ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/05/2020 15:31

Prishja me Kinen dhe Oazat europeiste të Tiranës

Prishja me Kinen dhe Oazat europeiste të Tiranës
Ilir Yzeiri (Vijon nga numri i kaluar) Oazat europeiste të Tiranës Romani që unë po analizoj, është botuar në vitin 1988, ka 701 faqe, me redaktor Pirro Mishën dhe botuar nga Shtëpisë Botuese “Naim Frashëri”. Është ...
GazetaTema | 23-May-2020 18:27
Ilir Yzeiri (Vijon nga numri i kaluar) Oazat europeiste të Tiranës Romani që unë po analizoj, është botuar në vitin 1988, ka 701 faqe, me redaktor Pirro Mishën dhe botuar nga Shtëpisë Botuese “Naim Frashëri”. Është ...

« Koncert në fund të dimrit », autopsia e një dimri politik mes Kinës dhe Shqiperise (1)
Ilir Yzeiri (Romani “Koncert në fund të dimrit” është një ndër veprat më të bukura të shkruara nga Kadareja. Unë i jam kthyer këtij romani këto kohë dhe duke e rilexuar tani, kam zbuluar se rrallë në letërsinë europiane ...
GazetaTema | 22-May-2020 18:26
Ilir Yzeiri (Romani “Koncert në fund të dimrit” është një ndër veprat më të bukura të shkruara nga Kadareja. Unë i jam kthyer këtij romani këto kohë dhe duke e rilexuar tani, kam zbuluar se rrallë në letërsinë europiane ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved