ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/05/2020 20:09

Kroaci, pasojat financiare të COVID-19

Kroaci, pasojat financiare të COVID-19
Kriza shëndetësore mund të ketë kaluar, por kriza ekonomike nuk ka filluar ende dhe në një vend që varet shumë nga udhëtarët e huaj, muajt e ardhshëm do të jenë mjaft të vështirë. Qeveria e Andrej Plenkoviç publikoi ...
Monitor | 22-May-2020 23:32
Kriza shëndetësore mund të ketë kaluar, por kriza ekonomike nuk ka filluar ende dhe në një vend që varet shumë nga udhëtarët e huaj, muajt e ardhshëm do të jenë mjaft të vështirë. Qeveria e Andrej Plenkoviç publikoi ...

Turizmi me dy skenarë për efektin nga kriza – në të dy skenarët pritet rënie drastike e të hyrave dhe humbje prej 2.000 – 20.000 vende të punës
Deri në gusht –shtator është masiv anulimin i aranzhimeve, ndërsa ka edhe rënie drastike të numrit të turistëve të cilët priten nga vendet e huaja. Shumicës së kompanive nga turizmi dhe hoteleria do t’u nevojiten së ...
TetovaSot | 22-May-2020 23:29
Deri në gusht –shtator është masiv anulimin i aranzhimeve, ndërsa ka edhe rënie drastike të numrit të turistëve të cilët priten nga vendet e huaja. Shumicës së kompanive nga turizmi dhe hoteleria do t’u nevojiten së ...

Turizmi vendor, 20 mijë punonjës rrezikojnë vendet e punës
Nga 4 deri në 20 mijë njerëz do të humbnin punën vetëm në aktivitetin turistik në Maqedoni nëse pandemia do të zgjasë deri në fund të këtij viti. Nëse kriza përfundon muajin vijues, mund të humben 2.000 deri në 12.000 ...
Alsat-M | 22-May-2020 14:42
Nga 4 deri në 20 mijë njerëz do të humbnin punën vetëm në aktivitetin turistik në Maqedoni nëse pandemia do të zgjasë deri në fund të këtij viti. Nëse kriza përfundon muajin vijues, mund të humben 2.000 deri në 12.000 ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved