ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 31/05/2020 10:11

Universiteti i Oksfordit gati për fazën II / III të vaksinës kundër Covid-19

Universiteti i Oksfordit gati për fazën II / III të vaksinës kundër Covid-19
Studimi që po zhvillohet nga Universiteti i Oksfordit për të gjetur vaksinën kundër koronavirusit është gati të futet në fazën e tij të ardhshme, që është fillimi i testimeve tek njerëzit ku do të përfshihen 10.260 ...
GazetaTema | 23-May-2020 11:57
Studimi që po zhvillohet nga Universiteti i Oksfordit për të gjetur vaksinën kundër koronavirusit është gati të futet në fazën e tij të ardhshme, që është fillimi i testimeve tek njerëzit ku do të përfshihen 10.260 ...

Universitetit i Oksfordit fillon të testojë tek njerëzit vaksinën kundër Covid-19, tre fazat
Studiuesit e Universitetit të Oksfordit kanë filluar rekrutimin për fazën tjetër në gjykimet njerëzore të një vaksine COVID-19 te njerëzit vullnetarë. Faza e gjykimit në vullnetarë të shëndetshëm të rritur filloi në ...
BalkanWeb | 23-May-2020 08:00
Studiuesit e Universitetit të Oksfordit kanë filluar rekrutimin për fazën tjetër në gjykimet njerëzore të një vaksine COVID-19 te njerëzit vullnetarë. Faza e gjykimit në vullnetarë të shëndetshëm të rritur filloi në ...

SHBA siguron 300 milionë doza të vaksinës të mundshme kundër COVID-19
Shtetet e Bashkuara kanë siguruar gati një të tretën e 1 miliardë dozave të para të planifikuara për vaksinën eksperimentale ndaj COVID-19 të kompanisë “AstraZeneca” duke premtuar deri në 1.2 miliardë dollarë, në një ...
Top Channel | 22-May-2020 19:15
Shtetet e Bashkuara kanë siguruar gati një të tretën e 1 miliardë dozave të para të planifikuara për vaksinën eksperimentale ndaj COVID-19 të kompanisë “AstraZeneca” duke premtuar deri në 1.2 miliardë dollarë, në një ...

Lajm i mirë! SHBA siguron 300 milionë doza të vaksinës së mundshme kundër COVID-19
Shtetet e Bashkuara kanë siguruar gati një të tretën e 1 miliardë dozave të para të planifikuara për vaksinën eksperimentale ndaj COVID-19 të kompanisë “AstraZeneca” duke premtuar deri në 1.2 miliardë dollarë, në një ...
BalkanWeb | 22-May-2020 15:53
Shtetet e Bashkuara kanë siguruar gati një të tretën e 1 miliardë dozave të para të planifikuara për vaksinën eksperimentale ndaj COVID-19 të kompanisë “AstraZeneca” duke premtuar deri në 1.2 miliardë dollarë, në një ...

Universiteti i Oksfordit gati për fazën II / III të vaksinës kundër Covid-19
Studimi që po zhvillohet nga Universiteti i Oksfordit për të gjetur vaksinën kundër koronavirusit është gati të futet në fazën e tij të ardhshme, që është fillimi i testimeve tek njerëzit ku do të përfshihen 10.260 ...
Shenja | 23-May-2020 09:29
Studimi që po zhvillohet nga Universiteti i Oksfordit për të gjetur vaksinën kundër koronavirusit është gati të futet në fazën e tij të ardhshme, që është fillimi i testimeve tek njerëzit ku do të përfshihen 10.260 ...

Publikohen rezultatet e para të vaksinës kundër koronavirusit nga Kina
Një vaksinë eksperimentale kundër coronavirusit e zhvilluar nga një kompani kineze u bë kandidati i parë që publikoi të dhënat njerëzore në një ditar mjekësor. “Këto rezultate paraqesin një moment historik të ...
Standard | 23-May-2020 00:35
Një vaksinë eksperimentale kundër coronavirusit e zhvilluar nga një kompani kineze u bë kandidati i parë që publikoi të dhënat njerëzore në një ditar mjekësor. “Këto rezultate paraqesin një moment historik të ...

SHBA siguron 300 milionë doza të vaksinës së mundshme kundër COVID-19
Shtetet e Bashkuara kanë siguruar gati një të tretën e 1 miliardë dozave të para të planifikuara për vaksinën eksperimentale ndaj COVID-19 të kompanisë “AstraZeneca” duke premtuar deri në 1.2 miliardë dollarë, në një ...
Telegraf | 22-May-2020 16:06
Shtetet e Bashkuara kanë siguruar gati një të tretën e 1 miliardë dozave të para të planifikuara për vaksinën eksperimentale ndaj COVID-19 të kompanisë “AstraZeneca” duke premtuar deri në 1.2 miliardë dollarë, në një ...

Kompania kineze publikon rezultatet e para të vaksinës kundër coronavirusit
Një vaksinë eksperimentale kundër coronavirusit e zhvilluar nga një kompani kineze u bë kandidati i parë që publikoi të dhënat njerëzore në një ditar mjekësor. “Këto rezultate paraqesin një moment historik të ...
Medial | 23-May-2020 00:08
Një vaksinë eksperimentale kundër coronavirusit e zhvilluar nga një kompani kineze u bë kandidati i parë që publikoi të dhënat njerëzore në një ditar mjekësor. “Këto rezultate paraqesin një moment historik të ...

SHBA do t’i testojë 100 mijë persona në mënyrë që ta kemi vaksinën përfundimtare deri në fund të vitit
Shtetet e Bashkuara të Amerikës po planifikojnë që t’i testojnë masivisht më shumë se 100 mijë persona vullnetarë duke injektuar në ta gjashtë vaksina testuese kundër koronavirusit, me qëllim që të deri në fund të vitit ...
TetovaSot | 22-May-2020 23:04
Shtetet e Bashkuara të Amerikës po planifikojnë që t’i testojnë masivisht më shumë se 100 mijë persona vullnetarë duke injektuar në ta gjashtë vaksina testuese kundër koronavirusit, me qëllim që të deri në fund të vitit ...

SHBA do t’i testojë 100 mijë persona në mënyrë që ta kemi vaksinën përfundimtare deri në fund të vitit
Shtetet e Bashkuara të Amerikës po planifikojnë që t’i testojnë masivisht më shumë se 100 mijë persona vullnetarë duke injektuar në ta gjashtë vaksina testuese kundër koronavirusit, me qëllim që të deri në fund të ...
Gazeta Express | 22-May-2020 22:31
Shtetet e Bashkuara të Amerikës po planifikojnë që t’i testojnë masivisht më shumë se 100 mijë persona vullnetarë duke injektuar në ta gjashtë vaksina testuese kundër koronavirusit, me qëllim që të deri në fund të ...

Kompania kineze publikon rezultatet e para të vaksinës kundër koronavirusit
“Këto rezultate paraqesin një moment historik të rëndësishëm. Testimi tregon se një dozë e vetme e vaksinës së re COVID-19 prodhon antitrupa specifikë kundër virusit në 14 ditë, duke e bërë atë një kandidat të mundshëm ...
Lajminet | 22-May-2020 22:31
“Këto rezultate paraqesin një moment historik të rëndësishëm. Testimi tregon se një dozë e vetme e vaksinës së re COVID-19 prodhon antitrupa specifikë kundër virusit në 14 ditë, duke e bërë atë një kandidat të mundshëm ...

Publikohen rezultatet e para të vaksinës kundër koronavirusit nga Kina
Një vaksinë eksperimentale kundër coronavirusit e zhvilluar nga një kompani kineze u bë kandidati i parë që publikoi të dhënat njerëzore në një ditar mjekësor. “Këto rezultate paraqesin një moment historik të ...
Koha.mk | 22-May-2020 21:33
Një vaksinë eksperimentale kundër coronavirusit e zhvilluar nga një kompani kineze u bë kandidati i parë që publikoi të dhënat njerëzore në një ditar mjekësor. “Këto rezultate paraqesin një moment historik të ...

SHBA-ja jep mbi 1 miliard dollarë për vaksinën britaniko-italiane kundër COVID-19
Autoritetet e SHBA-së i akorduan mbi 1 miliard dollarë zhvillimit të një vaksine kundër koronavirusit nga Universiteti i Oksfordit në Britaninë e Madhe dhe një kompani italiane me qendër në Pomezia, në jug të Romës. ...
TetovaSot | 22-May-2020 20:33
Autoritetet e SHBA-së i akorduan mbi 1 miliard dollarë zhvillimit të një vaksine kundër koronavirusit nga Universiteti i Oksfordit në Britaninë e Madhe dhe një kompani italiane me qendër në Pomezia, në jug të Romës. ...

SHBA’ja jep mbi 1 miliard dollarë për vaksinën britaniko-italiane kundër COVID-19
Autoritetet e SHBA-së i akorduan mbi 1 miliard dollarë zhvillimit të një vaksine kundër koronavirusit nga Universiteti i Oksfordit në Britaninë e Madhe dhe një kompani italiane me qendër në Pomezia, në jug të Romës. ...
Gazeta Express | 22-May-2020 20:24
Autoritetet e SHBA-së i akorduan mbi 1 miliard dollarë zhvillimit të një vaksine kundër koronavirusit nga Universiteti i Oksfordit në Britaninë e Madhe dhe një kompani italiane me qendër në Pomezia, në jug të Romës. ...

Vaksina kundër coronavirusit mund të vijë në kohë rekord
Laboratorët në të gjithë botën janë optimistë se do të jenë gati diku vitin tjetër, diçka që nuk është parë kurrë më parë në historinë e shkencës. Si pjesë e një projekti kërkimor mjekësor pothuajse të pakrahasueshëm ...
Medial | 22-May-2020 16:53
Laboratorët në të gjithë botën janë optimistë se do të jenë gati diku vitin tjetër, diçka që nuk është parë kurrë më parë në historinë e shkencës. Si pjesë e një projekti kërkimor mjekësor pothuajse të pakrahasueshëm ...

Këtë verë fillon testimi i vaksinës tek 30 mijë vullnetarë në Shtetet e Bashkuara
Vaksina ndaj koronavirusit do të hyjë këtë verë në fazën e testimit masiv tek njerëzit. Departamenti i Shëndetësisë dhe Shërbimeve Njerëzore njoftoi sot arritjen e një marrëveshjeje mes kompanisë AstraZeneca dhe ...
VizionPlus | 22-May-2020 08:22
Vaksina ndaj koronavirusit do të hyjë këtë verë në fazën e testimit masiv tek njerëzit. Departamenti i Shëndetësisë dhe Shërbimeve Njerëzore njoftoi sot arritjen e një marrëveshjeje mes kompanisë AstraZeneca dhe ...

Vaksina kundër Coronavirusit mund të zbulohet vitin tjetër
Laboratorët në të gjithë botën janë optimistë se do të jenë gati diku vitin tjetër, diçka që nuk është parë kurrë më parë në historinë e shkencës. Si pjesë e një projekti kërkimor mjekësor pothuajse të pakrahasueshëm ...
EkonomiaOnline | 22-May-2020 16:33
Laboratorët në të gjithë botën janë optimistë se do të jenë gati diku vitin tjetër, diçka që nuk është parë kurrë më parë në historinë e shkencës. Si pjesë e një projekti kërkimor mjekësor pothuajse të pakrahasueshëm ...

VOA: Këtë verë fillon testimi i vaksinës kundër COVID te 30 mijë vullnetarë në Shtetet e Bashkuara
Vaksina ndaj koronavirusit do të hyjë këtë verë në fazën e testimit masiv tek njerëzit. Departamenti i Shëndetësisë dhe Shërbimeve Njerëzore njoftoi sot arritjen e një marrëveshjeje mes kompanisë AstraZeneca dhe ...
BalkanWeb | 21-May-2020 20:00
Vaksina ndaj koronavirusit do të hyjë këtë verë në fazën e testimit masiv tek njerëzit. Departamenti i Shëndetësisë dhe Shërbimeve Njerëzore njoftoi sot arritjen e një marrëveshjeje mes kompanisë AstraZeneca dhe ...

SHBA porosit 300 milionë doza me vaksina kundër koronavirusit në Oksford
Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të marrin 300 milionë doza të vaksinës kundër koronavirusit nga kompania britanike AstroZeneca, e cila po bashkëpunon me kompaninë Lazio Irbm. Qeveria Johnson siguroi se: “Ne do të ...
VizionPlus | 21-May-2020 21:44
Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të marrin 300 milionë doza të vaksinës kundër koronavirusit nga kompania britanike AstroZeneca, e cila po bashkëpunon me kompaninë Lazio Irbm. Qeveria Johnson siguroi se: “Ne do të ...

Oxford: Vaksina anti-Covid është gati për t’u testuar tek të moshuarit! – Procesi po shkon shumë mirë
Kreu i grupit të vaksinave në Oxford tha të premten se provat klinike për vaksinën anti-Covid “po përparojnë shumë mirë” dhe se programi do të inokulojë 10,000 njerëz të rinj. “Tani ne po fillojmë studime për të ...
ScanTv | 22-May-2020 15:52
Kreu i grupit të vaksinave në Oxford tha të premten se provat klinike për vaksinën anti-Covid “po përparojnë shumë mirë” dhe se programi do të inokulojë 10,000 njerëz të rinj. “Tani ne po fillojmë studime për të ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved