ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/05/2020 09:01

Pako e rimëkëmbjes ekonomike prej 1.1 miliard euro gati javën tjetër, përfshin të gjitha bizneset

Pako e rimëkëmbjes ekonomike prej 1.1 miliard euro gati javën tjetër, përfshin të gjitha bizneset
Pakoja e rimëkëmbjes ekonomike do të prezantohet javën tjetër, vlera e të cilës parashihet të jetë prej 1.1 miliard euro. Zëvendësministri i Financave dhe Transfereve, Ilir Aliu, tha se Qeveria ka formuar komisionin i ...
Telegrafi | 23-May-2020 09:51
Pakoja e rimëkëmbjes ekonomike do të prezantohet javën tjetër, vlera e të cilës parashihet të jetë prej 1.1 miliard euro. Zëvendësministri i Financave dhe Transfereve, Ilir Aliu, tha se Qeveria ka formuar komisionin i ...

Pakoja e Rimëkëmbjes 1.1 miliardëshe gati javën tjetër, përfshinë të gjitha bizneset
Zëvendësministri i Financave dhe Transfereve, Ilir Aliu, tha se Qeveria ka formuar komisionin i cili ka përgatitur plani e Pakos për Rimëkëmbje ekonomike. Sipas tij, kjo pako do të realizohet përmes kredisë, granteve ...
Lajminet | 23-May-2020 08:20
Zëvendësministri i Financave dhe Transfereve, Ilir Aliu, tha se Qeveria ka formuar komisionin i cili ka përgatitur plani e Pakos për Rimëkëmbje ekonomike. Sipas tij, kjo pako do të realizohet përmes kredisë, granteve ...

Pakoja e Rimëkëmbjes 1.1 miliardëshe gati javën tjetër, përfshinë të gjitha bizneset
Pako e rimëkëmbjes ekonomike do të prezantohet javën tjetër, vlera e të cilës parashihet të jetë prej 1.1 miliard euro. Zëvendësministri i Financave dhe Transfereve, Ilir Aliu, tha se Qeveria ka formuar komisionin i ...
Klan Kosova | 23-May-2020 08:17
Pako e rimëkëmbjes ekonomike do të prezantohet javën tjetër, vlera e të cilës parashihet të jetë prej 1.1 miliard euro. Zëvendësministri i Financave dhe Transfereve, Ilir Aliu, tha se Qeveria ka formuar komisionin i ...

Pakoja e Rimëkëmbjes 1.1 miliardëshe gati javën tjetër, përfshinë të gjitha bizneset
Pako e rimëkëmbjes ekonomike do të prezantohet javën tjetër, vlera e të cilës parashihet të jetë prej 1.1 miliard euro. Zëvendësministri i Financave dhe Transfereve, Ilir Aliu, tha se Qeveria ka formuar komisionin i ...
Medial | 23-May-2020 08:17
Pako e rimëkëmbjes ekonomike do të prezantohet javën tjetër, vlera e të cilës parashihet të jetë prej 1.1 miliard euro. Zëvendësministri i Financave dhe Transfereve, Ilir Aliu, tha se Qeveria ka formuar komisionin i ...

Javën tjetër prezantohet Pakoja e rimëkëmbjes ekonomike prej 1.1 miliard euro
Pako e rimëkëmbjes ekonomike do të prezantohet javën tjetër, vlera e të cilës parashihet të jetë prej 1.1 miliard euro. Zëvendësministri i Financave dhe Transfereve, Ilir Aliu, tha se Qeveria ka formuar komisionin i ...
Gazeta Express | 23-May-2020 08:14
Pako e rimëkëmbjes ekonomike do të prezantohet javën tjetër, vlera e të cilës parashihet të jetë prej 1.1 miliard euro. Zëvendësministri i Financave dhe Transfereve, Ilir Aliu, tha se Qeveria ka formuar komisionin i ...

MF-ja njofton për linjën e informimit rreth pakos emergjente
Ministria e Financave përmes një komunikate për medie ka njoftuar se ka hap një telefoni pa pagesë për informim të individëve/bizneseve lidhur me statusin e aplikacionit të tyre. Komunikata e plotë: Ministria e ...
EkonomiaOnline | 22-May-2020 18:29
Ministria e Financave përmes një komunikate për medie ka njoftuar se ka hap një telefoni pa pagesë për informim të individëve/bizneseve lidhur me statusin e aplikacionit të tyre. Komunikata e plotë: Ministria e ...

Propozimet e Odës Ekonomike të Kosovës për Pakon e Rimëkëmbjes Ekonomike
Oda Ekonomike e Kosovës, përmes një komunikatë për media, ka dhënë propozimet nga ana e tyre, në lidhje me shfrytëzimin e Pakos emergjente në mënyrë që të arrihet Rimëkëmbja Ekonomike në vendin tonë pas përfundimit të ...
Zeri | 22-May-2020 15:28
Oda Ekonomike e Kosovës, përmes një komunikatë për media, ka dhënë propozimet nga ana e tyre, në lidhje me shfrytëzimin e Pakos emergjente në mënyrë që të arrihet Rimëkëmbja Ekonomike në vendin tonë pas përfundimit të ...

Kompanitë eksportuese rrezikojnë mbylljen, kërkohet t’u ndahen 10 milionë euro
Oda Ekonomike Amerikane e Kosovës (OEAK) kërkon të zbatohen masat nga Pakoja Emergjente Fiskale, përfshirë edhe përkrahjen për eksportuesit. Ministria e Financave dhe Transfereve nga Pako Emergjente Fiskale ka ndarë 10 ...
Zeri | 22-May-2020 09:10
Oda Ekonomike Amerikane e Kosovës (OEAK) kërkon të zbatohen masat nga Pakoja Emergjente Fiskale, përfshirë edhe përkrahjen për eksportuesit. Ministria e Financave dhe Transfereve nga Pako Emergjente Fiskale ka ndarë 10 ...

Kompanitë eksportuese në rrezik të mbyllen, kërkohet t’u ndahen 10 milionë euro
Ministria e Financave dhe Transfereve nga Pako Emergjente Fiskale ka ndarë 10 milionë euro për ndërmarrjet eksportuese të cilat janë goditur nga pandemia. Kryetari i Odës Ekonomike Amerikane, Arian Zeka, në një ...
Lajminet | 22-May-2020 09:02
Ministria e Financave dhe Transfereve nga Pako Emergjente Fiskale ka ndarë 10 milionë euro për ndërmarrjet eksportuese të cilat janë goditur nga pandemia. Kryetari i Odës Ekonomike Amerikane, Arian Zeka, në një ...

Banka Botërore; 46 milion euro kredi Kosovës për luftën kundër koronavirusit
Asociacioni Zhvillimor Ndërkombëtar, pjesë e Bankës Botërore aprovuar kredinë për 46 milionë euro për “Projektin e Emergjencës COVID-19”. Mjetet financiare do të destinohen në parandalimin, zbulimin dhe reagimin ndaj ...
RTSH | 21-May-2020 21:30
Asociacioni Zhvillimor Ndërkombëtar, pjesë e Bankës Botërore aprovuar kredinë për 46 milionë euro për “Projektin e Emergjencës COVID-19”. Mjetet financiare do të destinohen në parandalimin, zbulimin dhe reagimin ndaj ...

Banka Botërore aprovon 46 milionë euro kredi për Kosovën
Asociacioni Zhvillimor Ndërkombëtar i Bankës Botërore ka aprovuar kredinë për Kosovën prej 46 milionë euro në luftën kundër koronavirusit. Këto para do të destinohen për parandalimin, zbulimin, reagimin e rritjen e ...
Monitor | 21-May-2020 14:48
Asociacioni Zhvillimor Ndërkombëtar i Bankës Botërore ka aprovuar kredinë për Kosovën prej 46 milionë euro në luftën kundër koronavirusit. Këto para do të destinohen për parandalimin, zbulimin, reagimin e rritjen e ...

Banka Botërore aprovon 46 milionë euro kredi për Kosovën
Prishtinë, 21 maj 2020 – Asociacioni Zhvillimor Ndërkombëtar, pjesë e Bankës Botërore (BB) më 20 maj 2020 ka aprovuar kredinë prej 46 milionë euro për “Projektin e Emergjencës COVID-19” . Ministria e Financave dhe ...
Illyriapress | 21-May-2020 16:02
Prishtinë, 21 maj 2020 – Asociacioni Zhvillimor Ndërkombëtar, pjesë e Bankës Botërore (BB) më 20 maj 2020 ka aprovuar kredinë prej 46 milionë euro për “Projektin e Emergjencës COVID-19” . Ministria e Financave dhe ...

Filipçe: Mjetet për pajisjen e klinikave për ballafaqimin me Kovid-19, bllokohen nga zëvendësministrja e Financave Dimitrieska-Koçoska
Rreth një muaj zëvendësministrja plotësuese e Financave, Gordana Dimitrieska-Koçoska është duke e bllokuar projektin për ballafaqim me koronavirusin në vlerë prej 90 milionë euro, mjete prej Bankës Botërore të cilat, ...
Televizioni Koha | 21-May-2020 16:02
Rreth një muaj zëvendësministrja plotësuese e Financave, Gordana Dimitrieska-Koçoska është duke e bllokuar projektin për ballafaqim me koronavirusin në vlerë prej 90 milionë euro, mjete prej Bankës Botërore të cilat, ...

Kriza, Banka Botërore do të monitorojë kredinë për Maqedoninë
Banka Botërore i ka dërguar paralajmërim qeverisë se do të kontrollojë shpenzimin e parave të e huazuara për luftën kundër koronavirusit. Ky institucion ndërkombëtar financiar u ka porositur autoriteteve që do ta ...
Alsat-M | 21-May-2020 15:03
Banka Botërore i ka dërguar paralajmërim qeverisë se do të kontrollojë shpenzimin e parave të e huazuara për luftën kundër koronavirusit. Ky institucion ndërkombëtar financiar u ka porositur autoriteteve që do ta ...

Banka Botërore miraton 46 milionë euro kredi për Kosovën në kuadër të projektit të emergjencës COVID-19
Asociacioni Zhvillimor Ndërkombëtar, pjesë e Bankës Botërore më datë 20 maj 2020 ka aprovuar kredinë për 46 milionë euro për “Projektin e Emergjencës COVID-19”. Mjetet financiare do të destinohen në parandalimin, ...
Telegrafi | 21-May-2020 13:50
Asociacioni Zhvillimor Ndërkombëtar, pjesë e Bankës Botërore më datë 20 maj 2020 ka aprovuar kredinë për 46 milionë euro për “Projektin e Emergjencës COVID-19”. Mjetet financiare do të destinohen në parandalimin, ...

Banka Botërore miraton kredinë milionëshe për Projektin e Emergjencës COVID-19
Ministria në detyrë e Financave dhe Transfereve në Kosovë ka bërë ditur se Asociacioni Zhvillimor Ndërkombëtar, pjesë e Bankës Botërore, ka miratuar të enjten kredinë për 46 milionë eurosh për “Projektin e Emergjencës ...
Radio Evropa e Lire | 21-May-2020 14:37
Ministria në detyrë e Financave dhe Transfereve në Kosovë ka bërë ditur se Asociacioni Zhvillimor Ndërkombëtar, pjesë e Bankës Botërore, ka miratuar të enjten kredinë për 46 milionë eurosh për “Projektin e Emergjencës ...

Banka Botërore aprovon 46 milionë euro kredi për Kosovën
Ministria e Financave ka njoftuar se Asociacioni Zhvillimor Ndërkombëtar, pjesë e Bankës Botërore, më datë 20 maj 2020, ka aprovuar kredinë 46 milionë euro për Projektin e Emergjencës COVID-19 Sipas Ministrisë së ...
AlbInfo | 21-May-2020 14:28
Ministria e Financave ka njoftuar se Asociacioni Zhvillimor Ndërkombëtar, pjesë e Bankës Botërore, më datë 20 maj 2020, ka aprovuar kredinë 46 milionë euro për Projektin e Emergjencës COVID-19 Sipas Ministrisë së ...

Banka Botërore aprovon 46 milionë euro kredi për Projektin e Emergjencës Covid-19
Asociacioni Zhvillimor Ndërkombëtar pjesë e Bankës Botërore, më 20 maj 2020, ka aprovuar kredinë për 46 milionë euro për “Projektin e Emergjencës Covid-19”. Mjetet financiare do të destinohen në parandalimin, zbulimin ...
Alsat-M | 21-May-2020 14:05
Asociacioni Zhvillimor Ndërkombëtar pjesë e Bankës Botërore, më 20 maj 2020, ka aprovuar kredinë për 46 milionë euro për “Projektin e Emergjencës Covid-19”. Mjetet financiare do të destinohen në parandalimin, zbulimin ...

Filipçe: Mjetet për pajisjen e klinikave për ballafaqimin me Kovid-19, bllokohen nga zëvendësministrja e Financave Dimitrieska-Koçoska
Rreth një muaj zëvendësministrja plotësuese e Financave, Gordana Dimitrieska-Koçoska është duke e bllokuar projektin për ballafaqim me koronavirusin në vlerë prej 90 milionë euro, mjete prej Bankës Botërore të cilat, ...
Shenja | 21-May-2020 14:03
Rreth një muaj zëvendësministrja plotësuese e Financave, Gordana Dimitrieska-Koçoska është duke e bllokuar projektin për ballafaqim me koronavirusin në vlerë prej 90 milionë euro, mjete prej Bankës Botërore të cilat, ...

Banka Botërore aprovon 46 milionë euro kredi për Kosovën
Ministria e Financave ka njoftuar se Asociacioni Zhvillimor Ndërkombëtar, pjesë e Bankës Botërore më datë 20 maj 2020 ka aprovuar kredinë për 46 milionë euro për “Projektin e Emergjencës COVID-19”. Sipas Ministrisë së ...
Gazeta Express | 21-May-2020 13:56
Ministria e Financave ka njoftuar se Asociacioni Zhvillimor Ndërkombëtar, pjesë e Bankës Botërore më datë 20 maj 2020 ka aprovuar kredinë për 46 milionë euro për “Projektin e Emergjencës COVID-19”. Sipas Ministrisë së ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved