ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/06/2020 14:21

Rikthehet edhe La Liga, qeveria bën me dije datën zyrtare

Rikthehet edhe La Liga, qeveria bën me dije datën zyrtare
La Liga që në pamje të parë ishte kampionati më pranë rikthimit, përsa iu përket pesë ligave më të forta të globit. Spanja u prek rëndë nga pandemia, por tani gjithçka po shkon me shpejtësi drejt normalitetit dhe ...
GazetaTema | 23-May-2020 17:23
La Liga që në pamje të parë ishte kampionati më pranë rikthimit, përsa iu përket pesë ligave më të forta të globit. Spanja u prek rëndë nga pandemia, por tani gjithçka po shkon me shpejtësi drejt normalitetit dhe ...

Sanchez: Turistët e huaj mund të kthehen në Spanjë duke nisur nga korriku
Turistët e huaj do të mund të rikthehen në Spanjë duke nisur nga muaji korrik, njoftoi sot kryeministri spanjoll, Pedro Sanchez, ndërkohë që turizmi ishte pezulluar që prej vendosjes së masave kufizuese në mes të muajit ...
Telegraf | 23-May-2020 17:15
Turistët e huaj do të mund të rikthehen në Spanjë duke nisur nga muaji korrik, njoftoi sot kryeministri spanjoll, Pedro Sanchez, ndërkohë që turizmi ishte pezulluar që prej vendosjes së masave kufizuese në mes të muajit ...

La Liga po kthehet: Ndeshjet e para që mund t’i shikoni
Qeveria spanjolle e ka dhënë dritën e gjelbër për kthimin e La Ligës nga 8 qershori dhe kjo ka bërë që tifozët e futbollit të interesohen për ndeshjet e para që do të zhvillohen atë fundjavë. Ndeshja kryesore e ...
Gazeta Express | 23-May-2020 21:43
Qeveria spanjolle e ka dhënë dritën e gjelbër për kthimin e La Ligës nga 8 qershori dhe kjo ka bërë që tifozët e futbollit të interesohen për ndeshjet e para që do të zhvillohen atë fundjavë. Ndeshja kryesore e ...

Spanja paralajmëron rikthimin e La Ligës në qershor
Liga spanjolle e futbollit, La Liga mund të rikthehet në fushë nga 8 qershori, ka thënë kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez. Presidenti i Ligës, Javier Tebas ka thënë se shpreson që ndeshjet të nisin më 12 qershor, ...
Koha.mk | 23-May-2020 21:34
Liga spanjolle e futbollit, La Liga mund të rikthehet në fushë nga 8 qershori, ka thënë kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez. Presidenti i Ligës, Javier Tebas ka thënë se shpreson që ndeshjet të nisin më 12 qershor, ...

La Liga – këto janë ndeshjet që rinisin sezonin, ndeshje të lehta për Barcën e Realin
Pasi filluan stërvitjet grupore, skuadrat e La Liga janë njoftuar se do të mund të kthehen në gara duke filluar nga data 8 qershor. Dritën e gjelbër për rifillimin e futbollit spanjoll e ka dhënë kryeministri i Spanjës, ...
Lajminet | 23-May-2020 19:46
Pasi filluan stërvitjet grupore, skuadrat e La Liga janë njoftuar se do të mund të kthehen në gara duke filluar nga data 8 qershor. Dritën e gjelbër për rifillimin e futbollit spanjoll e ka dhënë kryeministri i Spanjës, ...

Spanja mban 10 ditë zie për nder të personave që humbën jetën nga koronavirusi
Spanja do t’i dedikojë periudhën më të gjatë zisë që është mbajtur ndonjë herë viktimave të koronavirusit duke nisur nga e marta. Kryeministri spanjoll Pedro Sanchez njoftoi gjatë një konference për shtyp të shtunën se ...
Arbresh | 23-May-2020 19:34
Spanja do t’i dedikojë periudhën më të gjatë zisë që është mbajtur ndonjë herë viktimave të koronavirusit duke nisur nga e marta. Kryeministri spanjoll Pedro Sanchez njoftoi gjatë një konference për shtyp të shtunën se ...

Premier League, kërkesë qeverisë për të rinisur stërvitjet normalisht
Premier League ka vendosur që të bëjë një kërkesë ndaj qeverisë angleze, ku kërkon që duke nisur nga java e ardhshme, klubet të rinisin stërvitjet normalisht, në mënyrë që rifillimi i kampionatit të përshpejtohet. ...
Top Channel | 22-May-2020 23:56
Premier League ka vendosur që të bëjë një kërkesë ndaj qeverisë angleze, ku kërkon që duke nisur nga java e ardhshme, klubet të rinisin stërvitjet normalisht, në mënyrë që rifillimi i kampionatit të përshpejtohet. ...

Kryeministri spanjoll njofton se kur do të rinisë kampionati i futbollit
Kreu i qeverisë spanjolle, Pedro Sanchez në konferencën e mbajtur sot, ka lajmëruar se qeveria e tij ka dhënë lejen që futbolli të rinisë të luhet duke filluar nga 8 qershori. “Spanja ka bërë detyrat dhe tani hapen ...
Politiko | 23-May-2020 16:18
Kreu i qeverisë spanjolle, Pedro Sanchez në konferencën e mbajtur sot, ka lajmëruar se qeveria e tij ka dhënë lejen që futbolli të rinisë të luhet duke filluar nga 8 qershori. “Spanja ka bërë detyrat dhe tani hapen ...

Spanja paralajmëron rikthimin e La Ligës në qershor
Liga spanjolle e futbollit, La Liga mund të rikthehet në fushë nga 8 qershori, ka thënë kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez. Presidenti i Ligës, Javier Tebas ka thënë se shpreson që ndeshjet të nisin më 12 qershor, ...
Portalb | 23-May-2020 16:15
Liga spanjolle e futbollit, La Liga mund të rikthehet në fushë nga 8 qershori, ka thënë kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez. Presidenti i Ligës, Javier Tebas ka thënë se shpreson që ndeshjet të nisin më 12 qershor, ...

Lajme të mira nga Spanja, La Liga mund të fillojë më 8 qershor
Qeveria e Spanjës në një konferencë të mbajtur sot (e shtunë), ka bërë të ditur se La Ligas do t’i lejohet vazhdimi i kampionatit nga 8 qershori. “La Liga mund të rifillojë më 8 qershor”, ka deklaruar kryeministri i ...
TetovaSot | 23-May-2020 16:12
Qeveria e Spanjës në një konferencë të mbajtur sot (e shtunë), ka bërë të ditur se La Ligas do t’i lejohet vazhdimi i kampionatit nga 8 qershori. “La Liga mund të rifillojë më 8 qershor”, ka deklaruar kryeministri i ...

Spanja paralajmëron rikthimin e La Ligës në qershor
Liga spanjolle e futbollit, La Liga mund të rikthehet në fushë nga 8 qershori, ka thënë kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez. Presidenti i Ligës, Javier Tebas ka thënë se shpreson që ndeshjet të nisin më 12 qershor, ...
Radio Evropa e Lire | 23-May-2020 16:06
Liga spanjolle e futbollit, La Liga mund të rikthehet në fushë nga 8 qershori, ka thënë kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez. Presidenti i Ligës, Javier Tebas ka thënë se shpreson që ndeshjet të nisin më 12 qershor, ...

Këto janë ndeshjet e mbetura për Barcelonën dhe Real Madrid
Sot është konfirmuar se kampionati spanjoll ka dritën e gjelbër për të rifilluar qysh nga data 8 qershor. Skuadrat kanë filluar përgatitjet e tyre, me seancat stërvitore që po vazhdojnë. Në Spanjë, lufta për titullin ...
Lajminet | 23-May-2020 16:00
Sot është konfirmuar se kampionati spanjoll ka dritën e gjelbër për të rifilluar qysh nga data 8 qershor. Skuadrat kanë filluar përgatitjet e tyre, me seancat stërvitore që po vazhdojnë. Në Spanjë, lufta për titullin ...

Kryeministri spanjoll jep lajmin: Nga data 8 qershor mund të rinisë La Liga
‘La Liga do të mund të rinisë nga 8 qershori.’ Kjo është deklarata e kryeministrit spanjoll Pedro Sanchez ditën e sotme në sajë të njoftimeve të reja mbi lehtësimin e masave për COVID-19 në Spanjë. Një lajm fantastik ky ...
Gazeta Dita | 23-May-2020 15:36
‘La Liga do të mund të rinisë nga 8 qershori.’ Kjo është deklarata e kryeministrit spanjoll Pedro Sanchez ditën e sotme në sajë të njoftimeve të reja mbi lehtësimin e masave për COVID-19 në Spanjë. Një lajm fantastik ky ...

15:15 Tashmë edhe zyrtarisht i është dhënë drita e gjelbër La Ligës që të rinis garën më 8 qershor Zyrtare: La Liga rikthehet nga 8...
Zyrtare: La Liga rikthehet nga 8 qershori Tashmë edhe zyrtarisht i është dhënë drita e gjelbër La Ligës që të rinis garën. Kryeministri Ii Spanjës, Pedro Sánchez, zyrtarisht ka bërë të ditur se nga 8 qershori, ditë e ...
Kosova Sot | 23-May-2020 15:20
Zyrtare: La Liga rikthehet nga 8 qershori Tashmë edhe zyrtarisht i është dhënë drita e gjelbër La Ligës që të rinis garën. Kryeministri Ii Spanjës, Pedro Sánchez, zyrtarisht ka bërë të ditur se nga 8 qershori, ditë e ...

Konfirmohet datën e nisjes së La Ligas spanjolle
Kampionati spanjoll mund të filloj nga data e 8 qershorit konfirmon kryeministri spanjoll, Pedro Sanchez. Fillimisht ishte menduar se do të rifillojë me 12 qershor, datë në të cilën do zhvillohet derbi mes Sevilla dhe ...
Indeks Online | 23-May-2020 15:14
Kampionati spanjoll mund të filloj nga data e 8 qershorit konfirmon kryeministri spanjoll, Pedro Sanchez. Fillimisht ishte menduar se do të rifillojë me 12 qershor, datë në të cilën do zhvillohet derbi mes Sevilla dhe ...

Zyrtare: La Liga riniskthehet nga 8 qershori
Tashmë edhe zyrtarisht i është dhënë drita e gjelbër La Ligës që të rinis garën. Kryeministri Ii Spanjës, Pedro Sánchez, zyrtarisht ka bërë të ditur se nga 8 qershori, ditë e hëne, La Liga mundet kurdo të rinisë sezonin ...
Gazeta Express | 23-May-2020 15:10
Tashmë edhe zyrtarisht i është dhënë drita e gjelbër La Ligës që të rinis garën. Kryeministri Ii Spanjës, Pedro Sánchez, zyrtarisht ka bërë të ditur se nga 8 qershori, ditë e hëne, La Liga mundet kurdo të rinisë sezonin ...

La Liga vazhdon prej 8 qershorit
Liga elitare e futbollit në Spanjë, La Liga, mund të rifillojë më 8 qershor. Kështu ka thënë kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez, të shtunën. La Liga është ndërprerë në mes të marsit, njëjtë si shumica e ligave ...
EkonomiaOnline | 23-May-2020 15:07
Liga elitare e futbollit në Spanjë, La Liga, mund të rifillojë më 8 qershor. Kështu ka thënë kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez, të shtunën. La Liga është ndërprerë në mes të marsit, njëjtë si shumica e ligave ...

Zyrtare: La Liga rikthehet më 8 qershor
Njëra nga kampionatet më të forta në botë, La Liga spanjolle do të kthehet nga data 8 qershor që i bie ditën e hënë. Drejtuesit e Ligës dhe Qeveria Spanjolle kanë bërë të ditur se do të lejohet vazhdimi i kampionatit ...
Shenja | 23-May-2020 14:45
Njëra nga kampionatet më të forta në botë, La Liga spanjolle do të kthehet nga data 8 qershor që i bie ditën e hënë. Drejtuesit e Ligës dhe Qeveria Spanjolle kanë bërë të ditur se do të lejohet vazhdimi i kampionatit ...

Zyrtare: La Liga rikthehet më 8 qershor
Njëra nga kampionatet më të forta në botë, La Liga spanjolle do të kthehet nga data 8 qershor që i bie ditën e hënë. Drejtuesit e Ligës dhe Qeveria Spanjolle kanë bërë të ditur se do të lejohet vazhdimi i kampionatit ...
Zeri | 23-May-2020 14:41
Njëra nga kampionatet më të forta në botë, La Liga spanjolle do të kthehet nga data 8 qershor që i bie ditën e hënë. Drejtuesit e Ligës dhe Qeveria Spanjolle kanë bërë të ditur se do të lejohet vazhdimi i kampionatit ...

LAJMI I FUNDIT: La Liga rifillon më 8 qershor
Qeveria e Spanjës në një konferencë të mbajtur sot (e shtunë), ka bërë të ditur se La Ligas do t’i lejohet vazhdimi i kampionatit nga 8 qershori, përcjell . “La Liga mund të rifillojë më 8 qershor”, ka deklaruar ...
Lajminet | 23-May-2020 14:27
Qeveria e Spanjës në një konferencë të mbajtur sot (e shtunë), ka bërë të ditur se La Ligas do t’i lejohet vazhdimi i kampionatit nga 8 qershori, përcjell . “La Liga mund të rifillojë më 8 qershor”, ka deklaruar ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved