ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 31/05/2020 08:49

?Mandat të dytë për Thaçin? Vetëvendosje thotë se LDK po synon ta mbajë në krye të shtetit

?Mandat të dytë për Thaçin? Vetëvendosje thotë se LDK po synon ta mbajë në krye të shtetit
Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të sfidohen në votimin e presidentit të vendit. Derisa të parit të shtetit, Hashim Thaçi i kanë mbetur edhe nëntë muaj mandat, Lëvizja Vetëvendosje dhe ...
Alsat-M | 23-May-2020 11:37
Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të sfidohen në votimin e presidentit të vendit. Derisa të parit të shtetit, Hashim Thaçi i kanë mbetur edhe nëntë muaj mandat, Lëvizja Vetëvendosje dhe ...

Mandat të dytë për Thaçin? Vetëvendosje thotë se LDK po synon ta mbajë në krye të shtetit
Anëtarja e kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu thotë se kanë informacione se LDK-ja si shpagim për mundësinë e formimit të qeverisë, mund të votojë Thaçin sërish për president. “Kam dëgjuar edhe një ...
Lajminet | 23-May-2020 11:34
Anëtarja e kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu thotë se kanë informacione se LDK-ja si shpagim për mundësinë e formimit të qeverisë, mund të votojë Thaçin sërish për president. “Kam dëgjuar edhe një ...

Haradinaj thotë se nëse dikush në AAK do të vepronte si Vjosa Osmani, do të largohej nga partia
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se nëse dikush nga partia e tij do të vepronte siç po bën Vjosa Osmani në LDK, do të përjashtohej. Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka qenë i prerë ...
Arbresh | 22-May-2020 22:55
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se nëse dikush nga partia e tij do të vepronte siç po bën Vjosa Osmani në LDK, do të përjashtohej. Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka qenë i prerë ...

Selmanaj: Qeveria e re i ka 64 vota, projekti i Autostradës së Dukagjinit do të realizohet
Koalicioni LDK- AAK-Nisma e Lista Serbe i kanë 64 votat pro në Kuvend për të votuar Qeverinë e re në krye më Avdullah Hotin. Kështu ka bërë të ditur në një intervistë për , deputeti i AAK-së, Rasim Selmanaj. “ Pas ...
Arbresh | 22-May-2020 09:10
Koalicioni LDK- AAK-Nisma e Lista Serbe i kanë 64 votat pro në Kuvend për të votuar Qeverinë e re në krye më Avdullah Hotin. Kështu ka bërë të ditur në një intervistë për , deputeti i AAK-së, Rasim Selmanaj. “ Pas ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved