ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 04/06/2020 22:35

Koronavirusi/ Kurti bisedë telefonike me kryeministrin teknik maqedonas: Bashkëpunim për arritjen e qëllimeve rajonale

Koronavirusi/ Kurti bisedë telefonike me kryeministrin teknik maqedonas: Bashkëpunim për arritjen e qëllimeve rajonale
Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun teknik maqedonas, Oliver Spasovski. Sipas mediave të huaja, thuhet se çështje kryesore e bisedës ka qenë koronavirusi, në të ...
BalkanWeb | 23-May-2020 22:04
Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun teknik maqedonas, Oliver Spasovski. Sipas mediave të huaja, thuhet se çështje kryesore e bisedës ka qenë koronavirusi, në të ...

Zef Deda puth muret e Teatrit ”Migjeni”: Nuk ka forcë në botë që ia luan themelet
SHKODRA Aktori i mirënjohur shkodran, Zef Deda ka mbajtur një fjalim emocionues gjatë protestës sensibilizuese të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit në Shkodër. Deda gjatë fjalimit ka puthut muret e Teatrit ”Migjeni” duke ...
BalkanWeb | 23-May-2020 21:51
SHKODRA Aktori i mirënjohur shkodran, Zef Deda ka mbajtur një fjalim emocionues gjatë protestës sensibilizuese të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit në Shkodër. Deda gjatë fjalimit ka puthut muret e Teatrit ”Migjeni” duke ...

Vijon rënia e shifrave në Itali, 119 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit
ITALI Fundjava e ka gjetur Italinë me një vijueshmëri të rënies së numrit të viktimave nga COVID-19. 119 viktima janë shënuar në 24- orët e fundit nga COVID-19 teksa dje kishte 130. Po ashtu rënie ka pësuar edhe numri i ...
BalkanWeb | 23-May-2020 21:37
ITALI Fundjava e ka gjetur Italinë me një vijueshmëri të rënies së numrit të viktimave nga COVID-19. 119 viktima janë shënuar në 24- orët e fundit nga COVID-19 teksa dje kishte 130. Po ashtu rënie ka pësuar edhe numri i ...

VIDEO/ U gjobit me 2 milionë lekë, ja si biznesmeni në Himarë sistemonte plazhin me eskavator
HIMARA Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë ka publikuar videon ku duket se si në plazhin e Himarës biznesmeni 44- vjeçar kishte futur eskavatorin për të sistemuar plazhin. Në një hapësirë publike biznesmeni kërkonte të ...
BalkanWeb | 23-May-2020 21:32
HIMARA Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë ka publikuar videon ku duket se si në plazhin e Himarës biznesmeni 44- vjeçar kishte futur eskavatorin për të sistemuar plazhin. Në një hapësirë publike biznesmeni kërkonte të ...

FOTO/ Rama uron Fitër Bajramin me Xhaminë e Et’hem Bej: Paqja dhe mëshira e Allahut qoftë me ju
Kryeministri Edi Rama uron besimtarët myslimanë festën e Fitër Bajramit me një foto nga xhamia e Et’hem Bej në Tiranë. Në foto shkruhet se ”Paqja dhe mëshira e Allahut qoftë me ju”. Nesër zonat e kuqe do të jenë të ...
BalkanWeb | 23-May-2020 21:26
Kryeministri Edi Rama uron besimtarët myslimanë festën e Fitër Bajramit me një foto nga xhamia e Et’hem Bej në Tiranë. Në foto shkruhet se ”Paqja dhe mëshira e Allahut qoftë me ju”. Nesër zonat e kuqe do të jenë të ...

Shënohet viktima e 32 nga CoVid-19 në Shqipëri
Pas disa javësh pa vdekje për shkak të CoVid-19 në Shqipëri, ministria ka konfirmuar viktimën e 32-të.
Top Channel | 23-May-2020 20:43
Pas disa javësh pa vdekje për shkak të CoVid-19 në Shqipëri, ministria ka konfirmuar viktimën e 32-të.

Shënohet viktima e 32-të nga COVID-19 në Shqipëri, një 64- vjeçare ndërron jetë tek Infektivi, vuante nga limfoma e trurit
Shqipëria ka shënuar edhe viktimën e 32- të nga COVID-19 në më shumë se 2 muaj pandemi. Ajo është një 64- vjeçare e cila vuante prej 4 muajsh nga limfoma e trurit kurse prej 3 javësh ishte tek Infektivi në gjendje të ...
BalkanWeb | 23-May-2020 20:43
Shqipëria ka shënuar edhe viktimën e 32- të nga COVID-19 në më shumë se 2 muaj pandemi. Ajo është një 64- vjeçare e cila vuante prej 4 muajsh nga limfoma e trurit kurse prej 3 javësh ishte tek Infektivi në gjendje të ...

Britania shënon 282 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit, totali shkon në 36 mijë e 675
BRITANIA Në Britani këtë 23 maj janë shënuar 282 viktima nga koronavirusi. Totali tashmë shkon në 36 mijë e 675 teksa Britania po jep shenjat e para të rihapjes. Në qershor Britania do hapë kufijtë por vetëm me ...
BalkanWeb | 23-May-2020 20:41
BRITANIA Në Britani këtë 23 maj janë shënuar 282 viktima nga koronavirusi. Totali tashmë shkon në 36 mijë e 675 teksa Britania po jep shenjat e para të rihapjes. Në qershor Britania do hapë kufijtë por vetëm me ...

Video/ Bajerni i Mynihut nuk del huq, përballja me Ajntrahtin mbyllet me festival golash!
Asnjë problem për Bajernin. Fiton dhe rikthen diferencën në +4 me Borusian e Dortmundit duke vijuar të komandojë Bundesligën, tashmë në kuotën e 61 pikëve. “Viktima” e radhës e autoblindit bavarez ishte Ajntrahti i ...
BalkanWeb | 23-May-2020 20:28
Asnjë problem për Bajernin. Fiton dhe rikthen diferencën në +4 me Borusian e Dortmundit duke vijuar të komandojë Bundesligën, tashmë në kuotën e 61 pikëve. “Viktima” e radhës e autoblindit bavarez ishte Ajntrahti i ...

Shënohet viktima e 32 në Shqipëri nga koronavirusi
Në vendin tonë është shënuar viktima e 32 që humb jetën si pasojë e koronavirusit. Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar mbrëmjen e së shtunës se një paciente 64-vjeçare ka ndërruar jetë në Spitain Infektiv. ...
GazetaTema | 23-May-2020 21:28
Në vendin tonë është shënuar viktima e 32 që humb jetën si pasojë e koronavirusit. Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar mbrëmjen e së shtunës se një paciente 64-vjeçare ka ndërruar jetë në Spitain Infektiv. ...

Përdhunoi shqiptaren, pikaset pas 8 vitesh në Greqi ‘Dragoi i Kavos’, Policia e kërkon në një greminë
GREQI Dimitri Spioti, i etiketuar dhe me nofkën ‘Dragoi i Kavos’ është pikasur nga policia greke pasi është në kërkim për përdhunimin e një shqiptareje dhe 6 britanikeve. Ai është dënuar me 52 vite burg për këto veprime ...
BalkanWeb | 23-May-2020 19:46
GREQI Dimitri Spioti, i etiketuar dhe me nofkën ‘Dragoi i Kavos’ është pikasur nga policia greke pasi është në kërkim për përdhunimin e një shqiptareje dhe 6 britanikeve. Ai është dënuar me 52 vite burg për këto veprime ...

Protestë tek Liqeni Artificial, qytetarët thyejnë me forcë perimetrin, Policia përpiqet t’i ndalojë
TIRANA Një protestë është mbajtur sot tek Liqeni Artificial në Tiranë pasi ky i fundit është mbyllur këtë fundjavë. Qytetarët kanë thyer me forcë perimetrin e Policisë dhe kanë hyrë të bëjnë shëtje. Policia nga ana ...
BalkanWeb | 23-May-2020 19:25
TIRANA Një protestë është mbajtur sot tek Liqeni Artificial në Tiranë pasi ky i fundit është mbyllur këtë fundjavë. Qytetarët kanë thyer me forcë perimetrin e Policisë dhe kanë hyrë të bëjnë shëtje. Policia nga ana ...

Rubrika gazmore/ Çfarë e mundon Gjiknurin dhe batuta ndryshe e Kryemadhit
Rubrika gazmore e emisionit “Kjo Javë” përgatitur nga Riolind Luzi, sjell për shikuesit momente ndryshe nga personalitetet përgjatë veprimtarive të javës. Monika Kryemadhi teksa qëndronte e ulur në tokë tek teatri ka ...
BalkanWeb | 23-May-2020 19:14
Rubrika gazmore e emisionit “Kjo Javë” përgatitur nga Riolind Luzi, sjell për shikuesit momente ndryshe nga personalitetet përgjatë veprimtarive të javës. Monika Kryemadhi teksa qëndronte e ulur në tokë tek teatri ka ...

”I thashë jam gazetare”, Fatmira Nikolli: Gjatë shembjes së Teatrit më vodhën çantën, kisha sende me vlerë shpirtërore
Gazetarja Fatmira Nikolli e ftuar në emisionin ”Kjo Javë” në News24 ka denoncuar vjedhjen e çantës së saj gjatë shembjes së Teatrit. Ajo tha se së bashku me kolegët apo aktivistët kishin lënë çantat tek rafti në hyrje ...
BalkanWeb | 23-May-2020 19:05
Gazetarja Fatmira Nikolli e ftuar në emisionin ”Kjo Javë” në News24 ka denoncuar vjedhjen e çantës së saj gjatë shembjes së Teatrit. Ajo tha se së bashku me kolegët apo aktivistët kishin lënë çantat tek rafti në hyrje ...

Gazetarja Fatmira Nikolli tregon si u shemb TK: Qëndrova deri në fund, u nxora jashtë me forcë nga policë të armatosur!
Gazetarja e Kulturës në News 24, Fatmira Nikolli tregon momentet e para të ndërhyrjes së policisë në Teatrin Kombëtar mëngjesin e 18 Majit. Ajo thotë se e ka ndjekur hap pas hapi shembjen, madje thotë se është tërhequr ...
BalkanWeb | 23-May-2020 18:59
Gazetarja e Kulturës në News 24, Fatmira Nikolli tregon momentet e para të ndërhyrjes së policisë në Teatrin Kombëtar mëngjesin e 18 Majit. Ajo thotë se e ka ndjekur hap pas hapi shembjen, madje thotë se është tërhequr ...

Teatri/ Asqeriu mes lotësh në studion e ”Kjo Javë”: Artistët nuk shtypen, kemi në gjak lirinë (Thirrja për Ramën)
Aktori i mirënjohur shqiptar, Bujar Asqeriu në emisionin ”Kjo Javë” të Nisida Tufës në News24 ka thënë se rezistenca për Teatrin është më fisnikja dhe artistët nuk shtypen. Ai thotë se artistët kanë në gjak lirinë dhe ...
BalkanWeb | 23-May-2020 18:44
Aktori i mirënjohur shqiptar, Bujar Asqeriu në emisionin ”Kjo Javë” të Nisida Tufës në News24 ka thënë se rezistenca për Teatrin është më fisnikja dhe artistët nuk shtypen. Ai thotë se artistët kanë në gjak lirinë dhe ...

Kërcënime për ta mbajtur larg teatrit? Përlotet Bujar Asqeriu: S’kam pse i bëj publike, çfarë përjetova ditën kur u shemb teatri
Aktori i njohur, Bujar Asqeriu i ftuar në studion e emisionit “Kjo Javë” në News 24, ka lënë të kuptohet se është kërcënuar dhe mbajtur larg teatrit, por thotë se shembja e tij ka qënë një goditje e thellë edhe për atë ...
BalkanWeb | 23-May-2020 18:38
Aktori i njohur, Bujar Asqeriu i ftuar në studion e emisionit “Kjo Javë” në News 24, ka lënë të kuptohet se është kërcënuar dhe mbajtur larg teatrit, por thotë se shembja e tij ka qënë një goditje e thellë edhe për atë ...

Robert Budina nga Shkodra: Teatri ishte dëshmori i parë i rënies së demokracisë, ka një sensibilizim në gjithë Europën
Regjisori Robert Budina ka folur nga Shkodra aty ku Aleanca po mbledh firmat për peticionin e rindërtimit të Teatrit Kombëtar. Budina thotë se Teatri ishte dëshmori i parë i rënies së demokracisë prandaj dhe ka një ...
BalkanWeb | 23-May-2020 18:24
Regjisori Robert Budina ka folur nga Shkodra aty ku Aleanca po mbledh firmat për peticionin e rindërtimit të Teatrit Kombëtar. Budina thotë se Teatri ishte dëshmori i parë i rënies së demokracisë prandaj dhe ka një ...

Shembja e Teatrit/ Bujar Asqeriu: Prisja që qeveria t’i vinte gishtin kokës, as ‘El Chapo’ nuk u sulmua me aq policë
Aktori Bujar Asqeriu i ftuar në emisionin ”Kjo Javë” të Nisida Tufës në News24 ka thënë se priste reflektim nga qeveria për shembjen e Teatrit Kombëtar. Asqeriu thotë se as kryetrafikanti i Meksikës, ‘El Chapo’ nuk u ...
BalkanWeb | 23-May-2020 18:17
Aktori Bujar Asqeriu i ftuar në emisionin ”Kjo Javë” të Nisida Tufës në News24 ka thënë se priste reflektim nga qeveria për shembjen e Teatrit Kombëtar. Asqeriu thotë se as kryetrafikanti i Meksikës, ‘El Chapo’ nuk u ...

Demokratët hedhin sërish idenë, Oerd Bylykbashi: Ja pse duhet qeveri tranzitore për zgjedhjet e 2021
Përfaqësuesi i Partisë Demokratike në Këshillin Politik për Reformën Zgjedhore, Oerd Bylykbashi i ftuar në emisionin “Kjo Javë” në News 24, deklaroi se është jetike që zgjedhjet e ardhshme, pavarësisht nëse ndryshohet ...
BalkanWeb | 23-May-2020 18:14
Përfaqësuesi i Partisë Demokratike në Këshillin Politik për Reformën Zgjedhore, Oerd Bylykbashi i ftuar në emisionin “Kjo Javë” në News 24, deklaroi se është jetike që zgjedhjet e ardhshme, pavarësisht nëse ndryshohet ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved