ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/05/2020 10:33

Shkodra, Teatri ‘Migjeni’, mirëpresin sot protestën për Teatrin Kombëtar

Shkodra, Teatri ‘Migjeni’, mirëpresin sot protestën për Teatrin Kombëtar
Me thirrjen “Duam Drejtësi”, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar do të zhvillojë sot në orën 13:00, protestën e radhës në Shkodër, përballë Teatrit Migjeni. “Të shtunën Shkodra na mirëpret. Protestë, – njofton ...
Telegraf | 23-May-2020 08:51
Me thirrjen “Duam Drejtësi”, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar do të zhvillojë sot në orën 13:00, protestën e radhës në Shkodër, përballë Teatrit Migjeni. “Të shtunën Shkodra na mirëpret. Protestë, – njofton ...

Me 2 rreshta/ Ngjarjet kryesore të ditës: çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri
Politiko.al Mirëmëngjes “Posta e mëngjesit” ju sjell një blic lajmesh kryesore ndodhur dje në Shqipëri. Klikoni në hiperlinqet blu nëse doni të lexoni më shumë. Nëse e doni ‘Postën’ në emailin tuaj na shkruani në ...
Politiko | 23-May-2020 08:11
Politiko.al Mirëmëngjes “Posta e mëngjesit” ju sjell një blic lajmesh kryesore ndodhur dje në Shqipëri. Klikoni në hiperlinqet blu nëse doni të lexoni më shumë. Nëse e doni ‘Postën’ në emailin tuaj na shkruani në ...

Aleanca mban protestën e 3-të tek Teatri, 90 minuta dhe asnjë incident, rezistenca vijon
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit zhvilloi sot protestën e 3-të e cila zgjati më pak se të tjerat, rreth 90 minuta dhe për herë të parë nuk pati as edhe një incident mes protestuesve dhe policëve. Kjo ishte një protestë e ...
Telegraf | 22-May-2020 22:14
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit zhvilloi sot protestën e 3-të e cila zgjati më pak se të tjerat, rreth 90 minuta dhe për herë të parë nuk pati as edhe një incident mes protestuesve dhe policëve. Kjo ishte një protestë e ...

Aleanca mban protestën e 3-të te Teatri, 90 minuta pa incidente
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit zhvilloi sot protestën e 3-të e cila zgjati më pak se të tjerat, rreth 90 minuta dhe për herë të parë nuk pati as edhe një incident mes protestuesve dhe policëve. Kjo ishte një protestë e ...
Illyriapress | 22-May-2020 21:57
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit zhvilloi sot protestën e 3-të e cila zgjati më pak se të tjerat, rreth 90 minuta dhe për herë të parë nuk pati as edhe një incident mes protestuesve dhe policëve. Kjo ishte një protestë e ...

Mbrëmjen e sotme, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, zhvilloi protestën e katërt
Mbrëmjen e sotme, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, zhvilloi protestën e katërt në orën 19:30 te hyrja e pedonales, që më parë të çonte te godina e Teatrit Kombëtar. Ditën e mërkurë, regjisori Robert Budina, tha se ...
RTSH | 22-May-2020 21:05
Mbrëmjen e sotme, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, zhvilloi protestën e katërt në orën 19:30 te hyrja e pedonales, që më parë të çonte te godina e Teatrit Kombëtar. Ditën e mërkurë, regjisori Robert Budina, tha se ...

“Kush ka nevojë për prostituta kur kemi shtetin”/ Pankartat e protestës për Teatrin
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit zhvillon protestën e 3-të pas shembjes së godinës teksa LSA sjell fotot nga aktivistët që protestojnë pasditen e sotme. Në foto duket se Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit i janë bashkuar ...
AlMaKos | 22-May-2020 20:59
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit zhvillon protestën e 3-të pas shembjes së godinës teksa LSA sjell fotot nga aktivistët që protestojnë pasditen e sotme. Në foto duket se Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit i janë bashkuar ...

Fillojnë lëvizjet e para për protestën tek Teatri, bllokohet qarkullimi tek pedonalja, mobilizohen 100 policë
Brenda 5 ditësh një protestë e 3-të do të mbahet tek Teatri Kombëtar nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit. Fillimisht disa qytetarë kanë filluar të lëvizin afër Teatrit ndërkohë që tek pedonalja është bllokuar ...
Telegraf | 22-May-2020 19:21
Brenda 5 ditësh një protestë e 3-të do të mbahet tek Teatri Kombëtar nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit. Fillimisht disa qytetarë kanë filluar të lëvizin afër Teatrit ndërkohë që tek pedonalja është bllokuar ...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit thërret sot protestë në Tiranë
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, ka thirru një tjetër protestë pasditen e sotme në kryeqytet.
Top Channel | 22-May-2020 17:50
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, ka thirru një tjetër protestë pasditen e sotme në kryeqytet.

Rindërtimi i Teatrit Kombëtar, dhjetëra qytetarë në Durrës firmosin peticionin e Aleancës
Dhjetëra qytetarë të Durrësit i janë bashkuar nismës së peticionit për rindërtimin e Teatrit Kombëtar aty ku ishte, ashtu siç ishte para shembjes. Një grumbull njerëzish zënë radhën për të firmosur peticionin. Aleanca ...
Telegraf | 22-May-2020 19:12
Dhjetëra qytetarë të Durrësit i janë bashkuar nismës së peticionit për rindërtimin e Teatrit Kombëtar aty ku ishte, ashtu siç ishte para shembjes. Një grumbull njerëzish zënë radhën për të firmosur peticionin. Aleanca ...

Pedagogu Goci propozon të protestohet çdo ditë për teatrin: ‘Zgjuam’ nga gjumi edhe ambasadën amerikane
Pedagogu i gazetarisë, Ervin Goci ka propozuar që protesta të bëhet çdo ditë pasi edhe një ditë pushim që bën Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit etiketohet më pas si parti e Metës. Deklarata e tij erdhi në protestën që po ...
Politiko | 22-May-2020 20:36
Pedagogu i gazetarisë, Ervin Goci ka propozuar që protesta të bëhet çdo ditë pasi edhe një ditë pushim që bën Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit etiketohet më pas si parti e Metës. Deklarata e tij erdhi në protestën që po ...

Në Durrës nis firmosja e peticionit për rindërtimin e Teatrit
Sikundër ishte paralajmëruar, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka filluar me shpërndarjen e peticioneve në qytete për rindërtimin e godinës së Teatrit. Në Durrës janë mbledhur dhjetëra qytetarë që i janë bashkuar nismës ...
VizionPlus | 22-May-2020 17:59
Sikundër ishte paralajmëruar, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka filluar me shpërndarjen e peticioneve në qytete për rindërtimin e godinës së Teatrit. Në Durrës janë mbledhur dhjetëra qytetarë që i janë bashkuar nismës ...

Aleanca për Teatrin dhe PD protestë në Durrës: Do protestojmë sot edhe te pedonalja
Mbrëmjen e sotme Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka paralajmëruar një tubim në orën 19:30 te hyrja e pedonales që më parë të çonte te godina e Teatrit Kombëtar. “ Vepra u krye dhe sot kanë filluar të mbulojnë skenën e ...
GazetaTema | 22-May-2020 17:32
Mbrëmjen e sotme Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka paralajmëruar një tubim në orën 19:30 te hyrja e pedonales që më parë të çonte te godina e Teatrit Kombëtar. “ Vepra u krye dhe sot kanë filluar të mbulojnë skenën e ...

Gati protesta për Teatrin/ “Tkurren” policët, vetëm 100 efektivë në terren
Brenda 5 ditësh një protestë e 3-të do të mbahet tek Teatri Kombëtar nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit. Fillimisht disa qytetarë kanë filluar të lëvizin afër Teatrit ndërkohë që tek pedonalja është bllokuar ...
AlMaKos | 22-May-2020 19:30
Brenda 5 ditësh një protestë e 3-të do të mbahet tek Teatri Kombëtar nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit. Fillimisht disa qytetarë kanë filluar të lëvizin afër Teatrit ndërkohë që tek pedonalja është bllokuar ...

“Nuk do lejojmë të fillojnë punimet”, thirret protesta e radhës te teatri
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar ka thirrur sot një tjetër protestë në orën 19:30. Në një njoftim në Facebook ata shkruajnë se trualli i teatrit po rrethohet për të nisur punimet për ndërtimin e godinës së re. ...
Telegraf | 22-May-2020 17:47
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar ka thirrur sot një tjetër protestë në orën 19:30. Në një njoftim në Facebook ata shkruajnë se trualli i teatrit po rrethohet për të nisur punimet për ndërtimin e godinës së re. ...

Protestë për teatrin te SPAK/ Aleanca kërkon hetime për shembjen e ndërtesës
Vatra e protestës vijuese te Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit u zhvendos para godinës se Prokurorise se Posacme SPAK.
Top Channel | 21-May-2020 15:18
Vatra e protestës vijuese te Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit u zhvendos para godinës se Prokurorise se Posacme SPAK.

Protesta te SPAK/ Budina: Vëllezër prokurorë bëhuni të parët që jepni shkëndijën e shpresës!
Anëtarët e Aleancës për Teatrin janë mbledhur para SPAK për të protestuar, por siç thonë ata edhe për të mbështetur prokurorët për të hetuar drejtë çështjen.
Top Channel | 21-May-2020 11:19
Anëtarët e Aleancës për Teatrin janë mbledhur para SPAK për të protestuar, por siç thonë ata edhe për të mbështetur prokurorët për të hetuar drejtë çështjen.

Aleanca për Teatrin nuk ndalet, protestë para SPAK: Hetoni tentativën e vrasjes së artistëve
Ashtu siç ishte parashikuar, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrin ka nisur sot protestën e saj para SPAK, ku kërkon vijimin e hetimit lidhur me shembjen e Teatrit Kombëtar. Përfaqësues të Aleancës, por të mbështetur dhe nga ...
BalkanWeb | 21-May-2020 11:13
Ashtu siç ishte parashikuar, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrin ka nisur sot protestën e saj para SPAK, ku kërkon vijimin e hetimit lidhur me shembjen e Teatrit Kombëtar. Përfaqësues të Aleancës, por të mbështetur dhe nga ...

Aleanca për Teatrin paralajmëron sërish protestë sot: S’do lejojmë të fillojnë punimet
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka paralajmëruar zhvillimin e një proteste këtë të premte në orën 19:30. Këtë e ka bërë të ditur vetë Aleanca përmes një njoftimi në faqen zyrtare të Facebook-ut. AMT pohoi se prona e ...
VizionPlus | 22-May-2020 17:28
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka paralajmëruar zhvillimin e një proteste këtë të premte në orën 19:30. Këtë e ka bërë të ditur vetë Aleanca përmes një njoftimi në faqen zyrtare të Facebook-ut. AMT pohoi se prona e ...

Shembja e Teatrit/ Caktohet prokurori i SPAK që do hetojë çështjen
Ervin Kondili do të jetë prokurori i SPAK që do të hetojë çështjen e shembjes së Teatrit.
Top Channel | 21-May-2020 09:58
Ervin Kondili do të jetë prokurori i SPAK që do të hetojë çështjen e shembjes së Teatrit.

Aleanca sot në 11:00 para SPAK
Pas shembjes së Teatrit Kombëtar, dhe dy protestave, Aleanca ka zgjedhur që të ndjekë rrugën ligjore, duke e dërguar çështjen në Prokurorinë e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të organizuar (SPAK).
Top Channel | 21-May-2020 08:32
Pas shembjes së Teatrit Kombëtar, dhe dy protestave, Aleanca ka zgjedhur që të ndjekë rrugën ligjore, duke e dërguar çështjen në Prokurorinë e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të organizuar (SPAK).

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved