ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/05/2020 06:07

VIDEO: Agjencia kineze e lajmeve prezanton spikeren virtuale 3D

VIDEO: Agjencia kineze e lajmeve prezanton spikeren virtuale 3D
Agjencia shtetërore në Kinë ka prezantuar spikerin e parë të lajmeve 3D që “merr jetë” nga Inteligjenca Artificiale. Ky projekt është realizuar ndër të tjera duke “kopjuar” pamjen dhe veprimet e gazetarëve të vërtetë ...
GazetaTema | 23-May-2020 19:40
Agjencia shtetërore në Kinë ka prezantuar spikerin e parë të lajmeve 3D që “merr jetë” nga Inteligjenca Artificiale. Ky projekt është realizuar ndër të tjera duke “kopjuar” pamjen dhe veprimet e gazetarëve të vërtetë ...

Kina sjell prezantuesen e parë në botë të klonuar nga inteligjenca artificiale
Agjensia shteterore e lajmeve ne Kine ka zbuluar lajmet e para 3D duke klonuar nje gazetare me teknologji te larte. Prezantuesja virtuale femer, e quajtur si e para ne bote e ketij lloji, mund te levize pa probleme dhe ...
ikub.al | 21-May-2020 18:32
Agjensia shteterore e lajmeve ne Kine ka zbuluar lajmet e para 3D duke klonuar nje gazetare me teknologji te larte. Prezantuesja virtuale femer, e quajtur si e para ne bote e ketij lloji, mund te levize pa probleme dhe ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved