ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 31/05/2020 06:23

Lulzim Basha: Në Parlament janë mbledhur gjithë plehrat e kombit, mungojmë ne

Lulzim Basha: Në Parlament janë mbledhur gjithë plehrat e kombit, mungojmë ne
Lulzim Basha thotë se ulja në një tryezë me kryeministrin Edi Rama, nëse këtë gjë e kërkon kreu i shtetit, “nuk i shërben të mirës së vendit”. “Ulja me Ramën nuk i shërben vendit, i duhet të shkojë një orë e më parë në ...
GazetaTema | 22-May-2020 20:17
Lulzim Basha thotë se ulja në një tryezë me kryeministrin Edi Rama, nëse këtë gjë e kërkon kreu i shtetit, “nuk i shërben të mirës së vendit”. “Ulja me Ramën nuk i shërben vendit, i duhet të shkojë një orë e më parë në ...

Basha: S’ka marrëveshje me Ramën, marrëveshja është me popullin
Kryedemokrati Lulzim Basha ka deklaruar se nuk ka asnjë marrëveshje me Edi Ramën për Reformën Zgjedhore. Basha tha se të mirës së vendit nuk i shërben një tryezë e tij me Ramën, duke shprehur vendosmërinë se do t’i çojë ...
Telegraf | 22-May-2020 20:53
Kryedemokrati Lulzim Basha ka deklaruar se nuk ka asnjë marrëveshje me Edi Ramën për Reformën Zgjedhore. Basha tha se të mirës së vendit nuk i shërben një tryezë e tij me Ramën, duke shprehur vendosmërinë se do t’i çojë ...

Basha: Rama shembi Teatrin që në truallin e tij të ndërtojë kullat për të pastuar lekët
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një postim në Twitter ka deklaruar se Rama e shembi Teatrit Kombëtar me dhunë, që në truallin e tij të ndërtojë kullat duke pastruar lekët e pista në mes të Tiranës. Basha ...
Telegraf | 21-May-2020 16:14
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një postim në Twitter ka deklaruar se Rama e shembi Teatrit Kombëtar me dhunë, që në truallin e tij të ndërtojë kullat duke pastruar lekët e pista në mes të Tiranës. Basha ...

“Rama gënjen kur thotë se nuk ka pasur dijeni për platformën e presidentit”/ Basha: Kryeministri duhet të përfundojë në qeli
Në një intervistë në ABC News, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi sot se nuk ka asnjë shans që ai të bëjë marrëveshje me Edi Ramën. Pjesë nga intervista Lulzim Basha: Strategjia e tensionit e Edi Ramës ...
Standard | 23-May-2020 00:35
Në një intervistë në ABC News, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi sot se nuk ka asnjë shans që ai të bëjë marrëveshje me Edi Ramën. Pjesë nga intervista Lulzim Basha: Strategjia e tensionit e Edi Ramës ...

Basha: S’ka marrëveshje me Ramën, marrëveshja është me popullin
Kryedemokrati Lulzim Basha ka deklaruar në Abc News se nuk ka asnjë marrëveshje me Edi Ramën për Reformën Zgjedhore. Basha tha se të mirës së vendit nuk i shërben një tryezë e tij me Ramën, duke shprehur vendosmërinë se ...
Lapsi | 22-May-2020 20:30
Kryedemokrati Lulzim Basha ka deklaruar në Abc News se nuk ka asnjë marrëveshje me Edi Ramën për Reformën Zgjedhore. Basha tha se të mirës së vendit nuk i shërben një tryezë e tij me Ramën, duke shprehur vendosmërinë se ...

Basha i vendosur: S’ka marrëveshje me Ramën, marrëveshja është me popullin…
Kryedemokrati Lulzim Basha ka deklaruar në Abc News se nuk ka asnjë marrëveshje me Edi Ramën për Reformën Zgjedhore. Basha tha se të mirës së vendit nuk i shërben një tryezë e tij me Ramën, duke shprehur vendosmërinë se ...
Standard | 23-May-2020 00:35
Kryedemokrati Lulzim Basha ka deklaruar në Abc News se nuk ka asnjë marrëveshje me Edi Ramën për Reformën Zgjedhore. Basha tha se të mirës së vendit nuk i shërben një tryezë e tij me Ramën, duke shprehur vendosmërinë se ...

Basha: Bashkë me teatrin ra dhe maska e regjimit
Kryedemokrati Lulzim Basha tha në Abc News se synimi i vetëm i Edi Ramës ishte rrëmbimi i truallit të Teatrit. Basha akuzoi kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj se po i shërben mafies si një levë qorre e kryeministrit. ...
Politiko | 22-May-2020 21:36
Kryedemokrati Lulzim Basha tha në Abc News se synimi i vetëm i Edi Ramës ishte rrëmbimi i truallit të Teatrit. Basha akuzoi kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj se po i shërben mafies si një levë qorre e kryeministrit. ...

Marrëveshje me Ramën? Basha: Në Parlament janë gjithë plehrat e kombit, marrëveshja ime e vetme është me…
I ftuar në studion e ABC news, kryedemokrati Basha u shpreh se ulja në një tryezë me kryeministrin Edi Rama, nëse këtë gjë e kërkon kreu i shtetit, “nuk i shërben të mirës së vendit”. “Ulja me Ramën nuk i shërben ...
Politiko | 22-May-2020 20:59
I ftuar në studion e ABC news, kryedemokrati Basha u shpreh se ulja në një tryezë me kryeministrin Edi Rama, nëse këtë gjë e kërkon kreu i shtetit, “nuk i shërben të mirës së vendit”. “Ulja me Ramën nuk i shërben ...

Basha reagon ndaj premtimit të Ramës për rindërtimin e teatrit: Je burracak, ordiner, hajdur dhe lakuriq. Do të fshehësh vjedhjen pas ëndrrës së artistëve
Kryeministri Edi Rama zbuloi sot planin e qeverisë për ta rindërtuar Teatrin e vjetër sipas projektit origjinal. Sikurse tha shefi i ekzekutivit, godina do të jetë në funksion të fëmijëve si qendër kulturore. Por këtë ...
GazetaTema | 21-May-2020 15:39
Kryeministri Edi Rama zbuloi sot planin e qeverisë për ta rindërtuar Teatrin e vjetër sipas projektit origjinal. Sikurse tha shefi i ekzekutivit, godina do të jetë në funksion të fëmijëve si qendër kulturore. Por këtë ...

Shqipëri, vazhdojnë përplasjet për Teatrit Kombëtar
Debati për shembjen e Teatrit Kombëtar nuk ndalet. Nga foltorja e Kuvendit, Kryeministri shqiptar, Edi Rama akuzoi protestuesit se nuk kanë ndjekur shfaqjet në teatrin e vjetër dhe u shpreh se teatri i ri, i denjë do të ...
Shprehja | 21-May-2020 16:23
Debati për shembjen e Teatrit Kombëtar nuk ndalet. Nga foltorja e Kuvendit, Kryeministri shqiptar, Edi Rama akuzoi protestuesit se nuk kanë ndjekur shfaqjet në teatrin e vjetër dhe u shpreh se teatri i ri, i denjë do të ...

Teatri Kombëtar/ Basha-Kryemadhi: Shembje e paligjshme
TIRANË, 20 maj /MEDIAL – I. Vata/- Kryetari I Partisë Demokratike, Lulzim Basha reagoi sot sërish ndaj çështjes së shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar, duke thënë se u shemb kundër ligjit. “Rama e shembi Teatrin ...
Medial | 21-May-2020 16:17
TIRANË, 20 maj /MEDIAL – I. Vata/- Kryetari I Partisë Demokratike, Lulzim Basha reagoi sot sërish ndaj çështjes së shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar, duke thënë se u shemb kundër ligjit. “Rama e shembi Teatrin ...

Basha: Rama e shembi teatrin për të pastruar para të pista
Tiranë, 21 maj 2020 – Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, përmes një reagimi në Twitter, është shprehur edhe një herë për shembjn e godinës së Teatrit Kombëtar. Ai e ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se e ka ...
Illyriapress | 21-May-2020 16:17
Tiranë, 21 maj 2020 – Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, përmes një reagimi në Twitter, është shprehur edhe një herë për shembjn e godinës së Teatrit Kombëtar. Ai e ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se e ka ...

“Mbreti lakuriq që po e tregojnë me gisht të gjithë”, Basha: Rama e shembi teatrin për të pastruar para të pista
Përmes një reagimi në TëWitter, kryetari i PD-së Lulzim Basha e ndal vëmendjen sërish te shembja e Teatrit Kombëtar. Ai akuzon kryeministrin Rama se e ka shembur me qëllim që në atë truall të ndërtojë kulla, për të ...
BalkanWeb | 21-May-2020 15:25
Përmes një reagimi në TëWitter, kryetari i PD-së Lulzim Basha e ndal vëmendjen sërish te shembja e Teatrit Kombëtar. Ai akuzon kryeministrin Rama se e ka shembur me qëllim që në atë truall të ndërtojë kulla, për të ...

Shqipëri, vazhdojnë përplasjet për Teatrit Kombëtar
Debati për shembjen e Teatrit Kombëtar nuk ndalet. Nga foltorja e Kuvendit, Kryeministri shqiptar, Edi Rama akuzoi protestuesit se nuk kanë ndjekur shfaqjet në teatrin e vjetër dhe u shpreh se teatri i ri, i denjë do të ...
Republika | 21-May-2020 16:08
Debati për shembjen e Teatrit Kombëtar nuk ndalet. Nga foltorja e Kuvendit, Kryeministri shqiptar, Edi Rama akuzoi protestuesit se nuk kanë ndjekur shfaqjet në teatrin e vjetër dhe u shpreh se teatri i ri, i denjë do të ...

Basha: Shembja e Teatrit me dhunë kundra ligjit, për të pastruar paratë e pista!
Rama e shembi Teatrin Kombëtar me dhunë, kundër ligjit dhe me qëllimin e vetëm që në truallin e tij të ndërtojë kullat duke pastruar lekët e pista në mes të Tiranës. Si hajdut ordiner ai tani përpiqet të fshehë vjedhjen ...
RTSH | 21-May-2020 15:51
Rama e shembi Teatrin Kombëtar me dhunë, kundër ligjit dhe me qëllimin e vetëm që në truallin e tij të ndërtojë kullat duke pastruar lekët e pista në mes të Tiranës. Si hajdut ordiner ai tani përpiqet të fshehë vjedhjen ...

Teatri Kombëtar/ Basha: Si burracak, Rama tani përpiqet t’ia hedhë fajin kujtdo tjetër
Kreu i opozitës jashtë parlamentit, Lulzim Basha, ka reaguar përmes një statusi në Twitter pas fjalës së kryeministrit Rama në Parlament – lidhur me çështjen e Teatrit Kombëtar. Përmes tre tweet-eve, Basha shkruan se ...
Politiko | 21-May-2020 15:48
Kreu i opozitës jashtë parlamentit, Lulzim Basha, ka reaguar përmes një statusi në Twitter pas fjalës së kryeministrit Rama në Parlament – lidhur me çështjen e Teatrit Kombëtar. Përmes tre tweet-eve, Basha shkruan se ...

Do rikthej teatrin e vjetër, opozita “ashpërson” gjuhën pas lajmit të Ramës
Duket se fjalimi i kryeministrit Rama sot në Kuvend dhe lajmi i papritur se do të rikthejë teatrin e vjetër, jo aty ku ishte dhe jo për artistët, por për fëmijët ka ashpërsuar tonet nga opozita. Basha i cili premtoi për ...
Gazeta Dita | 21-May-2020 15:42
Duket se fjalimi i kryeministrit Rama sot në Kuvend dhe lajmi i papritur se do të rikthejë teatrin e vjetër, jo aty ku ishte dhe jo për artistët, por për fëmijët ka ashpërsuar tonet nga opozita. Basha i cili premtoi për ...

Basha: Rama burracak, është mbreti lakuriq që e tregojnë me gisht të gjithë
Pas fjalës që mbajti kryeministri Edi Rama gjatë seancës plenare, ku nuk mbeti pa shënjestruar as kreun e opozitës Lulzim Basha, ky i fundit reagoi në rrjetet sociale. Basha tha se Rama e shembi Teatrin Kombëtar për të ...
VizionPlus | 21-May-2020 15:22
Pas fjalës që mbajti kryeministri Edi Rama gjatë seancës plenare, ku nuk mbeti pa shënjestruar as kreun e opozitës Lulzim Basha, ky i fundit reagoi në rrjetet sociale. Basha tha se Rama e shembi Teatrin Kombëtar për të ...

Shqipëri, vazhdojnë përplasjet për Teatrit Kombëtar
Debati për shembjen e Teatrit Kombëtar nuk ndalet. Nga foltorja e Kuvendit, Kryeministri shqiptar, Edi Rama akuzoi protestuesit se nuk kanë ndjekur shfaqjet në teatrin e vjetër dhe u shpreh se teatri i ri, i denjë do të ...
TetovaSot | 21-May-2020 15:37
Debati për shembjen e Teatrit Kombëtar nuk ndalet. Nga foltorja e Kuvendit, Kryeministri shqiptar, Edi Rama akuzoi protestuesit se nuk kanë ndjekur shfaqjet në teatrin e vjetër dhe u shpreh se teatri i ri, i denjë do të ...

Fjalimi i Ramës për Teatrin, Basha: Hajdut ordiner, tani kërkon të hedhë fajin tek të tjerët
Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me fjalimin e Ramës sot në parlament, ku kryeministri sulmoi krerët e opozitës për një lojë të shëmtuar politike mbi godinën e Teatrit Kombëtar. Basha u shpreh përmes ...
Gazeta Express | 21-May-2020 15:33
Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me fjalimin e Ramës sot në parlament, ku kryeministri sulmoi krerët e opozitës për një lojë të shëmtuar politike mbi godinën e Teatrit Kombëtar. Basha u shpreh përmes ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved