ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 04/06/2020 23:25

Ta kujtojmë momentin kur magjikut Ronaldinho iu mohua njëri nga asistimet më të mira ndonjëherë

Ta kujtojmë momentin kur magjikut Ronaldinho iu mohua njëri nga asistimet më të mira ndonjëherë
Ronaldinho kishte një aftësi të madhe për të prodhuar magji në fushën e futbollit dhe është një turp i madh që një nga asistimet e tij më spektakolare të lojës nuk rezultoi me gol. Në pamjet e rralla që kërkon nga pak ...
Telegrafi | 23-May-2020 18:59
Ronaldinho kishte një aftësi të madhe për të prodhuar magji në fushën e futbollit dhe është një turp i madh që një nga asistimet e tij më spektakolare të lojës nuk rezultoi me gol. Në pamjet e rralla që kërkon nga pak ...

Pochettino zgjedh tre lojtarët më të mirë në Ligën Premier, përjashton dyshen Kane-Salah
Trajneri argjentinas, Mauricio Pochettino ka folur për mediat angleze dhe ka zgjedhur tre lojtarët më të mirë në Ligën Premier. Pochettino ndan mendimin e shumë tifozëve se Kevin De Bruyne është sot lojtari më i mirë në ...
Telegrafi | 23-May-2020 15:51
Trajneri argjentinas, Mauricio Pochettino ka folur për mediat angleze dhe ka zgjedhur tre lojtarët më të mirë në Ligën Premier. Pochettino ndan mendimin e shumë tifozëve se Kevin De Bruyne është sot lojtari më i mirë në ...

Serie A ka gati përfundimin e protokollit mjekësor të ndeshjeve, nga karantina deri tek testet e shpejta për coronavirus
FIGC është duke përfunduar protokollin e ri të propozuar për ndeshjet në Serie A, duke përfshirë masat speciale për të izoluar lojtarët, testet me përgjigje të shpejtë të Covid-19 dhe periudhat potenciale më të shkurtra ...
Telegrafi | 23-May-2020 15:33
FIGC është duke përfunduar protokollin e ri të propozuar për ndeshjet në Serie A, duke përfshirë masat speciale për të izoluar lojtarët, testet me përgjigje të shpejtë të Covid-19 dhe periudhat potenciale më të shkurtra ...

Zyrtare: Kryeministri i Spanjës konfirmon datën e rikthimit të La Ligas
Kampionati elitar spanjoll, La Liga mund të rifillojë ndeshjet e saj nga 8 qershori pas pandemisë së coronavirusit, konfirmoi Kryeministri i Spanjës Pedro Sanchez. Deklarata për rikthimin e La Ligas u bë gjatë ...
Telegrafi | 23-May-2020 15:10
Kampionati elitar spanjoll, La Liga mund të rifillojë ndeshjet e saj nga 8 qershori pas pandemisë së coronavirusit, konfirmoi Kryeministri i Spanjës Pedro Sanchez. Deklarata për rikthimin e La Ligas u bë gjatë ...

Barcelona arrin marrëveshje personale me Lautaron, afër edhe me Interin
Barcelona thuhet se ka rënë dakord për një marrëveshje me sulmuesin Lautaro Martinez, ndërsa është në pritje të një marrëveshje me Interin. Ylli argjentinas ka qenë njëri nga lojtarët më të kërkuar të Barcelonës në ...
Telegrafi | 23-May-2020 14:19
Barcelona thuhet se ka rënë dakord për një marrëveshje me sulmuesin Lautaro Martinez, ndërsa është në pritje të një marrëveshje me Interin. Ylli argjentinas ka qenë njëri nga lojtarët më të kërkuar të Barcelonës në ...

Kaka: Milan – Liverpool, ishte shenjë nga Zoti
Ricky Kaka është rikthyer pas 13 vitesh që të flet për fitoren e Milanit nga Liverpoolit në vitin 2007 në finalen e Ligës së Kampionëve. Dyskuadrat ishin takuar fillimisht në finalen e vitit 2005 në Stamboll, kur ...
E Dua Sportin | 23-May-2020 20:00
Ricky Kaka është rikthyer pas 13 vitesh që të flet për fitoren e Milanit nga Liverpoolit në vitin 2007 në finalen e Ligës së Kampionëve. Dyskuadrat ishin takuar fillimisht në finalen e vitit 2005 në Stamboll, kur ...

Cesc Fabregas zbulon bisedën e parë që kishte te Mourinho kur u transferua te Chelsea
Cesc Fabregas është rikthyer të zbulojë për bisedën e parë që kishte me Jose Mourinhon kur u transferua te Chelsea. Special One kishte arritur të transferonte mesfushorin spanjoll nga Barcelona, derisa pas tij kishte ...
E Dua Sportin | 23-May-2020 20:00
Cesc Fabregas është rikthyer të zbulojë për bisedën e parë që kishte me Jose Mourinhon kur u transferua te Chelsea. Special One kishte arritur të transferonte mesfushorin spanjoll nga Barcelona, derisa pas tij kishte ...

Bild: Liverpooli nuk e do Sanchon, Rashford po e bind për transferim te Unitedi
Marcus Rashford po dëshmohet thelbësor në ndjekjen e Manchester United për anësorin sulmues të Borussia Dortmundit, Jadon Sancho. Sulmuesi anglez i Dortmundit ka qenë njëri nga emrat më të lakuar muajve të fundit dhe ...
E Dua Sportin | 23-May-2020 20:00
Marcus Rashford po dëshmohet thelbësor në ndjekjen e Manchester United për anësorin sulmues të Borussia Dortmundit, Jadon Sancho. Sulmuesi anglez i Dortmundit ka qenë njëri nga emrat më të lakuar muajve të fundit dhe ...

Atletico Madridi i bashkohet garës për Allanin
Allan ka disa mundësi nëse ai largohet nga Napoli këtë verë, pasi Atletico Madridi i është bashkuar Paris Saint-Germain dhe Evertonit në ndjekje të brazilianit. Mesfushori brazilian pritet të largohet në sezonin e ...
E Dua Sportin | 23-May-2020 20:00
Allan ka disa mundësi nëse ai largohet nga Napoli këtë verë, pasi Atletico Madridi i është bashkuar Paris Saint-Germain dhe Evertonit në ndjekje të brazilianit. Mesfushori brazilian pritet të largohet në sezonin e ...

Barcelona sërish ulë çmimin e Ousmane Dembeles
Barcelona e ka ulur sërish vlerën e Ousmane Dembeles në tregun e transferimeve, bën të ditur Diario Sport . Mediumi katalunas bën të ditur se skuadra që ofron 42 milionë euro, mund t’i marrë shërbimet e anësorit ...
E Dua Sportin | 23-May-2020 20:00
Barcelona e ka ulur sërish vlerën e Ousmane Dembeles në tregun e transferimeve, bën të ditur Diario Sport . Mediumi katalunas bën të ditur se skuadra që ofron 42 milionë euro, mund t’i marrë shërbimet e anësorit ...

Ta kujtojmë momentin kur magjikut Ronaldinho iu mohua njëri nga asistimet më të mira ndonjëherë
Ronaldinho kishte një aftësi të madhe për të prodhuar magji në fushën e futbollit dhe është një turp i madh që një nga asistimet e tij më spektakolare të lojës nuk rezultoi me gol. Në pamjet e rralla që kërkon nga pak ...
E Dua Sportin | 23-May-2020 20:00
Ronaldinho kishte një aftësi të madhe për të prodhuar magji në fushën e futbollit dhe është një turp i madh që një nga asistimet e tij më spektakolare të lojës nuk rezultoi me gol. Në pamjet e rralla që kërkon nga pak ...

E duan shumë skuadra evropiane – Verona ia cakton çmimin Marash Kumbullës
Hellas Verona ia ka caktuar çmimin Marasha Kumbullës, pas interesimit të shumë skuadrave evropiane. Mbrojtësi shqiptar ka qenë vendimtar në këtë edicion për skuadrën italiane, duke luajtur në 18 ndeshje dhe ka shënuar ...
E Dua Sportin | 23-May-2020 20:00
Hellas Verona ia ka caktuar çmimin Marasha Kumbullës, pas interesimit të shumë skuadrave evropiane. Mbrojtësi shqiptar ka qenë vendimtar në këtë edicion për skuadrën italiane, duke luajtur në 18 ndeshje dhe ka shënuar ...

Skuadrat e mëdha gjermane duelojnë për sensacionin kanadez, Jonathan David
Jonathan David pritet të largohet gjatë afatit kalimtar veror nga skuadra belge Gent. Sensacioni kanadez ka bërë një sezon të madh me klubin belg, ku ka shënuar thuajse në çdo ndeshje. 20-vjeçari i talentuar ka shënuar ...
Telegrafi | 23-May-2020 13:40
Jonathan David pritet të largohet gjatë afatit kalimtar veror nga skuadra belge Gent. Sensacioni kanadez ka bërë një sezon të madh me klubin belg, ku ka shënuar thuajse në çdo ndeshje. 20-vjeçari i talentuar ka shënuar ...

Sezoni i ri në Ligue 1 pritet të fillojë më 23 gusht
Ligue 1 mendon që të fillojë sezonin 2020/2021 të shtunën e 23 gushtit, derisa ky edicion ishte përjashtuar nga vendimi i qeverisë së Francës. Paris Saint-Germain është shpallur kampion i sezonit që ishte përjashtuar ...
E Dua Sportin | 23-May-2020 20:00
Ligue 1 mendon që të fillojë sezonin 2020/2021 të shtunën e 23 gushtit, derisa ky edicion ishte përjashtuar nga vendimi i qeverisë së Francës. Paris Saint-Germain është shpallur kampion i sezonit që ishte përjashtuar ...

Aguero dëshiron të kompletojë kontratën – por agjenti i tij paralajmëron Manchester Cityn
Sergio Aguero nuk do të largohet nga Manchester City para vitit 2021, pasi dëshiron të përfundojë kontratën e ti, edhe pse ka interesim nga Juventusi, Interi dhe Napoli. Argjentinasi ka kontratë me Citizens deri në ...
E Dua Sportin | 23-May-2020 18:01
Sergio Aguero nuk do të largohet nga Manchester City para vitit 2021, pasi dëshiron të përfundojë kontratën e ti, edhe pse ka interesim nga Juventusi, Interi dhe Napoli. Argjentinasi ka kontratë me Citizens deri në ...

Higuain: Vështirë që Lautaro të refuzojë “telefonatat e Barcelonës dhe Messit”
Gonzalo Higuain nuk do të befasohej nëse Lautaro Martinez largohet nga Interi këtë verë, pasi sipas tij është e vështirë të thuash ‘jo’ kur Barcelona dhe Lionel Messi të telefonojnë. Futbollisti i Juventusit foli me ...
E Dua Sportin | 23-May-2020 18:01
Gonzalo Higuain nuk do të befasohej nëse Lautaro Martinez largohet nga Interi këtë verë, pasi sipas tij është e vështirë të thuash ‘jo’ kur Barcelona dhe Lionel Messi të telefonojnë. Futbollisti i Juventusit foli me ...

Bild: Necwastle e do transferimin e Hernandez
Newcaslte Unied po tenton të transferojë Lucas Hernandezin nga Bayern Munichu në këtë afat kalimtar veror. Skuadra angleze raportohet prej javësh që do të jetë nën pronësi të Mohammad bin Salman, pasi Mike Ashley ...
E Dua Sportin | 23-May-2020 18:01
Newcaslte Unied po tenton të transferojë Lucas Hernandezin nga Bayern Munichu në këtë afat kalimtar veror. Skuadra angleze raportohet prej javësh që do të jetë nën pronësi të Mohammad bin Salman, pasi Mike Ashley ...

Milot Rashica drejt Italisë, Napoli ofron 30 milionë euro
Milot Rashica po i kalon javët e fundit si futbollist i Werder Bremenit. Ylli nga Kosova pritet të largohet në fund të sezonit, pasi ofertat për të nuk mungojnë, por edhe se Werder Bremen nuk është duke kaluar momente ...
Telegrafi | 23-May-2020 11:34
Milot Rashica po i kalon javët e fundit si futbollist i Werder Bremenit. Ylli nga Kosova pritet të largohet në fund të sezonit, pasi ofertat për të nuk mungojnë, por edhe se Werder Bremen nuk është duke kaluar momente ...

McTominay emëron katër lojtarët të pritet të shkëlqejnë te Manchester United
Scott McTominay ka emëruar katër lojtarët e akademisë që pritet të shkëlqejnë në të ardhmen te Manchester United. Mesfushori i Djajve të Kuq ka qenë shartues në këtë edicion në skemat e Ole Gunnar Solakjsr, duket ...
E Dua Sportin | 23-May-2020 18:01
Scott McTominay ka emëruar katër lojtarët e akademisë që pritet të shkëlqejnë në të ardhmen te Manchester United. Mesfushori i Djajve të Kuq ka qenë shartues në këtë edicion në skemat e Ole Gunnar Solakjsr, duket ...

Bayerni me disa mungesa në takimin ndaj Eintracht Frankfurtit – formacionet zyrtare
Bayern Munich dhe Eintracht Frankfurit i kanë publikuar formacionet zyrtare për përballjen që zhvillohet në kuadër të javës së 27-të n Bundesliga. Ndeshja që fillon në ora 18:30 do të zhvillohet në stadiumin Allianz ...
E Dua Sportin | 23-May-2020 18:01
Bayern Munich dhe Eintracht Frankfurit i kanë publikuar formacionet zyrtare për përballjen që zhvillohet në kuadër të javës së 27-të n Bundesliga. Ndeshja që fillon në ora 18:30 do të zhvillohet në stadiumin Allianz ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved