ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 31/05/2020 05:20

Parashikimi motit për sot 22 Maj 2020

Parashikimi motit për sot 22 Maj 2020
Gjate pasdites dhe ne vijim vranesirat do te behen me te dukshme veçanerisht ne zonat pergjate kufirit Lindor. Temperaturat e ajrit do te ulen ne mengjes, por do te rriten ne mesdite duke regjistruar vleren minimale ne ...
ikub.al | 22-May-2020 08:56
Gjate pasdites dhe ne vijim vranesirat do te behen me te dukshme veçanerisht ne zonat pergjate kufirit Lindor. Temperaturat e ajrit do te ulen ne mengjes, por do te rriten ne mesdite duke regjistruar vleren minimale ne ...

Temperatura të larta? Ja si parashikohet të jetë moti në fundjavë…
Ditën e shtunë orët me diell do të mbizotërojnë në pjesën më të madhe të vendit. Era do të jetë nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare 2-7m/s, përgjatë vijës bregdetare hera-herës fiton shpejtësi deri në 15m/s, bën të ...
Telegraf | 22-May-2020 14:57
Ditën e shtunë orët me diell do të mbizotërojnë në pjesën më të madhe të vendit. Era do të jetë nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare 2-7m/s, përgjatë vijës bregdetare hera-herës fiton shpejtësi deri në 15m/s, bën të ...

Moti për ditët në vijim në Maqedoninë e Veriut
Moti nesër do të jetë me diell dhe vranësira, njoftojnë nga Enti Hidrometeorologjik. Nesër gjatë pasdites do të shfaqen kushte për reshje lokale të shiut. Nga pjesa veriore do të fryjë një erë e lehtë. Temperaturat e ...
Telegrafi | 14-Jul-2019 19:24
Moti nesër do të jetë me diell dhe vranësira, njoftojnë nga Enti Hidrometeorologjik. Nesër gjatë pasdites do të shfaqen kushte për reshje lokale të shiut. Nga pjesa veriore do të fryjë një erë e lehtë. Temperaturat e ...

Keni plane për fundjavën? Ja si do të jetë moti e temperaturat në Shqipëri
Gjatë kësaj jave moti ka qënë i paqëndrueshëm dhe me luhatje të temperaturatave. Në ditët e para të javës patëm temperatura më të larta sesa mesatarja e stinës dhe e muajit ndërkohë që të enjten për shkak edhe të ...
VizionPlus | 22-May-2020 12:55
Gjatë kësaj jave moti ka qënë i paqëndrueshëm dhe me luhatje të temperaturatave. Në ditët e para të javës patëm temperatura më të larta sesa mesatarja e stinës dhe e muajit ndërkohë që të enjten për shkak edhe të ...

Fillon vapa, njihuni me parashikimin e motit
Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot të kthjellët pa rrezikuar reshje. Nesër pritet mot me diell me një rritje të ndjeshme të temperaturave.
Top Channel | 22-May-2020 07:50
Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot të kthjellët pa rrezikuar reshje. Nesër pritet mot me diell me një rritje të ndjeshme të temperaturave.

Kthjellime dhe vranësira të pakta kalimtare, moti për çdo qytet
Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare në relievet malore përgjatë orëve të mesditës. Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim – Verilindje ...
Telegraf | 22-May-2020 10:36
Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare në relievet malore përgjatë orëve të mesditës. Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim – Verilindje ...

Parashikimi i motit për vikend në Kosovë
Vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik. Në këtë gjendje meteorologjike do të mbajë mot kryesisht i vranët, parashikon Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, transmeton ...
Koha.net | 12-Jan-2018 13:26
Vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik. Në këtë gjendje meteorologjike do të mbajë mot kryesisht i vranët, parashikon Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, transmeton ...

Moti në Maqedoninë e Veriut
Moti nesër do të jetë me diell dhe me vranësira. Nga pjesa veriperëndimore e vendit do të fryjë një erë e lehtë, informojnë Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike. Temperatura minimale do të lëvizin prej 4 deri në 12, ...
Arbresh | 22-May-2020 21:15
Moti nesër do të jetë me diell dhe me vranësira. Nga pjesa veriperëndimore e vendit do të fryjë një erë e lehtë, informojnë Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike. Temperatura minimale do të lëvizin prej 4 deri në 12, ...

Parashikimi i motit për ditët në vijim
Foto: Koha Mot me diell dhe vranësira të pjesshme do të na shoqëroj gjatë katër ditëve të ardhshme. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale gjatë ditës do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë ...
Koha.net | 30-Aug-2016 08:18
Foto: Koha Mot me diell dhe vranësira të pjesshme do të na shoqëroj gjatë katër ditëve të ardhshme. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale gjatë ditës do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë ...

Si do të jetë moti në Kosovë gjatë fundjavës dhe ditëve pasuese?
Në fundjavë mot i thatë me vranësira të ndryshueshme. Të hënën në mëngjes reshje të dobëta shiu Në ditët e fundjavës vendi ynë do të jetë nën ndikimin e fushave të presionit të lartë, që do......
Zeri | 22-Nov-2019 19:09
Në fundjavë mot i thatë me vranësira të ndryshueshme. Të hënën në mëngjes reshje të dobëta shiu Në ditët e fundjavës vendi ynë do të jetë nën ndikimin e fushave të presionit të lartë, që do......

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i relativisht i ngrohtë. Temperaturat e ditës do të lëvizin nga 7 deri në 21 gradë Celsius, kurse në vendet malore temperaturat do të jenë më të ulta. Lagështia e ajrit do të ...
Telegrafi | 22-May-2020 08:13
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i relativisht i ngrohtë. Temperaturat e ditës do të lëvizin nga 7 deri në 21 gradë Celsius, kurse në vendet malore temperaturat do të jenë më të ulta. Lagështia e ajrit do të ...

Shi dhe temperatura të larta, ja si do të jetë moti në fundjavë
Ditën e shtunë orët me diell do të mbizotërojnë në pjesën më të madhe të vendit. Era do të jetë nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare 2-7m/s, përgjatë vijës bregdetare hera-herës fiton shpejtësi deri në 15m/s, bën të ...
AlMaKos | 22-May-2020 15:16
Ditën e shtunë orët me diell do të mbizotërojnë në pjesën më të madhe të vendit. Era do të jetë nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare 2-7m/s, përgjatë vijës bregdetare hera-herës fiton shpejtësi deri në 15m/s, bën të ...

Ky pritet të jetë moti në ditën e Bajramit në Kosovë
Gjatë vikendit vendi ynë do të jetë nën ndikimin e fushave anticiklonike por jostabile. Të shtunën, nuk parashihet të ketë reshje përpos në kryeqytet me rrethinë parashikohen reshje të izoluara, kryesisht në pjesën e ...
Indeks Online | 22-May-2020 14:25
Gjatë vikendit vendi ynë do të jetë nën ndikimin e fushave anticiklonike por jostabile. Të shtunën, nuk parashihet të ketë reshje përpos në kryeqytet me rrethinë parashikohen reshje të izoluara, kryesisht në pjesën e ...

Moti për ditën e sotme, 22 maj 2020
Për shkak të depërtimit të masave ajrore të qëndrueshme, parashikimi i motit këtë të premte pritet të jetë i kthjellët në të gjithë territorin, përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në relievet malore. Temperaturat ...
VizionPlus | 22-May-2020 07:07
Për shkak të depërtimit të masave ajrore të qëndrueshme, parashikimi i motit këtë të premte pritet të jetë i kthjellët në të gjithë territorin, përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në relievet malore. Temperaturat ...

Moti në ditën e Bajramit në Kosovë
Gjatë vikendit vendi ynë do të jetë nën ndikimin e fushave anticiklonike por jostabile. Të shtunën, nuk parashihet të ketë reshje përpos në kryeqytet me rrethinë parashikohen reshje të izoluara, kryesisht në pjesën e ...
Arbresh | 22-May-2020 13:53
Gjatë vikendit vendi ynë do të jetë nën ndikimin e fushave anticiklonike por jostabile. Të shtunën, nuk parashihet të ketë reshje përpos në kryeqytet me rrethinë parashikohen reshje të izoluara, kryesisht në pjesën e ...

Parashikimi i motit për fundjavë
Instituti Hidrometeorologjik parasheh që në fundjavë të mbajë mot me diell por edhe me vranësira të pjesshme. “Mot me diell dhe vranësira te pjesshme do të mbajë gjatë këtyre dy ditëve të vikendit. Vranësirat vende- ...
Koha.net | 24-Jun-2016 19:23
Instituti Hidrometeorologjik parasheh që në fundjavë të mbajë mot me diell por edhe me vranësira të pjesshme. “Mot me diell dhe vranësira te pjesshme do të mbajë gjatë këtyre dy ditëve të vikendit. Vranësirat vende- ...

Ky pritet të jetë moti në ditën e Bajramit në Kosovë
Gjatë vikendit vendi ynë do të jetë nën ndikimin e fushave anticiklonike por jostabile. Të shtunën, nuk parashihet të ketë reshje përpos në kryeqytet me rrethinë parashikohen reshje të izoluara, kryesisht në pjesën e ...
Gazeta Express | 22-May-2020 13:53
Gjatë vikendit vendi ynë do të jetë nën ndikimin e fushave anticiklonike por jostabile. Të shtunën, nuk parashihet të ketë reshje përpos në kryeqytet me rrethinë parashikohen reshje të izoluara, kryesisht në pjesën e ...

Ky pritet të jetë moti në ditën e Bajramit në Kosovë
Të shtunën, nuk parashihet të ketë reshje përpos në kryeqytet me rrethinë parashikohen reshje të izoluara, kryesisht në pjesën e dytë të ditës kurse pjesët tjera të territorit mbetën nën ndikimin e rrezeve të diellit ...
Lajminet | 22-May-2020 13:44
Të shtunën, nuk parashihet të ketë reshje përpos në kryeqytet me rrethinë parashikohen reshje të izoluara, kryesisht në pjesën e dytë të ditës kurse pjesët tjera të territorit mbetën nën ndikimin e rrezeve të diellit ...

Mot me vranësira, të rreshura lokale të shiut dhe bubullima në fundjavë
Mot me vranësira të ndryshueshme dhe erë të përforcuar të përkohshme veriore, do të mbisundojë gjatë fundjavës së ardhshme. Nga Drejtoria për punë hidrometeorologjike për të dielën pasdite paralajmërojnë mot jostabil ...
Televizioni Koha | 22-May-2020 13:27
Mot me vranësira të ndryshueshme dhe erë të përforcuar të përkohshme veriore, do të mbisundojë gjatë fundjavës së ardhshme. Nga Drejtoria për punë hidrometeorologjike për të dielën pasdite paralajmërojnë mot jostabil ...

Erë dhe reshje shiu gjatë fundjavës
Mot me vranësira të ndryshueshme dhe erë të përforcuar të përkohshme veriore, do të mbisundojë gjatë fundjavës së ardhshme. Nga Drejtoria për punë hidrometeorologjike për të dielën pasdite paralajmërojnë mot jostabil ...
Gazeta Express | 22-May-2020 13:09
Mot me vranësira të ndryshueshme dhe erë të përforcuar të përkohshme veriore, do të mbisundojë gjatë fundjavës së ardhshme. Nga Drejtoria për punë hidrometeorologjike për të dielën pasdite paralajmërojnë mot jostabil ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved