ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 31/05/2020 08:49

Kina nuk regjistron asnjë rast me COVID-19, për herë të parë që kur filloi të publikonte të dhëna

Kina nuk regjistron asnjë rast me COVID-19, për herë të parë që kur filloi të publikonte të dhëna
Kina nuk regjistroi sot asnjë rast të kontaminuar me koronovarusin e ri, për herë të parë që kur vendi filloi të publikonte të dhënat mbi epideminë në janar. Sëmundja u shfaq në fund të vitit 2019 në Wuhan por përhapja ...
BalkanWeb | 23-May-2020 11:58
Kina nuk regjistroi sot asnjë rast të kontaminuar me koronovarusin e ri, për herë të parë që kur vendi filloi të publikonte të dhënat mbi epideminë në janar. Sëmundja u shfaq në fund të vitit 2019 në Wuhan por përhapja ...

Doli të mblidhte bimë medicinale në Dibër, mister fati i të riut. Familja e denoncon te zhdukur prej 5 ditësh
DIBER Një 18 vjeçar nga fshati Dypjakë i Dibrës ka humbur kontaktet me familjen e tij prej 5 ditësh. I riu ishte ngjitur në Malin e Korabit për të mbledhur bimë medicinale që do t’i shiste për të siguruar të ardhura ...
BalkanWeb | 23-May-2020 11:58
DIBER Një 18 vjeçar nga fshati Dypjakë i Dibrës ka humbur kontaktet me familjen e tij prej 5 ditësh. I riu ishte ngjitur në Malin e Korabit për të mbledhur bimë medicinale që do t’i shiste për të siguruar të ardhura ...

Juventus mendon për të ardhmen pa CR7, Haaland i preferuari i “Zonjës së Vjetër”
Juventus kërkon një zëvendësues për Gonazalo Higuain. Argjentinasi do të largohet në fund të sezonit, ndërsa Milik dhe Icardi janë dy emrat që kryesojnë listën e “Zonjës së Vjetër”. Por ky është plani për të ardhmen e ...
BalkanWeb | 23-May-2020 11:58
Juventus kërkon një zëvendësues për Gonazalo Higuain. Argjentinasi do të largohet në fund të sezonit, ndërsa Milik dhe Icardi janë dy emrat që kryesojnë listën e “Zonjës së Vjetër”. Por ky është plani për të ardhmen e ...

Tenton t’i rrëmbeje nënës fëmijën 4 vjeç nga duart, arrestohet autori
KORÇË Rreth orës 22:00, mbrëmjen e së premtes, në lagjen nr. 17 të qytetit të Korçës, një person identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur ka tentuar të rrëmbeje një fëmije 4-vjeçar. Fëmija ka qenë pranë nënës në momentin ...
BalkanWeb | 23-May-2020 11:54
KORÇË Rreth orës 22:00, mbrëmjen e së premtes, në lagjen nr. 17 të qytetit të Korçës, një person identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur ka tentuar të rrëmbeje një fëmije 4-vjeçar. Fëmija ka qenë pranë nënës në momentin ...

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim tjetër mesazh për reformën në drejtësi: Të vazhdojë përpara pa marrë parsysh pengesat
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim ka qënë edhe sot aktive nëpërmjet disa postimeve në Tëitter në lidhje me vijueshmërinë e reformës në drejtësi. Ajo ka zhvilluar takime me Komisionerët Publikë ...
BalkanWeb | 23-May-2020 11:37
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim ka qënë edhe sot aktive nëpërmjet disa postimeve në Tëitter në lidhje me vijueshmërinë e reformës në drejtësi. Ajo ka zhvilluar takime me Komisionerët Publikë ...

SHBA, një studim i detajuar konfirmon efikasitetin e një antivirali kundër COVID-19
Më shumë se tre javë pas njoftimit të një zyrtari të lartë shkencor se një medikament eksperimental i quajtur remdesivir po përshpejtonte shërimin e të sëmurëve me COVID-19, një studim që detajon rezultatet u publikua ...
BalkanWeb | 23-May-2020 11:32
Më shumë se tre javë pas njoftimit të një zyrtari të lartë shkencor se një medikament eksperimental i quajtur remdesivir po përshpejtonte shërimin e të sëmurëve me COVID-19, një studim që detajon rezultatet u publikua ...

Olta Boka në pritje të ëmbël, së shpejti nënë për herë të parë
Këngëtarja Olta Boka është treguar gjithmonë e rezervuar përsa i përket jetës së saj private. Ajo është prej vitesh në një lidhje dashurie me djalin e ish-deputetit, Shezei Rrokaj, Iv Rrokaj. Dyshja e bëri lidhjen ...
BalkanWeb | 23-May-2020 11:26
Këngëtarja Olta Boka është treguar gjithmonë e rezervuar përsa i përket jetës së saj private. Ajo është prej vitesh në një lidhje dashurie me djalin e ish-deputetit, Shezei Rrokaj, Iv Rrokaj. Dyshja e bëri lidhjen ...

Braimllari: Sandër Lleshi konfirmoi që e ktheu Policinë në një organizatë mafioze të paidentifikuar
TIRANË Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari akuzon ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj se e ka kthyer Policinë e Shtetit në një organizatë mafioze të paidentifikuar. Në një postim në “Facebook”, duke iu ...
BalkanWeb | 23-May-2020 10:47
TIRANË Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari akuzon ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj se e ka kthyer Policinë e Shtetit në një organizatë mafioze të paidentifikuar. Në një postim në “Facebook”, duke iu ...

Brazili vendi i dytë në botë për infektime nga COVID-19, në 24 orët e fundit 1001 viktima
Brazili ka regjistruar në 24 orët e fundit 1001 viktima për shkak të virusit të ri Covid-19. Vendi i Amerikës Latine ka kaluar edhe Rusinë për numrin e të infektuarve të konfirmuar me Covid-19, duke u bërë kështu Vendi ...
BalkanWeb | 23-May-2020 10:18
Brazili ka regjistruar në 24 orët e fundit 1001 viktima për shkak të virusit të ri Covid-19. Vendi i Amerikës Latine ka kaluar edhe Rusinë për numrin e të infektuarve të konfirmuar me Covid-19, duke u bërë kështu Vendi ...

Europa Nostra: Përshëndesim angazhimin e Presidentit Meta. Shoqëria civile rol kyç në ndërtimin e vlerave demokratike. Teatri Kombëtar simbol i tyre
TIRANË Organizata Europa Nostra reagon sërish për çështjen e Teatrit Kombëtar, i cili u shemb më 17 maj nga maxhoranca qeverisëse pavarësisht kontestimeve të shumta. Me anë të një postimi në “Twitter” Europa Nostra ka ...
BalkanWeb | 23-May-2020 10:18
TIRANË Organizata Europa Nostra reagon sërish për çështjen e Teatrit Kombëtar, i cili u shemb më 17 maj nga maxhoranca qeverisëse pavarësisht kontestimeve të shumta. Me anë të një postimi në “Twitter” Europa Nostra ka ...

Koronavirusi, në SHBA 1,6 milion të infektuar, në 24 orët e fundit 1260 viktima
Të vdekurit për shkak të koronavirusit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë shkuar në 1260 në 24 orët e fundit. Janë këto të dhënat e bëra publike nga John Hopkins University. Rastet me të infektuar e kanë kaluar ...
BalkanWeb | 23-May-2020 10:03
Të vdekurit për shkak të koronavirusit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë shkuar në 1260 në 24 orët e fundit. Janë këto të dhënat e bëra publike nga John Hopkins University. Rastet me të infektuar e kanë kaluar ...

Kjo është Tove Lo, ylli i pop-it suedez që performon topless
Fansat e Tove Lo duhet të presin akoma edhe për pak. Ylli i pop-it suedez duhet të performonte për herë të parë në Itali në 7 korrik por i gjithë turneu i saj është anuluar për shkak të koronavirusit. Me katër albume ...
BalkanWeb | 23-May-2020 09:48
Fansat e Tove Lo duhet të presin akoma edhe për pak. Ylli i pop-it suedez duhet të performonte për herë të parë në Itali në 7 korrik por i gjithë turneu i saj është anuluar për shkak të koronavirusit. Me katër albume ...

Koronavirusi, studimi i Universitetit të Genovas: Në Liguria filloi të qarkullonte më 8 dhjetor
Koronavirusi në Itali ka mbërritur pothuajse dy muaj përpara 20 shkurtit, ditën në të cilën u konstatua çështja e parë e Codognos. Ajo që e tregon këtë është një studim që kryqëzon të dhënat midis skanerit të mushkërive ...
BalkanWeb | 23-May-2020 09:40
Koronavirusi në Itali ka mbërritur pothuajse dy muaj përpara 20 shkurtit, ditën në të cilën u konstatua çështja e parë e Codognos. Ajo që e tregon këtë është një studim që kryqëzon të dhënat midis skanerit të mushkërive ...

NASA miraton fluturimin e parë hapësinor me një raketë SpaceX
NASA miratoi sot lëshimin në hapësirë, për në 27 maj, të dy astronautëve me një raketë SpaceX, drejt Stacionit Ndërkombëtar Hapësinor (ISS), që shënon edhe një hap të rëndësishëm drejt shkëputjes nga varësia ruse që nga ...
BalkanWeb | 23-May-2020 08:46
NASA miratoi sot lëshimin në hapësirë, për në 27 maj, të dy astronautëve me një raketë SpaceX, drejt Stacionit Ndërkombëtar Hapësinor (ISS), që shënon edhe një hap të rëndësishëm drejt shkëputjes nga varësia ruse që nga ...

Presidenti Trump i konsideron objektet fetare si qendra “jetike”: Të rihapen këtë fundjavë
Presidenti Trump thotë se i konsideron objektet fetare si qendra “jetike” dhe u ka bërë thirrje guvernatorëve të lejojnë rihapjen e tyre këtë fundjavë. “Sot identifikoj objektet fetare: kishat, sinagogat, xhamitë si ...
BalkanWeb | 23-May-2020 07:52
Presidenti Trump thotë se i konsideron objektet fetare si qendra “jetike” dhe u ka bërë thirrje guvernatorëve të lejojnë rihapjen e tyre këtë fundjavë. “Sot identifikoj objektet fetare: kishat, sinagogat, xhamitë si ...

Izolimi në fundjavë, Vasili: Mos ju bindni, bëjeni faljen e Bajramit. Rama me 1500 policë sup më sup dhunoi më 17 maj të gjitha rregullat e pandemisë
TIRANË Ndërsa kryeministri Edi Rama njoftoi dje se edhe kjo fundjavë do ketë rregullat e asaj të kaluar, pra me kufizime oraresh e dalje vetëm për pensionistë e prindër me fëmijë sipas fashës orare, nënkryetari i LSI-së ...
BalkanWeb | 23-May-2020 07:32
TIRANË Ndërsa kryeministri Edi Rama njoftoi dje se edhe kjo fundjavë do ketë rregullat e asaj të kaluar, pra me kufizime oraresh e dalje vetëm për pensionistë e prindër me fëmijë sipas fashës orare, nënkryetari i LSI-së ...

Mollaj/ Nëna me dy jetimë jetonin në kushte mizerje. Sidrit Bejleri u dorëzon çelësin e apartamentit
Ekipi i emisionit “Shqiptarët për shqiptarët” udhëtuan në fshatin Mollaj të Ballshit. Në këtë fshat të largët jeton Edlira Shametaj me dy fëmijët e saj adoleshentë Kreshikun dhe Donaldin. Kryefamiljari ka ndërruar jetë ...
BalkanWeb | 22-May-2020 23:18
Ekipi i emisionit “Shqiptarët për shqiptarët” udhëtuan në fshatin Mollaj të Ballshit. Në këtë fshat të largët jeton Edlira Shametaj me dy fëmijët e saj adoleshentë Kreshikun dhe Donaldin. Kryefamiljari ka ndërruar jetë ...

E rëndë/ Nëna sadiste detyron të birin të shkojë në shkollë me fustan si dënim: Shpullat nuk dhanë efekt!
Një nënë mizore kishte blerë një fustan posaçërisht për të turpëruar të birin e saj, duke e detyruar ta vishte në shkollë. Oficerja e policisë Destini Woodruff, raportohet se ka pranuar aktet e dhunës ndaj të birit, si ...
BalkanWeb | 22-May-2020 23:04
Një nënë mizore kishte blerë një fustan posaçërisht për të turpëruar të birin e saj, duke e detyruar ta vishte në shkollë. Oficerja e policisë Destini Woodruff, raportohet se ka pranuar aktet e dhunës ndaj të birit, si ...

Vendet islame festojnë Bajramin me kufizime kundër COVID-19
Myslimanët në shumicën e vendeve të Lindjes së Mesme do të festojnë të dielën festën e Fiter Bajramit, duke shënuar fundin e muajit të Ramazanit, me kufizime kundër koronavirusit në të gjithë rajonin. Gjykata mbretërore ...
BalkanWeb | 22-May-2020 22:59
Myslimanët në shumicën e vendeve të Lindjes së Mesme do të festojnë të dielën festën e Fiter Bajramit, duke shënuar fundin e muajit të Ramazanit, me kufizime kundër koronavirusit në të gjithë rajonin. Gjykata mbretërore ...

Korçë/ Adoleshentja “qesh” por është prekur nga skolioza dhe epilepsia
Ekipi i emisionit “Shqiptarët për shqiptarët” udhëtoi në fshatin Dishnicë të Korçës. Këtu jeton familja Kokonozi. Vajza e vogël e famljes quhet Kristjana, është 15 vjeç. Kristjana nuk arrin dot të flasë, është prekur ...
BalkanWeb | 22-May-2020 22:52
Ekipi i emisionit “Shqiptarët për shqiptarët” udhëtoi në fshatin Dishnicë të Korçës. Këtu jeton familja Kokonozi. Vajza e vogël e famljes quhet Kristjana, është 15 vjeç. Kristjana nuk arrin dot të flasë, është prekur ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved