ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/05/2020 20:57

Rrëzimi i avionit në Pakistan, dy të mbijetuar rrëfejnë momentet e tmerrit

Rrëzimi i avionit në Pakistan, dy të mbijetuar rrëfejnë momentet e tmerrit
Në aksidentin ajror që ndodhi të premten në qytetin Karaçi të Pakistanit mbeten të vdekur 97 persona. Dy persona i mbijetuan aksidentit. Njëri prej tyre ishte presidenti i Bankës së Punjabit, Zafar Masud. Ai ishte ulur ...
GazetaTema | 23-May-2020 18:13
Në aksidentin ajror që ndodhi të premten në qytetin Karaçi të Pakistanit mbeten të vdekur 97 persona. Dy persona i mbijetuan aksidentit. Njëri prej tyre ishte presidenti i Bankës së Punjabit, Zafar Masud. Ai ishte ulur ...

Pakistan, 92 persona humbin jetën si pasojë e rrëzimit të avionit
Publikohet biseda e fundit e kullës së kontrollit dhe pilotit të avionit që u rrëzua në Pakistan. Në bisedën mes tyre në radio, dëgjohet piloti teksa i shpreh kullës së kontrollit shqetësimin për daljen jashtë ...
RTSH | 23-May-2020 16:26
Publikohet biseda e fundit e kullës së kontrollit dhe pilotit të avionit që u rrëzua në Pakistan. Në bisedën mes tyre në radio, dëgjohet piloti teksa i shpreh kullës së kontrollit shqetësimin për daljen jashtë ...

Pakistan, 97 të vdekur në aksidentin ajror
Aviokompania Pakistan International Airlines (PIA) njoftoi se të gjithë pasagjerët dhe pjesëtarët e ekuipazhit përveç dy personave kanë humbur jetën në avionin me numër udhëtimi PK 8303 të linjës Lahor-Karachi i cili u ...
Portalb | 23-May-2020 14:24
Aviokompania Pakistan International Airlines (PIA) njoftoi se të gjithë pasagjerët dhe pjesëtarët e ekuipazhit përveç dy personave kanë humbur jetën në avionin me numër udhëtimi PK 8303 të linjës Lahor-Karachi i cili u ...

97 të vdekur në Pakistan, i mbijetuari rrëfen tmerrin
Një nga dy të mbijetuarit e rrëzimit të aeroplanit në Karachi të Pakistanit, ka thënë se krejt çka mundi të shihte ishte zjarri. Aeroplani me 99 njerëz në bord u rrëzua në një zonë të banuar në periferi të Karachit. ...
EkonomiaOnline | 23-May-2020 13:51
Një nga dy të mbijetuarit e rrëzimit të aeroplanit në Karachi të Pakistanit, ka thënë se krejt çka mundi të shihte ishte zjarri. Aeroplani me 99 njerëz në bord u rrëzua në një zonë të banuar në periferi të Karachit. ...

VIDEO/ Rrëzimi i avionit në Pakistan, publikohen pamjet dhe biseda e fundit e pilotit
Mediat ndërkombëtare kanë publikuar bisedat e fundit të kullës së kontrollit dhe pilotit të avionit që u rrëzua në Pakistan. Në bisedën mes tyre në radio, dëgjohet piloti teksa i shpreh kullës së kontrollit shqetësimin ...
BalkanWeb | 23-May-2020 10:07
Mediat ndërkombëtare kanë publikuar bisedat e fundit të kullës së kontrollit dhe pilotit të avionit që u rrëzua në Pakistan. Në bisedën mes tyre në radio, dëgjohet piloti teksa i shpreh kullës së kontrollit shqetësimin ...

Del bilanci i aksidentit të tmerrshëm të së shtunës në Karaçi: pse u rrëzua Airbus A320 para uljes?
Autoritetet pakistaneze njoftuan këtë të shtunë se 97 njerëz u shuan pas rrëzimit të një aeroplani në jug të vendit të Karaçit, ndërsa vetëm dy kanë mbijetuar. “Tani është konfirmuar se 97 njerëz u vranë,” tha Meeran ...
Tesheshi | 23-May-2020 12:18
Autoritetet pakistaneze njoftuan këtë të shtunë se 97 njerëz u shuan pas rrëzimit të një aeroplani në jug të vendit të Karaçit, ndërsa vetëm dy kanë mbijetuar. “Tani është konfirmuar se 97 njerëz u vranë,” tha Meeran ...

Rrëfimi i të mbijetuarit të rrëzimit të aeroplanit në Pakistan: Gjithë çka mund të shihja ishte zjarr dhe britma
Një nga të mbijetuarit e rrëzimit të aeroplanit të së premtes në qytetin pakistanez të Karaçit ka përshkruar përvojën e tij, duke thënë se gjithçka që mund të shihte “ishte zjarr”. Pasagjeri Muhamed Zubair ishte njëri ...
Gazeta Express | 23-May-2020 10:35
Një nga të mbijetuarit e rrëzimit të aeroplanit të së premtes në qytetin pakistanez të Karaçit ka përshkruar përvojën e tij, duke thënë se gjithçka që mund të shihte “ishte zjarr”. Pasagjeri Muhamed Zubair ishte njëri ...

VIDEO: Publikohen pamjet e rrëzimit të avionit dhe biseda e fundit e pilotit
Mediat e huaja kanë publikuar bisedat e fundit të kullës së kontrollit dhe pilotit të avionit që u rrëzua në Pakistan. Në bisedën mes tyre në radio, dëgjohet piloti teksa i shpreh kullës së kontrollit shqetësimin për ...
GazetaTema | 22-May-2020 22:11
Mediat e huaja kanë publikuar bisedat e fundit të kullës së kontrollit dhe pilotit të avionit që u rrëzua në Pakistan. Në bisedën mes tyre në radio, dëgjohet piloti teksa i shpreh kullës së kontrollit shqetësimin për ...

Dalin pamjet/ Si u përplas avioni me 91 persona në bord në një zonë të banuar në Pakistan, ka të mbijetuar!
Dalin pamjet ku tregohet si u rrëzua avioni i Pakistanit në qytetin Karachi. Sipas “Daily Mail”, avioni ku ndodheshin 91 pasagjerë, po fluturonte nga Lahore në aeroportin ndërkombëtar Jinnah. Fotografitë e shpërndara në ...
Telegraf | 22-May-2020 22:58
Dalin pamjet ku tregohet si u rrëzua avioni i Pakistanit në qytetin Karachi. Sipas “Daily Mail”, avioni ku ndodheshin 91 pasagjerë, po fluturonte nga Lahore në aeroportin ndërkombëtar Jinnah. Fotografitë e shpërndara në ...

Rrëfimi i të mbijetuarit të rrëzimit të aeroplanit në Pakistan: Gjithë çka mund të shihja ishte zjarr dhe britma (VIDEO)
Një nga të mbijetuarit e rrëzimit të aeroplanit të së premtes në qytetin pakistanez të Karaçit ka përshkruar përvojën e tij, duke thënë se gjithçka që mund të shihte “ishte zjarr”. Pasagjeri Muhamed Zubair ishte njëri ...
Klan Kosova | 23-May-2020 09:51
Një nga të mbijetuarit e rrëzimit të aeroplanit të së premtes në qytetin pakistanez të Karaçit ka përshkruar përvojën e tij, duke thënë se gjithçka që mund të shihte “ishte zjarr”. Pasagjeri Muhamed Zubair ishte njëri ...

Avioni bie mbi lagje, pasagjeri nxirret i gjallë nga rrënojat
Një menaxher banke dhe të paktën një pasagjer tjetër u nxorën të gjallë nga rrënojat e një avioni Airbus A320, që u rrëzua në Pakistan sot, duke vrarë të paktën 100 persona. Video tregon momentin kur presidenti i një ...
Telegraf | 22-May-2020 18:02
Një menaxher banke dhe të paktën një pasagjer tjetër u nxorën të gjallë nga rrënojat e një avioni Airbus A320, që u rrëzua në Pakistan sot, duke vrarë të paktën 100 persona. Video tregon momentin kur presidenti i një ...

Pakistan, u rrit në 80 numri i të vdekurve nga rrëzimi i avionit (FOTO-GALERI)
Të paktën 80 njerëz, përfshirë gra dhe fëmijë, kanë humbur jetën pasi një aeroplan i kompanisë ajrore Pakistan International Airlines (PIA) me 99 pasagjerë dhe anëtarë të ekuipazhit u rrëzua në qytetin Karaçi, njoftuan ...
Portalb | 23-May-2020 00:55
Të paktën 80 njerëz, përfshirë gra dhe fëmijë, kanë humbur jetën pasi një aeroplan i kompanisë ajrore Pakistan International Airlines (PIA) me 99 pasagjerë dhe anëtarë të ekuipazhit u rrëzua në qytetin Karaçi, njoftuan ...

VIDEO/ Avioni bie mbi lagje duke shkaktuar të paktën 100 viktima, por presidenti i një banke nxirret i gjallë nga rrënojat
Një menaxher banke dhe të paktën një pasagjer tjetër u nxorën të gjallë nga rrënojat e një avioni Airbus A320, që u rrëzua në Pakistan sot, duke vrarë të paktën 100 persona. Video tregon momentin kur presidenti i një ...
Standard | 23-May-2020 00:35
Një menaxher banke dhe të paktën një pasagjer tjetër u nxorën të gjallë nga rrënojat e një avioni Airbus A320, që u rrëzua në Pakistan sot, duke vrarë të paktën 100 persona. Video tregon momentin kur presidenti i një ...

Rrëzohet avioni në Pakistan/ 99 persona në bord, piloti njoftoi për probleme teknike
Një aeroplan me 91 pasagjerë dhe 8 anëtarë të ekuipazhit, është rrëzuar në qytetin Karaçi në Pakistan. Vetëm pak minuta pasi humbi nga radarët, mjeti fluturues i cili ishte nisur nga qyteti Lahore, u përplas në një zonë ...
VizionPlus | 22-May-2020 14:57
Një aeroplan me 91 pasagjerë dhe 8 anëtarë të ekuipazhit, është rrëzuar në qytetin Karaçi në Pakistan. Vetëm pak minuta pasi humbi nga radarët, mjeti fluturues i cili ishte nisur nga qyteti Lahore, u përplas në një zonë ...

Publikohen pamjet e rrëzimit të avionit dhe biseda e fundit e pilotit (VIDEO)
Mediat e huaja kanë publikuar bisedat e fundit të kullës së kontrollit dhe pilotit të avionit që u rrëzua në Pakistan. Në bisedën mes tyre në radio, dëgjohet piloti teksa i shpreh kullës së kontrollit shqetësimin për ...
TetovaSot | 22-May-2020 22:18
Mediat e huaja kanë publikuar bisedat e fundit të kullës së kontrollit dhe pilotit të avionit që u rrëzua në Pakistan. Në bisedën mes tyre në radio, dëgjohet piloti teksa i shpreh kullës së kontrollit shqetësimin për ...

Dalin pamjet, momenti tragjik kur rrëzohet aeroplani me qindra njerëz në të
Të paktën 38 persona janë vrarë pasi një aeroplan është rrëzuar në qytetin jugor pakistanez të Karaçi, sipas Ministrit të Shëndetësisë Azra Fazal. Drejtori i Përgjithshëm i kompanisë ajrore tha se fluturimi nga Lahore ...
Indeks Online | 22-May-2020 22:08
Të paktën 38 persona janë vrarë pasi një aeroplan është rrëzuar në qytetin jugor pakistanez të Karaçi, sipas Ministrit të Shëndetësisë Azra Fazal. Drejtori i Përgjithshëm i kompanisë ajrore tha se fluturimi nga Lahore ...

Rrëzohet aeroplani në Karaçi, mbi 100 të vdekur (VIDEO)
Së pari iu duhet t’i shuajnë flakët. E më pas ekipet e shpëtimit i nxjerrin trupat e viktimave të aeroplanit pakistanez i cili u rrëzua në mes të ndërtesave të banimit në këtë lagje të varfër të Karaçit. Avioni që ...
Klan Kosova | 22-May-2020 20:53
Së pari iu duhet t’i shuajnë flakët. E më pas ekipet e shpëtimit i nxjerrin trupat e viktimave të aeroplanit pakistanez i cili u rrëzua në mes të ndërtesave të banimit në këtë lagje të varfër të Karaçit. Avioni që ...

Aksident tragjik ajror në Pakistan. Aeroplani përplaset mbi çatitë e banesave
Një Airbus A-320 i transportuesit të flamurit pakistanez, Pakistan International Airlines (Pia), në fluturim nga Lahore u rrëzua pranë aeroportit në Karaçi, raporton agjensia Ani, me 91 pasagjerë dhe 7 anëtarë të ...
ScanTv | 22-May-2020 17:44
Një Airbus A-320 i transportuesit të flamurit pakistanez, Pakistan International Airlines (Pia), në fluturim nga Lahore u rrëzua pranë aeroportit në Karaçi, raporton agjensia Ani, me 91 pasagjerë dhe 7 anëtarë të ...

Nuk ka të mbijetuar nga rrëzimi i aeroplanit në Pakistan, humbin jetën 107 persona
Aeroplani Airbus A320 i aviokompanisë pakistaneze që transportonte më shumë se 100 pasagjerë, sot është rrëzuar në një zonë të banuar në Karachi, ku si pasojë kanë humbur jetën të gjithë që ishin brenda fluturakes. ...
TetovaSot | 22-May-2020 16:28
Aeroplani Airbus A320 i aviokompanisë pakistaneze që transportonte më shumë se 100 pasagjerë, sot është rrëzuar në një zonë të banuar në Karachi, ku si pasojë kanë humbur jetën të gjithë që ishin brenda fluturakes. ...

Nuk ka të mbijetuar nga rrëzimi i aeroplanit në Pakistan, humbin jetën 107 persona
Aeroplani Airbus A320 i aviokompanisë pakistaneze që transportonte më shumë se 100 pasagjerë, sot është rrëzuar në një zonë të banuar në Karachi, ku si pasojë kanë humbur jetën të gjithë që ishin brenda fluturakes. ...
Arbresh | 22-May-2020 15:34
Aeroplani Airbus A320 i aviokompanisë pakistaneze që transportonte më shumë se 100 pasagjerë, sot është rrëzuar në një zonë të banuar në Karachi, ku si pasojë kanë humbur jetën të gjithë që ishin brenda fluturakes. ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved