ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/05/2020 19:48

SHBA-ja ka vendosur 33 kompani kineze në listën e zezë

SHBA-ja ka vendosur 33 kompani kineze në listën e zezë
Ministria amerikane e Tregtisë kumtoi se ka shtuar 33 kompani kineze dhe institucione tjera në listën e zezë ekonomike për shkak të keqpërdorimeve të të drejtave të njeriut dhe shqetësimin për sigurinë kombëtare ...
Televizioni Koha | 23-May-2020 14:41
Ministria amerikane e Tregtisë kumtoi se ka shtuar 33 kompani kineze dhe institucione tjera në listën e zezë ekonomike për shkak të keqpërdorimeve të të drejtave të njeriut dhe shqetësimin për sigurinë kombëtare ...

SHBA-ja ka vendosur 33 kompani kineze në listën e zezë
Ministria amerikane e Tregtisë kumtoi se ka shtuar 33 kompani kineze dhe institucione tjera në listën e zezë ekonomike për shkak të keqpërdorimeve të të drejtave të njeriut dhe shqetësimin për sigurinë kombëtare ...
TetovaSot | 23-May-2020 12:49
Ministria amerikane e Tregtisë kumtoi se ka shtuar 33 kompani kineze dhe institucione tjera në listën e zezë ekonomike për shkak të keqpërdorimeve të të drejtave të njeriut dhe shqetësimin për sigurinë kombëtare ...

Koronarë dhe antifetarë, SHBA vendosë sanksione ndaj Kinës për shtypjen e ujgurëve
Departamenti i Tregtisë i SHBA ka shqiptuar sanksione ndaj nëntë institucioneve dhe kompanive kineze për shkeljen e të drejtave të njeriut në rajonin Xinjiang, posaçërisht, shtypjen e popullsisë muslimane ujgure. ...
Tesheshi | 23-May-2020 12:18
Departamenti i Tregtisë i SHBA ka shqiptuar sanksione ndaj nëntë institucioneve dhe kompanive kineze për shkeljen e të drejtave të njeriut në rajonin Xinjiang, posaçërisht, shtypjen e popullsisë muslimane ujgure. ...

Karta kineze me të cilën po luan Donald Trump
Nga Massimo Gaggi “ Pekini dëshiron zgjedhjen e Bidenit, sepse vetëm kështu mund të vazhdojë t’i shfrytëzojë Shtetet e Bashkuara, siç ka bërë për dekada “. Trump po luan kartën kineze në fushatën zgjedhore. Asgjë e re: ...
GazetaTema | 23-May-2020 11:31
Nga Massimo Gaggi “ Pekini dëshiron zgjedhjen e Bidenit, sepse vetëm kështu mund të vazhdojë t’i shfrytëzojë Shtetet e Bashkuara, siç ka bërë për dekada “. Trump po luan kartën kineze në fushatën zgjedhore. Asgjë e re: ...

SHBA sanksionon Kinën për shtypjen e pakicës ujgure
Departamenti amerikan i Tregtisë vendosi 9 institucione kineze në listën e sanksioneve për shkelje të të drejtave të njeriut kundër turqve ujgurë në rajonin autonom ujgur Xinjiang, transmeton Anadolu Agency (AA). “Zyra ...
Shenja | 23-May-2020 09:32
Departamenti amerikan i Tregtisë vendosi 9 institucione kineze në listën e sanksioneve për shkelje të të drejtave të njeriut kundër turqve ujgurë në rajonin autonom ujgur Xinjiang, transmeton Anadolu Agency (AA). “Zyra ...

SHBA sanksionon Kinën për shtypjen e pakicës ujgure
Departamenti amerikan i Tregtisë vendosi 9 institucione kineze në listën e sanksioneve për shkelje të të drejtave të njeriut kundër turqve ujgurë në rajonin autonom ujgur Xinjiang, transmeton Anadolu Agency (AA). “Zyra ...
Arbresh | 23-May-2020 09:22
Departamenti amerikan i Tregtisë vendosi 9 institucione kineze në listën e sanksioneve për shkelje të të drejtave të njeriut kundër turqve ujgurë në rajonin autonom ujgur Xinjiang, transmeton Anadolu Agency (AA). “Zyra ...

SHBA sanksionon nëntë ndërmarrje kineze për shkelje të të drejtave të muslimanëve
Shtetet e Bashkuara sanksionuan nëntë kompani kineze sot për shkeljet e të drejtave të njeriut kundër pakicës myslimane në rajonin Xinjiang, njoftoi sot Departamenti i Tregtisë. Një institut shkencor i Ministrisë së ...
Ina-Online | 23-May-2020 09:03
Shtetet e Bashkuara sanksionuan nëntë kompani kineze sot për shkeljet e të drejtave të njeriut kundër pakicës myslimane në rajonin Xinjiang, njoftoi sot Departamenti i Tregtisë. Një institut shkencor i Ministrisë së ...

SHBA-ja sanksionon nëntë ndërmarrje kineze për shkelje të të drejtave të muslimanëve
Shtetet e Bashkuara sanksionuan nëntë kompani kineze sot për shkeljet e të drejtave të njeriut kundër pakicës myslimane në rajonin Xinjiang, njoftoi sot Departamenti i Tregtisë. Një institut shkencor i Ministrisë së ...
Shenja | 22-May-2020 23:45
Shtetet e Bashkuara sanksionuan nëntë kompani kineze sot për shkeljet e të drejtave të njeriut kundër pakicës myslimane në rajonin Xinjiang, njoftoi sot Departamenti i Tregtisë. Një institut shkencor i Ministrisë së ...

SHBA sanksionuan nëntë ndërmarrje kineze për shkelje të të drejtave të myslimanëve
Shtetet e Bashkuara sanksionuan nëntë kompani kineze sot për shkeljet e të drejtave të njeriut kundër pakicës myslimane në rajonin Xinjiang, njoftoi sot Departamenti i Tregtisë. Një institut shkencor i Ministrisë së ...
Indeks Online | 22-May-2020 23:32
Shtetet e Bashkuara sanksionuan nëntë kompani kineze sot për shkeljet e të drejtave të njeriut kundër pakicës myslimane në rajonin Xinjiang, njoftoi sot Departamenti i Tregtisë. Një institut shkencor i Ministrisë së ...

SHBA sanksionuan nëntë ndërmarrje kineze për shkelje të të drejtave të myslimanëve
Shtetet e Bashkuara sanksionuan nëntë kompani kineze sot për shkeljet e të drejtave të njeriut kundër pakicës myslimane në rajonin Xinjiang, njoftoi sot Departamenti i Tregtisë. Një institut shkencor i Ministrisë së ...
Medial | 22-May-2020 23:23
Shtetet e Bashkuara sanksionuan nëntë kompani kineze sot për shkeljet e të drejtave të njeriut kundër pakicës myslimane në rajonin Xinjiang, njoftoi sot Departamenti i Tregtisë. Një institut shkencor i Ministrisë së ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved