më 28 maj. “Pra me 28, eventualisht në fund të muajit planifikohet të hapet kufiri me Kosovën”, thotë burimi brenda qeverisë shqiptare. Në ndërkohë edhe kryeministri ...
Telegraf | 22-May-2020 16:42
Shqipëria pritet që ta hapë kufirin me Kosovën më 28 maj. “Pra me 28, eventualisht në fund të muajit planifikohet të hapet kufiri me Kosovën”, thotë burimi brenda qeverisë shqiptare. Në ndërkohë edhe kryeministri ...

Rama, për herë të parë për sëmundjen e Gregut: Aty njoha Zotin!
Kryeministri Rama ka folur për herë të parë për atë pjesë të mbetur në hyje të jetës së tij, sëmundjen e të birit, Gregut, i cili për pak sa nuk iku nga kjo botë në një moshë shumë të re, aty nga mesi i viteve 2000. ...
GazetaTema | 21-May-2020 18:26
Kryeministri Rama ka folur për herë të parë për atë pjesë të mbetur në hyje të jetës së tij, sëmundjen e të birit, Gregut, i cili për pak sa nuk iku nga kjo botë në një moshë shumë të re, aty nga mesi i viteve 2000. ...

Zbulohet data kur do të hapet kufiri Shqipëri-Kosovë
Shqipëria pritet që ta hapë kufirin me Kosovën më 28 maj. “Pra me 28, eventualisht në fund të muajit planifikohet të hapet kufiri me Kosovën”, thotë burimi brenda qeverisë shqiptare. Në ndërkohë edhe kryeministri ...
Ina-Online | 22-May-2020 22:28
Shqipëria pritet që ta hapë kufirin me Kosovën më 28 maj. “Pra me 28, eventualisht në fund të muajit planifikohet të hapet kufiri me Kosovën”, thotë burimi brenda qeverisë shqiptare. Në ndërkohë edhe kryeministri ...

Kur do të hapet kufiri Kosovë-Shqipëri
Ambasadori i Shqiprisë në Kosovë, Qemajl Minxhozi tha në RTK se kufiri me Shqipërinë hapet brenda këtij muaji. “Kufiri me Shqipërinë hapet brenda këtij muaji, do të thotë brenda shtatë- tetë ditësh. Ne jemi munduar që ...
AlbInfo | 22-May-2020 17:32
Ambasadori i Shqiprisë në Kosovë, Qemajl Minxhozi tha në RTK se kufiri me Shqipërinë hapet brenda këtij muaji. “Kufiri me Shqipërinë hapet brenda këtij muaji, do të thotë brenda shtatë- tetë ditësh. Ne jemi munduar që ...

Shqipëria hap kufirin me Kosovën më 28 maj, Kosova s’ka akoma datë
Kështu kanë konfirmuar burime zyrtare për Klan Kosovën. “Pra me 28, eventualisht në fund të muajit planifikohet të hapet kufiri me Kosovën”, thotë burimi brenda qeverisë shqiptare. Në ndërkohë edhe kryeministri shqiptar ...
Lajminet | 22-May-2020 16:12
Kështu kanë konfirmuar burime zyrtare për Klan Kosovën. “Pra me 28, eventualisht në fund të muajit planifikohet të hapet kufiri me Kosovën”, thotë burimi brenda qeverisë shqiptare. Në ndërkohë edhe kryeministri shqiptar ...

Shqipëria ka caktuar datën për hapjen e kufirit me Kosovën, Prishtina s’ka vendosur
Shqipëria pritet që ta hapë kufirin me Kosovën më 28 maj. “Pra me 28, eventualisht në fund të muajit planifikohet të hapet kufiri me Kosovën”, thotë burimi brenda qeverisë shqiptare. Në ndërkohë edhe kryeministri ...
Gazeta Express | 22-May-2020 16:12
Shqipëria pritet që ta hapë kufirin me Kosovën më 28 maj. “Pra me 28, eventualisht në fund të muajit planifikohet të hapet kufiri me Kosovën”, thotë burimi brenda qeverisë shqiptare. Në ndërkohë edhe kryeministri ...

Rama: Brenda këtij muaji Shqipëria do të jetë e hapur tërësisht
Gjatë fjalës së tij në Kuvend, kryeministri shqiptar Edi Rama duke folur për mënyrën sesi u menaxhua kriza e coronavirusit u shpreh se brenda majit Shqipëria do të jetë e hapur tërësisht. “Përderisa ne ja dolëm ...
Telegrafi | 21-May-2020 16:41
Gjatë fjalës së tij në Kuvend, kryeministri shqiptar Edi Rama duke folur për mënyrën sesi u menaxhua kriza e coronavirusit u shpreh se brenda majit Shqipëria do të jetë e hapur tërësisht. “Përderisa ne ja dolëm ...

Shqipëria hap kufirin me Kosovën më 28 maj, Kosova s’ka akoma datë
Shqipëria pritet që ta hapë kufirin me Kosovën më 28 maj. Kështu kanë konfirmuar burime zyrtare për Klan Kosovën. “Pra me 28, eventualisht në fund të muajit planifikohet të hapet kufiri me Kosovën”, thotë burimi brenda ...
EkonomiaOnline | 22-May-2020 16:09
Shqipëria pritet që ta hapë kufirin me Kosovën më 28 maj. Kështu kanë konfirmuar burime zyrtare për Klan Kosovën. “Pra me 28, eventualisht në fund të muajit planifikohet të hapet kufiri me Kosovën”, thotë burimi brenda ...

Shqipëria hap kufirin me Kosovën më 28 maj, Kosova s’ka akoma datë
Shqipëria pritet që ta hapë kufirin me Kosovën më 28 maj. Kështu kanë konfirmuar burime zyrtare për Klan Kosovën. “Pra me 28, eventualisht në fund të muajit planifikohet të hapet kufiri me Kosovën”, thotë burimi brenda ...
Medial | 22-May-2020 16:03
Shqipëria pritet që ta hapë kufirin me Kosovën më 28 maj. Kështu kanë konfirmuar burime zyrtare për Klan Kosovën. “Pra me 28, eventualisht në fund të muajit planifikohet të hapet kufiri me Kosovën”, thotë burimi brenda ...

Maqedonia heziton t’i hapë kufijtë me fqinjët
Autoritetet në Maqedoninë e Veriut mbeten në qëndrimin se është ende herët për hapjen e kufijve dhe se kur të vijë koha kjo duhet të bëhet në koordinim me shtetet fqinje. Por autoritetet në vendet fqinje nuk pritën ...
AlbInfo | 22-May-2020 16:03
Autoritetet në Maqedoninë e Veriut mbeten në qëndrimin se është ende herët për hapjen e kufijve dhe se kur të vijë koha kjo duhet të bëhet në koordinim me shtetet fqinje. Por autoritetet në vendet fqinje nuk pritën ...

Shqipëria hap kufirin me Kosovën më 28 maj, Kosova s’ka akoma datë
Shqipëria pritet që ta hapë kufirin me Kosovën më 28 maj. Kështu kanë konfirmuar burime zyrtare për Klan Kosovën. “Pra me 28, eventualisht në fund të muajit planifikohet të hapet kufiri me Kosovën”, thotë burimi brenda ...
Klan Kosova | 22-May-2020 16:00
Shqipëria pritet që ta hapë kufirin me Kosovën më 28 maj. Kështu kanë konfirmuar burime zyrtare për Klan Kosovën. “Pra me 28, eventualisht në fund të muajit planifikohet të hapet kufiri me Kosovën”, thotë burimi brenda ...

Shqipëria brenda këtij muaji hap kufijtë, përgatitjet për sezonin turistik
“Brenda majit, vendi do jetë i hapur tërësisht, kufijtë do të jenë të hapur dhe në përgatitemi për sezonin turstik”, tha Rama. “Jam i prekur nga dashuria e beftë për Teatrin. Meqë kështu erdhi kjo punë dhe Shqipëria pa ...
Ina-Online | 22-May-2020 03:00
“Brenda majit, vendi do jetë i hapur tërësisht, kufijtë do të jenë të hapur dhe në përgatitemi për sezonin turstik”, tha Rama. “Jam i prekur nga dashuria e beftë për Teatrin. Meqë kështu erdhi kjo punë dhe Shqipëria pa ...

Rama: Do të përgatitemi për sezonin turistik
Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij në Kuvend, theksoi se “ natyrisht jo duke i kërkuar atyre që bëjnë zgjedhjen e gabuar duke i kthyer shpinën të madhit Shekspir. Ndërkohë që i kanë sytë ngulur tek teatri, por duke ...
AlbInfo | 21-May-2020 19:07
Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij në Kuvend, theksoi se “ natyrisht jo duke i kërkuar atyre që bëjnë zgjedhjen e gabuar duke i kthyer shpinën të madhit Shekspir. Ndërkohë që i kanë sytë ngulur tek teatri, por duke ...

Rama ndau publikisht historinë e dhimbshme me Gregun, Kryemadhi e ‘thumbon’: Dashurinë për fëmijët mund ta shprehim edhe pa i përdorur politikisht
Kryeministri Edi Rama, nga foltorja e Kuvendit ndau sot një histori personale, edhe pse debati po kulmon për shembjen e Teatrit Kombëtar dhe tensioneve që solli pas. Kryeministri foli për momentin e vështirë kur vite më ...
Politiko | 21-May-2020 18:05
Kryeministri Edi Rama, nga foltorja e Kuvendit ndau sot një histori personale, edhe pse debati po kulmon për shembjen e Teatrit Kombëtar dhe tensioneve që solli pas. Kryeministri foli për momentin e vështirë kur vite më ...

Gati për sezonin veror- Ja kur do të lirohet Shqipëria dhe do të mund të planifikoni pushimet
Kryeministri Edi Rama dha sot lajmin e mirë, ndërsa tha se brenda këtij muaji, vendi do të hapet tërësisht dhe do të nisë edhe sezoni turistik. Nga foltorja e Kuvendit, ku iu përgjigj kritikëve, Rama u shpreh se ...
EkonomiaOnline | 21-May-2020 17:54
Kryeministri Edi Rama dha sot lajmin e mirë, ndërsa tha se brenda këtij muaji, vendi do të hapet tërësisht dhe do të nisë edhe sezoni turistik. Nga foltorja e Kuvendit, ku iu përgjigj kritikëve, Rama u shpreh se ...

Rama: Brenda majit hapim kufijtë e Shqipërisë, do nisë sezoni turistik
Brenda muajt maj kufijtë e Shqipërisë do të hapen. Kështu deklaroi kryeministri Edi Rama nga foltorja e Kuvendit. Ai pohoi se vendi do të përgatitet për sezonin e ri turistik, ndërkohë që nuk përjashtoi edhe një rikthim ...
Portalb | 21-May-2020 15:51
Brenda muajt maj kufijtë e Shqipërisë do të hapen. Kështu deklaroi kryeministri Edi Rama nga foltorja e Kuvendit. Ai pohoi se vendi do të përgatitet për sezonin e ri turistik, ndërkohë që nuk përjashtoi edhe një rikthim ...

“Do jepja edhe jetën që ta ktheja nga koma”, kush është ‘njeriu i zemrës’ për të cilin foli Rama në Kuvend
Kryeministri Edi Rama ndau sot një histori personale gjatë fjalës së tij në Kuvend, ndonëse në kulmin e debateve pas shembjes së Teatrit Kombëtar dhe thellimit të krizës politike në vend. Duke u ndalur te përballimi i ...
Politiko | 21-May-2020 15:42
Kryeministri Edi Rama ndau sot një histori personale gjatë fjalës së tij në Kuvend, ndonëse në kulmin e debateve pas shembjes së Teatrit Kombëtar dhe thellimit të krizës politike në vend. Duke u ndalur te përballimi i ...

Koronavirusi, Rama: Brenda majit Shqipëria do të jetë e hapur tërësisht
Kkryeministri Edi Rama u shpreh se brenda muajit maj vendi do të jetë i hapur tërësisht nga masat e marra për pandeminë. Ai theksoi se do të hapen edhe kufijtë dhe do të përgatitemi për sezonin turistik. “Nëse nuk do të ...
GazetaTema | 21-May-2020 14:14
Kkryeministri Edi Rama u shpreh se brenda muajit maj vendi do të jetë i hapur tërësisht nga masat e marra për pandeminë. Ai theksoi se do të hapen edhe kufijtë dhe do të përgatitemi për sezonin turistik. “Nëse nuk do të ...

Rama: Shqipëria do të jetë e hapur tërësisht, brenda këtij muaji
Tiranë, 21 maj 2020 – Kryeministri Edi Rama tha se Shqipëria do të jetë e hapur tërësisht Brenda këtij muaji. ”Përderisa ne ia dolëm, natyrisht që s’mund të kesh bërë zgjedhjen e gabuar dhe duke mos dëgjuar Shekspirin ...
Illyriapress | 21-May-2020 15:39
Tiranë, 21 maj 2020 – Kryeministri Edi Rama tha se Shqipëria do të jetë e hapur tërësisht Brenda këtij muaji. ”Përderisa ne ia dolëm, natyrisht që s’mund të kesh bërë zgjedhjen e gabuar dhe duke mos dëgjuar Shekspirin ...

Replikat, Rama: Më kujton Sandër Prosin, Murrizi: Ti më dukesh si Skënderbeu i Elisës
Në seancën e sotme parlamentare ka patur një sërë replikash mes kryeministrit Rama dhe deputetëve opozitarë. Një prej tyre, Myslim Murrizi, ka patur një sërë batutash me kryeministrin, i cili i tha deputetit se i ...
Gazeta Express | 21-May-2020 15:21
Në seancën e sotme parlamentare ka patur një sërë replikash mes kryeministrit Rama dhe deputetëve opozitarë. Një prej tyre, Myslim Murrizi, ka patur një sërë batutash me kryeministrin, i cili i tha deputetit se i ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved