ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/05/2020 21:07

Spanja mban 10 ditë zie për nder të personave që humbën jetën nga koronavirusi

Spanja mban 10 ditë zie për nder të personave që humbën jetën nga koronavirusi
Spanja do t’i dedikojë periudhën më të gjatë zisë që është mbajtur ndonjë herë viktimave të koronavirusit duke nisur nga e marta. Kryeministri spanjoll Pedro Sanchez njoftoi gjatë një konference për shtyp të shtunën se ...
Arbresh | 23-May-2020 19:34
Spanja do t’i dedikojë periudhën më të gjatë zisë që është mbajtur ndonjë herë viktimave të koronavirusit duke nisur nga e marta. Kryeministri spanjoll Pedro Sanchez njoftoi gjatë një konference për shtyp të shtunën se ...

Spanja hapet për turistët e huaj nga korriku
Kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez, ka bërë të ditur se vendi i tij do të hapet ndaj turizmit ndërkombëtar nga muaji korrik. Qeveria spanjolle para disa javëve e ka filluar largimin gradual të masave izoluese, të ...
TetovaSot | 23-May-2020 18:04
Kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez, ka bërë të ditur se vendi i tij do të hapet ndaj turizmit ndërkombëtar nga muaji korrik. Qeveria spanjolle para disa javëve e ka filluar largimin gradual të masave izoluese, të ...

Rikthehet edhe La Liga, qeveria bën me dije datën zyrtare
La Liga që në pamje të parë ishte kampionati më pranë rikthimit, përsa iu përket pesë ligave më të forta të globit. Spanja u prek rëndë nga pandemia, por tani gjithçka po shkon me shpejtësi drejt normalitetit dhe ...
GazetaTema | 23-May-2020 17:23
La Liga që në pamje të parë ishte kampionati më pranë rikthimit, përsa iu përket pesë ligave më të forta të globit. Spanja u prek rëndë nga pandemia, por tani gjithçka po shkon me shpejtësi drejt normalitetit dhe ...

Sanchez: Turistët e huaj mund të kthehen në Spanjë duke nisur nga korriku
Turistët e huaj do të mund të rikthehen në Spanjë duke nisur nga muaji korrik, njoftoi sot kryeministri spanjoll, Pedro Sanchez, ndërkohë që turizmi ishte pezulluar që prej vendosjes së masave kufizuese në mes të muajit ...
Telegraf | 23-May-2020 17:15
Turistët e huaj do të mund të rikthehen në Spanjë duke nisur nga muaji korrik, njoftoi sot kryeministri spanjoll, Pedro Sanchez, ndërkohë që turizmi ishte pezulluar që prej vendosjes së masave kufizuese në mes të muajit ...

Kryeministri spanjoll njofton se kur do të rinisë kampionati i futbollit
Kreu i qeverisë spanjolle, Pedro Sanchez në konferencën e mbajtur sot, ka lajmëruar se qeveria e tij ka dhënë lejen që futbolli të rinisë të luhet duke filluar nga 8 qershori. “Spanja ka bërë detyrat dhe tani hapen ...
Politiko | 23-May-2020 16:18
Kreu i qeverisë spanjolle, Pedro Sanchez në konferencën e mbajtur sot, ka lajmëruar se qeveria e tij ka dhënë lejen që futbolli të rinisë të luhet duke filluar nga 8 qershori. “Spanja ka bërë detyrat dhe tani hapen ...

Spanja paralajmëron rikthimin e La Ligës në qershor
Liga spanjolle e futbollit, La Liga mund të rikthehet në fushë nga 8 qershori, ka thënë kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez. Presidenti i Ligës, Javier Tebas ka thënë se shpreson që ndeshjet të nisin më 12 qershor, ...
Portalb | 23-May-2020 16:15
Liga spanjolle e futbollit, La Liga mund të rikthehet në fushë nga 8 qershori, ka thënë kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez. Presidenti i Ligës, Javier Tebas ka thënë se shpreson që ndeshjet të nisin më 12 qershor, ...

Lajme të mira nga Spanja, La Liga mund të fillojë më 8 qershor
Qeveria e Spanjës në një konferencë të mbajtur sot (e shtunë), ka bërë të ditur se La Ligas do t’i lejohet vazhdimi i kampionatit nga 8 qershori. “La Liga mund të rifillojë më 8 qershor”, ka deklaruar kryeministri i ...
TetovaSot | 23-May-2020 16:12
Qeveria e Spanjës në një konferencë të mbajtur sot (e shtunë), ka bërë të ditur se La Ligas do t’i lejohet vazhdimi i kampionatit nga 8 qershori. “La Liga mund të rifillojë më 8 qershor”, ka deklaruar kryeministri i ...

Premier League, kërkesë qeverisë për të rinisur stërvitjet normalisht
Premier League ka vendosur që të bëjë një kërkesë ndaj qeverisë angleze, ku kërkon që duke nisur nga java e ardhshme, klubet të rinisin stërvitjet normalisht, në mënyrë që rifillimi i kampionatit të përshpejtohet. ...
Top Channel | 22-May-2020 23:56
Premier League ka vendosur që të bëjë një kërkesë ndaj qeverisë angleze, ku kërkon që duke nisur nga java e ardhshme, klubet të rinisin stërvitjet normalisht, në mënyrë që rifillimi i kampionatit të përshpejtohet. ...

Spanja paralajmëron rikthimin e La Ligës në qershor
Liga spanjolle e futbollit, La Liga mund të rikthehet në fushë nga 8 qershori, ka thënë kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez. Presidenti i Ligës, Javier Tebas ka thënë se shpreson që ndeshjet të nisin më 12 qershor, ...
Radio Evropa e Lire | 23-May-2020 16:06
Liga spanjolle e futbollit, La Liga mund të rikthehet në fushë nga 8 qershori, ka thënë kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez. Presidenti i Ligës, Javier Tebas ka thënë se shpreson që ndeshjet të nisin më 12 qershor, ...

Spanja hapet për turistët e huaj nga korriku
Qeveria spanjolle para disa javëve e ka filluar largimin gradual të masave izoluese, të cilat ishin marrë me qëllim të parandalimit të përhapjes së koronavirusit. Spanja njihet për numrin e madh të turistëve dhe turizmi ...
Lajminet | 23-May-2020 15:45
Qeveria spanjolle para disa javëve e ka filluar largimin gradual të masave izoluese, të cilat ishin marrë me qëllim të parandalimit të përhapjes së koronavirusit. Spanja njihet për numrin e madh të turistëve dhe turizmi ...

Spanja hapet për turistët e huaj nga korriku
Kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez, ka bërë të ditur se vendi i tij do të hapet ndaj turizmit ndërkombëtar nga muaji korrik. Qeveria spanjolle para disa javëve e ka filluar largimin gradual të masave izoluese, të ...
EkonomiaOnline | 23-May-2020 15:42
Kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez, ka bërë të ditur se vendi i tij do të hapet ndaj turizmit ndërkombëtar nga muaji korrik. Qeveria spanjolle para disa javëve e ka filluar largimin gradual të masave izoluese, të ...

Spanja hapet për turistët e huaj nga korriku
Kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez, ka bërë të ditur se vendi i tij do të hapet ndaj turizmit ndërkombëtar nga muaji korrik. Qeveria spanjolle para disa javëve e ka filluar largimin gradual të masave izoluese, të ...
Gazeta Express | 23-May-2020 15:39
Kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez, ka bërë të ditur se vendi i tij do të hapet ndaj turizmit ndërkombëtar nga muaji korrik. Qeveria spanjolle para disa javëve e ka filluar largimin gradual të masave izoluese, të ...

Kryeministri spanjoll jep lajmin: Nga data 8 qershor mund të rinisë La Liga
‘La Liga do të mund të rinisë nga 8 qershori.’ Kjo është deklarata e kryeministrit spanjoll Pedro Sanchez ditën e sotme në sajë të njoftimeve të reja mbi lehtësimin e masave për COVID-19 në Spanjë. Një lajm fantastik ky ...
Gazeta Dita | 23-May-2020 15:36
‘La Liga do të mund të rinisë nga 8 qershori.’ Kjo është deklarata e kryeministrit spanjoll Pedro Sanchez ditën e sotme në sajë të njoftimeve të reja mbi lehtësimin e masave për COVID-19 në Spanjë. Një lajm fantastik ky ...

Spanjë, ulet me 99,7% numri i hyrjeve nëpërmjet fluturimeve ajrore
Numri i personave që kanë hyrë në Spanjë nëpërmjet fluturimeve ajrore u ul me 99,7% në prill, krahasuar me të njëjtin muaj në vitin 2019, raportoi “Europa Press”. Gjithsej, në prill, kanë ardhur 21 327 persona, ...
Telegraf | 21-May-2020 21:22
Numri i personave që kanë hyrë në Spanjë nëpërmjet fluturimeve ajrore u ul me 99,7% në prill, krahasuar me të njëjtin muaj në vitin 2019, raportoi “Europa Press”. Gjithsej, në prill, kanë ardhur 21 327 persona, ...

15:15 Tashmë edhe zyrtarisht i është dhënë drita e gjelbër La Ligës që të rinis garën më 8 qershor Zyrtare: La Liga rikthehet nga 8...
Zyrtare: La Liga rikthehet nga 8 qershori Tashmë edhe zyrtarisht i është dhënë drita e gjelbër La Ligës që të rinis garën. Kryeministri Ii Spanjës, Pedro Sánchez, zyrtarisht ka bërë të ditur se nga 8 qershori, ditë e ...
Kosova Sot | 23-May-2020 15:20
Zyrtare: La Liga rikthehet nga 8 qershori Tashmë edhe zyrtarisht i është dhënë drita e gjelbër La Ligës që të rinis garën. Kryeministri Ii Spanjës, Pedro Sánchez, zyrtarisht ka bërë të ditur se nga 8 qershori, ditë e ...

Zyrtare: La Liga riniskthehet nga 8 qershori
Tashmë edhe zyrtarisht i është dhënë drita e gjelbër La Ligës që të rinis garën. Kryeministri Ii Spanjës, Pedro Sánchez, zyrtarisht ka bërë të ditur se nga 8 qershori, ditë e hëne, La Liga mundet kurdo të rinisë sezonin ...
Gazeta Express | 23-May-2020 15:10
Tashmë edhe zyrtarisht i është dhënë drita e gjelbër La Ligës që të rinis garën. Kryeministri Ii Spanjës, Pedro Sánchez, zyrtarisht ka bërë të ditur se nga 8 qershori, ditë e hëne, La Liga mundet kurdo të rinisë sezonin ...

Liga Premier kërkon nga qeveria që të fillojnë me stërvitje në grup
Liga Premier ka bërë kërkesë në qeverinë angleze, ku kërkon që të nis nga java e ardhshme me stërvitje të përbashkëta në klube, në mënyrë që rifillimi i kampionatit të përshpejtohet. Synimi i ligës angleze të futbollit ...
Telegrafi | 22-May-2020 21:36
Liga Premier ka bërë kërkesë në qeverinë angleze, ku kërkon që të nis nga java e ardhshme me stërvitje të përbashkëta në klube, në mënyrë që rifillimi i kampionatit të përshpejtohet. Synimi i ligës angleze të futbollit ...

La Liga vazhdon prej 8 qershorit
Liga elitare e futbollit në Spanjë, La Liga, mund të rifillojë më 8 qershor. Kështu ka thënë kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez, të shtunën. La Liga është ndërprerë në mes të marsit, njëjtë si shumica e ligave ...
EkonomiaOnline | 23-May-2020 15:07
Liga elitare e futbollit në Spanjë, La Liga, mund të rifillojë më 8 qershor. Kështu ka thënë kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez, të shtunën. La Liga është ndërprerë në mes të marsit, njëjtë si shumica e ligave ...

Zyrtare: La Liga rikthehet më 8 qershor
Njëra nga kampionatet më të forta në botë, La Liga spanjolle do të kthehet nga data 8 qershor që i bie ditën e hënë. Drejtuesit e Ligës dhe Qeveria Spanjolle kanë bërë të ditur se do të lejohet vazhdimi i kampionatit ...
Shenja | 23-May-2020 14:45
Njëra nga kampionatet më të forta në botë, La Liga spanjolle do të kthehet nga data 8 qershor që i bie ditën e hënë. Drejtuesit e Ligës dhe Qeveria Spanjolle kanë bërë të ditur se do të lejohet vazhdimi i kampionatit ...

Zyrtare: La Liga rikthehet më 8 qershor
Njëra nga kampionatet më të forta në botë, La Liga spanjolle do të kthehet nga data 8 qershor që i bie ditën e hënë. Drejtuesit e Ligës dhe Qeveria Spanjolle kanë bërë të ditur se do të lejohet vazhdimi i kampionatit ...
Zeri | 23-May-2020 14:41
Njëra nga kampionatet më të forta në botë, La Liga spanjolle do të kthehet nga data 8 qershor që i bie ditën e hënë. Drejtuesit e Ligës dhe Qeveria Spanjolle kanë bërë të ditur se do të lejohet vazhdimi i kampionatit ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved