ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 31/05/2020 10:11

“Wind of Change: A qëndron CIA pas këngës hit të grupit Scorpions?

“Wind of Change: A qëndron CIA pas këngës hit të grupit Scorpions?
Kënga “Wind of Change” nuk është vetëm hiti më i madh në historinë e muzikës gjermane, por është edhe një nga ato këngë që lidhen në mënyrë të pandashme me rënien e komunizmit në Evropë. Një këngë që flet për lirinë, ...
GazetaTema | 23-May-2020 17:03
Kënga “Wind of Change” nuk është vetëm hiti më i madh në historinë e muzikës gjermane, por është edhe një nga ato këngë që lidhen në mënyrë të pandashme me rënien e komunizmit në Evropë. Një këngë që flet për lirinë, ...

Wind of Change – a qëndron CIA pas këngës hit të grupit Scorpions?
CIA e ka përdorur shpesh muzikën si instrument propagandistik gjatë Luftës së Ftohtë. A është dhe “Wind of Change”, që shoqëroi shembjen e regjimeve komuniste në Evropë, prodhim i CIA-s?, shkruan Dojçe Vele. Kënga “Wind ...
Portalb | 23-May-2020 17:23
CIA e ka përdorur shpesh muzikën si instrument propagandistik gjatë Luftës së Ftohtë. A është dhe “Wind of Change”, që shoqëroi shembjen e regjimeve komuniste në Evropë, prodhim i CIA-s?, shkruan Dojçe Vele. Kënga “Wind ...

Wind of Change- A qëndron CIA pas këngës hit të grupit Scorpions?
Kënga “Wind of Change” nuk është vetëm hiti më i madh në historinë e muzikës gjermane, por është edhe një nga ato këngë që lidhen në mënyrë të pandashme me rënien e komunizmit në Evropë. Një këngë që flet për lirinë, ...
Lajminet | 23-May-2020 14:36
Kënga “Wind of Change” nuk është vetëm hiti më i madh në historinë e muzikës gjermane, por është edhe një nga ato këngë që lidhen në mënyrë të pandashme me rënien e komunizmit në Evropë. Një këngë që flet për lirinë, ...

Wind of Change – a qëndron CIA pas këngës hit të grupit Scorpions?
LajmiFundit, Portal me Lajmet e fundit nga Shqiperia Wind of Change – a qëndron CIA pas këngës hit të grupit Scorpions? Kënga “Wind of Change” nuk është vetëm hiti më i madh në historinë e muzikës gjermane, por është ...
Lajmi i Fundit | 23-May-2020 11:19
LajmiFundit, Portal me Lajmet e fundit nga Shqiperia Wind of Change – a qëndron CIA pas këngës hit të grupit Scorpions? Kënga “Wind of Change” nuk është vetëm hiti më i madh në historinë e muzikës gjermane, por është ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved