ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 31/05/2020 09:40

Testet e antitrupave: disa përgjigje por më shumë pyetje

Testet e antitrupave: disa përgjigje por më shumë pyetje
Dr. Pashko Camaj Shkruan: Dr. Pashko CAMAJ Derisa me vëmendje vazhdojmë të shikojme për lajme të mira në luftën kundër koronavirusit, jo veç në kërkime të vaksinës, barnave dhe ilaçeve kurative, dhe një nga gjërat që ka ...
Illyriapress | 23-May-2020 20:43
Dr. Pashko Camaj Shkruan: Dr. Pashko CAMAJ Derisa me vëmendje vazhdojmë të shikojme për lajme të mira në luftën kundër koronavirusit, jo veç në kërkime të vaksinës, barnave dhe ilaçeve kurative, dhe një nga gjërat që ka ...

Mjeku Sulçebe: Covid-19 nuk lë pasoja në sistemin imunitar
Mjeku imunolog, Genc Sulçebe të shtunën është shprehur se koronavirusi është një sëmundje virusale e cila transmetohet nëpërmjet rrugëve respiratore, por që nuk e dëmton imunitetin e njeriut. Gjatë një lidhje me Skype ...
GazetaTema | 23-May-2020 16:30
Mjeku imunolog, Genc Sulçebe të shtunën është shprehur se koronavirusi është një sëmundje virusale e cila transmetohet nëpërmjet rrugëve respiratore, por që nuk e dëmton imunitetin e njeriut. Gjatë një lidhje me Skype ...

Mjeku Sulçebe: Virusi është ende i pranishëm, zbatimi i distancimit social dhe higjienës janë mbrojtja ndaj tij
TIRANË, 23 maj/MEDIAL/ -Mjeku imunolog, Genc Sulçebe është shprehur, se, “kemi një pandemi dhe nuk mund të them se ky rrezik ka kaluar për arsyen se si në Shqipëri edhe në botë infeksioni është i pranishëm”. Gjatë një ...
Medial | 23-May-2020 17:56
TIRANË, 23 maj/MEDIAL/ -Mjeku imunolog, Genc Sulçebe është shprehur, se, “kemi një pandemi dhe nuk mund të them se ky rrezik ka kaluar për arsyen se si në Shqipëri edhe në botë infeksioni është i pranishëm”. Gjatë një ...

Sulçebe: Covid-19 nuk lë pasoja në sistemin imunitar
Mjeku imunolog, Genc Sulçebe të shtunën është shprehur se koronavirusi është një sëmundje virusale e cila transmetohet nëpërmjet rrugëve respiratore, por që nuk e dëmton imunitetin e njeriut. Gjatë një lidhje me Skype ...
Respublica | 23-May-2020 17:26
Mjeku imunolog, Genc Sulçebe të shtunën është shprehur se koronavirusi është një sëmundje virusale e cila transmetohet nëpërmjet rrugëve respiratore, por që nuk e dëmton imunitetin e njeriut. Gjatë një lidhje me Skype ...

Testet e antitrupave/ Doktori shqiptar në New York u përgjigjet pyetjeve më të rëndësishme
Në një kohë që e gjithë bota është në kërkim të një vaksine kundër Covid-19, një nga gjërat që ka qenë në pararojë të aktiviteteve është testimi i antitrupave. Ky testim ka qenë një nga faktorët në procesin e ...
Gazeta Express | 23-May-2020 15:21
Në një kohë që e gjithë bota është në kërkim të një vaksine kundër Covid-19, një nga gjërat që ka qenë në pararojë të aktiviteteve është testimi i antitrupave. Ky testim ka qenë një nga faktorët në procesin e ...

Përdorimi i dezinfektuesit: A e dobëson sistemin imunitar?
Një ndër pyetjet më të zakonshme të njerëzve gjatë kësaj kohe – që kur përdorimi i dezinfektuesve u bë pjesë e kujdesit higjieno-sanitar – lidhet me dobësimin e sistemit imunitar. Pra, sa janë mundësitë që bakteret dhe ...
EkonomiaOnline | 22-May-2020 16:24
Një ndër pyetjet më të zakonshme të njerëzve gjatë kësaj kohe – që kur përdorimi i dezinfektuesve u bë pjesë e kujdesit higjieno-sanitar – lidhet me dobësimin e sistemit imunitar. Pra, sa janë mundësitë që bakteret dhe ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved