ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 31/05/2020 08:49

Shkodra, Teatri ‘Migjeni’, mirëpresin sot protestën për Teatrin Kombëtar

Shkodra, Teatri ‘Migjeni’, mirëpresin sot protestën për Teatrin Kombëtar
Me thirrjen “Duam Drejtësi”, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar do të zhvillojë sot në orën 13:00, protestën e radhës në Shkodër, përballë Teatrit Migjeni. “Të shtunën Shkodra na mirëpret. Protestë, – njofton ...
Telegraf | 23-May-2020 08:51
Me thirrjen “Duam Drejtësi”, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar do të zhvillojë sot në orën 13:00, protestën e radhës në Shkodër, përballë Teatrit Migjeni. “Të shtunën Shkodra na mirëpret. Protestë, – njofton ...

Aleanca mban protestën e 3-të tek Teatri, 90 minuta dhe asnjë incident, rezistenca vijon
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit zhvilloi sot protestën e 3-të e cila zgjati më pak se të tjerat, rreth 90 minuta dhe për herë të parë nuk pati as edhe një incident mes protestuesve dhe policëve. Kjo ishte një protestë e ...
Telegraf | 22-May-2020 22:14
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit zhvilloi sot protestën e 3-të e cila zgjati më pak se të tjerat, rreth 90 minuta dhe për herë të parë nuk pati as edhe një incident mes protestuesve dhe policëve. Kjo ishte një protestë e ...

Peticioni për Teatrin/ Ervin Goci: Sot në Durrës brenda një ore mblodhëm gjashtë mijë firma, nesër në Shkodër
Pedagogu Ervin Goci, gjatë fjalës së mbajtur sot tek protesta e Teatrit në Tiranë, ka thënë se në Durrës janë mbledhur mbi 6 mijë firma për peticionin për rindërtimin e Teatrit. Goci thotë se, nesër do të vijohet në ...
Telegraf | 22-May-2020 20:38
Pedagogu Ervin Goci, gjatë fjalës së mbajtur sot tek protesta e Teatrit në Tiranë, ka thënë se në Durrës janë mbledhur mbi 6 mijë firma për peticionin për rindërtimin e Teatrit. Goci thotë se, nesër do të vijohet në ...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit thërret sot protestë në Tiranë
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, ka thirru një tjetër protestë pasditen e sotme në kryeqytet.
Top Channel | 22-May-2020 17:50
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, ka thirru një tjetër protestë pasditen e sotme në kryeqytet.

Fillojnë lëvizjet e para për protestën tek Teatri, bllokohet qarkullimi tek pedonalja, mobilizohen 100 policë
Brenda 5 ditësh një protestë e 3-të do të mbahet tek Teatri Kombëtar nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit. Fillimisht disa qytetarë kanë filluar të lëvizin afër Teatrit ndërkohë që tek pedonalja është bllokuar ...
Telegraf | 22-May-2020 19:21
Brenda 5 ditësh një protestë e 3-të do të mbahet tek Teatri Kombëtar nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit. Fillimisht disa qytetarë kanë filluar të lëvizin afër Teatrit ndërkohë që tek pedonalja është bllokuar ...

Rindërtimi i Teatrit Kombëtar, dhjetëra qytetarë në Durrës firmosin peticionin e Aleancës
Dhjetëra qytetarë të Durrësit i janë bashkuar nismës së peticionit për rindërtimin e Teatrit Kombëtar aty ku ishte, ashtu siç ishte para shembjes. Një grumbull njerëzish zënë radhën për të firmosur peticionin. Aleanca ...
Telegraf | 22-May-2020 19:12
Dhjetëra qytetarë të Durrësit i janë bashkuar nismës së peticionit për rindërtimin e Teatrit Kombëtar aty ku ishte, ashtu siç ishte para shembjes. Një grumbull njerëzish zënë radhën për të firmosur peticionin. Aleanca ...

Në Durrës nis firmosja e peticionit për rindërtimin e Teatrit
Sikundër ishte paralajmëruar, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka filluar me shpërndarjen e peticioneve në qytete për rindërtimin e godinës së Teatrit. Në Durrës janë mbledhur dhjetëra qytetarë që i janë bashkuar nismës ...
VizionPlus | 22-May-2020 17:59
Sikundër ishte paralajmëruar, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka filluar me shpërndarjen e peticioneve në qytete për rindërtimin e godinës së Teatrit. Në Durrës janë mbledhur dhjetëra qytetarë që i janë bashkuar nismës ...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit sërish në protestë: SPAK të veprojë menjëherë (FOTO)
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit zhvilloi një protestë në hyrje të pedonales. Pas protestës në Durrës, ku u mblodhën edhe firma për të ndërtuar teatrin aty ku ishte dhe sic ishte artistët u zhvendosën sërish në Tiranë. ...
Lapsi | 22-May-2020 20:41
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit zhvilloi një protestë në hyrje të pedonales. Pas protestës në Durrës, ku u mblodhën edhe firma për të ndërtuar teatrin aty ku ishte dhe sic ishte artistët u zhvendosën sërish në Tiranë. ...

Aleanca për Teatrin dhe PD protestë në Durrës: Do protestojmë sot edhe te pedonalja
Mbrëmjen e sotme Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka paralajmëruar një tubim në orën 19:30 te hyrja e pedonales që më parë të çonte te godina e Teatrit Kombëtar. “ Vepra u krye dhe sot kanë filluar të mbulojnë skenën e ...
GazetaTema | 22-May-2020 17:32
Mbrëmjen e sotme Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka paralajmëruar një tubim në orën 19:30 te hyrja e pedonales që më parë të çonte te godina e Teatrit Kombëtar. “ Vepra u krye dhe sot kanë filluar të mbulojnë skenën e ...

“Nuk do lejojmë të fillojnë punimet”, thirret protesta e radhës te teatri
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar ka thirrur sot një tjetër protestë në orën 19:30. Në një njoftim në Facebook ata shkruajnë se trualli i teatrit po rrethohet për të nisur punimet për ndërtimin e godinës së re. ...
Telegraf | 22-May-2020 17:47
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar ka thirrur sot një tjetër protestë në orën 19:30. Në një njoftim në Facebook ata shkruajnë se trualli i teatrit po rrethohet për të nisur punimet për ndërtimin e godinës së re. ...

Me 2 rreshta/ Ngjarjet kryesore të ditës: çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri
Politiko.al Mirëmëngjes “Posta e mëngjesit” ju sjell një blic lajmesh kryesore ndodhur dje në Shqipëri. Klikoni në hiperlinqet blu nëse doni të lexoni më shumë. Nëse e doni ‘Postën’ në emailin tuaj na shkruani në ...
Politiko | 23-May-2020 08:11
Politiko.al Mirëmëngjes “Posta e mëngjesit” ju sjell një blic lajmesh kryesore ndodhur dje në Shqipëri. Klikoni në hiperlinqet blu nëse doni të lexoni më shumë. Nëse e doni ‘Postën’ në emailin tuaj na shkruani në ...

Aleanca mban protestën e 3-të te Teatri, 90 minuta pa incidente
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit zhvilloi sot protestën e 3-të e cila zgjati më pak se të tjerat, rreth 90 minuta dhe për herë të parë nuk pati as edhe një incident mes protestuesve dhe policëve. Kjo ishte një protestë e ...
Illyriapress | 22-May-2020 21:57
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit zhvilloi sot protestën e 3-të e cila zgjati më pak se të tjerat, rreth 90 minuta dhe për herë të parë nuk pati as edhe një incident mes protestuesve dhe policëve. Kjo ishte një protestë e ...

Mbrëmjen e sotme, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, zhvilloi protestën e katërt
Mbrëmjen e sotme, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, zhvilloi protestën e katërt në orën 19:30 te hyrja e pedonales, që më parë të çonte te godina e Teatrit Kombëtar. Ditën e mërkurë, regjisori Robert Budina, tha se ...
RTSH | 22-May-2020 21:05
Mbrëmjen e sotme, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, zhvilloi protestën e katërt në orën 19:30 te hyrja e pedonales, që më parë të çonte te godina e Teatrit Kombëtar. Ditën e mërkurë, regjisori Robert Budina, tha se ...

“Kush ka nevojë për prostituta kur kemi shtetin”/ Pankartat e protestës për Teatrin
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit zhvillon protestën e 3-të pas shembjes së godinës teksa LSA sjell fotot nga aktivistët që protestojnë pasditen e sotme. Në foto duket se Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit i janë bashkuar ...
AlMaKos | 22-May-2020 20:59
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit zhvillon protestën e 3-të pas shembjes së godinës teksa LSA sjell fotot nga aktivistët që protestojnë pasditen e sotme. Në foto duket se Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit i janë bashkuar ...

Aleanca për Teatrin paralajmëron sërish protestë sot: S’do lejojmë të fillojnë punimet
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka paralajmëruar zhvillimin e një proteste këtë të premte në orën 19:30. Këtë e ka bërë të ditur vetë Aleanca përmes një njoftimi në faqen zyrtare të Facebook-ut. AMT pohoi se prona e ...
VizionPlus | 22-May-2020 17:28
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka paralajmëruar zhvillimin e një proteste këtë të premte në orën 19:30. Këtë e ka bërë të ditur vetë Aleanca përmes një njoftimi në faqen zyrtare të Facebook-ut. AMT pohoi se prona e ...

Pedagogu Goci propozon të protestohet çdo ditë për teatrin: ‘Zgjuam’ nga gjumi edhe ambasadën amerikane
Pedagogu i gazetarisë, Ervin Goci ka propozuar që protesta të bëhet çdo ditë pasi edhe një ditë pushim që bën Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit etiketohet më pas si parti e Metës. Deklarata e tij erdhi në protestën që po ...
Politiko | 22-May-2020 20:36
Pedagogu i gazetarisë, Ervin Goci ka propozuar që protesta të bëhet çdo ditë pasi edhe një ditë pushim që bën Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit etiketohet më pas si parti e Metës. Deklarata e tij erdhi në protestën që po ...

Gati protesta për Teatrin/ “Tkurren” policët, vetëm 100 efektivë në terren
Brenda 5 ditësh një protestë e 3-të do të mbahet tek Teatri Kombëtar nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit. Fillimisht disa qytetarë kanë filluar të lëvizin afër Teatrit ndërkohë që tek pedonalja është bllokuar ...
AlMaKos | 22-May-2020 19:30
Brenda 5 ditësh një protestë e 3-të do të mbahet tek Teatri Kombëtar nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit. Fillimisht disa qytetarë kanë filluar të lëvizin afër Teatrit ndërkohë që tek pedonalja është bllokuar ...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit nis turin në Shqipëri, ja ç’do të ndodhë
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit do të zhvillojë sot një tubim sensibilizues për situatën e krijuar pas shembjes së Teatrit Kombëtar. Aleanca fton qytetarët e Durrësit të firmosin peticionin për rindërtimin e godinës së ...
Telegraf | 22-May-2020 17:24
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit do të zhvillojë sot një tubim sensibilizues për situatën e krijuar pas shembjes së Teatrit Kombëtar. Aleanca fton qytetarët e Durrësit të firmosin peticionin për rindërtimin e godinës së ...

Protestë për teatrin te SPAK/ Aleanca kërkon hetime për shembjen e ndërtesës
Vatra e protestës vijuese te Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit u zhvendos para godinës se Prokurorise se Posacme SPAK.
Top Channel | 21-May-2020 15:18
Vatra e protestës vijuese te Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit u zhvendos para godinës se Prokurorise se Posacme SPAK.

“Jetojmë për liri”, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit sërish në protestë: Duam drejtësi!
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka paralajmëruar një protestë tjetër mbrëmjen e sotme në orën 19:30, pranë hyrjes së pedonales. Me një shënim në faqen e saj zyrtare në “Facebook”, AMT-ja pretendon se sot do të rrethohet ...
Portalb | 22-May-2020 18:26
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka paralajmëruar një protestë tjetër mbrëmjen e sotme në orën 19:30, pranë hyrjes së pedonales. Me një shënim në faqen e saj zyrtare në “Facebook”, AMT-ja pretendon se sot do të rrethohet ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved