ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/05/2020 14:09

Kosovarët, më të dhunshëm gjatë pandemisë

Kosovarët, më të dhunshëm gjatë pandemisë
Rastet e dhunës në familje kanë shënuar rritje për 30 për qind që nga koha kur në Kosovë është shpallur pandemia dhe vendi hyri në izolim. Organizatat që monitorojnë këto raste besojnë se kjo shifër do të ishte shumë më ...
Telegrafi | 23-May-2020 16:23
Rastet e dhunës në familje kanë shënuar rritje për 30 për qind që nga koha kur në Kosovë është shpallur pandemia dhe vendi hyri në izolim. Organizatat që monitorojnë këto raste besojnë se kjo shifër do të ishte shumë më ...

Kosovarët më të dhunshëm gjatë pandemisë, shtohen rastet e dhunës në familje dhe ato seksuale
Organizatat që monitorojnë këto raste besojnë se kjo shifër do të ishte shumë më e madhe sikur të gjitha viktimat, sidomos gratë, të kishin mundësinë dhe guximin të lajmëronin ushtrimin e dhunës ndaj tyre. Erza Kurti ...
Lajminet | 23-May-2020 13:22
Organizatat që monitorojnë këto raste besojnë se kjo shifër do të ishte shumë më e madhe sikur të gjitha viktimat, sidomos gratë, të kishin mundësinë dhe guximin të lajmëronin ushtrimin e dhunës ndaj tyre. Erza Kurti ...

Kosovarët më të dhunshëm gjatë pandemisë, riten rastet e dhunës në familje dhe ato seksuale
Rastet e dhunës në familje kanë shënuar rritje për 30 për qind që nga koha kur në Kosovë është shpallur pandemia dhe vendi hyri në izolim. Organizatat që monitorojnë këto raste besojnë se kjo shifër do të ishte shumë më ...
Zeri | 23-May-2020 13:22
Rastet e dhunës në familje kanë shënuar rritje për 30 për qind që nga koha kur në Kosovë është shpallur pandemia dhe vendi hyri në izolim. Organizatat që monitorojnë këto raste besojnë se kjo shifër do të ishte shumë më ...

Kosovarët më të dhunshëm gjatë pandemisë, shtohen rastet e dhunës në familje dhe ato seksuale
Rastet e dhunës në familje kanë shënuar rritje për 30 për qind që nga koha kur në Kosovë është shpallur pandemia dhe vendi hyri në izolim. Organizatat që monitorojnë këto raste besojnë se kjo shifër do të ishte shumë më ...
Gazeta Express | 23-May-2020 13:07
Rastet e dhunës në familje kanë shënuar rritje për 30 për qind që nga koha kur në Kosovë është shpallur pandemia dhe vendi hyri në izolim. Organizatat që monitorojnë këto raste besojnë se kjo shifër do të ishte shumë më ...

Kosovarët, më të dhunshëm gjatë pandemisë
Rastet e dhunës në familje kanë shënuar rritje për 30 për qind që nga koha kur në Kosovë është shpallur pandemia dhe vendi hyri në izolim. Organizatat që monitorojnë këto raste besojnë se kjo shifër do të ishte shumë më ...
Radio Evropa e Lire | 23-May-2020 12:56
Rastet e dhunës në familje kanë shënuar rritje për 30 për qind që nga koha kur në Kosovë është shpallur pandemia dhe vendi hyri në izolim. Organizatat që monitorojnë këto raste besojnë se kjo shifër do të ishte shumë më ...

Izolimi gjatë pandemisë, katalizator i dhunës ndaj grave dhe vajzave
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Organizatat e shoqërisë civile raportojnë rritje të dhunës në familje për shkak të izolimit gjatë dy muajve të pandemisë, ...
Reporter | 22-May-2020 16:15
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Organizatat e shoqërisë civile raportojnë rritje të dhunës në familje për shkak të izolimit gjatë dy muajve të pandemisë, ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved