ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/05/2020 19:06

IKSHPK kërkon që për Bajram të respektohen rekomandimet e dhëna për të mos vizituar familjarët

IKSHPK kërkon që për Bajram të respektohen rekomandimet e dhëna për të mos vizituar familjarët
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Nëpërmjet një njoftimi për media IKSHPK ka kërkuar nga qytetarët të respektojnë rekomandimet e ...
Gazeta Express | 23-May-2020 23:32
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Nëpërmjet një njoftimi për media IKSHPK ka kërkuar nga qytetarët të respektojnë rekomandimet e ...

IKSHPK kërkon që nesër të respektohen rekomandimet e dhëna për të mos vizituar familjarët
Instituti Kombërar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Nëpërmjet një njoftimi për media IKSHPK ka kërkuar nga qytetarët të respektojnë rekomandimet e ...
Medial | 23-May-2020 23:23
Instituti Kombërar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Nëpërmjet një njoftimi për media IKSHPK ka kërkuar nga qytetarët të respektojnë rekomandimet e ...

IKSHPK kërkon që nesër të respektohen rekomandimet e dhëna për të mos vizituar familjarët
Instituti Kombërar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Nëpërmjet një njoftimi për media IKSHPK ka kërkuar nga qytetarët të respektojnë rekomandimet e ...
Klan Kosova | 23-May-2020 23:18
Instituti Kombërar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Nëpërmjet një njoftimi për media IKSHPK ka kërkuar nga qytetarët të respektojnë rekomandimet e ...

IKSHPK uron Fitër-Bajramin, kërkon të shmangen vizitat tradicionale te familjarët
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ua uron të gjithë besimtarëve myslimanë Fitër Bajramin. Me këtë rast, IKSHPK shprehë mirënjohje dhe respekt për përkushtimin që besimtarët kanë treguar gjatë gjithë ...
Indeks Online | 23-May-2020 23:12
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ua uron të gjithë besimtarëve myslimanë Fitër Bajramin. Me këtë rast, IKSHPK shprehë mirënjohje dhe respekt për përkushtimin që besimtarët kanë treguar gjatë gjithë ...

Fitër Bajrami/ Basha: Gëzuar festën e madhe të shpresës dhe besimit
TIRANË, 23 maj /MEDIAL – I. Vata/-Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka uruar besimtarët myslimanë me rastin e festës së Fitër Bajramit. “Nga zemra ju uroj të gjithë besimtarëve myslimanë: Gëzuar Fitër Bajramin, festën e ...
Medial | 23-May-2020 23:09
TIRANË, 23 maj /MEDIAL – I. Vata/-Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka uruar besimtarët myslimanë me rastin e festës së Fitër Bajramit. “Nga zemra ju uroj të gjithë besimtarëve myslimanë: Gëzuar Fitër Bajramin, festën e ...

IKSHPK uron Fitër Bajramin dhe bën thirrje për zbatim të rekomandimeve për mbrojtje nga COVID-19
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka uruar të gjithë besimtarëve myslimanë Fitër Bajramin. Me këtë rast, IKSHPK shprehë mirënjohje dhe respekt për përkushtimin që besimtarët kanë treguar gjatë gjithë ...
Telegrafi | 23-May-2020 23:09
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka uruar të gjithë besimtarëve myslimanë Fitër Bajramin. Me këtë rast, IKSHPK shprehë mirënjohje dhe respekt për përkushtimin që besimtarët kanë treguar gjatë gjithë ...

Agim Bahtiri uron festën e Fitër Bajramit
Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri, ka uruar festën e Fitër Bajramit të gjithë besimtarëve myslimanë, transmeton Klan Kosova. “Me këtë rast dua të shpreh urimet më të mira për të gjithë agjëruesit e ...
Medial | 23-May-2020 23:09
Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri, ka uruar festën e Fitër Bajramit të gjithë besimtarëve myslimanë, transmeton Klan Kosova. “Me këtë rast dua të shpreh urimet më të mira për të gjithë agjëruesit e ...

Basha uron Fitër Bajramin duke cituar Kuranin: “Çfarë po vjen është më e mirë se çfarë po shkon”
Kreu i PD, Lulzim Basha ka uruar gjithë besimtarët myslianë për festën e Fitër Bajramit. Basha thotë se mes këtyre kohëve me vështirësi e sakrifica, besimi i zotit mbush me shpresë dhe jep siguri se e keqja do të ...
BalkanWeb | 23-May-2020 22:26
Kreu i PD, Lulzim Basha ka uruar gjithë besimtarët myslianë për festën e Fitër Bajramit. Basha thotë se mes këtyre kohëve me vështirësi e sakrifica, besimi i zotit mbush me shpresë dhe jep siguri se e keqja do të ...

Basha: Gëzuar Fitër Bajramin, koha që po kalojmë është plot sprova të mëdha
Myslimanët ditën e sotme kanë mbyllur agjërimin në muajin e Ramazanit për këtë vit.
Top Channel | 23-May-2020 22:26
Myslimanët ditën e sotme kanë mbyllur agjërimin në muajin e Ramazanit për këtë vit.

Agim Bahtiri uron festën e Fitër Bajramit
Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri, ka uruar festën e Fitër Bajramit të gjithë besimtarëve myslimanë, transmeton Klan Kosova. “Me këtë rast dua të shpreh urimet më të mira për të gjithë agjëruesit e ...
Klan Kosova | 23-May-2020 23:06
Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri, ka uruar festën e Fitër Bajramit të gjithë besimtarëve myslimanë, transmeton Klan Kosova. “Me këtë rast dua të shpreh urimet më të mira për të gjithë agjëruesit e ...

Basha uron besimtarët: Forca e besimit në Zot, na jep siguri se e keqja do të mundet
Kryedemokrati Lulzim Basha ka uruar përmes një mesazhi të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Lideri demokrat shprehet se në veçanti lutet për çdo bashkëqytetar në vështirësi e pamundësi. Ai shtoi ...
VizionPlus | 23-May-2020 22:40
Kryedemokrati Lulzim Basha ka uruar përmes një mesazhi të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Lideri demokrat shprehet se në veçanti lutet për çdo bashkëqytetar në vështirësi e pamundësi. Ai shtoi ...

Rama uron myslimanët: Paqja dhe mëshira e Allahut qoftë me ju
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama me anë të një statusi në Facebook ka uruar besimtarët mysliman në lidhje me festën e Fitër Bajramit. Në foton e shpërndarë në rrjetin social në foto shkruhet: Gëzuar Fitër Bajramin, ...
TetovaSot | 23-May-2020 23:01
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama me anë të një statusi në Facebook ka uruar besimtarët mysliman në lidhje me festën e Fitër Bajramit. Në foton e shpërndarë në rrjetin social në foto shkruhet: Gëzuar Fitër Bajramin, ...

Rama: Paqja dhe mëshira e Allahut qoftë me ju
Kryeministri Edi Rama me anë të një statusi në Facebook ka uruar besimtarët mysliman në lidhje me festën e Fitër Bajramit.
Top Channel | 23-May-2020 21:51
Kryeministri Edi Rama me anë të një statusi në Facebook ka uruar besimtarët mysliman në lidhje me festën e Fitër Bajramit.

Rama: Paqja dhe mëshira e Allahut qoftë me ju
Në foton e shpërndarë në rrjetin social në foto shkruhet: Gëzuar Fitër Bajramin, Paqja dhe mëshira e Allahut qoftë me ju. Besimtarët mysliman kanë agjëruar për 30 ditë dhe nësër në orën 06:00 kanë edhe faljen e namazit ...
Lajminet | 23-May-2020 23:00
Në foton e shpërndarë në rrjetin social në foto shkruhet: Gëzuar Fitër Bajramin, Paqja dhe mëshira e Allahut qoftë me ju. Besimtarët mysliman kanë agjëruar për 30 ditë dhe nësër në orën 06:00 kanë edhe faljen e namazit ...

Meta: Gëzuar Fitër Bajramin, zoti e bekoftë Shqipërinë
Presidenti i Republikë së Shqipërisë, Ilir Meta, nëpërmejt një statusi në Facebook ka uruar të gjithë besimtarët mysliman me rastin e festës së Fitër Bajramit.
Top Channel | 23-May-2020 19:54
Presidenti i Republikë së Shqipërisë, Ilir Meta, nëpërmejt një statusi në Facebook ka uruar të gjithë besimtarët mysliman me rastin e festës së Fitër Bajramit.

Meta uron Fitër Bajramit: Suksesi i njeriut qëndron tek forca për të kapërcyer vështirësitë
Presidenti Ilir Meta ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Meta thotë se suksesi i njeriut qëndron tek forca për të kapërcyer vështirësitë teksa uron besimtarët që zoti t’u pranojë agjërimin. Më tej ...
BalkanWeb | 23-May-2020 19:17
Presidenti Ilir Meta ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Meta thotë se suksesi i njeriut qëndron tek forca për të kapërcyer vështirësitë teksa uron besimtarët që zoti t’u pranojë agjërimin. Më tej ...

Infektologu Valbon Krasniqi, apel për qytetarët të mos bëjnë vizita për Bajram
Infektologu Valbon Krasniqi në natën e Fiter Bajramit ka bërë thirrje për qytetarë që të bëjnë kujdes dhe mos të realizojnë vizita me familjarët gjatë ditëve të festës. Ai, përmes një statusi të publikuar në “Facebook”, ...
Zeri | 23-May-2020 23:00
Infektologu Valbon Krasniqi në natën e Fiter Bajramit ka bërë thirrje për qytetarë që të bëjnë kujdes dhe mos të realizojnë vizita me familjarët gjatë ditëve të festës. Ai, përmes një statusi të publikuar në “Facebook”, ...

Debat për ndalimin e faljes së Bajramit, Rama: gati të çelim javën e ardhshme aktivitete në tempuj
Vigjilja e festës së Fiter Bajramit ka shkaktuar një debat për kufizimet e vendosura dhe që për herë të parë muslimanët do ta falin në xhami dhe jo në sheshe.
Top Channel | 23-May-2020 15:21
Vigjilja e festës së Fiter Bajramit ka shkaktuar një debat për kufizimet e vendosura dhe që për herë të parë muslimanët do ta falin në xhami dhe jo në sheshe.

Myftiu i Kosovës: Shmangni vizitat, falja e Bajramit as në sheshe dhe as në xhami
Bashkësia Islame e Kosovës ka bërë apel për shmangie të vizitave familjare në festën e Fiter Bajramit.
Top Channel | 23-May-2020 15:16
Bashkësia Islame e Kosovës ka bërë apel për shmangie të vizitave familjare në festën e Fiter Bajramit.

Falja e Bajramit në xhami/ Për herë të parë besimtarët nuk do të dalin në sheshe
Agjërimi është një prej 5 shtyllave të fesë Islame që kurorëzohet me faljen e Fitër Bajramit. Edhe në Shqipëri, sikurse të gjitha vendet e botës islame përfshi Mekën, ky bajram si pasojë e pandemisë,nuk do të falet në ...
Top Channel | 23-May-2020 15:13
Agjërimi është një prej 5 shtyllave të fesë Islame që kurorëzohet me faljen e Fitër Bajramit. Edhe në Shqipëri, sikurse të gjitha vendet e botës islame përfshi Mekën, ky bajram si pasojë e pandemisë,nuk do të falet në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved