ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/05/2020 10:02

Studimi i “The Lancet”: Këto dy ilaçe janë të paefektshme në trajtimin e koronavirusit, rrisin mundësitë e vdekjes së pacientëve të prekur

Studimi i “The Lancet”: Këto dy ilaçe janë të paefektshme në trajtimin e koronavirusit, rrisin mundësitë e vdekjes së pacientëve të prekur
Një studim i gati 100,000 pacientëve me koronavirus ka treguar se ilaçet hydroxychloroquine and chloroquine, nuk kanë pasur efekt të trajtimit të sëmundjes, Covid-19, që shkakton koronavirusi. Studimi të ri, i publikuar ...
BalkanWeb | 23-May-2020 08:27
Një studim i gati 100,000 pacientëve me koronavirus ka treguar se ilaçet hydroxychloroquine and chloroquine, nuk kanë pasur efekt të trajtimit të sëmundjes, Covid-19, që shkakton koronavirusi. Studimi të ri, i publikuar ...

Rezultati i studimit global, trajtimi i sugjeruar nga Trump shkakton vdekje
Trajtimi i sugjeruar nga presidenti amerikan, Donald Trump, tek pacientët e infektuar me koronavirus nuk dha rezultat pozitiv. Madje dëmet që shkaktonte ishin tepër të mëdha deri në fatalitet. Një studim i ri zbuloi se ...
Gazeta Express | 23-May-2020 07:04
Trajtimi i sugjeruar nga presidenti amerikan, Donald Trump, tek pacientët e infektuar me koronavirus nuk dha rezultat pozitiv. Madje dëmet që shkaktonte ishin tepër të mëdha deri në fatalitet. Një studim i ri zbuloi se ...

Studimi/ Hidroksiklorokina rrit rrezikun e vdekjes te pacientët me COVID-19
Hidroksiklorokina një ilaç për trajtimin e malaries, të cilën presidenti amerikan Donald Trump thotë se po e përdor për t’u mbrojtur nga COVID-19, rrit rrezikut e vdekjes së pacientëve me koronavirus. Ky është rezultati ...
Standard | 23-May-2020 00:35
Hidroksiklorokina një ilaç për trajtimin e malaries, të cilën presidenti amerikan Donald Trump thotë se po e përdor për t’u mbrojtur nga COVID-19, rrit rrezikut e vdekjes së pacientëve me koronavirus. Ky është rezultati ...

Studimi, hidroksiklorokina rrit rrezikun e vdekjes tek pacientët me covid-19
Hidroksiklorokina një ilaç për trajtimin e malaries, të cilën presidenti amerikan Donald Trump thotë se po e përdor për t’u mbrojtur nga COVID-19, rrit rrezikut e vdekjes së pacientëve me koronavirus. Ky është rezultati ...
Gazeta Express | 22-May-2020 23:06
Hidroksiklorokina një ilaç për trajtimin e malaries, të cilën presidenti amerikan Donald Trump thotë se po e përdor për t’u mbrojtur nga COVID-19, rrit rrezikut e vdekjes së pacientëve me koronavirus. Ky është rezultati ...

Studimi/ Ilaçi kundër malaries që përdoret për koronavirusin rrit rrezikun e vdekshmërisë
Hidroksilklorina dhe klorokuina, ilaçet antimalariale që po testohen kundër koronavirusit, duket se lidhet me një rrezik të shtuar të vdekjes mes pacientëve të shtruar në spital për koronavirus dhe ata me probleme të ...
VizionPlus | 22-May-2020 22:55
Hidroksilklorina dhe klorokuina, ilaçet antimalariale që po testohen kundër koronavirusit, duket se lidhet me një rrezik të shtuar të vdekjes mes pacientëve të shtruar në spital për koronavirus dhe ata me probleme të ...

STUDIMI: Hidroksiklorokina rrit rrezikun e vdekjes tek pacientët me COVID-19
Hidroksiklorokina një ilaç për trajtimin e malaries, të cilën presidenti amerikan Donald Trump thotë se po e përdor për t’u mbrojtur nga COVID-19, rrit rrezikut e vdekjes së pacientëve me koronavirus. Ky është rezultati ...
GazetaTema | 22-May-2020 20:38
Hidroksiklorokina një ilaç për trajtimin e malaries, të cilën presidenti amerikan Donald Trump thotë se po e përdor për t’u mbrojtur nga COVID-19, rrit rrezikut e vdekjes së pacientëve me koronavirus. Ky është rezultati ...

Dy ilaçe dalin të paefektshme në trajtimin e koronavirusit
Një studim i gati 100,000 pacientëve me koronavirus ka treguar se ilaçet hydroxychloroquine and chloroquine, nuk kanë pasur efekt të trajtimit të sëmundjes, Covid-19, që shkakton koronavirusi. Studimi të ri, i publikuar ...
VizionPlus | 22-May-2020 20:02
Një studim i gati 100,000 pacientëve me koronavirus ka treguar se ilaçet hydroxychloroquine and chloroquine, nuk kanë pasur efekt të trajtimit të sëmundjes, Covid-19, që shkakton koronavirusi. Studimi të ri, i publikuar ...

Studimi: Ilaçi që sugjeron Trump për Covid-19 rrit rrezikun e vdekshmërisë
Sipas studimit të fundit të publikuar sot në revistën mjekësore “The Lancet”, pacientët me Covid-19 që janë trajtuara me hidroklorikinë dhe klorokinë kanë rrezik më të lartë të vdekshmërisë dhe rrezik për të zhvilluar ...
Shprehja | 22-May-2020 22:14
Sipas studimit të fundit të publikuar sot në revistën mjekësore “The Lancet”, pacientët me Covid-19 që janë trajtuara me hidroklorikinë dhe klorokinë kanë rrezik më të lartë të vdekshmërisë dhe rrezik për të zhvilluar ...

Studimi/ Hidroksiklorokina rrit rrezikun e vdekjes te pacientët me COVID-19
Hidroksiklorokina një ilaç për trajtimin e malaries, të cilën presidenti amerikan Donald Trump thotë se po e përdor për t’u mbrojtur nga COVID-19, rrit rrezikut e vdekjes së pacientëve me koronavirus. Ky është rezultati ...
BalkanWeb | 22-May-2020 19:13
Hidroksiklorokina një ilaç për trajtimin e malaries, të cilën presidenti amerikan Donald Trump thotë se po e përdor për t’u mbrojtur nga COVID-19, rrit rrezikut e vdekjes së pacientëve me koronavirus. Ky është rezultati ...

Studimi/ Hidroksiklorokina rrit rrezikun e vdekjes te pacientët me COVID-19
Hidroksiklorokina një ilaç për trajtimin e malaries, të cilën presidenti amerikan Donald Trump thotë se po e përdor për t’u mbrojtur nga COVID-19, rrit rrezikut e vdekjes së pacientëve me koronavirus. Ky është rezultati ...
Telegraf | 22-May-2020 19:30
Hidroksiklorokina një ilaç për trajtimin e malaries, të cilën presidenti amerikan Donald Trump thotë se po e përdor për t’u mbrojtur nga COVID-19, rrit rrezikut e vdekjes së pacientëve me koronavirus. Ky është rezultati ...

Studimi/ Hidroksiklorokina rrit rrezikun e vdekjes te pacientët me COVID-19
Hidroksiklorokina një ilaç për trajtimin e malaries, të cilën presidenti amerikan Donald Trump thotë se po e përdor për t’u mbrojtur nga COVID-19, rrit rrezikut e vdekjes së pacientëve me koronavirus. Ky është rezultati ...
Lapsi | 22-May-2020 19:50
Hidroksiklorokina një ilaç për trajtimin e malaries, të cilën presidenti amerikan Donald Trump thotë se po e përdor për t’u mbrojtur nga COVID-19, rrit rrezikut e vdekjes së pacientëve me koronavirus. Ky është rezultati ...

Fillojnë provat klinike për trajtimin e Covid-19 me hidroksiklorokuinë
Punonjësit e kujdesit shëndetësor në spitalet britanike do të jenë pjesëmarrësit e parë në një studim global të testimit të ilaçeve kundër malarias, klorokuinës dhe hidroksiklorokuinës për të parë nëse ato mund të ...
BalkanWeb | 21-May-2020 20:41
Punonjësit e kujdesit shëndetësor në spitalet britanike do të jenë pjesëmarrësit e parë në një studim global të testimit të ilaçeve kundër malarias, klorokuinës dhe hidroksiklorokuinës për të parë nëse ato mund të ...

STUDIMI: Ilaçi i propaganduar nga Trump rrit vdekshmërinë te pacientët Covid
Një studim i gjerë ka zbuluar se trajtimi me hidroksilkorinë i të sëmurëve rëndë nga infeksioni i koronavirusit, mund t’i çojë ata drejt vdekjes pasi ai dëmton zemrën. Studimi i botuar në revistën mjekësore The Lancet ...
GazetaTema | 22-May-2020 17:03
Një studim i gjerë ka zbuluar se trajtimi me hidroksilkorinë i të sëmurëve rëndë nga infeksioni i koronavirusit, mund t’i çojë ata drejt vdekjes pasi ai dëmton zemrën. Studimi i botuar në revistën mjekësore The Lancet ...

Fillojnë provat klinike për trajtimin e Covid-19 me hidroksiklorokuinë
Punonjësit e kujdesit shëndetësor në spitalet britanike do të jenë pjesëmarrësit e parë në një studim global të testimit të ilaçeve kundër malarias, klorokuinës dhe hidroksiklorokuinës për të parë nëse ato mund të ...
GazetaTema | 21-May-2020 20:33
Punonjësit e kujdesit shëndetësor në spitalet britanike do të jenë pjesëmarrësit e parë në një studim global të testimit të ilaçeve kundër malarias, klorokuinës dhe hidroksiklorokuinës për të parë nëse ato mund të ...

40 mijë mjekëve europianë u injektohet ilaçi kundër malaries
Në Brajton dhe Oksford, në Britaninë e Madhe ka nisur një testim për të zbuluar nëse dy ilaçe kundër malaries mund të parandalojnë koronavirusin. Hidroklorokina do t’iu injektohet më shumë se 40,000 punëtorëve ...
GazetaTema | 21-May-2020 20:13
Në Brajton dhe Oksford, në Britaninë e Madhe ka nisur një testim për të zbuluar nëse dy ilaçe kundër malaries mund të parandalojnë koronavirusin. Hidroklorokina do t’iu injektohet më shumë se 40,000 punëtorëve ...

Ilaçet kundër malaries testohen kundër koronavirusit
Në Brajton dhe Oksford ka nisur një testim për të kuptuar nëse dy ilaçe kundër malaries mund të parandalojnë koronavirusin e ri. Chloroquine dhe hydroxychloroquine do t’iu injektohen më shumë se 40,000 punëtorëve ...
GazetaTema | 21-May-2020 09:09
Në Brajton dhe Oksford ka nisur një testim për të kuptuar nëse dy ilaçe kundër malaries mund të parandalojnë koronavirusin e ri. Chloroquine dhe hydroxychloroquine do t’iu injektohen më shumë se 40,000 punëtorëve ...

Shkenca kritikon Trump, promovoi ilaçin kundër malaries për mbrojtje nga Covid-19
Prej kohësh e ka sugjeruar ilaçin kundër malaries, hidroksiklorkinën si trajtim të mundshëm ndaj Covid-19, por të martën presidenti amerikan, e çoi në një nivel tjetër sugjerimin e tij, kur tha se po e merrte edhe vetë, ...
GazetaTema | 20-May-2020 19:08
Prej kohësh e ka sugjeruar ilaçin kundër malaries, hidroksiklorkinën si trajtim të mundshëm ndaj Covid-19, por të martën presidenti amerikan, e çoi në një nivel tjetër sugjerimin e tij, kur tha se po e merrte edhe vetë, ...

Dy ilaçe kundër koronavirusit nuk japin efekt, rrisin mundësinë e vdekjes tek të infektuarit
Një studim i gati 100,000 pacientëve me koronavirus ka treguar se ilaçet hydroxychloroquine and chloroquine, nuk kanë pasur efekt të trajtimit të sëmundjes, Covid-19, që shkakton koronavirusi. Studimi të ri, i publikuar ...
TetovaSot | 22-May-2020 19:25
Një studim i gati 100,000 pacientëve me koronavirus ka treguar se ilaçet hydroxychloroquine and chloroquine, nuk kanë pasur efekt të trajtimit të sëmundjes, Covid-19, që shkakton koronavirusi. Studimi të ri, i publikuar ...

Mjekët kundër izolimit: U shtuan vetëvrasjet, sulmet në zemër e goditjet në tru
Më shumë se 600 mjekë në shtetet e bashkuara kanë ngritur alarmin se viktimat do të shtohen nga mungesa e vëmendjes ndaj sëmundjeve të tjera.Ata vlerësojnë se izolimi nga pandemia i ka penguar pacientët të diagostikohen ...
VizionPlus | 21-May-2020 15:22
Më shumë se 600 mjekë në shtetet e bashkuara kanë ngritur alarmin se viktimat do të shtohen nga mungesa e vëmendjes ndaj sëmundjeve të tjera.Ata vlerësojnë se izolimi nga pandemia i ka penguar pacientët të diagostikohen ...

Rekord të infektuarish me koronavirus në 24 orët e fundit/ 107 mijë pacientë të rinj
Në të gjithë botën janë identifikuar më shumë se 5.1 milionë njerëz të infektuar me koronavirus ndërsa organizata botërore e shëndetësisë bëri të ditur një rekord të ri ditor që kur filloi pandemia. TEDROS ADHANOM ...
VizionPlus | 21-May-2020 14:20
Në të gjithë botën janë identifikuar më shumë se 5.1 milionë njerëz të infektuar me koronavirus ndërsa organizata botërore e shëndetësisë bëri të ditur një rekord të ri ditor që kur filloi pandemia. TEDROS ADHANOM ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved