ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/06/2020 14:31

Shpejtësia më e lartë e internetit në botë sheh shpejtësinë e shkarkimit 1 milion herë më shpejt se sa ajo aktuale

Shpejtësia më e lartë e internetit në botë sheh shpejtësinë e shkarkimit 1 milion herë më shpejt se sa ajo aktuale
Një normë prej 44 terabitësh për sekondë është mjaft e shpejtë për të shkarkuar 1 mijë filma HD në një sekondë të vetme. Studiuesit në Australi kanë arritur një shpejtësi rekord botëror në internet prej 44.2 terabitëve ...
Medial | 23-May-2020 21:34
Një normë prej 44 terabitësh për sekondë është mjaft e shpejtë për të shkarkuar 1 mijë filma HD në një sekondë të vetme. Studiuesit në Australi kanë arritur një shpejtësi rekord botëror në internet prej 44.2 terabitëve ...

Australi, shënohet shpejtësia më e lartë e internetit arritur ndonjëherë
Me këtë shpejtësi mund të shkarkohen 1,000 filma HD në vetëm 1 sekond. Sipas shpejtësia mesatare e internetit në botë është 30Mbps sipas Ookla. Australi, shënohet shpejtësia më e lartë e internetit arritur ndonjëherë ...
Ina-Online | 23-May-2020 13:13
Me këtë shpejtësi mund të shkarkohen 1,000 filma HD në vetëm 1 sekond. Sipas shpejtësia mesatare e internetit në botë është 30Mbps sipas Ookla. Australi, shënohet shpejtësia më e lartë e internetit arritur ndonjëherë ...

Shpejtësia më e lartë e internetit në botë sheh shpejtësinë e shkarkimit 1 milion herë më shpejt se sa ajo aktuale
Studiuesit në Australi kanë arritur një shpejtësi rekord botëror në internet prej 44.2 terabitëve për sekondë, duke lejuar përdoruesit të shkarkojnë 1 mijë filma HD në një sekondë të vetme, transmeton . Një ekip nga ...
Lajminet | 23-May-2020 13:04
Studiuesit në Australi kanë arritur një shpejtësi rekord botëror në internet prej 44.2 terabitëve për sekondë, duke lejuar përdoruesit të shkarkojnë 1 mijë filma HD në një sekondë të vetme, transmeton . Një ekip nga ...

Krijohet interneti më i shpejtë ndonjëherë, mund të shkarkohen 1000 filma HD për 1 sekondë
Shkencëtarët australianë thonë se kanë krijuar një pajisje e cila ofron internetin më të shpejtë të regjistruar ndonjëherë – i cili i lejon përdoruesit të shkarkojnë 1,000 filma HD brenda një sekonde. Ky internet u jep ...
Zeri | 22-May-2020 18:46
Shkencëtarët australianë thonë se kanë krijuar një pajisje e cila ofron internetin më të shpejtë të regjistruar ndonjëherë – i cili i lejon përdoruesit të shkarkojnë 1,000 filma HD brenda një sekonde. Ky internet u jep ...

Australi, shënohet shpejtësia më e lartë e internetit arritur ndonjëherë
Hulumtuesit në Australi pretendojnë se kanë regjistruar shpejtësinë më të lartë të internetit ndonjëherë. Një ekip nga universitetet Monash, Swinburne dhe RMIT regjistruan shpejtësinë 44.2 terabit për sekondë (Tbps). Me ...
PC World | 22-May-2020 18:37
Hulumtuesit në Australi pretendojnë se kanë regjistruar shpejtësinë më të lartë të internetit ndonjëherë. Një ekip nga universitetet Monash, Swinburne dhe RMIT regjistruan shpejtësinë 44.2 terabit për sekondë (Tbps). Me ...

Australi, shënohet shpejtësia më e lartë e internetit arritur ndonjëherë
Hulumtuesit në Australi pretendojnë se kanë regjistruar shpejtësinë më të lartë të internetit ndonjëherë. Një ekip nga universitetet Monash, Swinburne dhe RMIT regjistruan shpejtësinë 44.2 terabit për sekondë (Tbps). Me ...
Medial | 22-May-2020 18:37
Hulumtuesit në Australi pretendojnë se kanë regjistruar shpejtësinë më të lartë të internetit ndonjëherë. Një ekip nga universitetet Monash, Swinburne dhe RMIT regjistruan shpejtësinë 44.2 terabit për sekondë (Tbps). Me ...

Krijohet interneti më i shpejtë ndonjëherë, 1000 filma HD shkarkohen për 1 sekondë
Ky internet u jep përdoruesve shpejtësi prej 44.2 tbps (terabajt për sekond), dhe nëse nuk e dini se çfarë janë terabajtët, është 1 milion herë më shpejtë sesa interneti më i mirë aktualisht. Sipas Independent, ekipi ...
Gazeta Express | 22-May-2020 14:16
Ky internet u jep përdoruesve shpejtësi prej 44.2 tbps (terabajt për sekond), dhe nëse nuk e dini se çfarë janë terabajtët, është 1 milion herë më shpejtë sesa interneti më i mirë aktualisht. Sipas Independent, ekipi ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved