ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 04/06/2020 22:14

Thaçi: Masakra e Dubravës është shembulli tipik i spastrimit etnik në Kosovë

Thaçi: Masakra e Dubravës është shembulli tipik i spastrimit etnik në Kosovë
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka përkujtuar masakrën e kryer në burgun e Dubravës, ku para 21 vitesh forcat policore dhe ushtarake serbe vranë për disa ditë me radhë të burgosurit shqiptarë. “Masakra e Dubravës ...
Telegrafi | 23-May-2020 12:56
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka përkujtuar masakrën e kryer në burgun e Dubravës, ku para 21 vitesh forcat policore dhe ushtarake serbe vranë për disa ditë me radhë të burgosurit shqiptarë. “Masakra e Dubravës ...

Thaçi për masakrën e Dubravës: Shembulli më tipik se çfarë ka bërë shteti i Millosheviqit në Kosovë
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka përkujtuar masakrën e Dubravës për të cilën thotë se para 21 vitesh forcat serbe vranë disa ditë me radhë të burgosurit shqiptarë duarlidhur. Thaçi përmes një postimi në Facebook ka ...
Zeri | 23-May-2020 13:31
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka përkujtuar masakrën e Dubravës për të cilën thotë se para 21 vitesh forcat serbe vranë disa ditë me radhë të burgosurit shqiptarë duarlidhur. Thaçi përmes një postimi në Facebook ka ...

Thaçi kujton masakrën e Dubravës: Shembull i nivelit çnjerëzor të Millosheviqit për spastrimin etnik
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka përkujtuar masakrën e kryer në burgun e Dubravës, ku para 21 vjetësh forcat policore dhe ushtarake serbe vranë disa ditë me radhë të burgosurit shqiptarë duarlidhur. Sipas tij, kjo ...
Arbresh | 23-May-2020 13:19
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka përkujtuar masakrën e kryer në burgun e Dubravës, ku para 21 vjetësh forcat policore dhe ushtarake serbe vranë disa ditë me radhë të burgosurit shqiptarë duarlidhur. Sipas tij, kjo ...

Thaçi: Masakra e Dubravës, shembull i planit të spastrimit etnik të Millosheviqit
Kreu i shtetit theksoi se edhe sot e kësaj dite ende nuk dolën para drejtësisë vendore ose ndërkombëtare autorët e krimeve. Postimi i Thaçit: Këto ditë po përkujtohet masakra e kryer në burgun e Dubravës, ku para 21 ...
Lajminet | 23-May-2020 13:16
Kreu i shtetit theksoi se edhe sot e kësaj dite ende nuk dolën para drejtësisë vendore ose ndërkombëtare autorët e krimeve. Postimi i Thaçit: Këto ditë po përkujtohet masakra e kryer në burgun e Dubravës, ku para 21 ...

?Masakra e Dubravës, Kurti thotë se është në pritje të aktakuzave nga Prokuroria Speciale
Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti, në 21-vjetorin e masakrës së Dubravës, ka thënë se Serbia ka kryer gjenocid ndaj shqiptarëve duke pushkatuar të burgosurit politikë. Ai në një shkrim në Facebook ka ...
Telegrafi | 22-May-2020 21:10
Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti, në 21-vjetorin e masakrës së Dubravës, ka thënë se Serbia ka kryer gjenocid ndaj shqiptarëve duke pushkatuar të burgosurit politikë. Ai në një shkrim në Facebook ka ...

Thaçi: Masakra e Dubravës është shembulli tipik i spastrimit etnik në Kosovë
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka përkujtuar masakrën e kryer në burgun e Dubravës, ku para 21 vjetësh forcat policore dhe ushtarake serbe vranë disa ditë me radhë të burgosurit shqiptarë duarlidhur. Sipas tij, kjo ...
Indeks Online | 23-May-2020 13:05
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka përkujtuar masakrën e kryer në burgun e Dubravës, ku para 21 vjetësh forcat policore dhe ushtarake serbe vranë disa ditë me radhë të burgosurit shqiptarë duarlidhur. Sipas tij, kjo ...

Thaçi: Masakra e Dubravës është shembulli tipik i spastrimit etnik në Kosovë
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka përkujtuar masakrën e kryer në burgun e Dubravës, ku para 21 vjetësh forcat policore dhe ushtarake serbe vranë disa ditë me radhë të burgosurit shqiptarë duarlidhur. Sipas tij, kjo ...
TetovaSot | 23-May-2020 12:57
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka përkujtuar masakrën e kryer në burgun e Dubravës, ku para 21 vjetësh forcat policore dhe ushtarake serbe vranë disa ditë me radhë të burgosurit shqiptarë duarlidhur. Sipas tij, kjo ...

Thaçi: Masakra e Dubravës është shembulli tipik i spastrimit etnik në Kosovë
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka përkujtuar masakrën e kryer në burgun e Dubravës, ku para 21 vjetësh forcat policore dhe ushtarake serbe vranë disa ditë me radhë të burgosurit shqiptarë duarlidhur. Sipas tij, kjo ...
EkonomiaOnline | 23-May-2020 12:53
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka përkujtuar masakrën e kryer në burgun e Dubravës, ku para 21 vjetësh forcat policore dhe ushtarake serbe vranë disa ditë me radhë të burgosurit shqiptarë duarlidhur. Sipas tij, kjo ...

Thaçi: Masakra e Dubravës është shembulli tipik i spastrimit etnik në Kosovë
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka përkujtuar masakrën e kryer në burgun e Dubravës, ku para 21 vjetësh forcat policore dhe ushtarake serbe vranë disa ditë me radhë të burgosurit shqiptarë duarlidhur. Sipas tij, kjo ...
Medial | 23-May-2020 12:48
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka përkujtuar masakrën e kryer në burgun e Dubravës, ku para 21 vjetësh forcat policore dhe ushtarake serbe vranë disa ditë me radhë të burgosurit shqiptarë duarlidhur. Sipas tij, kjo ...

Thaçi: Masakra e Dubravës është shembulli tipik i spastrimit etnik në Kosovë
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka përkujtuar masakrën e kryer në burgun e Dubravës, ku para 21 vjetësh forcat policore dhe ushtarake serbe vranë disa ditë me radhë të burgosurit shqiptarë duarlidhur. Sipas tij, kjo ...
Klan Kosova | 23-May-2020 12:45
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka përkujtuar masakrën e kryer në burgun e Dubravës, ku para 21 vjetësh forcat policore dhe ushtarake serbe vranë disa ditë me radhë të burgosurit shqiptarë duarlidhur. Sipas tij, kjo ...

Masakra e Dubravës e harruar nga drejtësia
Në këtë burg 22 majin e vitit 1999 ndodhi një nga masakrat më të rënda në Kosovë. Nga ky krim në burgun e Dubravës gjetën vdekjen 160 kosovar e mbi 200 tjerë u plagosën. Për pesë ditë radhazi policia speciale serbe, ...
Gazeta Express | 22-May-2020 21:51
Në këtë burg 22 majin e vitit 1999 ndodhi një nga masakrat më të rënda në Kosovë. Nga ky krim në burgun e Dubravës gjetën vdekjen 160 kosovar e mbi 200 tjerë u plagosën. Për pesë ditë radhazi policia speciale serbe, ...

Masakra e Dubravës, Kurti: Ende jemi në pritje të aktakuzave nga Prokuroria Speciale
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurtii, në 21-vjetorin e masakrës së Dubravës, ka thënë se Dubrava është një nga shprehjet më të thekshme të gjenocidit politik e shtetëror të Serbisë. Kurti përmes një shkrimi në ...
Arbresh | 22-May-2020 21:21
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurtii, në 21-vjetorin e masakrës së Dubravës, ka thënë se Dubrava është një nga shprehjet më të thekshme të gjenocidit politik e shtetëror të Serbisë. Kurti përmes një shkrimi në ...

Limaj kujton masakrën e Dubravës: Është koha e fundit që institucionet të reagojnë dhe kriminelët të dënohen
Kryetari i Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka kujtuar 21 vjetorin e masakrës së Dubravës. Limaj përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se para 21 viteve në Burgun e Dubrave¨s u vrane¨ mbi 160 te¨ burgosur dhe u ...
Telegrafi | 22-May-2020 16:24
Kryetari i Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka kujtuar 21 vjetorin e masakrës së Dubravës. Limaj përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se para 21 viteve në Burgun e Dubrave¨s u vrane¨ mbi 160 te¨ burgosur dhe u ...

?Masakra e Dubravës, Kurti thotë se është në pritje të aktakuzave nga Prokuroria Speciale
Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti, në 21-vjetorin e masakrës së Dubravës, ka thënë se Serbia ka kryer gjenocid ndaj shqiptarëve duke pushkatuar të burgosurit politikë. Ai në një shkrim në Facebook ka ...
Indeks Online | 22-May-2020 21:03
Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti, në 21-vjetorin e masakrës së Dubravës, ka thënë se Serbia ka kryer gjenocid ndaj shqiptarëve duke pushkatuar të burgosurit politikë. Ai në një shkrim në Facebook ka ...

Përkujtohet masakra e Dubravës (VIDEO)
Ishin pikërisht forca nacionaliste serbe që më 22 maj të 1999-ës bënë kasaphane në burgun e Dubravës. Kujtimin për tmerrin e asaj nate kur forcat serbe masakruan 100 të burgosur shqiptarë e kanë ende parasysh të ...
Klan Kosova | 22-May-2020 20:56
Ishin pikërisht forca nacionaliste serbe që më 22 maj të 1999-ës bënë kasaphane në burgun e Dubravës. Kujtimin për tmerrin e asaj nate kur forcat serbe masakruan 100 të burgosur shqiptarë e kanë ende parasysh të ...

Masakra e Dubravës, Kurti thotë se është në pritje të aktakuzave nga Prokuroria Speciale
Ai në një shkrim në Facebook ka përkujtuar se tash e sa vite pas kësaj masakre të tmerrshme askush nuk është dënuar për krimet e bëra dhe askush nuk ka dalë para drejtësisë. “Sot një javë bëhen një vit prej se është ...
Lajminet | 22-May-2020 20:50
Ai në një shkrim në Facebook ka përkujtuar se tash e sa vite pas kësaj masakre të tmerrshme askush nuk është dënuar për krimet e bëra dhe askush nuk ka dalë para drejtësisë. “Sot një javë bëhen një vit prej se është ...

Limaj: Institucionet e drejtësisë të reagojnë për të vrarët në Burgun e Dubravës
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka bërë të ditur se sot bëhen 21 vite kur në Burgun e Dubravës nga policia dhe ushtria serbe u vranë mbi 160 të burgosur. “Sot be¨hen 21 vite kur ushtria dhe policia ...
Klan Kosova | 22-May-2020 16:47
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka bërë të ditur se sot bëhen 21 vite kur në Burgun e Dubravës nga policia dhe ushtria serbe u vranë mbi 160 të burgosur. “Sot be¨hen 21 vite kur ushtria dhe policia ...

Limaj: Institucionet e drejtësisë të reagojnë për të vrarët në Burgun e Dubravës
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka bërë të ditur se sot bëhen 21 vite kur në Burgun e Dubravës nga policia dhe ushtria serbe u vranë mbi 160 të burgosur. “Sot be¨hen 21 vite kur ushtria dhe policia ...
Medial | 22-May-2020 16:47
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka bërë të ditur se sot bëhen 21 vite kur në Burgun e Dubravës nga policia dhe ushtria serbe u vranë mbi 160 të burgosur. “Sot be¨hen 21 vite kur ushtria dhe policia ...

Kurti në Burgun e Dubravës: Do të angazhohemi në rikthimin e kujtimit të asaj që ka ndodhur
Kryeministri në detyrë Albin Kurti soti vizitoi Burgun e Dubravës dhe bëri homazhe në përkujtim të Masakrës së Dubravës e cila ndodhi 21 vjet më parë. Kryeministrin e shoqëruan edhe të mbijetuarit Enver Dugolli e Shaban ...
Telegrafi | 22-May-2020 15:49
Kryeministri në detyrë Albin Kurti soti vizitoi Burgun e Dubravës dhe bëri homazhe në përkujtim të Masakrës së Dubravës e cila ndodhi 21 vjet më parë. Kryeministrin e shoqëruan edhe të mbijetuarit Enver Dugolli e Shaban ...

Limaj kërkon të ndëshkohen kryesit e masakrës së Dubravës, në mesin e të mbijetuarve ishte edhe vëllai i tij
Limaj shkruan se para 21 viteve në Burgun e Dubravës u vranë mbi 160 të burgosur dhe u plagosën mbi 200 të tjerë. Ai ka bërë me dije se në mesin e të mbijetuarve të kësaj masakre ishte edhe vëllai i tij, Demiri shumë ...
Lajminet | 22-May-2020 16:18
Limaj shkruan se para 21 viteve në Burgun e Dubravës u vranë mbi 160 të burgosur dhe u plagosën mbi 200 të tjerë. Ai ka bërë me dije se në mesin e të mbijetuarve të kësaj masakre ishte edhe vëllai i tij, Demiri shumë ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved