ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 04/06/2020 21:54

Prokurori shqiptaro-amerikan: Shqipëria ka nevojë për njerëz që vlerësojnë institucionet dhe shërbimin publik më shumë se sa fuqia politike e pasuria

Prokurori shqiptaro-amerikan: Shqipëria ka nevojë për njerëz që vlerësojnë institucionet dhe shërbimin publik më shumë se sa fuqia politike e pasuria
Gjon Junçaj, ish-këshilltar ligjor kundër korrupsionit, i cili ndihmoi në implementimin e reformës në drejtësi, kujtoi të shtunën 28-vjetorin e vdekjes së prokurorit anti-mafia Giovanni Falcone me një dedikim të veçantë ...
GazetaTema | 23-May-2020 21:22
Gjon Junçaj, ish-këshilltar ligjor kundër korrupsionit, i cili ndihmoi në implementimin e reformës në drejtësi, kujtoi të shtunën 28-vjetorin e vdekjes së prokurorit anti-mafia Giovanni Falcone me një dedikim të veçantë ...

Presidenti Meta kujton Giovanni Falcone: “Kush hesht dhe ul kokën, vdes sa herë e bën këtë gjë”
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka kujtuar gjykatësin Giovanni Falcone të vrarë nga mafia me mesazhet e atij vetë. Meta shkruan se edhe pse u vra nga mafia, e dërrmoi atë më shumë me mesazhin që u la “amanet” ...
Telegraf | 23-May-2020 14:33
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka kujtuar gjykatësin Giovanni Falcone të vrarë nga mafia me mesazhet e atij vetë. Meta shkruan se edhe pse u vra nga mafia, e dërrmoi atë më shumë me mesazhin që u la “amanet” ...

“Kush flet dhe ecën me kokën lart, vdes vetëm një herë”, Meta për 28-vjetorin e vrasjes nga mafia të Falcone-s: Rivendosi forcën e shtetit ligjor dhe riktheu besimin e qytetarëve te Drejtësia
Ilir Meta i ka kushtuar sot një shënim në facebook 28-vjetorit të vdekjes së kryeprokurorit të Siçilisë Giovanni Falcone, i vrarë nga mafia në Itali. Meta e nis me një citim të Falcone-s, i cili thotë se koka nuk ...
GazetaTema | 23-May-2020 12:56
Ilir Meta i ka kushtuar sot një shënim në facebook 28-vjetorit të vdekjes së kryeprokurorit të Siçilisë Giovanni Falcone, i vrarë nga mafia në Itali. Meta e nis me një citim të Falcone-s, i cili thotë se koka nuk ...

28 vite nga vrasja e Xhovani Falkones, Prokurori shqiptaro-amerikan: Vendi ka nevojë për njerëz që vlerësojnë institucionet
Gjon Junçaj, ish-këshilltar ligjor kundër korrupsionit, i cili ndihmoi në implementimin e reformës në drejtësi, kujtoi 28-vjetorin e vdekjes së prokurorit anti-mafia Giovanni Falcone. Junçaj shkruan se Shqipëria ka ...
Gazeta Express | 23-May-2020 20:14
Gjon Junçaj, ish-këshilltar ligjor kundër korrupsionit, i cili ndihmoi në implementimin e reformës në drejtësi, kujtoi 28-vjetorin e vdekjes së prokurorit anti-mafia Giovanni Falcone. Junçaj shkruan se Shqipëria ka ...

28 vite nga vrasja e bujshme e Xhovani Falkones, çfarë shkruajnë Meta, Basha dhe Soreca
Sot u bënë 28 vite nga dita kur mafia italiane ekzekutoi prokurorin Xhovani Falkone. Politika shqiptare reagoi, duke nisur nga kreu i Shtetit, Ilir Meta dhe kryedemokrati Basha. Meta shkruan se “”Kush hesht dhe ul ...
Gazeta Express | 23-May-2020 17:26
Sot u bënë 28 vite nga dita kur mafia italiane ekzekutoi prokurorin Xhovani Falkone. Politika shqiptare reagoi, duke nisur nga kreu i Shtetit, Ilir Meta dhe kryedemokrati Basha. Meta shkruan se “”Kush hesht dhe ul ...

Njerëzit kalojnë, idetë ngelen
Nga Julian Hodaj* Para 28 vitesh, më 23 maj 1992, pranë Palermos (Siçili), 500 kilogramë tritol ngrinin përpjetë dhe shkatërronin 100 metra autostradë. Në atë atentat, vdiste Giovanni Falcone, gruaja e tij dhe tre ...
GazetaTema | 23-May-2020 12:05
Nga Julian Hodaj* Para 28 vitesh, më 23 maj 1992, pranë Palermos (Siçili), 500 kilogramë tritol ngrinin përpjetë dhe shkatërronin 100 metra autostradë. Në atë atentat, vdiste Giovanni Falcone, gruaja e tij dhe tre ...

Basha mesazh për 28 vjetorin e vrasjes së Falcones: Frymëzim për magjistratët, ndëshkim i korrupsionit politik dhe krimit elektoral
Kryedemokrati Lulzim Basha shpërndan postimin e ambasadorit të BE, Luigi Soreca në 28 vjetorin e vrasjes nga mafia të gjykatësit Giovani Falcone. “Giovanni Falcone është frymëzim për çdo magjistrat të përkushtuar ndaj ...
Lapsi | 23-May-2020 13:25
Kryedemokrati Lulzim Basha shpërndan postimin e ambasadorit të BE, Luigi Soreca në 28 vjetorin e vrasjes nga mafia të gjykatësit Giovani Falcone. “Giovanni Falcone është frymëzim për çdo magjistrat të përkushtuar ndaj ...

Italia kujton atentatin mafioz kundër Falcones: Mafia ka lulëzuar në hije
Italia kujton sot Masakrën e Capacit, ku në një atentat mafioz organizuar nga Cosa Nostra humbën jetën Gjykatësi Antimafia Giovanni Falcone, bashkëhsortja e tij po gjykatëse Francesco Morvillo e katër truproje të tij. ...
Medial | 23-May-2020 13:54
Italia kujton sot Masakrën e Capacit, ku në një atentat mafioz organizuar nga Cosa Nostra humbën jetën Gjykatësi Antimafia Giovanni Falcone, bashkëhsortja e tij po gjykatëse Francesco Morvillo e katër truproje të tij. ...

28 vite nga vrasja e Falcones dhe 11 vjet pas mbylljes me procedurë të “Rrugës së Kombit”, reagon Basha: Frymëzim, ndëshkim korrupsionit
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka shpërndarë postimin e ambasadorit të BE-së, Luigi Soreca duke kujtuar gjykatësin italian Giovanni Falcone në 28-vjetorin e vrasjes së tij nga mafia. Sakaq, Basha shkruan ...
GazetaTema | 23-May-2020 11:52
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka shpërndarë postimin e ambasadorit të BE-së, Luigi Soreca duke kujtuar gjykatësin italian Giovanni Falcone në 28-vjetorin e vrasjes së tij nga mafia. Sakaq, Basha shkruan ...

Falcone, frymëzim për magjistratët e përkushtuar ndaj drejtësisë së vërtetë
TIRANË 23 maj/MEDIAL/ Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e ka cilësuar si një frymëzim për çdo magjistrat të përkushtuar ndaj drejtësisë së vërtetë dhe përparimit të vendit të tij, gjykatësin italian, Giovanni ...
Medial | 23-May-2020 11:54
TIRANË 23 maj/MEDIAL/ Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e ka cilësuar si një frymëzim për çdo magjistrat të përkushtuar ndaj drejtësisë së vërtetë dhe përparimit të vendit të tij, gjykatësin italian, Giovanni ...

28 vjet nga vrasja e Giovani Falcone, Basha shpërndan postimin e Sorekës:  Frymëzim për çdo magjistrat të përkushtuar ndaj drejtësisë
Kryetari Basha shpërndan postimin e ambasadorit të BE, Luigi Soreca në 28 vjetorin e vrasjes nga mafia të gjykatësit, Giovani Falcone. Sipas Bashës, ky moment është për çdo magjistrat të përkushtuar ndaj drejtësisë së ...
Politiko | 23-May-2020 11:49
Kryetari Basha shpërndan postimin e ambasadorit të BE, Luigi Soreca në 28 vjetorin e vrasjes nga mafia të gjykatësit, Giovani Falcone. Sipas Bashës, ky moment është për çdo magjistrat të përkushtuar ndaj drejtësisë së ...

Zv/ministri Hodaj: Shumë nga idetë e gjykatësit italian Falcone i kemi të materializuara në ligjet shqiptare
TIRANË, 23 maj/MEDIAL/ Zëvendësministri i Brendshëm, Julian Hodaj, duke përkujtuar sot 28 vjetorin e vrasjes së gjykatësit të njohur italian Giovanni Falcone, u shpreh se “shumë nga idetë e tij i kemi sot të ...
Medial | 23-May-2020 11:46
TIRANË, 23 maj/MEDIAL/ Zëvendësministri i Brendshëm, Julian Hodaj, duke përkujtuar sot 28 vjetorin e vrasjes së gjykatësit të njohur italian Giovanni Falcone, u shpreh se “shumë nga idetë e tij i kemi sot të ...

28 vite nga vrasja e Giovani Falcone, Basha: Është frymëzim për çdo magjistrat të përkushtuar, të ndëshkohet korrupsioni politik
kryedemokrati Lulzim Basha ka shpërndarë postimin e ambasadorit të BE-së në vendin tonë Luigi Soreca duke kujtuar gjykatësin italian Giovanni Falcone në 28-vjetorin e vrasjes së tij nga mafia. Basha shkruan se Falcone ...
Gazeta Dita | 23-May-2020 11:04
kryedemokrati Lulzim Basha ka shpërndarë postimin e ambasadorit të BE-së në vendin tonë Luigi Soreca duke kujtuar gjykatësin italian Giovanni Falcone në 28-vjetorin e vrasjes së tij nga mafia. Basha shkruan se Falcone ...

Basha shpërndan postimin e ambasadorit Soreca: Falcone, frymëzim për çdo magjistrat. Ndëshkimi i korrupsionit politik dhe i krimeve elektorale parakusht për BE
TIRANË Kryedemokrati Lulzim Basha ka shpërndarë postimin e ambasadorit të BE-së në vendin tonë Luigi Soreca duke kujtuar gjykatësin italian Giovanni Falcone në 28-vjetorin e vrasjes së tij nga mafia. Basha shkruan se ...
BalkanWeb | 23-May-2020 11:00
TIRANË Kryedemokrati Lulzim Basha ka shpërndarë postimin e ambasadorit të BE-së në vendin tonë Luigi Soreca duke kujtuar gjykatësin italian Giovanni Falcone në 28-vjetorin e vrasjes së tij nga mafia. Basha shkruan se ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved