ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/05/2020 05:57

“Pushim për ditë feste”, Meta, Rama dhe Basha ‘qetësohen’ dhe urojnë Fitër Bajramin

“Pushim për ditë feste”, Meta, Rama dhe Basha ‘qetësohen’ dhe urojnë Fitër Bajramin
Teksa kjo kohë është e shoqëruar me tensione të forta politike, ku shembja e Teatrit Kombëtar ka shkaktuar akoma më shumë debat politik dhe agravim të sjelljes së shoqërisë civile kundër vendimit të qeverisë, të forta ...
Politiko | 23-May-2020 22:14
Teksa kjo kohë është e shoqëruar me tensione të forta politike, ku shembja e Teatrit Kombëtar ka shkaktuar akoma më shumë debat politik dhe agravim të sjelljes së shoqërisë civile kundër vendimit të qeverisë, të forta ...

Duke dashur që të harrohet loja e Ilir Metës, e harruan teatrin!
Nga Alfred Peza Loja e Presidentit të Republikës me 14 pikat e Platformës së Integrimit Europian, duket të jetë tashmë modeli më përfaqësues i keqpërdorimit të kauzave qytetare, për hallet e vërteta të elitës politike. ...
GazetaTema | 23-May-2020 21:49
Nga Alfred Peza Loja e Presidentit të Republikës me 14 pikat e Platformës së Integrimit Europian, duket të jetë tashmë modeli më përfaqësues i keqpërdorimit të kauzave qytetare, për hallet e vërteta të elitës politike. ...

Meta “arratiset” nga debatet e “karantina” e Ramës për fundjavë: Një e shtunë në Vishnje, plot diell, relaks dhe reflektim
Presidenti Ilir Meta ka preferuar që këtë fundjavë, ashtu si gjithmonë, të largohet nga kryeqyteti, zhurma dhe debatet politike. Meta ka publikuar një foto në rrjetet sociale dhe tregon se ka shkuar në Vishnje. Kreu i ...
GazetaTema | 23-May-2020 18:04
Presidenti Ilir Meta ka preferuar që këtë fundjavë, ashtu si gjithmonë, të largohet nga kryeqyteti, zhurma dhe debatet politike. Meta ka publikuar një foto në rrjetet sociale dhe tregon se ka shkuar në Vishnje. Kreu i ...

“Relaks dhe reflektim”/ Meta tregon vendin që ka zgjedhur për të kaluar fundjavën
Presidenti Ilir Meta ka zgjedhur të pushojë këtë të shtunë në fshatin Vishnje të Tiranës. Ai ka shpërndarë në rrjetin e tij social “Facebook” një foto, përmes së cilës ka përcjell edhe një mesazh duke theksuar se kjo ...
VizionPlus | 23-May-2020 17:54
Presidenti Ilir Meta ka zgjedhur të pushojë këtë të shtunë në fshatin Vishnje të Tiranës. Ai ka shpërndarë në rrjetin e tij social “Facebook” një foto, përmes së cilës ka përcjell edhe një mesazh duke theksuar se kjo ...

E shtuna plot diell e Presidentit Meta, ja ku ka zgjedhur ta kalojë dhe mesazhi që jep
Presidenti Ilir Meta ka zgjedhur ta kalojë këtë fundjavë jo larg Tiranës. Në fshatin Vishnje, kreu i shtetit ka kaluar të shtunën plot diell. Në një postim në rrjetet sociale, ku publikon edhe këtë foto, Meta jep edhe ...
Telegraf | 23-May-2020 17:44
Presidenti Ilir Meta ka zgjedhur ta kalojë këtë fundjavë jo larg Tiranës. Në fshatin Vishnje, kreu i shtetit ka kaluar të shtunën plot diell. Në një postim në rrjetet sociale, ku publikon edhe këtë foto, Meta jep edhe ...

Dështimi spektakolar i Ilir Metës për të marë peng drejtësinë!
Nga Alfred Peza Ajo që ndodhi në 24 orët e fundit në skenën politike të Tiranës, është e denjë për skenarin e një filim të Hollywood-it, me temë kulisat e politikës së madhe. Është një nga ato ditët kur rolet përmbysen, ...
GazetaTema | 23-May-2020 12:10
Nga Alfred Peza Ajo që ndodhi në 24 orët e fundit në skenën politike të Tiranës, është e denjë për skenarin e një filim të Hollywood-it, me temë kulisat e politikës së madhe. Është një nga ato ditët kur rolet përmbysen, ...

Lulzim Basha nxjerr bllof presidentin: S’e kam marrë platformën me 14 pika nga Ilir Meta. Ramën e Veliajn i kanë kërcënuar me plumb, morën kaparin
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është shprehur se ai nuk e ka marrë paltformën e presidentit Ilir Meta me 14 pika. I ftuar në studion e ABC News, Basha tha se është njohur nga vetë Meta në lidhje me këtë ...
GazetaTema | 23-May-2020 10:21
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është shprehur se ai nuk e ka marrë paltformën e presidentit Ilir Meta me 14 pika. I ftuar në studion e ABC News, Basha tha se është njohur nga vetë Meta në lidhje me këtë ...

Meta zhvillon video-konferencë me përfaqësuesit e organizatës “Europa Nostra”
Presidenti Ilir Meta sipas presidencën ka zhvilluar një video konferencë me përfaqësuesit e “Europa Nostra”.
Top Channel | 22-May-2020 20:27
Presidenti Ilir Meta sipas presidencën ka zhvilluar një video konferencë me përfaqësuesit e “Europa Nostra”.

Basha: Presidenti më njohu me platformën për integrimin javën e parë të prillit
Kreu i PD-së, Lulzim Basha deklaroi sot në një intervistë se me platformën e Presidentit Ilir Meta për integrimin dhe ngërçin politik është njohur gjatë javës së parë të muajit prill. Ai shtoi se Edi Rama gënjen kur ...
Telegraf | 22-May-2020 21:36
Kreu i PD-së, Lulzim Basha deklaroi sot në një intervistë se me platformën e Presidentit Ilir Meta për integrimin dhe ngërçin politik është njohur gjatë javës së parë të muajit prill. Ai shtoi se Edi Rama gënjen kur ...

Ambasada e SHBA reagon pas 45 ditësh/ ‘E kemi marrë propozimin e Metës’
Ambasada amerikane konfirmon se e ka marrë platformën me 14 pika të Presidentit të Republikës, Ilir Meta për integrimin. E pyetur , selia diplomatike më e rëndësishme në Tiranë sqaron se është duke i shqyrtuar ...
Telegraf | 22-May-2020 17:50
Ambasada amerikane konfirmon se e ka marrë platformën me 14 pika të Presidentit të Republikës, Ilir Meta për integrimin. E pyetur , selia diplomatike më e rëndësishme në Tiranë sqaron se është duke i shqyrtuar ...

Rama: Gati të ulem në tryezë me opozitën me ‘karta’ te hapura
Kryeministri shqiptar Edi Rama ka reaguar për herë të parë në lidhje me platformën e bërë publike këtë të premte nga Presidenti Ilir Meta dhe dërguar palëve që në prill të këtij viti lidhur me koordonimin për cështjet ...
Shprehja | 23-May-2020 01:01
Kryeministri shqiptar Edi Rama ka reaguar për herë të parë në lidhje me platformën e bërë publike këtë të premte nga Presidenti Ilir Meta dhe dërguar palëve që në prill të këtij viti lidhur me koordonimin për cështjet ...

Rama i kundërpërgjigjet Metës: Unë nuk quhem Yuri Kim dhe s’di që Ambasadorja e SHBA të mbulojë edhe shërbimin postar
Vazhdojnë replikat mes presidentit të Republikës, Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama.
Top Channel | 22-May-2020 15:13
Vazhdojnë replikat mes presidentit të Republikës, Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama.

Rama sërish kundërpërgjigje Metës: Pranoi që nuk gënjej! Unë s’quhem Yuri Kim dhe s’di që ambasadorja e SHBA të punojë në shërbimin postar
Presidenti Ilir Meta tha pak minuta më parë se Rama gënjen dhe se platforma për Integrimin Europian i është paraqitur Ambasadores së SHBA Yuri Kim që më 8 prill 2020, dhe ky është “fakt”. Mirëpo, ka ardhur edhe ...
GazetaTema | 22-May-2020 15:26
Presidenti Ilir Meta tha pak minuta më parë se Rama gënjen dhe se platforma për Integrimin Europian i është paraqitur Ambasadores së SHBA Yuri Kim që më 8 prill 2020, dhe ky është “fakt”. Mirëpo, ka ardhur edhe ...

Prova që Rama gënjen për platformën e Presidentit
Presidenti Ilir Meta bëri publike sot platformën për bashkëpunimin mes aktorëve politikë për integrimin e vendit. Dokumenti prej 14 pikash i është dorëzuar ambasadores së SHBA dhe kryeministrit Edi Rama më 8 prill 2020. ...
Telegraf | 22-May-2020 15:55
Presidenti Ilir Meta bëri publike sot platformën për bashkëpunimin mes aktorëve politikë për integrimin e vendit. Dokumenti prej 14 pikash i është dorëzuar ambasadores së SHBA dhe kryeministrit Edi Rama më 8 prill 2020. ...

Projekt- platforma me 14 pika/ Rama i përgjigjet Metës: Po t’i kisha marrë, do i kisha ndarë se ndryshe thyhet ena e Kushtetutës dhe Integrimit
Kryeministri Edi Rama ka ironizuar Presidentin Ilir Meta lidhur me projekt- platformën e prezantuar nga ky i fundit lidhur me problemet në Shqipëri. Rama thotë se edhe Meta ka shkruar vetë që ai s’gënjen pasi ...
BalkanWeb | 22-May-2020 15:09
Kryeministri Edi Rama ka ironizuar Presidentin Ilir Meta lidhur me projekt- platformën e prezantuar nga ky i fundit lidhur me problemet në Shqipëri. Rama thotë se edhe Meta ka shkruar vetë që ai s’gënjen pasi ...

Meta takon ambasadorin e Britanisë, shpreh angazhimin për platformën
Presidenti Ilir Meta ka takuar këtë të premte ambasadorin e Britanisë Madhe, Duncan Norman. Përmes një postimi në “Facebook”, kreu i shtetit e falenderoi për përkushtimin dhe vendosmërinë për të ndihmuar të gjitha palët ...
VizionPlus | 22-May-2020 15:49
Presidenti Ilir Meta ka takuar këtë të premte ambasadorin e Britanisë Madhe, Duncan Norman. Përmes një postimi në “Facebook”, kreu i shtetit e falenderoi për përkushtimin dhe vendosmërinë për të ndihmuar të gjitha palët ...

“Nuk më ka dorëzuar asnjë platformë”/ Meta-Ramës: Që ti GËNJEN nuk është më lajm as për të huajt
Presidenti Ilir Meta i ka kthyer përgjigje deklaratës së pak mëparshme të kryeministrit Edi Rama.
Top Channel | 22-May-2020 14:04
Presidenti Ilir Meta i ka kthyer përgjigje deklaratës së pak mëparshme të kryeministrit Edi Rama.

“S’më ka ardhur asnjë platformë”, Meta sulmon Ramën: Që i është paraqitur ambasadores së SHBA, është fakt! Që ti gënjen, nuk është lajm as për të huajt!
Ilir Meta ka vijuar replikat në distancë me Edi Ramën, pasi ky i fundit iu përgjigj në Twitter. Më herët kryeministri tha se nuk ka marrë asnjë propozim nga presidenti. Meta deklaroi më herët se një platformë u ishte ...
GazetaTema | 22-May-2020 14:31
Ilir Meta ka vijuar replikat në distancë me Edi Ramën, pasi ky i fundit iu përgjigj në Twitter. Më herët kryeministri tha se nuk ka marrë asnjë propozim nga presidenti. Meta deklaroi më herët se një platformë u ishte ...

Presidenti Meta pret në takim ambasadorin e Britanisë së Madhe, çfarë u diskutua për plaftormën me 15 pika
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, priti sot në një takim Ambasadorin e Britanisë Madhe, Duncan Norman. Presidenti Meta e falenderoi Ambasadorin Duncan për angazhimin e tij të përkushtuar dhe vendosmërinë për të ...
Telegraf | 22-May-2020 15:31
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, priti sot në një takim Ambasadorin e Britanisë Madhe, Duncan Norman. Presidenti Meta e falenderoi Ambasadorin Duncan për angazhimin e tij të përkushtuar dhe vendosmërinë për të ...

Rama: Presidenti nuk më ka dorëzuar asnjë platformë, por jam gati të ulem në çdo moment me të, me opozitën e me partnerët e Reformës në Drejtësi. Tryezë me karta të hapura
Pasi presidenti Ilir Meta deklaroi sot se në 8 prill i kishte dorëzuar kryeministrit Edi Rama një projekt-platformë, vjen një reagim nga ky i fundit. Përmes një mesazhi në “Twitter’ kreu i qeverisë mohoi faktin se ...
BalkanWeb | 22-May-2020 13:33
Pasi presidenti Ilir Meta deklaroi sot se në 8 prill i kishte dorëzuar kryeministrit Edi Rama një projekt-platformë, vjen një reagim nga ky i fundit. Përmes një mesazhi në “Twitter’ kreu i qeverisë mohoi faktin se ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved