ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 04/06/2020 23:05

Lufta ndaj COVID-19/ Kosova nuk hap çerdhet, shkollat e universitetet

Lufta ndaj COVID-19/ Kosova nuk hap çerdhet, shkollat e universitetet
KOSOVA Teksa masat ndaj COVID-19 po lehtësohen, Kosova nuk ka menduar kështu edhe për arsimin. Ministrja e Arsimit në Kosovë, Hykmete Bajrami ka konfirmuar se erdhet, shkollat e universitetet nuk mund të hapen tani për ...
BalkanWeb | 23-May-2020 15:31
KOSOVA Teksa masat ndaj COVID-19 po lehtësohen, Kosova nuk ka menduar kështu edhe për arsimin. Ministrja e Arsimit në Kosovë, Hykmete Bajrami ka konfirmuar se erdhet, shkollat e universitetet nuk mund të hapen tani për ...

Në fund të muajit merret një vendim: Tash për tash nuk hapen çerdhet, shkollat dhe universitetet në Kosovë
Ministrja në detyrë e Arsimit, Hykmete Bajrami, ka thënë se në fund të muajit pritet të ketë një vlerësim të ri sa i përket mundësisë së relaksimit të masave që prekin fushën e arsimit. Bajrami, përmes një postimi në ...
Monitor | 23-May-2020 16:24
Ministrja në detyrë e Arsimit, Hykmete Bajrami, ka thënë se në fund të muajit pritet të ketë një vlerësim të ri sa i përket mundësisë së relaksimit të masave që prekin fushën e arsimit. Bajrami, përmes një postimi në ...

Bajrami: Aktualisht nuk mund të hapen çerdhet, shkollat dhe universitetet
Ministrja në detyrë e Arsimit, Hykmete Bajrami, ka thënë se në fund të muajit pritet të ketë një vlerësim të ri sa i përket mundësisë së relaksimit të masave që prekin fushën e arsimit. Bajrami, përmes një postimi në ...
Telegrafi | 23-May-2020 15:10
Ministrja në detyrë e Arsimit, Hykmete Bajrami, ka thënë se në fund të muajit pritet të ketë një vlerësim të ri sa i përket mundësisë së relaksimit të masave që prekin fushën e arsimit. Bajrami, përmes një postimi në ...

Bajrami: Në këtë kohë nuk do të ketë hapje të institucioneve arsimore
Ministrja në detyrë e Arsimit, Hykmete Bajrami, ka thënë se tash për tash nuk mund të hapen çerdhet, shkollat, universitetet dhe as s’mund të ketë organizime të mbrëmjeve të maturës, pasi që Instituti i Shëndetësisë ...
Zeri | 23-May-2020 15:27
Ministrja në detyrë e Arsimit, Hykmete Bajrami, ka thënë se tash për tash nuk mund të hapen çerdhet, shkollat, universitetet dhe as s’mund të ketë organizime të mbrëmjeve të maturës, pasi që Instituti i Shëndetësisë ...

Maturantët dhe semi-maturantët kur të kthehen në shkollë duhet të mbajnë maska
Tash për tash nuk do të hapen çerdhet, shkollat, universitetet dhe as s’mund të ketë organizime të mbrëmjeve të maturës. Ndërsa për kthimin në shkollë të maturantëve, semi-maturantëve, organizimit të afatit të provimeve ...
Indeks Online | 23-May-2020 15:14
Tash për tash nuk do të hapen çerdhet, shkollat, universitetet dhe as s’mund të ketë organizime të mbrëmjeve të maturës. Ndërsa për kthimin në shkollë të maturantëve, semi-maturantëve, organizimit të afatit të provimeve ...

Shkollat, çerdhet dhe universitetet nuk mund të hapen së paku deri në fund të majit
Në një postim në Facebook ka thënë se gjithçka rreth hapjes së çerdheve, shkollave dhe universiteteve do të vendoset në fund të muajit kur dalin rekomandimet e profesionistëve shëndetësorë. “Ministria e Shëndetësisë dhe ...
Lajminet | 23-May-2020 15:10
Në një postim në Facebook ka thënë se gjithçka rreth hapjes së çerdheve, shkollave dhe universiteteve do të vendoset në fund të muajit kur dalin rekomandimet e profesionistëve shëndetësorë. “Ministria e Shëndetësisë dhe ...

Nuk hapen çerdhet, shkollat, universitetet dhe s’ka mbrëmje të maturës
Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Hykmete Bajrami përmes një njoftimi ka thënë se tash për tash nuk mund të hapen çerdhet, shkollat, universitetet dhe as s’mund të ketë organizime të mbrëmjeve ...
Indeks Online | 23-May-2020 15:04
Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Hykmete Bajrami përmes një njoftimi ka thënë se tash për tash nuk mund të hapen çerdhet, shkollat, universitetet dhe as s’mund të ketë organizime të mbrëmjeve ...

Bajrami: Në fund të muajit do vlerësohet rreth relaksimit të masave në arsim
Ministrja në detyrë e Arsimit, Hykmete Bajrami, ka thënë se në fund të muajit pritet të ketë një vlerësim të ri sa i përket mundësisë së relaksimit të masave që prekin fushën e arsimit. Ajo ka njoftuar se për ...
Medial | 23-May-2020 14:55
Ministrja në detyrë e Arsimit, Hykmete Bajrami, ka thënë se në fund të muajit pritet të ketë një vlerësim të ri sa i përket mundësisë së relaksimit të masave që prekin fushën e arsimit. Ajo ka njoftuar se për ...

Ministrja Bajrami: Tash për tash s’mund të hapen çerdhet, shkollat dhe universitetet
Ministrja e ArsimitMinistrja në detyrë e Arsimit, Hykmete Bajrami ka thënë se tash për tash nuk mund të hapen çerdhet, shkollat, universitetet dhe as s’mund të ketë organizime të mbrëmjeve të maturës. Në një postim në ...
EkonomiaOnline | 23-May-2020 14:52
Ministrja e ArsimitMinistrja në detyrë e Arsimit, Hykmete Bajrami ka thënë se tash për tash nuk mund të hapen çerdhet, shkollat, universitetet dhe as s’mund të ketë organizime të mbrëmjeve të maturës. Në një postim në ...

Bajrami: Në fund të muajit do vlerësohet rreth relaksimit të masave në arsim
Ministrja në detyrë e Arsimit, Hykmete Bajrami, ka thënë se në fund të muajit pritet të ketë një vlerësim të ri sa i përket mundësisë së relaksimit të masave që prekin fushën e arsimit. Ajo ka njoftuar se për ...
Klan Kosova | 23-May-2020 14:49
Ministrja në detyrë e Arsimit, Hykmete Bajrami, ka thënë se në fund të muajit pritet të ketë një vlerësim të ri sa i përket mundësisë së relaksimit të masave që prekin fushën e arsimit. Ajo ka njoftuar se për ...

Tash për tash s’mund të ‘hapen çerdhet, shkollat, universitetet, njofton Ministrja e Arsimit
Ministrja e ArsimitMinistrja në detyrë e Arsimit, Hykmete Bajrami ka thënë se tash për tash nuk mund të hapen çerdhet, shkollat, universitetet dhe as s’mund të ketë organizime të mbrëmjeve të maturës. Në një postim në ...
Gazeta Express | 23-May-2020 14:46
Ministrja e ArsimitMinistrja në detyrë e Arsimit, Hykmete Bajrami ka thënë se tash për tash nuk mund të hapen çerdhet, shkollat, universitetet dhe as s’mund të ketë organizime të mbrëmjeve të maturës. Në një postim në ...

Ministrja Bajrami tregon si do të bëhet testimi dhe notimi i nxënësve
Ministrja në detyrë e arsimit, Hykmete Bajrami ka folur rreth notimit të nxënësve të cilët po ndjekin mësimet nga shtëpia. Bajrami deklaroi se nota e periudhës së tretë nuk mund të jetë më e ultë se në periudhën e dytë. ...
Gazeta Express | 22-May-2020 22:52
Ministrja në detyrë e arsimit, Hykmete Bajrami ka folur rreth notimit të nxënësve të cilët po ndjekin mësimet nga shtëpia. Bajrami deklaroi se nota e periudhës së tretë nuk mund të jetë më e ultë se në periudhën e dytë. ...

MAShTI merr vendim për hapjen e konkursit për bursa
Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, ka marrë vendim për hapjen e konkursit për ndarjen e bursave për vitin akademik 2019/2020 për studentët e Institucioneve Publike të Arsimit të Lartë. Sipas ...
Telegrafi | 22-May-2020 20:50
Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, ka marrë vendim për hapjen e konkursit për ndarjen e bursave për vitin akademik 2019/2020 për studentët e Institucioneve Publike të Arsimit të Lartë. Sipas ...

Hykmete Bajrami publikon vendimin për bursa të reja për studentët elitarë
Ministrja e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, Hykmete Bajrami, përmes një shkrimi në llogarinë e saj në Facebook, ka publikuar se vendimin për hapjen e bursave të reja për studentët elitarë. Bajrami tha se këto bursa ...
EkonomiaOnline | 22-May-2020 20:50
Ministrja e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, Hykmete Bajrami, përmes një shkrimi në llogarinë e saj në Facebook, ka publikuar se vendimin për hapjen e bursave të reja për studentët elitarë. Bajrami tha se këto bursa ...

?MASHTI hap konkurs për bursa
Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit ka marrë vendim për hapjen e konkursit për ndarjen e bursave për vitin akademik 2019/2020 për studentët e Institucioneve Publike të Arsimit të Lartë, gati tre ...
Indeks Online | 22-May-2020 20:50
Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit ka marrë vendim për hapjen e konkursit për ndarjen e bursave për vitin akademik 2019/2020 për studentët e Institucioneve Publike të Arsimit të Lartë, gati tre ...

Hykmete Bajrami publikon vendimin për bursa të reja për studentët elitarë
Ministrja e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, Hykmete Bajrami, përmes një shkrimi në llogarinë e saj në Facebook, ka publikuar se vendimin për hapjen e bursave të reja për studentët elitarë. Bajrami tha se këto bursa ...
Gazeta Express | 22-May-2020 20:47
Ministrja e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, Hykmete Bajrami, përmes një shkrimi në llogarinë e saj në Facebook, ka publikuar se vendimin për hapjen e bursave të reja për studentët elitarë. Bajrami tha se këto bursa ...

?MASHTI hap konkurs për bursa
Bursat ofrojnë një përkrahje të nevojshme financiare për studentët elitarë, prandaj edhe janë në shërbim të avancimit të cilësisë së arsimit të lartë në Kosovë. Shpallja e këtij konkursi do të ofrojë përgjigje lidhur me ...
Lajminet | 22-May-2020 20:41
Bursat ofrojnë një përkrahje të nevojshme financiare për studentët elitarë, prandaj edhe janë në shërbim të avancimit të cilësisë së arsimit të lartë në Kosovë. Shpallja e këtij konkursi do të ofrojë përgjigje lidhur me ...

Hapet konkursi për bursa për studentët e fakultete publike
Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit ka marrë vendim për hapjen e konkursit për ndarjen e bursave për vitin akademik 2019/2020 për studentët e Institucioneve Publike të Arsimit të Lartë, gati tre ...
Gazeta Express | 22-May-2020 20:38
Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit ka marrë vendim për hapjen e konkursit për ndarjen e bursave për vitin akademik 2019/2020 për studentët e Institucioneve Publike të Arsimit të Lartë, gati tre ...

Ministria e Arsimit vendos për hapjen e konkursit për bursa për studentët
Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit ka marrë vendim për hapjen e konkursit për ndarjen e bursave për vitin akademik 2019/2020 për studentët e Institucioneve Publike të Arsimit të Lartë, gati tre ...
EkonomiaOnline | 22-May-2020 20:13
Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit ka marrë vendim për hapjen e konkursit për ndarjen e bursave për vitin akademik 2019/2020 për studentët e Institucioneve Publike të Arsimit të Lartë, gati tre ...

MAShTI dhe MSh-ja koordinohen rreth procesit të përmbylljes së vitit shkollor
Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit bën të ditur se duhet pritur edhe vlerësimi i paraparë i fazës së dytë të luftimit të pandemisë deri në rihapjen eventuale të disa institucioneve arsimore. Në ...
EkonomiaOnline | 22-May-2020 17:56
Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit bën të ditur se duhet pritur edhe vlerësimi i paraparë i fazës së dytë të luftimit të pandemisë deri në rihapjen eventuale të disa institucioneve arsimore. Në ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved