ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/06/2020 13:30

“La Repubblica” për shembjen e teatrit: Fadromat e Ramës fshinë nga zemra e qytetit ndërtesën e viteve 1930

“La Repubblica” për shembjen e teatrit: Fadromat e Ramës fshinë nga zemra e qytetit ndërtesën e viteve 1930
Prestigjiozia italiane “La Repubblica” i ka kushtuar një artikull shembjes së teatrit në Tiranë. Ndër të tjera në shkrim thuhet se fadromat e Inspektoratit për Mbrojtjen e Territorit të dërguar nga kryeministri ...
Gazeta Express | 23-May-2020 21:31
Prestigjiozia italiane “La Repubblica” i ka kushtuar një artikull shembjes së teatrit në Tiranë. Ndër të tjera në shkrim thuhet se fadromat e Inspektoratit për Mbrojtjen e Territorit të dërguar nga kryeministri ...

“Teatri nuk është më”! “La Repubblica” tregon si u fshi ndërtesa nga “zemra” e Tiranës: Ndodhi në agim, policët shkuan me kallashnikov
TIRANË Shembja e Teatrit Kombëtar ka bërë jehonë të gjerë brenda dhe jashtë vendit. Gazeta më e madhe italiane “La Repubblica” i ka kushtuar një hapësirë të gjerë këtij akti, i cili është dënuar masivisht nga artistët, ...
BalkanWeb | 23-May-2020 21:03
TIRANË Shembja e Teatrit Kombëtar ka bërë jehonë të gjerë brenda dhe jashtë vendit. Gazeta më e madhe italiane “La Repubblica” i ka kushtuar një hapësirë të gjerë këtij akti, i cili është dënuar masivisht nga artistët, ...

Në pak ditë shqiptarët mbledhin 16 mijë firma online “pro” rindërtimit të Teatrit Kombëtar
Një javë pas shembjes së ndërtesës së Teatrit Kombëtar rreth 16 mijë qytetarë, aktivistë, artistë dhe arkitektë kanë shprehur përmes një peticioni online qëndrimin e tyre “pro” rindërtimit të saj ashtu siç ishte në të ...
Gazeta Express | 23-May-2020 21:08
Një javë pas shembjes së ndërtesës së Teatrit Kombëtar rreth 16 mijë qytetarë, aktivistë, artistë dhe arkitektë kanë shprehur përmes një peticioni online qëndrimin e tyre “pro” rindërtimit të saj ashtu siç ishte në të ...

La Repubblica: Shembja e teatrit “gjest i turpshëm dhe i keq”
Nga Cenzio Di Zanni/ Struktura e ndërtuar në fund të viteve tridhjetë nga arkitekti italian Giulio Bertè ishte një shembull i arkitekturës fashiste, që u bë një qendër kulturore dhe simbol i kryeqytetit shqiptar. Teatri ...
Lapsi | 23-May-2020 19:51
Nga Cenzio Di Zanni/ Struktura e ndërtuar në fund të viteve tridhjetë nga arkitekti italian Giulio Bertè ishte një shembull i arkitekturës fashiste, që u bë një qendër kulturore dhe simbol i kryeqytetit shqiptar. Teatri ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved