ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/05/2020 05:57

Shkencëtarët e Oksfordit nisin fazën e dytë të testeve për vaksinë

Shkencëtarët e Oksfordit nisin fazën e dytë të testeve për vaksinë
Testet për vaksinën ndaj Covid-19 që po zhvillohen në Mbretërinë e Bashkuar janë duke hyrë në fazën tjetër. Shkencëtarët e Universitetit të Oksfordit janë një nga dhjetëra vendet në botë që po përpiqen fort që të gjejnë ...
TetovaSot | 23-May-2020 22:15
Testet për vaksinën ndaj Covid-19 që po zhvillohen në Mbretërinë e Bashkuar janë duke hyrë në fazën tjetër. Shkencëtarët e Universitetit të Oksfordit janë një nga dhjetëra vendet në botë që po përpiqen fort që të gjejnë ...

Shkencëtarët e Oksfordit nisin fazën e dytë të testeve për vaksinë
Testet për vaksinën ndaj Covid-19 që po zhvillohen në Mbretërinë e Bashkuar janë duke hyrë në fazën tjetër. Shkencëtarët e Universitetit të Oksfordit janë një nga dhjetëra vendet në botë që po përpiqen fort që të gjejnë ...
Gazeta Express | 23-May-2020 22:00
Testet për vaksinën ndaj Covid-19 që po zhvillohen në Mbretërinë e Bashkuar janë duke hyrë në fazën tjetër. Shkencëtarët e Universitetit të Oksfordit janë një nga dhjetëra vendet në botë që po përpiqen fort që të gjejnë ...

Shkencëtarët e Oksfordit nisin fazën e dytë të testeve për vaksinë
Testet për vaksinën ndaj COVID-19 që po zhvillohen në Mbretërinë e Bashkuar janë duke hyrë në fazën tjetër. Shkencëtarët e Universitetit të Oksfordit janë një nga dhjetëra vendet në botë që po përpiqen fort që të gjejnë ...
GazetaTema | 23-May-2020 20:09
Testet për vaksinën ndaj COVID-19 që po zhvillohen në Mbretërinë e Bashkuar janë duke hyrë në fazën tjetër. Shkencëtarët e Universitetit të Oksfordit janë një nga dhjetëra vendet në botë që po përpiqen fort që të gjejnë ...

“Vaksina kineze kundër koronavirusit është e sigurt”
Lajme të mira vijnë nga Kina. Një vaksinë kundër koronavirusit, e testuar në 108 vullnetarë të shëndetshëm në Kinë do të shkaktonte me siguri një përgjigje imune tek të gjithë pjesëmarrësit. Kjo u zbulua nga një studim ...
VizionPlus | 23-May-2020 16:45
Lajme të mira vijnë nga Kina. Një vaksinë kundër koronavirusit, e testuar në 108 vullnetarë të shëndetshëm në Kinë do të shkaktonte me siguri një përgjigje imune tek të gjithë pjesëmarrësit. Kjo u zbulua nga një studim ...

“Rekrutohen” fëmijë për testimin e vaksinës së koronavirusit
Një vaksinë e mundshme për koronavirusin që po zhvillohet në Mbretërinë e Bashkuar është gati të hyjë në fazat e ardhshme të provave klinike. Shkencëtarët në Universitetin e Oksfordit, do të rekrutojnë 10,260 të rritur ...
VizionPlus | 23-May-2020 12:10
Një vaksinë e mundshme për koronavirusin që po zhvillohet në Mbretërinë e Bashkuar është gati të hyjë në fazat e ardhshme të provave klinike. Shkencëtarët në Universitetin e Oksfordit, do të rekrutojnë 10,260 të rritur ...

Universiteti i Oksfordit gati për fazën II / III të vaksinës kundër Covid-19
Studimi që po zhvillohet nga Universiteti i Oksfordit për të gjetur vaksinën kundër koronavirusit është gati të futet në fazën e tij të ardhshme, që është fillimi i testimeve tek njerëzit ku do të përfshihen 10.260 ...
GazetaTema | 23-May-2020 11:57
Studimi që po zhvillohet nga Universiteti i Oksfordit për të gjetur vaksinën kundër koronavirusit është gati të futet në fazën e tij të ardhshme, që është fillimi i testimeve tek njerëzit ku do të përfshihen 10.260 ...

Universitetit i Oksfordit fillon të testojë tek njerëzit vaksinën kundër Covid-19, tre fazat
Studiuesit e Universitetit të Oksfordit kanë filluar rekrutimin për fazën tjetër në gjykimet njerëzore të një vaksine COVID-19 te njerëzit vullnetarë. Faza e gjykimit në vullnetarë të shëndetshëm të rritur filloi në ...
BalkanWeb | 23-May-2020 08:00
Studiuesit e Universitetit të Oksfordit kanë filluar rekrutimin për fazën tjetër në gjykimet njerëzore të një vaksine COVID-19 te njerëzit vullnetarë. Faza e gjykimit në vullnetarë të shëndetshëm të rritur filloi në ...

Universiteti i Oksfordit gati për fazën II / III të vaksinës kundër Covid-19
Studimi që po zhvillohet nga Universiteti i Oksfordit për të gjetur vaksinën kundër koronavirusit është gati të futet në fazën e tij të ardhshme, që është fillimi i testimeve tek njerëzit ku do të përfshihen 10.260 ...
Shenja | 23-May-2020 09:29
Studimi që po zhvillohet nga Universiteti i Oksfordit për të gjetur vaksinën kundër koronavirusit është gati të futet në fazën e tij të ardhshme, që është fillimi i testimeve tek njerëzit ku do të përfshihen 10.260 ...

SHBA siguron 300 milionë doza të vaksinës të mundshme kundër COVID-19
Shtetet e Bashkuara kanë siguruar gati një të tretën e 1 miliardë dozave të para të planifikuara për vaksinën eksperimentale ndaj COVID-19 të kompanisë “AstraZeneca” duke premtuar deri në 1.2 miliardë dollarë, në një ...
Top Channel | 22-May-2020 19:15
Shtetet e Bashkuara kanë siguruar gati një të tretën e 1 miliardë dozave të para të planifikuara për vaksinën eksperimentale ndaj COVID-19 të kompanisë “AstraZeneca” duke premtuar deri në 1.2 miliardë dollarë, në një ...

Lajm i mirë! SHBA siguron 300 milionë doza të vaksinës së mundshme kundër COVID-19
Shtetet e Bashkuara kanë siguruar gati një të tretën e 1 miliardë dozave të para të planifikuara për vaksinën eksperimentale ndaj COVID-19 të kompanisë “AstraZeneca” duke premtuar deri në 1.2 miliardë dollarë, në një ...
BalkanWeb | 22-May-2020 15:53
Shtetet e Bashkuara kanë siguruar gati një të tretën e 1 miliardë dozave të para të planifikuara për vaksinën eksperimentale ndaj COVID-19 të kompanisë “AstraZeneca” duke premtuar deri në 1.2 miliardë dollarë, në një ...

VOA: Këtë verë fillon testimi i vaksinës kundër COVID te 30 mijë vullnetarë në Shtetet e Bashkuara
Vaksina ndaj koronavirusit do të hyjë këtë verë në fazën e testimit masiv tek njerëzit. Departamenti i Shëndetësisë dhe Shërbimeve Njerëzore njoftoi sot arritjen e një marrëveshjeje mes kompanisë AstraZeneca dhe ...
BalkanWeb | 21-May-2020 20:00
Vaksina ndaj koronavirusit do të hyjë këtë verë në fazën e testimit masiv tek njerëzit. Departamenti i Shëndetësisë dhe Shërbimeve Njerëzore njoftoi sot arritjen e një marrëveshjeje mes kompanisë AstraZeneca dhe ...

Publikohen rezultatet e para të vaksinës kundër koronavirusit nga Kina
Një vaksinë eksperimentale kundër coronavirusit e zhvilluar nga një kompani kineze u bë kandidati i parë që publikoi të dhënat njerëzore në një ditar mjekësor. “Këto rezultate paraqesin një moment historik të ...
Standard | 23-May-2020 00:35
Një vaksinë eksperimentale kundër coronavirusit e zhvilluar nga një kompani kineze u bë kandidati i parë që publikoi të dhënat njerëzore në një ditar mjekësor. “Këto rezultate paraqesin një moment historik të ...

SHBA ble 400 milion doza të një vaksine koronavirusi që mund të mos ekzistojë kurrë
Edhe pse shpresat e presidentit amerikan Donald Trump që një vaksinë do të ishte e gatshme për përdorim të gjerë deri në fund të vitit nuk ka të ngjarë të bëhet e vërtetë, disa kompani farmaceutike kanë inkurajuar ...
GazetaTema | 22-May-2020 11:44
Edhe pse shpresat e presidentit amerikan Donald Trump që një vaksinë do të ishte e gatshme për përdorim të gjerë deri në fund të vitit nuk ka të ngjarë të bëhet e vërtetë, disa kompani farmaceutike kanë inkurajuar ...

SHBA siguron 300 milionë doza të vaksinës së mundshme kundër COVID-19
Shtetet e Bashkuara kanë siguruar gati një të tretën e 1 miliardë dozave të para të planifikuara për vaksinën eksperimentale ndaj COVID-19 të kompanisë “AstraZeneca” duke premtuar deri në 1.2 miliardë dollarë, në një ...
Telegraf | 22-May-2020 16:06
Shtetet e Bashkuara kanë siguruar gati një të tretën e 1 miliardë dozave të para të planifikuara për vaksinën eksperimentale ndaj COVID-19 të kompanisë “AstraZeneca” duke premtuar deri në 1.2 miliardë dollarë, në një ...

Kompania kineze publikon rezultatet e para të vaksinës kundër coronavirusit
Një vaksinë eksperimentale kundër coronavirusit e zhvilluar nga një kompani kineze u bë kandidati i parë që publikoi të dhënat njerëzore në një ditar mjekësor. “Këto rezultate paraqesin një moment historik të ...
Medial | 23-May-2020 00:08
Një vaksinë eksperimentale kundër coronavirusit e zhvilluar nga një kompani kineze u bë kandidati i parë që publikoi të dhënat njerëzore në një ditar mjekësor. “Këto rezultate paraqesin një moment historik të ...

Universiteti i Oksfordit: Në shtator gati 400 mln doza vaksine kundër Covid-19
Një lajm i mirë ka ardhur sot nga Universitetit të Oksfordit, i cili ka njoftuar se deri në muaji shtator do të ketë gati 400 milionë doza të vaksinës kundër koronavirusit. Ai ka deklaruar gjithashtu se kapaciteti i saj ...
GazetaTema | 21-May-2020 14:26
Një lajm i mirë ka ardhur sot nga Universitetit të Oksfordit, i cili ka njoftuar se deri në muaji shtator do të ketë gati 400 milionë doza të vaksinës kundër koronavirusit. Ai ka deklaruar gjithashtu se kapaciteti i saj ...

SHBA do t’i testojë 100 mijë persona në mënyrë që ta kemi vaksinën përfundimtare deri në fund të vitit
Shtetet e Bashkuara të Amerikës po planifikojnë që t’i testojnë masivisht më shumë se 100 mijë persona vullnetarë duke injektuar në ta gjashtë vaksina testuese kundër koronavirusit, me qëllim që të deri në fund të vitit ...
TetovaSot | 22-May-2020 23:04
Shtetet e Bashkuara të Amerikës po planifikojnë që t’i testojnë masivisht më shumë se 100 mijë persona vullnetarë duke injektuar në ta gjashtë vaksina testuese kundër koronavirusit, me qëllim që të deri në fund të vitit ...

Këtë verë fillon testimi i vaksinës tek 30 mijë vullnetarë në Shtetet e Bashkuara
Vaksina ndaj koronavirusit do të hyjë këtë verë në fazën e testimit masiv tek njerëzit. Departamenti i Shëndetësisë dhe Shërbimeve Njerëzore njoftoi sot arritjen e një marrëveshjeje mes kompanisë AstraZeneca dhe ...
VizionPlus | 22-May-2020 08:22
Vaksina ndaj koronavirusit do të hyjë këtë verë në fazën e testimit masiv tek njerëzit. Departamenti i Shëndetësisë dhe Shërbimeve Njerëzore njoftoi sot arritjen e një marrëveshjeje mes kompanisë AstraZeneca dhe ...

SHBA porosit 300 milionë doza me vaksina kundër koronavirusit në Oksford
Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të marrin 300 milionë doza të vaksinës kundër koronavirusit nga kompania britanike AstroZeneca, e cila po bashkëpunon me kompaninë Lazio Irbm. Qeveria Johnson siguroi se: “Ne do të ...
VizionPlus | 21-May-2020 21:44
Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të marrin 300 milionë doza të vaksinës kundër koronavirusit nga kompania britanike AstroZeneca, e cila po bashkëpunon me kompaninë Lazio Irbm. Qeveria Johnson siguroi se: “Ne do të ...

SHBA do t’i testojë 100 mijë persona në mënyrë që ta kemi vaksinën përfundimtare deri në fund të vitit
Shtetet e Bashkuara të Amerikës po planifikojnë që t’i testojnë masivisht më shumë se 100 mijë persona vullnetarë duke injektuar në ta gjashtë vaksina testuese kundër koronavirusit, me qëllim që të deri në fund të ...
Gazeta Express | 22-May-2020 22:31
Shtetet e Bashkuara të Amerikës po planifikojnë që t’i testojnë masivisht më shumë se 100 mijë persona vullnetarë duke injektuar në ta gjashtë vaksina testuese kundër koronavirusit, me qëllim që të deri në fund të ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved