ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 04/06/2020 23:55

Shpëtim Idrizi: Myslimanë të dashur, refuzoni Edi Ramën. Dilni nesër në sheshin “Skënderbej” për Fiter Bajramin!

Shpëtim Idrizi: Myslimanë të dashur, refuzoni Edi Ramën. Dilni nesër në sheshin “Skënderbej” për Fiter Bajramin!
Pas vendimit të shpallur një ditë më parë nga Rama, se edhe kjo fundjavë do të jetë e mbyllur, ka reaguar kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi. Idrizi i ka bërë thirrje qytetarëve që të refuzojnë fytyrën e “Faraonit”, ndërsa e ...
GazetaTema | 23-May-2020 21:51
Pas vendimit të shpallur një ditë më parë nga Rama, se edhe kjo fundjavë do të jetë e mbyllur, ka reaguar kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi. Idrizi i ka bërë thirrje qytetarëve që të refuzojnë fytyrën e “Faraonit”, ndërsa e ...

Mbyllja për Fitër Bajram/ PDIU: Rama nuk sheh dot mijëra njerëz të adhurojnë zotin, ekspertët po i justifikojnë çmenduritë
Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar ashpër ndaj vendimit të Ramës për të mbyllur vendin për Fitër Bajram dhe për mos lejuar flajen në shesh. Sipas PDIU, kjo është një çmenduri dhe madje janë ekspertët që po i ...
BalkanWeb | 23-May-2020 15:51
Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar ashpër ndaj vendimit të Ramës për të mbyllur vendin për Fitër Bajram dhe për mos lejuar flajen në shesh. Sipas PDIU, kjo është një çmenduri dhe madje janë ekspertët që po i ...

Kthimi për shyrtim i ligjit për portin e “Porto Romanos”, PD: Vendimi i Presidentit i drejtë. Qeveria e re con përgjegjësit para drejtësisë
Përmes një deklarate, Partia Demokratike reagon për vendimin e Presidentit Meta që i ktheu sot për rishqyrtim Parlamentit, ligjin për ndërtimin e portit të Hidokarbureve në Porto Romano. Sipas PD, ky ishte një ligj ...
BalkanWeb | 23-May-2020 14:28
Përmes një deklarate, Partia Demokratike reagon për vendimin e Presidentit Meta që i ktheu sot për rishqyrtim Parlamentit, ligjin për ndërtimin e portit të Hidokarbureve në Porto Romano. Sipas PD, ky ishte një ligj ...

Koncesioni shtesë për Porto Romanon, PD përshëndet kthimin e ligjit në parlament nga Meta: Vendim i drejtë, mbron interesat publik
Partia Demokratike përshëndeti vendimin e Presidentit, Ilir Meta i cili kthehu në parlament shtesën për koncesionin e Porto Romanos.
Top Channel | 23-May-2020 14:27
Partia Demokratike përshëndeti vendimin e Presidentit, Ilir Meta i cili kthehu në parlament shtesën për koncesionin e Porto Romanos.

PD mbështet Metën për “Porto Romanon”: Edi Rama, hajdut ordiner
Partia Demokratike përshëndet vendimin e Presidentit të Republikës për kthimin në parlament të “ “Porto Romanos”. Selia Blu, nëpërmjet një njoftimi për mediat, e quan koncesionin, antikushtetues dhe antiligjor, pasi ...
VizionPlus | 23-May-2020 14:30
Partia Demokratike përshëndet vendimin e Presidentit të Republikës për kthimin në parlament të “ “Porto Romanos”. Selia Blu, nëpërmjet një njoftimi për mediat, e quan koncesionin, antikushtetues dhe antiligjor, pasi ...

Koncensioni në Porto Romano, PD përshëndet vendimin e Metës: Ligji i shërben oligarkëve të Ramës
Partia Demokratike përshëndet vendimin e Presidentit Ilir Meta, i cili ktheu në parlament “koncesionin antikushtetues dhe antiligjor për kthimin e Porto Romanos në një port privat për oligarkët e Edi Ramës”. Në një ...
Lapsi | 23-May-2020 16:55
Partia Demokratike përshëndet vendimin e Presidentit Ilir Meta, i cili ktheu në parlament “koncesionin antikushtetues dhe antiligjor për kthimin e Porto Romanos në një port privat për oligarkët e Edi Ramës”. Në një ...

Idrizi bën thirrje për ditën e Bajramit: Mos kini frikë refuzojeni fytyrën e Faraonit!
Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka reaguar ashpër ndaj kryeministrit Rama në lidhje me ndalimin e lëvizjes se qytetarëve ditën e diel, që është edhe dita e Bajramit. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ai e ka ...
Ina-Online | 23-May-2020 18:22
Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka reaguar ashpër ndaj kryeministrit Rama në lidhje me ndalimin e lëvizjes se qytetarëve ditën e diel, që është edhe dita e Bajramit. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ai e ka ...

Meta e kthen në Kuvend Ligjin për Koncesionin e portit në Porto Romano
Tiranë, 23 maj 2020 – Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, e ka kthyer për rishqyrtim në Kuvend Ligjin për Koncesionin e portit në Porto Romano. Meta ka kërkuar që ky ligj të rishqyrtohet pasi Ministria e Infrastrukturës ...
Illyriapress | 23-May-2020 18:16
Tiranë, 23 maj 2020 – Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, e ka kthyer për rishqyrtim në Kuvend Ligjin për Koncesionin e portit në Porto Romano. Meta ka kërkuar që ky ligj të rishqyrtohet pasi Ministria e Infrastrukturës ...

PD reagon për dekretin e Presidentit
Partia Demokratike përshëndet vendimin e Presidentit Meta që ktheu në Kuvend konçesionin e Porto Romanos. Sipas deklaratës së Partisë Demokratike ky koncesion është antikushtetues dhe antiligjior, mbajtur për interesat ...
RTSH | 23-May-2020 15:01
Partia Demokratike përshëndet vendimin e Presidentit Meta që ktheu në Kuvend konçesionin e Porto Romanos. Sipas deklaratës së Partisë Demokratike ky koncesion është antikushtetues dhe antiligjior, mbajtur për interesat ...

Meta “kthen” Porto Romanon: Konçesioni i ri shkel konkurencën, s’ka transparencë
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka refuzuar të dekretojë shtesën në koncesionin e Porto Romanos që u miratua nga parlamenti në fundin e muajit prill. Kryetari i shtetit ka argumentuar se kontrata në fakt përbën një ...
VizionPlus | 23-May-2020 11:50
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka refuzuar të dekretojë shtesën në koncesionin e Porto Romanos që u miratua nga parlamenti në fundin e muajit prill. Kryetari i shtetit ka argumentuar se kontrata në fakt përbën një ...

Presidenti Meta dekreton kthimin për rishqyrtim në Kuvend të ligjit nr. 58/2020 – Arsyet e kthimit për rishqyrtim të ligjit
1 REPUBLIKA E SHQIPËRISË PRESIDENTI D E K R E T PËR KTHIMIN E LIGJIT NR. 58/2020 “PËR MIRATIMIN E SHTESËS SË KONTRATËS SË KONCESIONIT TË FORMËS ‘BOT’ (NDËRTIM, SHFRYTËZIM DHE TRANSFERIM) TË NJË PORTI TË LLOJIT MBM NË ...
Telegraf | 23-May-2020 11:22
1 REPUBLIKA E SHQIPËRISË PRESIDENTI D E K R E T PËR KTHIMIN E LIGJIT NR. 58/2020 “PËR MIRATIMIN E SHTESËS SË KONTRATËS SË KONCESIONIT TË FORMËS ‘BOT’ (NDËRTIM, SHFRYTËZIM DHE TRANSFERIM) TË NJË PORTI TË LLOJIT MBM NË ...

Ktheu ligjin për portin e Hidrokarbureve në Porto Romano, reagon PD: Qeveria e re e do ta anulojë këtë vendim të paligjshëm
Partia Demokratike përshëndet vendimin e Presidentit të Republikës që kthen në parlament koncesionin e cilësuar prej tij antikushtetues dhe antiligjor për kthimin e Porto Romanos. Sipas PD kjo shtesë e kthen atë në një ...
Politiko | 23-May-2020 14:22
Partia Demokratike përshëndet vendimin e Presidentit të Republikës që kthen në parlament koncesionin e cilësuar prej tij antikushtetues dhe antiligjor për kthimin e Porto Romanos. Sipas PD kjo shtesë e kthen atë në një ...

Kontrata e Porto Romanos – Presidenti nuk dekreton ndryshimin e koncesionit
Presidenti i Republikës ka refuzuar të dekretojë ligjin që ndryshon kontratën koncesionare për portin e Porto Romanos. Në argumentet e tij për Kuvendin, Presidenti shprehet se në këtë rast janë anashkaluar procedurat e ...
ScanTv | 23-May-2020 12:00
Presidenti i Republikës ka refuzuar të dekretojë ligjin që ndryshon kontratën koncesionare për portin e Porto Romanos. Në argumentet e tij për Kuvendin, Presidenti shprehet se në këtë rast janë anashkaluar procedurat e ...

Ilir Meta kthen në Kuvend një tjetër ligj
Ilir Meta ka kthyer në Kuvend ligjin për konscensionin në Porto Romano, të miratuar së fundmi nga shumica parlamentare. Sipas presidentit, ky ligj miraton një kontratë të nënshkruar në kundërshtim me përcaktimet e nenit ...
GazetaTema | 23-May-2020 11:01
Ilir Meta ka kthyer në Kuvend ligjin për konscensionin në Porto Romano, të miratuar së fundmi nga shumica parlamentare. Sipas presidentit, ky ligj miraton një kontratë të nënshkruar në kundërshtim me përcaktimet e nenit ...

Meta kthen shtesën e koncesionit në Porto Romano: Shmang konkurrencën dhe nuk sjell fitime për shtetin
Presidenti Ilir Meta ka kthyer në Kuvend shtesën në kontratën koncesionare në Porto – Romano për kompaninë “porti MBM (MULTY BUOY MOORING)” që u miratua nga qeveria në datë 30 prill. Por çfarë është konkretisht kjo ...
Gazeta Dita | 23-May-2020 11:16
Presidenti Ilir Meta ka kthyer në Kuvend shtesën në kontratën koncesionare në Porto – Romano për kompaninë “porti MBM (MULTY BUOY MOORING)” që u miratua nga qeveria në datë 30 prill. Por çfarë është konkretisht kjo ...

Presidenti kthen ligjin e Porto Romanos
Me më shumë se 11 faqe të firmosura në fund me dorën e tij, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka kthyer për rishqyrtim në Kuvendin e Shqipërisë një nga projekligjet e fundit të përgatitur nga qeveria shqiptare për të ...
RTSH | 23-May-2020 11:16
Me më shumë se 11 faqe të firmosura në fund me dorën e tij, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka kthyer për rishqyrtim në Kuvendin e Shqipërisë një nga projekligjet e fundit të përgatitur nga qeveria shqiptare për të ...

Meta kthen ligjin për shtesën e koncesionit në Porto Romano: Shmang konkurrencën…
TIRANË-Presidenti Ilir Meta ka kthyer në Kuvend një tjetër ligj. Bëhet fjalë për shtesën në kontratën koncesionare në Porto - Romano për kompaninë “porti MBM (MULTY BUOY MOORING)” që u miratua më 30 prill.
Top Channel | 23-May-2020 10:32
TIRANË-Presidenti Ilir Meta ka kthyer në Kuvend një tjetër ligj. Bëhet fjalë për shtesën në kontratën koncesionare në Porto - Romano për kompaninë “porti MBM (MULTY BUOY MOORING)” që u miratua më 30 prill.

“Shmang konkurrencën”, Meta kthen ligjin për shtesën e koncesionit në Porto Romano
LajmiFundit, Portal me Lajmet e fundit nga Shqiperia “Shmang konkurrencën”, Meta kthen ligjin për shtesën e koncesionit në Porto Romano Kreu i shtetit Ilir Meta ka kthyer në Kuvend një tjetër ligj. Bëhet fjalë për ...
Lajmi i Fundit | 23-May-2020 11:16
LajmiFundit, Portal me Lajmet e fundit nga Shqiperia “Shmang konkurrencën”, Meta kthen ligjin për shtesën e koncesionit në Porto Romano Kreu i shtetit Ilir Meta ka kthyer në Kuvend një tjetër ligj. Bëhet fjalë për ...

Meta kthen një tjetër ligj në Kuvend, cilat janë arsyet
Presidenti i vendit, llir Meta i ka kthyer një tjetër ligj Kuvendit. Bëhet fjalë për shtesën në kontratën koncesionare në Porto Romano që u miratua me 30 prill. Meta ka deklaruar se procedurat e ndjekura nga autoriteti ...
TetovaSot | 23-May-2020 11:01
Presidenti i vendit, llir Meta i ka kthyer një tjetër ligj Kuvendit. Bëhet fjalë për shtesën në kontratën koncesionare në Porto Romano që u miratua me 30 prill. Meta ka deklaruar se procedurat e ndjekura nga autoriteti ...

Meta i kthen maxhorancës ligjin për portin e ri të Hidrokarbureve në Porto Romano, 10 faqe arsye për dekretin: Është cenuar gara e lirë dhe e ndershme për koncesionin
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dekretuar kthimin në Kuvend të ligjit të maxhorancës për portin e ri të hidrokarbureve në Porto Romano. Në 10 faqe arsyetim të dekretit, Kreu i Shtetit shpjegon se për ndryshimet e ...
BalkanWeb | 23-May-2020 10:30
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dekretuar kthimin në Kuvend të ligjit të maxhorancës për portin e ri të hidrokarbureve në Porto Romano. Në 10 faqe arsyetim të dekretit, Kreu i Shtetit shpjegon se për ndryshimet e ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved