ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/05/2020 06:07

India shënon rekord të rasteve të reja me Covid-19 për një ditë

India shënon rekord të rasteve të reja me Covid-19 për një ditë
Në 24 orët e kaluara janë shënuar 6 mijë e 654 raste të reja të koronavirusit në Indi. Kjo është shifra më e lartë ditore që nga fillimi i përhapjes. Kështu ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë dhe e Mirëqenies ...
Gazeta Express | 23-May-2020 23:46
Në 24 orët e kaluara janë shënuar 6 mijë e 654 raste të reja të koronavirusit në Indi. Kjo është shifra më e lartë ditore që nga fillimi i përhapjes. Kështu ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë dhe e Mirëqenies ...

Italia shënon një rritje të lehtë të rasteve me koronavirus, 119 persona humbin jetën brenda ditës
Në Itali brenda 24 orëve të fundit është rritur lehtë numri i rasteve të reja. Brenda ditës vendi fqinj regjistroi 669 raste të reja me koronavirus. Kështu, numri total i të infektuarve rritet në 229,327. Ndërsa, sipas ...
Telegraf | 23-May-2020 22:26
Në Itali brenda 24 orëve të fundit është rritur lehtë numri i rasteve të reja. Brenda ditës vendi fqinj regjistroi 669 raste të reja me koronavirus. Kështu, numri total i të infektuarve rritet në 229,327. Ndërsa, sipas ...

Francë, rritet në 28.332 numri i vdekjeve nga COVID-19
Numri i viktimave nga koronavirusi i ri në Francë është rritur në 28.332, me vetëm 47 vdekje të raportuara në 24 orët e fundit, transmeton Anadolu Agency (AA). Gjatë ditës së fundit, Franca ka regjistruar numrin më të ...
Shenja | 23-May-2020 22:26
Numri i viktimave nga koronavirusi i ri në Francë është rritur në 28.332, me vetëm 47 vdekje të raportuara në 24 orët e fundit, transmeton Anadolu Agency (AA). Gjatë ditës së fundit, Franca ka regjistruar numrin më të ...

Në Itali shënohen 119 viktima të reja nga Covid-19
Autoritetet italiane kanë njoftuar për 119 vdekje të reja nga koronavirusi në 24 orët e fundit. Numri total viktimave në Itali arrin në 32,735 – duke shënuar shifrën e tretë më të lartë të viktimave në botë, pas ...
AlbInfo | 23-May-2020 21:22
Autoritetet italiane kanë njoftuar për 119 vdekje të reja nga koronavirusi në 24 orët e fundit. Numri total viktimave në Itali arrin në 32,735 – duke shënuar shifrën e tretë më të lartë të viktimave në botë, pas ...

Bie numri i pacientëve me COVID-19 në Francë
Numri i pacientëve të shtruar në spital me koronavirus në Francë ka rënë për 205 në 17,178. Numri i pacientëve në kujdes intensiv ka rënë për 36 ose 2.1 në 1,665. Franca nuk ka publikuar ende numrin e viktimave që janë ...
Arbresh | 23-May-2020 20:09
Numri i pacientëve të shtruar në spital me koronavirus në Francë ka rënë për 205 në 17,178. Numri i pacientëve në kujdes intensiv ka rënë për 36 ose 2.1 në 1,665. Franca nuk ka publikuar ende numrin e viktimave që janë ...

Itali. Buletini i datës 23 Maj 2020
Nderkohe 8.695 persona jane akoma te shtruar ne spital me simptoma, 262 me pak se dje. 48.485 persona jane ne izolim ne shtepi (-1285 krahasuar me dje). Ne njezet e kater oret e fundit 119 njerez kane vdekur (dje ishin ...
ikub.al | 23-May-2020 18:27
Nderkohe 8.695 persona jane akoma te shtruar ne spital me simptoma, 262 me pak se dje. 48.485 persona jane ne izolim ne shtepi (-1285 krahasuar me dje). Ne njezet e kater oret e fundit 119 njerez kane vdekur (dje ishin ...

Itali, vijon të rritet numri i viktimave nga koronavirusi
Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 32,735, që do të thotë janë 119 viktima në 24 orët e fundit. Rastet të reja janë 669 duke e çuar ...
Arbresh | 23-May-2020 19:14
Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 32,735, që do të thotë janë 119 viktima në 24 orët e fundit. Rastet të reja janë 669 duke e çuar ...

Më pak viktima se dje në Itali, por shtohen të infektuarit
Italia ka raportuar gjatë 24 orëve të fundit 119 viktima, 11 më pak se një ditë më parë. Në total, ka shkuar në 32,735 numri i vdekjeve. Autoritetet vendase kanë deklaruar se të shtunën janë konfirmuar 669 raste të reja ...
VizionPlus | 23-May-2020 18:30
Italia ka raportuar gjatë 24 orëve të fundit 119 viktima, 11 më pak se një ditë më parë. Në total, ka shkuar në 32,735 numri i vdekjeve. Autoritetet vendase kanë deklaruar se të shtunën janë konfirmuar 669 raste të reja ...

Britani e Madhe: Mbi 36 mijë viktima nga Covid-19
Vetëm gjatë 24 orëve të fundit në Britani janë regjistruar edhe 282 vdekje të reja nga pandemia e koronavirusit. Të dhënat nga Departamenti për Shëndet dhe Kujdes Shoqëror kanë thënë se shifrat deri në mëngjesin e së ...
AlbInfo | 23-May-2020 18:53
Vetëm gjatë 24 orëve të fundit në Britani janë regjistruar edhe 282 vdekje të reja nga pandemia e koronavirusit. Të dhënat nga Departamenti për Shëndet dhe Kujdes Shoqëror kanë thënë se shifrat deri në mëngjesin e së ...

Itali. Buletini i datës 22 maj 2020
Te dhenat ne buletinin e ri te Mbrojtjes Civile raportojne nje renie te numrit te personave te shtruar ne spital. Sot jane 595 persona ne kujdes intensiv, 45 me pak se dje. 8.957 persona jane akoma te shtruar ne spital ...
ikub.al | 22-May-2020 18:37
Te dhenat ne buletinin e ri te Mbrojtjes Civile raportojne nje renie te numrit te personave te shtruar ne spital. Sot jane 595 persona ne kujdes intensiv, 45 me pak se dje. 8.957 persona jane akoma te shtruar ne spital ...

119 të vdekur nga koronavirusi të shtunën në Itali
Italia ka regjistruar 119 raste të vdekjeve nga koronavirusi të shtunën, ka bërë të ditur Agjencia e Mbrojtjes Civile. Të shtunën, numri i rasteve të reja ishte 669. Të premten ishin 130 vdekje e 652 raste të reja me ...
Gazeta Express | 23-May-2020 18:36
Italia ka regjistruar 119 raste të vdekjeve nga koronavirusi të shtunën, ka bërë të ditur Agjencia e Mbrojtjes Civile. Të shtunën, numri i rasteve të reja ishte 669. Të premten ishin 130 vdekje e 652 raste të reja me ...

Itali. Buletini i datës 21 Maj 2020
Nga sot ne Itali ka me pak se dhjete mije njerez te shtruar ne spital per Covid, ne kujdesin intensiv dhe jo intensiv. Ndodh per here te pare pas me shume se dy muajsh, nga 14 marsi. Sot ka pak me shume se 60 mije ...
ikub.al | 21-May-2020 18:40
Nga sot ne Itali ka me pak se dhjete mije njerez te shtruar ne spital per Covid, ne kujdesin intensiv dhe jo intensiv. Ndodh per here te pare pas me shume se dy muajsh, nga 14 marsi. Sot ka pak me shume se 60 mije ...

Itali/ Bie numri i viktimave dhe rasteve nga koronavirusi
Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 32486, që do të thotë janë 156 viktima në 24 orët e fundit.
Top Channel | 21-May-2020 18:55
Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 32486, që do të thotë janë 156 viktima në 24 orët e fundit.

Italia publikon bilancin e 24 orëve të fundit: Ja si paraqitet situata e shkaktuar nga Covid-19
Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 32486, që do të thotë janë 156 viktima në 24 orët e fundit. Rastet të reja janë 642 duke e çuar në ...
GazetaTema | 21-May-2020 19:04
Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 32486, që do të thotë janë 156 viktima në 24 orët e fundit. Rastet të reja janë 642 duke e çuar në ...

Shifra shqetësuese/ India raporton 6 mijë të infektuar brenda një dite
India ka raportuar numrin më të lartë të rasteve ditore të konfirmuara me koronavirus mëngjesin e kësaj të premteje. Vendi në fjalë ka regjistruar një rritje të rasteve me 6.088 të infektuar dhe 148 viktima në 24 orët e ...
VizionPlus | 22-May-2020 19:19
India ka raportuar numrin më të lartë të rasteve ditore të konfirmuara me koronavirus mëngjesin e kësaj të premteje. Vendi në fjalë ka regjistruar një rritje të rasteve me 6.088 të infektuar dhe 148 viktima në 24 orët e ...

Britania e Madhe, shkon në 36,675 numri i viktima
Britania e Madhe ka konfirmuar 282 viktima të reja nga koronavirusi duke e rritur numrin e përgjithshëm në 36,675 viktima. “Deri më tani tragjikisht kanë ndërruar jeta 36,675 persona,” tha Sekretari i Transportit Grant ...
Arbresh | 23-May-2020 18:16
Britania e Madhe ka konfirmuar 282 viktima të reja nga koronavirusi duke e rritur numrin e përgjithshëm në 36,675 viktima. “Deri më tani tragjikisht kanë ndërruar jeta 36,675 persona,” tha Sekretari i Transportit Grant ...

130 viktima dhe mbi 2000 pacientë të shëruar sot në Itali
Italia ka regjistruar 130 viktima gjatë 24 orëve të fundit, 26 më pak se një ditë më parë. Në total, numri i përgjithshëm i vdekjeve ka arritur në 32,626. Autoritetet kanë raportuar këtë të premte 652 raste të reja me ...
VizionPlus | 22-May-2020 18:47
Italia ka regjistruar 130 viktima gjatë 24 orëve të fundit, 26 më pak se një ditë më parë. Në total, numri i përgjithshëm i vdekjeve ka arritur në 32,626. Autoritetet kanë raportuar këtë të premte 652 raste të reja me ...

Britania shënon 180 viktima të Covid-19, përfshirë një fëmijë 12-vjeçar
Mbretëria e Bashkuar i ka shënuar 180 viktima të reja të koronavirusit, përfshirë një fëmijë 12-vjeçar me gjendje shëndetësore të papublikuar. Kështu, numri i përgjithshëm i viktimave shkoi në 36,573. Nga ky numër, 157 ...
TetovaSot | 23-May-2020 18:04
Mbretëria e Bashkuar i ka shënuar 180 viktima të reja të koronavirusit, përfshirë një fëmijë 12-vjeçar me gjendje shëndetësore të papublikuar. Kështu, numri i përgjithshëm i viktimave shkoi në 36,573. Nga ky numër, 157 ...

Britania shënon 180 viktima të coronavirusit, përfshirë një fëmijë 12-vjeçar
Mbretëria e Bashkuar i ka shënuar 180 viktima të reja të koronavirusit, përfshirë një fëmijë 12-vjeçar me gjendje shëndetësore të papublikuar. Kështu, numri i përgjithshëm i viktimave shkoi në 36,573. Nga ky numër, 157 ...
Medial | 23-May-2020 17:53
Mbretëria e Bashkuar i ka shënuar 180 viktima të reja të koronavirusit, përfshirë një fëmijë 12-vjeçar me gjendje shëndetësore të papublikuar. Kështu, numri i përgjithshëm i viktimave shkoi në 36,573. Nga ky numër, 157 ...

Italia raporton 156 viktima sot nga koronavirusi
Italia ka shënuar gjatë 24 orëve të fundit 156 viktima për shkak të koronavirusit, duke e çuar në total numrin e vdekjeve në 32.486. Autoritetet italianë kanë raportuar këtë të enjte 642 raste të reja me COVID-19. Për ...
VizionPlus | 21-May-2020 21:16
Italia ka shënuar gjatë 24 orëve të fundit 156 viktima për shkak të koronavirusit, duke e çuar në total numrin e vdekjeve në 32.486. Autoritetet italianë kanë raportuar këtë të enjte 642 raste të reja me COVID-19. Për ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved