ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/05/2020 10:44

Xhaçka në takimin e posaçëm të OSBE-së: Shqipëria përfaqësim gjithnjë e më të lartë të grave në sektorin e mbrojtjes

Xhaçka në takimin e posaçëm të OSBE-së: Shqipëria përfaqësim gjithnjë e më të lartë të grave në sektorin e mbrojtjes
“Përfaqësimi gjithnjë e më i lartë i grave në sektorin e mbrojtjes përbën një vlerë të shtuar, në axhendën e të drejtave të grave e vajzave në shoqërinë shqiptare në tërësi”. Kështu deklaroi ministrja e Mbrojtjes, Olta ...
BalkanWeb | 23-May-2020 10:10
“Përfaqësimi gjithnjë e më i lartë i grave në sektorin e mbrojtjes përbën një vlerë të shtuar, në axhendën e të drejtave të grave e vajzave në shoqërinë shqiptare në tërësi”. Kështu deklaroi ministrja e Mbrojtjes, Olta ...

Koronavirusi, në SHBA 1,6 milion të infektuar, në 24 orët e fundit 1260 viktima
Të vdekurit për shkak të koronavirusit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë shkuar në 1260 në 24 orët e fundit. Janë këto të dhënat e bëra publike nga John Hopkins University. Rastet me të infektuar e kanë kaluar ...
BalkanWeb | 23-May-2020 10:03
Të vdekurit për shkak të koronavirusit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë shkuar në 1260 në 24 orët e fundit. Janë këto të dhënat e bëra publike nga John Hopkins University. Rastet me të infektuar e kanë kaluar ...

Kjo është Tove Lo, ylli i pop-it suedez që performon topless
Fansat e Tove Lo duhet të presin akoma edhe për pak. Ylli i pop-it suedez duhet të performonte për herë të parë në Itali në 7 korrik por i gjithë turneu i saj është anuluar për shkak të koronavirusit. Me katër albume ...
BalkanWeb | 23-May-2020 09:48
Fansat e Tove Lo duhet të presin akoma edhe për pak. Ylli i pop-it suedez duhet të performonte për herë të parë në Itali në 7 korrik por i gjithë turneu i saj është anuluar për shkak të koronavirusit. Me katër albume ...

Koronavirusi, studimi i Universitetit të Genovas: Në Liguria filloi të qarkullonte më 8 dhjetor
Koronavirusi në Itali ka mbërritur pothuajse dy muaj përpara 20 shkurtit, ditën në të cilën u konstatua çështja e parë e Codognos. Ajo që e tregon këtë është një studim që kryqëzon të dhënat midis skanerit të mushkërive ...
BalkanWeb | 23-May-2020 09:40
Koronavirusi në Itali ka mbërritur pothuajse dy muaj përpara 20 shkurtit, ditën në të cilën u konstatua çështja e parë e Codognos. Ajo që e tregon këtë është një studim që kryqëzon të dhënat midis skanerit të mushkërive ...

NASA miraton fluturimin e parë hapësinor me një raketë SpaceX
NASA miratoi sot lëshimin në hapësirë, për në 27 maj, të dy astronautëve me një raketë SpaceX, drejt Stacionit Ndërkombëtar Hapësinor (ISS), që shënon edhe një hap të rëndësishëm drejt shkëputjes nga varësia ruse që nga ...
BalkanWeb | 23-May-2020 08:46
NASA miratoi sot lëshimin në hapësirë, për në 27 maj, të dy astronautëve me një raketë SpaceX, drejt Stacionit Ndërkombëtar Hapësinor (ISS), që shënon edhe një hap të rëndësishëm drejt shkëputjes nga varësia ruse që nga ...

Presidenti Trump i konsideron objektet fetare si qendra “jetike”: Të rihapen këtë fundjavë
Presidenti Trump thotë se i konsideron objektet fetare si qendra “jetike” dhe u ka bërë thirrje guvernatorëve të lejojnë rihapjen e tyre këtë fundjavë. “Sot identifikoj objektet fetare: kishat, sinagogat, xhamitë si ...
BalkanWeb | 23-May-2020 07:52
Presidenti Trump thotë se i konsideron objektet fetare si qendra “jetike” dhe u ka bërë thirrje guvernatorëve të lejojnë rihapjen e tyre këtë fundjavë. “Sot identifikoj objektet fetare: kishat, sinagogat, xhamitë si ...

Izolimi në fundjavë, Vasili: Mos ju bindni, bëjeni faljen e Bajramit. Rama me 1500 policë sup më sup dhunoi më 17 maj të gjitha rregullat e pandemisë
TIRANË Ndërsa kryeministri Edi Rama njoftoi dje se edhe kjo fundjavë do ketë rregullat e asaj të kaluar, pra me kufizime oraresh e dalje vetëm për pensionistë e prindër me fëmijë sipas fashës orare, nënkryetari i LSI-së ...
BalkanWeb | 23-May-2020 07:32
TIRANË Ndërsa kryeministri Edi Rama njoftoi dje se edhe kjo fundjavë do ketë rregullat e asaj të kaluar, pra me kufizime oraresh e dalje vetëm për pensionistë e prindër me fëmijë sipas fashës orare, nënkryetari i LSI-së ...

Mollaj/ Nëna me dy jetimë jetonin në kushte mizerje. Sidrit Bejleri u dorëzon çelësin e apartamentit
Ekipi i emisionit “Shqiptarët për shqiptarët” udhëtuan në fshatin Mollaj të Ballshit. Në këtë fshat të largët jeton Edlira Shametaj me dy fëmijët e saj adoleshentë Kreshikun dhe Donaldin. Kryefamiljari ka ndërruar jetë ...
BalkanWeb | 22-May-2020 23:18
Ekipi i emisionit “Shqiptarët për shqiptarët” udhëtuan në fshatin Mollaj të Ballshit. Në këtë fshat të largët jeton Edlira Shametaj me dy fëmijët e saj adoleshentë Kreshikun dhe Donaldin. Kryefamiljari ka ndërruar jetë ...

E rëndë/ Nëna sadiste detyron të birin të shkojë në shkollë me fustan si dënim: Shpullat nuk dhanë efekt!
Një nënë mizore kishte blerë një fustan posaçërisht për të turpëruar të birin e saj, duke e detyruar ta vishte në shkollë. Oficerja e policisë Destini Woodruff, raportohet se ka pranuar aktet e dhunës ndaj të birit, si ...
BalkanWeb | 22-May-2020 23:04
Një nënë mizore kishte blerë një fustan posaçërisht për të turpëruar të birin e saj, duke e detyruar ta vishte në shkollë. Oficerja e policisë Destini Woodruff, raportohet se ka pranuar aktet e dhunës ndaj të birit, si ...

Vendet islame festojnë Bajramin me kufizime kundër COVID-19
Myslimanët në shumicën e vendeve të Lindjes së Mesme do të festojnë të dielën festën e Fiter Bajramit, duke shënuar fundin e muajit të Ramazanit, me kufizime kundër koronavirusit në të gjithë rajonin. Gjykata mbretërore ...
BalkanWeb | 22-May-2020 22:59
Myslimanët në shumicën e vendeve të Lindjes së Mesme do të festojnë të dielën festën e Fiter Bajramit, duke shënuar fundin e muajit të Ramazanit, me kufizime kundër koronavirusit në të gjithë rajonin. Gjykata mbretërore ...

Korçë/ Adoleshentja “qesh” por është prekur nga skolioza dhe epilepsia
Ekipi i emisionit “Shqiptarët për shqiptarët” udhëtoi në fshatin Dishnicë të Korçës. Këtu jeton familja Kokonozi. Vajza e vogël e famljes quhet Kristjana, është 15 vjeç. Kristjana nuk arrin dot të flasë, është prekur ...
BalkanWeb | 22-May-2020 22:52
Ekipi i emisionit “Shqiptarët për shqiptarët” udhëtoi në fshatin Dishnicë të Korçës. Këtu jeton familja Kokonozi. Vajza e vogël e famljes quhet Kristjana, është 15 vjeç. Kristjana nuk arrin dot të flasë, është prekur ...

Dalin pamjet/ Si u përplas avioni me 91 persona në bord në një zonë të banuar në Pakistan, ka të mbijetuar!
Dalin pamejet ku tregohet si u rrëzua avioni i Pakistanit në qytetin Karachi. Sipas “Daily Mail”, avioni ku ndodheshin 91 pasagjerë, po fluturonte nga Lahore në aeroportin ndërkombëtar Jinnah. Fotografitë e shpërndara ...
BalkanWeb | 22-May-2020 22:43
Dalin pamejet ku tregohet si u rrëzua avioni i Pakistanit në qytetin Karachi. Sipas “Daily Mail”, avioni ku ndodheshin 91 pasagjerë, po fluturonte nga Lahore në aeroportin ndërkombëtar Jinnah. Fotografitë e shpërndara ...

Irlanda e përballon krizën e COVID-19 me… poezi
Irlanda ka përdorur traditën e saj poetike për t’u përballur me krizën e shkaktuar nga koronavirusi i ri, duke gjetur në të fjalë shprese e ngushëllimi për zinë dhe ashpërsinë e izolimit. “Poezia përshkon të gjithë ...
BalkanWeb | 22-May-2020 22:40
Irlanda ka përdorur traditën e saj poetike për t’u përballur me krizën e shkaktuar nga koronavirusi i ri, duke gjetur në të fjalë shprese e ngushëllimi për zinë dhe ashpërsinë e izolimit. “Poezia përshkon të gjithë ...

Etna nis aktivitetin shpërthyes, reja vullkanik arrin 4500 metra lartësi
Një përshpejtim i papritur i veprimtarisë shpërthyese të Etnës nisi sot aktivitetin e saj në Kraterin e ri të Jug-lindjes. Faza shërthyese ka prodhuar re dhe hi vullkanik që ka arritur lartësinë 4500 metra. Sipas ...
BalkanWeb | 22-May-2020 22:36
Një përshpejtim i papritur i veprimtarisë shpërthyese të Etnës nisi sot aktivitetin e saj në Kraterin e ri të Jug-lindjes. Faza shërthyese ka prodhuar re dhe hi vullkanik që ka arritur lartësinë 4500 metra. Sipas ...

Video tronditëse nga rrëzimi i avionit në Pakistan, dëshmitë e para rrëqethëse: Zoti u tregua mëshirëplot!
The Sun ka arritur të sigurojë pamjet filmike që tregojnë momentin e rrëzimit të një avioni të Pakistan International Airlines, i cili ra mbi një zonë të banuar pranë Karachit. Foto të jashtëzakonshme të realizuara në ...
BalkanWeb | 22-May-2020 22:32
The Sun ka arritur të sigurojë pamjet filmike që tregojnë momentin e rrëzimit të një avioni të Pakistan International Airlines, i cili ra mbi një zonë të banuar pranë Karachit. Foto të jashtëzakonshme të realizuara në ...

Elvis Naçi befasohet pasi viziton vogëlushen në spital. Emocionohet nga fjalët e saj
Javën e kaluar “Shqiptarët për shqiptarët” transmetuan historinë e Argitës, e cila vuan nga skolioza. 8-vjeçarja iu nënshtrua me sukses ndërhyrjes së parë të rëndësishme ku iu vendosën implantet. Mjekët thanë se Argita ...
BalkanWeb | 22-May-2020 22:28
Javën e kaluar “Shqiptarët për shqiptarët” transmetuan historinë e Argitës, e cila vuan nga skolioza. 8-vjeçarja iu nënshtrua me sukses ndërhyrjes së parë të rëndësishme ku iu vendosën implantet. Mjekët thanë se Argita ...

Coronavirus, për herë të parë Trump shfaqet me maskë
Më shumë se 2 muaj në distancë nga emergjenca e koronavirusit, del fotoja e parë e Donald Trump me maskë. Në një video të publikuar nga Sky News, shihet presidenti amerikan i veshur me një maskë sigurie teksa viziton ...
BalkanWeb | 22-May-2020 22:18
Më shumë se 2 muaj në distancë nga emergjenca e koronavirusit, del fotoja e parë e Donald Trump me maskë. Në një video të publikuar nga Sky News, shihet presidenti amerikan i veshur me një maskë sigurie teksa viziton ...

Shpëtimtar apo diktator, njihuni me Presidentin 38- vjeçar të El Salvador, mbylli vendin para rastit të parë me COVID-19
Naylib Bukele është Presidenti 38- vjeçar El Salvador i përfolur së shumti në mediat ndërkombëtare për luftën ndaj COVID-19. Ndryshe nga çdo vend tjetër, Bukele mbylli El Salvadorin, një vend i vogël në Amerikën ...
BalkanWeb | 22-May-2020 22:18
Naylib Bukele është Presidenti 38- vjeçar El Salvador i përfolur së shumti në mediat ndërkombëtare për luftën ndaj COVID-19. Ndryshe nga çdo vend tjetër, Bukele mbylli El Salvadorin, një vend i vogël në Amerikën ...

Tre fëmijë jetimë u luten për një strehë pa lagështirë, Fatma Naçi u dorëzon çelësat e banesës së re
Emisioni “Shqiptarët për shqiptarët” i janë rikthyer historisë së Megit 29-vjeç, nënë e tre fëmijëve e cila vuan çdo ditë mungesën e bashkëshortit që ka ndërruar jetë nga tumor një vit më parë. Megi Selaci është e ...
BalkanWeb | 22-May-2020 21:55
Emisioni “Shqiptarët për shqiptarët” i janë rikthyer historisë së Megit 29-vjeç, nënë e tre fëmijëve e cila vuan çdo ditë mungesën e bashkëshortit që ka ndërruar jetë nga tumor një vit më parë. Megi Selaci është e ...

Në shkurt i mbaron mandati, Thaçi: Jam ngopur me pushtet, me padurim e pres t’ju them mirupafshim
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka bërë të ditur se ne muajin shkurt qe perkon edhe me perfundimin e mandatit, do të largohet nga skena politike në vend. Ai një një intervistë në Rubikon ka thënë se është “ngopur” me ...
Standard | 23-May-2020 00:35
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka bërë të ditur se ne muajin shkurt qe perkon edhe me perfundimin e mandatit, do të largohet nga skena politike në vend. Ai një një intervistë në Rubikon ka thënë se është “ngopur” me ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved