ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/06/2020 15:31

Ekspertët e sigurisë thonë se “Garda Vullnetare Shqiptare” është jo ekzistente – presioni mbi Kushtetuesen i papranueshëm

Ekspertët e sigurisë thonë se “Garda Vullnetare Shqiptare” është jo ekzistente – presioni mbi Kushtetuesen i papranueshëm
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ditë më parë bëri publik një e-mail kërcënues ndaj tij të ardhur nga një organizatë e quajtur “Garda Vullnetare Shqiptare”. Njohësit e çështjeve të sigurisë thonë se një organizatë e ...
Telegrafi | 23-May-2020 10:44
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ditë më parë bëri publik një e-mail kërcënues ndaj tij të ardhur nga një organizatë e quajtur “Garda Vullnetare Shqiptare”. Njohësit e çështjeve të sigurisë thonë se një organizatë e ...

Bajrami: LDK-ja nuk e ka kërcenuar Kushtetuesën rreth dekretit të Thaçit
Ministrja në detyrë e Arsimit Hykmete Bajrami është deklaruar në lidhje me pritjet e LDK-së rreth vendimit të Kushtetueses rreth emrit të mandatarit për formimin e qeverisë së re. Sipas Bajramit, LDK-ja nuk ka bërë ...
Telegrafi | 22-May-2020 23:26
Ministrja në detyrë e Arsimit Hykmete Bajrami është deklaruar në lidhje me pritjet e LDK-së rreth vendimit të Kushtetueses rreth emrit të mandatarit për formimin e qeverisë së re. Sipas Bajramit, LDK-ja nuk ka bërë ...

LDK-ja mund të mos i ketë numrat për të bërë Qeverinë, edhe nëse Kushtetuesja vendos në favor të tyre
Lidhja Demokratike e Kosovës ka nënshkruar marrëveshjet e koalicionit dhe madje ka përgatitur edhe programin qeverisës të cilin dje i mandatuari për kryeministër, Avdullah Hoti e prezantoi para deputetëve të partisë së ...
Telegrafi | 22-May-2020 21:02
Lidhja Demokratike e Kosovës ka nënshkruar marrëveshjet e koalicionit dhe madje ka përgatitur edhe programin qeverisës të cilin dje i mandatuari për kryeministër, Avdullah Hoti e prezantoi para deputetëve të partisë së ...

Pacolli: LDK ka afër Nismën që mezi e kaloi pragun dhe AAK-në që është në rënie e sipër
Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli, ka hedhur akuza të rënda ndaj Lidhjes Demokratike të Kosovës, ku thotë se për shkak të saj vendi tani duhet të shkojë në zgjedhje. Pacolli thekson se e gjitha ndodhi ...
Telegrafi | 22-May-2020 19:09
Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli, ka hedhur akuza të rënda ndaj Lidhjes Demokratike të Kosovës, ku thotë se për shkak të saj vendi tani duhet të shkojë në zgjedhje. Pacolli thekson se e gjitha ndodhi ...

Mandatari i qeverisë/ Kushtetuesja ka vendosur në favor të Thaçit?!
Gjykata Kushtetuese në Kosovë pritet të shpallë vendimin lidhur me vlerësimin e kushtetutshmërisë së dekretit të presidentit Hashim Thaçi për kandidatin për formimin e Qeverisë. Sipas mediave gjykata ka vendosur në ...
VizionPlus | 22-May-2020 14:32
Gjykata Kushtetuese në Kosovë pritet të shpallë vendimin lidhur me vlerësimin e kushtetutshmërisë së dekretit të presidentit Hashim Thaçi për kandidatin për formimin e Qeverisë. Sipas mediave gjykata ka vendosur në ...

LDK pret që brenda javësh Hoti të bëhet kryeministër
Në kohën kur po përflitet se vendimi i Gjykatës Kushtetuese do të përcaktojë një afat prej 15 ditësh për partinë fituese që të mandatojë ose të heq dorë nga mandatari për qeverinë e re, kjo po kundërshtohet fuqishëm nga ...
Shprehja | 23-May-2020 23:40
Në kohën kur po përflitet se vendimi i Gjykatës Kushtetuese do të përcaktojë një afat prej 15 ditësh për partinë fituese që të mandatojë ose të heq dorë nga mandatari për qeverinë e re, kjo po kundërshtohet fuqishëm nga ...

LDK’ja pret që brenda javësh Hoti të bëhet kryeministër
Në kohën kur po përflitet se vendimi i Gjykatës Kushtetuese do të përcaktojë një afat prej 15 ditësh për partinë fituese që të mandatojë ose të heq dorë nga mandatari për qeverinë e re, kjo po kundërshtohet fuqishëm nga ...
Indeks Online | 23-May-2020 23:40
Në kohën kur po përflitet se vendimi i Gjykatës Kushtetuese do të përcaktojë një afat prej 15 ditësh për partinë fituese që të mandatojë ose të heq dorë nga mandatari për qeverinë e re, kjo po kundërshtohet fuqishëm nga ...

LDK’ja pret që brenda javësh Hoti të bëhet kryeministër
Në kohën kur po përflitet se vendimi i Gjykatës Kushtetuese do të përcaktojë një afat prej 15 ditësh për partinë fituese që të mandatojë ose të heq dorë nga mandatari për qeverinë e re, kjo po kundërshtohet fuqishëm nga ...
Arbresh | 23-May-2020 23:40
Në kohën kur po përflitet se vendimi i Gjykatës Kushtetuese do të përcaktojë një afat prej 15 ditësh për partinë fituese që të mandatojë ose të heq dorë nga mandatari për qeverinë e re, kjo po kundërshtohet fuqishëm nga ...

LDK’ja pret që brenda javësh Hoti të bëhet kryeministër
Në kohën kur po përflitet se vendimi i Gjykatës Kushtetuese do të përcaktojë një afat prej 15 ditësh për partinë fituese që të mandatojë ose të heq dorë nga mandatari për qeverinë e re, kjo po kundërshtohet fuqishëm nga ...
Gazeta Express | 23-May-2020 23:29
Në kohën kur po përflitet se vendimi i Gjykatës Kushtetuese do të përcaktojë një afat prej 15 ditësh për partinë fituese që të mandatojë ose të heq dorë nga mandatari për qeverinë e re, kjo po kundërshtohet fuqishëm nga ...

A po e kushtëzon Kurti njohjen e verdiktit të Gjykatës Kushtetuese?
E gjithë kjo situatë e krijuar pas rrëzimit të qeverisë së udhëhequr nga kryeministri Kurti me anë të mocionit të mosbesimit me mbi 81 vota, derisa dhe tash e rreth dy muaj e njëjta vazhdon të jetë në detyrë, shkruan . ...
Lajminet | 23-May-2020 23:12
E gjithë kjo situatë e krijuar pas rrëzimit të qeverisë së udhëhequr nga kryeministri Kurti me anë të mocionit të mosbesimit me mbi 81 vota, derisa dhe tash e rreth dy muaj e njëjta vazhdon të jetë në detyrë, shkruan . ...

AGK e shqetësuar me etiketimet dhe gjuhën që pjesëtarë të VV-së po përdorin ndaj gazetarëve
Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka reaguar ndaj disa deklaratave të zyrtarëve të Lëvizjes Vetëvendsoje drejtuar gazetarëve. AGK thotë se ka marrë me shqetësim gjuhën e përdorur nga zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje ...
Klan Kosova | 23-May-2020 21:31
Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka reaguar ndaj disa deklaratave të zyrtarëve të Lëvizjes Vetëvendsoje drejtuar gazetarëve. AGK thotë se ka marrë me shqetësim gjuhën e përdorur nga zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje ...

AGK e shqetësuar me etiketimet dhe gjuhën që pjesëtarë të VV-së po përdorin ndaj gazetarëve
Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka reaguar ndaj disa deklaratave të zyrtarëve të Lëvizjes Vetëvendsoje drejtuar gazetarëve. AGK thotë se ka marrë me shqetësim gjuhën e përdorur nga zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje ...
Medial | 23-May-2020 21:31
Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka reaguar ndaj disa deklaratave të zyrtarëve të Lëvizjes Vetëvendsoje drejtuar gazetarëve. AGK thotë se ka marrë me shqetësim gjuhën e përdorur nga zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje ...

AGK dënon etiketimet dhe gjuhen e zyrtarëve të Vetëvendosjes ndaj punës se gazetarëve
Në postimin e tij, Liburn Aliu shkruan – “Kjo që ka thënë Agron Bajrami, e që po ‘hulumton’ Besnik Krasniqi, është ajo që dëshiron Kadri Veseli. Po, mund të jetë koincidencë. Kadri Veseli dëshiron që Gjykata Kushtetuese ...
Lajminet | 23-May-2020 20:46
Në postimin e tij, Liburn Aliu shkruan – “Kjo që ka thënë Agron Bajrami, e që po ‘hulumton’ Besnik Krasniqi, është ajo që dëshiron Kadri Veseli. Po, mund të jetë koincidencë. Kadri Veseli dëshiron që Gjykata Kushtetuese ...

AGK’ja i reagon Vetëvendosjes për sulmet e sotme ndaj gazetarëve
Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka njoftuar të shtunë se “ka marrë me shqetësim gjuhën e përdorur nga zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje ndaj Kryeredaktorit të Kohës Ditore – Agron Bajrami, gazetarit të Kohes Ditore ...
Gazeta Express | 23-May-2020 20:40
Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka njoftuar të shtunë se “ka marrë me shqetësim gjuhën e përdorur nga zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje ndaj Kryeredaktorit të Kohës Ditore – Agron Bajrami, gazetarit të Kohes Ditore ...

AGK dënon etiketimet dhe gjuhen e zyrtarëve të Vetëvendosjes ndaj punës se gazetarëve
Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka marrë me shqetësim gjuhën e përdorur nga zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje ndaj Kryeredaktorit të Kohës Ditore – Agron Bajrami, gazetarit të Kohes Ditore Besnik Krasniqit dhe ...
Arbresh | 23-May-2020 20:34
Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka marrë me shqetësim gjuhën e përdorur nga zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje ndaj Kryeredaktorit të Kohës Ditore – Agron Bajrami, gazetarit të Kohes Ditore Besnik Krasniqit dhe ...

AGK dënon etiketimet dhe gjuhen e zyrtarëve të Vetëvendosjes ndaj punës se gazetarëve
PRISHTINË, 23.05.2020 – Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka marrë me shqetësim gjuhën e përdorur nga zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje ndaj Kryeredaktorit të Kohës Ditore – Agron Bajrami, gazetarit të Kohes Ditore ...
Indeks Online | 23-May-2020 20:31
PRISHTINË, 23.05.2020 – Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka marrë me shqetësim gjuhën e përdorur nga zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje ndaj Kryeredaktorit të Kohës Ditore – Agron Bajrami, gazetarit të Kohes Ditore ...

Rrustemi i Vetëvendosjes: Adriatik Kelmendi, turbullirë me ujë të PAN-it
Zyrtari i partisë në pushtet, Adnan Rrustemi, ka lëshuar akuza në drejtim të udhëheqësit të Klan Kosovës, Adriatik Kelmendin, të cilin e ka lidh më PDK’në, AAK’në e NISMA’n. Rrustemi ka shkruar se Kelmendi po synon t’i ...
PortaliOnline | 23-May-2020 17:56
Zyrtari i partisë në pushtet, Adnan Rrustemi, ka lëshuar akuza në drejtim të udhëheqësit të Klan Kosovës, Adriatik Kelmendin, të cilin e ka lidh më PDK’në, AAK’në e NISMA’n. Rrustemi ka shkruar se Kelmendi po synon t’i ...

Zyrtari i lartë i VV’së e akuzon Adriatik Kelmendin për lidhje me PAN’in
Zyrtari i partisë në pushtet, Adnan Rrustemi, ka lëshuar akuza në drejtim të udhëheqësit të Klan Kosovës, Adriatik Kelmendin, të cilin e ka lidh më PDK’në, AAK’në e NISMA’n. Rrustemi ka shkruar se Kelmendi po synon t’i ...
Gazeta Express | 23-May-2020 17:44
Zyrtari i partisë në pushtet, Adnan Rrustemi, ka lëshuar akuza në drejtim të udhëheqësit të Klan Kosovës, Adriatik Kelmendin, të cilin e ka lidh më PDK’në, AAK’në e NISMA’n. Rrustemi ka shkruar se Kelmendi po synon t’i ...

Agron Demi thotë se Vetëvendosja po e sulmon një gazetë pse s’po i pëlqen lajmi
Analisti i GAP’it, Agron Demi, ka thënë se Partia në pushtet, VV, po sulmon një gazetë pse s’po iu pëlqen lajmi që kanë dhënë për dekretin për mandatarin e ri të Qeverisë. “Qenkan qu deputetët e VV me sulmu Kohën Ditore ...
Gazeta Express | 23-May-2020 16:26
Analisti i GAP’it, Agron Demi, ka thënë se Partia në pushtet, VV, po sulmon një gazetë pse s’po iu pëlqen lajmi që kanë dhënë për dekretin për mandatarin e ri të Qeverisë. “Qenkan qu deputetët e VV me sulmu Kohën Ditore ...

Matoshi: Vijat e kuqe të VV-së kanë me ra si tigër prej letre
Opinionisti Halil Matoshi ka thënë se vijat e kuqet të Lëvizjes Vetëvendosje do të bien sikur tigër prej letre. Sipas tij, këto vija do të bien siç kanë rënë tregimet e mëdha (Revolucioni, Bashkimi, Flamuri shqiptar, ...
Shprehja | 23-May-2020 16:06
Opinionisti Halil Matoshi ka thënë se vijat e kuqet të Lëvizjes Vetëvendosje do të bien sikur tigër prej letre. Sipas tij, këto vija do të bien siç kanë rënë tregimet e mëdha (Revolucioni, Bashkimi, Flamuri shqiptar, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved