ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/05/2020 07:19

U tha se virusi “do të bënte kërdinë”, befason Afrika

U tha se virusi “do të bënte kërdinë”, befason Afrika
Ishte thënë se koronavirusi do ta gjunjëzonte keq Afrikën e varfër, por OBSH thotë se pandemia në kontinentin e ngrohtë, po merr “një kah tjetër”. Në 54 shtete të Unionit Afrikan janë raportuar 104 mijë raste me ...
IliriaNews | 23-May-2020 22:46
Ishte thënë se koronavirusi do ta gjunjëzonte keq Afrikën e varfër, por OBSH thotë se pandemia në kontinentin e ngrohtë, po merr “një kah tjetër”. Në 54 shtete të Unionit Afrikan janë raportuar 104 mijë raste me ...

U tha se virusi “do të bënte kërdinë”, befason Afrika
Ishte thënë se koronavirusi do ta gjunjëzonte keq Afrikën e varfër, por OBSH thotë se pandemia në kontinentin e ngrohtë, po merr “një kah tjetër”. Në 54 shtete të Unionit Afrikan janë raportuar 104 mijë raste me ...
TetovaSot | 23-May-2020 22:15
Ishte thënë se koronavirusi do ta gjunjëzonte keq Afrikën e varfër, por OBSH thotë se pandemia në kontinentin e ngrohtë, po merr “një kah tjetër”. Në 54 shtete të Unionit Afrikan janë raportuar 104 mijë raste me ...

U tha se virusi “do të bënte kërdinë”, befason Afrika
Ishte thënë se koronavirusi do ta gjunjëzonte keq Afrikën e varfër, por OBSH thotë se pandemia në kontinentin e ngrohtë, po merr “një kah tjetër”. Në 54 shtete të Unionit Afrikan janë raportuar 104 mijë raste me ...
Gazeta Express | 23-May-2020 21:54
Ishte thënë se koronavirusi do ta gjunjëzonte keq Afrikën e varfër, por OBSH thotë se pandemia në kontinentin e ngrohtë, po merr “një kah tjetër”. Në 54 shtete të Unionit Afrikan janë raportuar 104 mijë raste me ...

COVID-19 “merr kahe tjetër në Afrikë”, thotë OBSH-ja
54 shtetet e Unionit Afrikan kanë raportuar një total prej 103,933 rasteve me koronavirus deri sot, sipas Qendrës Afrikane për Kontroll të Sëmundjeve. Deri më tani shtetet afrikane kanë raportuar 3,183 vdekje nga ...
Koha.mk | 23-May-2020 20:49
54 shtetet e Unionit Afrikan kanë raportuar një total prej 103,933 rasteve me koronavirus deri sot, sipas Qendrës Afrikane për Kontroll të Sëmundjeve. Deri më tani shtetet afrikane kanë raportuar 3,183 vdekje nga ...

COVID-19 “merr kahe tjetër në Afrikë”, thotë OBSH-ja
54 shtetet e Unionit Afrikan kanë raportuar një total prej 103,933 rasteve me koronavirus deri sot, sipas Qendrës Afrikane për Kontroll të Sëmundjeve, shkruan Koha.net. Deri më tani shtetet afrikane kanë raportuar 3,183 ...
Portalb | 23-May-2020 20:31
54 shtetet e Unionit Afrikan kanë raportuar një total prej 103,933 rasteve me koronavirus deri sot, sipas Qendrës Afrikane për Kontroll të Sëmundjeve, shkruan Koha.net. Deri më tani shtetet afrikane kanë raportuar 3,183 ...

OBSH: Në Afrikë, nivel i ulët i vdekshmërisë nga COVID-19
Në 54 shtete të Unionit Afrikan janë raportuar 103,933 raste me koronavirus të shtunën, ka njoftuar Qendra Afrikane për Kontrollin e Sëmundjeve. Deri më tani, shtetet afrikane kanë raportuar për 3,183 të vdekur nga ...
GazetaTema | 23-May-2020 13:28
Në 54 shtete të Unionit Afrikan janë raportuar 103,933 raste me koronavirus të shtunën, ka njoftuar Qendra Afrikane për Kontrollin e Sëmundjeve. Deri më tani, shtetet afrikane kanë raportuar për 3,183 të vdekur nga ...

OBSH: Në Afrikë, nivel i ulët i vdekshmërisë nga COVID-19
Në 54 shtete të Unionit Afrikan janë raportuar 103,933 raste me koronavirus të shtunën, ka njoftuar Qendra Afrikane për Kontrollin e Sëmundjeve. Deri më tani, shtetet afrikane kanë raportuar për 3,183 të vdekur nga ...
Medial | 23-May-2020 15:39
Në 54 shtete të Unionit Afrikan janë raportuar 103,933 raste me koronavirus të shtunën, ka njoftuar Qendra Afrikane për Kontrollin e Sëmundjeve. Deri më tani, shtetet afrikane kanë raportuar për 3,183 të vdekur nga ...

OBSH: Nivel i ulët i vdekshmërisë nga koronavirus në Afrikë
Në 54 shtete të Unionit Afrikan janë raportuar 103,933 raste me koronavirus të shtunën, ka njoftuar Qendra Afrikane për Kontrollin e Sëmundjeve. Deri më tani, shtetet afrikane kanë raportuar për 3,183 të vdekur nga ...
Arbresh | 23-May-2020 14:33
Në 54 shtete të Unionit Afrikan janë raportuar 103,933 raste me koronavirus të shtunën, ka njoftuar Qendra Afrikane për Kontrollin e Sëmundjeve. Deri më tani, shtetet afrikane kanë raportuar për 3,183 të vdekur nga ...

OBSH: Në Afrikë, nivel i ulët i vdekshmërisë nga COVID-19
Në 54 shtete të Unionit Afrikan janë raportuar 103,933 raste me koronavirus të shtunën, ka njoftuar Qendra Afrikane për Kontrollin e Sëmundjeve. Deri më tani, shtetet afrikane kanë raportuar për 3,183 të vdekur nga ...
VizionPlus | 23-May-2020 12:24
Në 54 shtete të Unionit Afrikan janë raportuar 103,933 raste me koronavirus të shtunën, ka njoftuar Qendra Afrikane për Kontrollin e Sëmundjeve. Deri më tani, shtetet afrikane kanë raportuar për 3,183 të vdekur nga ...

OBSH: Në Afrikë, nivel i ulët i vdekshmërisë nga COVID-19
Në 54 shtete të Unionit Afrikan janë raportuar 103,933 raste me koronavirus të shtunën, ka njoftuar Qendra Afrikane për Kontrollin e Sëmundjeve, shkruan REL. Deri më tani, shtetet afrikane kanë raportuar për 3,183 të ...
Portalb | 23-May-2020 12:56
Në 54 shtete të Unionit Afrikan janë raportuar 103,933 raste me koronavirus të shtunën, ka njoftuar Qendra Afrikane për Kontrollin e Sëmundjeve, shkruan REL. Deri më tani, shtetet afrikane kanë raportuar për 3,183 të ...

OBSh: Në Afrikë, nivel i ulët i vdekshmërisë nga Coronavirusi
Në 54 shtete të Unionit Afrikan janë raportuar 103,933 raste me koronavirus të shtunën, ka njoftuar Qendra Afrikane për Kontrollin e Sëmundjeve. Deri më tani, shtetet afrikane kanë raportuar për 3,183 të vdekur nga ...
EkonomiaOnline | 23-May-2020 12:50
Në 54 shtete të Unionit Afrikan janë raportuar 103,933 raste me koronavirus të shtunën, ka njoftuar Qendra Afrikane për Kontrollin e Sëmundjeve. Deri më tani, shtetet afrikane kanë raportuar për 3,183 të vdekur nga ...

OBSH: Në Afrikë, nivel i ulët i vdekshmërisë nga COVID-19
Në 54 shtete të Unionit Afrikan janë raportuar 103,933 raste me koronavirus të shtunën, ka njoftuar Qendra Afrikane për Kontrollin e Sëmundjeve. Deri më tani, shtetet afrikane kanë raportuar për 3,183 të vdekur nga ...
Radio Evropa e Lire | 23-May-2020 12:24
Në 54 shtete të Unionit Afrikan janë raportuar 103,933 raste me koronavirus të shtunën, ka njoftuar Qendra Afrikane për Kontrollin e Sëmundjeve. Deri më tani, shtetet afrikane kanë raportuar për 3,183 të vdekur nga ...

Skenar negativ në Rusi/ Shteti e pranon: Presim rritjen e vdekshmërisë nga COVID-19
Rusia njoftoi sot se pret një rritje të konsiderueshme të vdekshmërisë në maj, ndërsa përgëzoi stabilizimin e epidemisë së koronavirusit të ri në vendin e dytë më të prekur prej tij. “Pritet të kemi një rritje të ...
Medial | 22-May-2020 20:38
Rusia njoftoi sot se pret një rritje të konsiderueshme të vdekshmërisë në maj, ndërsa përgëzoi stabilizimin e epidemisë së koronavirusit të ri në vendin e dytë më të prekur prej tij. “Pritet të kemi një rritje të ...

Afrika drejt 100 mijë rasteve me COVID-19
OBSH ka publikuar statistikat mbi gjendjen me COVID-19 në Afrikë. Afrika po afron 100,000 raste të konfirmuara të koronavirusit, sipas zyrës rajonale të Organizatës Botërore të Shëndetësisë për kontinentin, raporton ...
Arbresh | 22-May-2020 13:56
OBSH ka publikuar statistikat mbi gjendjen me COVID-19 në Afrikë. Afrika po afron 100,000 raste të konfirmuara të koronavirusit, sipas zyrës rajonale të Organizatës Botërore të Shëndetësisë për kontinentin, raporton ...

Afrika drejt 100 mijë rasteve me COVID-19
OBSH ka publikuar statistikat mbi gjendjen me COVID-19 në Afrikë. Afrika po afron 100,000 raste të konfirmuara të koronavirusit, sipas zyrës rajonale të Organizatës Botërore të Shëndetësisë për kontinentin, raporton ...
Medial | 22-May-2020 13:38
OBSH ka publikuar statistikat mbi gjendjen me COVID-19 në Afrikë. Afrika po afron 100,000 raste të konfirmuara të koronavirusit, sipas zyrës rajonale të Organizatës Botërore të Shëndetësisë për kontinentin, raporton ...

Afrika drejt 100 mijë rasteve me COVID-19
Afrika po afron 100,000 raste të konfirmuara të koronavirusit, sipas zyrës rajonale të Organizatës Botërore të Shëndetësisë për kontinentin, raporton Reuters, transmeton . Në njoftimin e saj të përditshëm në Twitter, ...
Lajminet | 22-May-2020 13:12
Afrika po afron 100,000 raste të konfirmuara të koronavirusit, sipas zyrës rajonale të Organizatës Botërore të Shëndetësisë për kontinentin, raporton Reuters, transmeton . Në njoftimin e saj të përditshëm në Twitter, ...

Si po i llogarisin shtetet rastet e vdekjeve nga COVID-19?
Shtetet e Bashkuara dhe Rusia janë dy vendet që kanë numrin më të lartë të rasteve me koronavirus në botë. Që nga 20 maji, SHBA-ja është vendi me numrin më të lartë të vdekjeve. Megjithatë, Rusia renditet në vendin e ...
TetovaSot | 21-May-2020 18:41
Shtetet e Bashkuara dhe Rusia janë dy vendet që kanë numrin më të lartë të rasteve me koronavirus në botë. Që nga 20 maji, SHBA-ja është vendi me numrin më të lartë të vdekjeve. Megjithatë, Rusia renditet në vendin e ...

Më në fund e vërteta/ Kjo është arsyeja pse Italia është më e prekura nga Koronavirusi
Pandemia e koronavirus ka paralizuar të gjithë botën duke përfshirë territore të gjera, nga lindja në perëndim, disa prej tyre mjaft të mëdha. Është një virus që ka prekur më shumë zona të caktuara brenda vetë kombeve, ...
Medial | 21-May-2020 16:38
Pandemia e koronavirus ka paralizuar të gjithë botën duke përfshirë territore të gjera, nga lindja në perëndim, disa prej tyre mjaft të mëdha. Është një virus që ka prekur më shumë zona të caktuara brenda vetë kombeve, ...

Si po i llogarisin shtetet rastet e vdekjeve nga COVID-19?
Shtetet e Bashkuara dhe Rusia janë dy vendet që kanë numrin më të lartë të rasteve me koronavirus në botë. Që nga 20 maji, SHBA-ja është vendi me numrin më të lartë të vdekjeve. Megjithatë, Rusia renditet në vendin e ...
Gazeta Express | 21-May-2020 15:46
Shtetet e Bashkuara dhe Rusia janë dy vendet që kanë numrin më të lartë të rasteve me koronavirus në botë. Që nga 20 maji, SHBA-ja është vendi me numrin më të lartë të vdekjeve. Megjithatë, Rusia renditet në vendin e ...

Si po llogariten rastet e vdekjeve nga COVID 19 në shtete të ndryshme
Ekspertët thonë se ekzistojnë shpjegime të ndryshme pse dallojnë statistikat e rasteve të vdekjeve nga koronavirusi. Njëri faktormund të jetë funksionimi i praktikave dhe traditave afatgjata institucionale brenda ...
AlbInfo | 21-May-2020 15:33
Ekspertët thonë se ekzistojnë shpjegime të ndryshme pse dallojnë statistikat e rasteve të vdekjeve nga koronavirusi. Njëri faktormund të jetë funksionimi i praktikave dhe traditave afatgjata institucionale brenda ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved