ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 04/06/2020 22:35

Mandat të dytë për Thaçin? Vetëvendosja: LDK po synon ta mbajë në krye të shtetit

Mandat të dytë për Thaçin? Vetëvendosja: LDK po synon ta mbajë në krye të shtetit
Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të sfidohen në votimin e presidentit të vendit.
Top Channel | 23-May-2020 14:41
Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të sfidohen në votimin e presidentit të vendit.

Vetëvendosje thotë se LDK po synon ta mbajë Thaçin në krye të shtetit edhe një mandat
Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të sfidohen në votimin e presidentit të vendit. Derisa të parit të shtetit, Hashim Thaçi i kanë mbetur edhe nëntë muaj mandat, Lëvizja Vetëvendosje dhe ...
Telegrafi | 23-May-2020 13:46
Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të sfidohen në votimin e presidentit të vendit. Derisa të parit të shtetit, Hashim Thaçi i kanë mbetur edhe nëntë muaj mandat, Lëvizja Vetëvendosje dhe ...

Vetëvendosje thotë se LDK po synon ta mbajë Thaçin në krye të shtetit edhe një mandat
Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të sfidohen në votimin e presidentit të vendit. Derisa të parit të shtetit, Hashim Thaçi i kanë mbetur edhe nëntë muaj mandat, Lëvizja Vetëvendosje dhe ...
PreshevaJone | 23-May-2020 16:44
Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të sfidohen në votimin e presidentit të vendit. Derisa të parit të shtetit, Hashim Thaçi i kanë mbetur edhe nëntë muaj mandat, Lëvizja Vetëvendosje dhe ...

VV thotë se Thaçi synon edhe një mandat me votat e LDK-së e AAK-së, ato e mohojnë këtë
Prishtinë, 23 maj 2020 – Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, do t’I përfundojë mandate pas nëntë muajsh. Në muajin shkurt të vitit të ardhshëm deputetët e Kuvendit të Kosovës do të votojnë për presidentin e vendit, ...
Illyriapress | 23-May-2020 16:32
Prishtinë, 23 maj 2020 – Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, do t’I përfundojë mandate pas nëntë muajsh. Në muajin shkurt të vitit të ardhshëm deputetët e Kuvendit të Kosovës do të votojnë për presidentin e vendit, ...

Mandat të dytë për Thaçin? Vetëvendosje thotë se LDK po synon ta mbajë në krye të shtetit
Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të sfidohen në votimin e presidentit të vendit. Derisa të parit të shtetit, Hashim Thaçi i kanë mbetur edhe nëntë muaj mandat, Lëvizja Vetëvendosje dhe ...
Medial | 23-May-2020 12:24
Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të sfidohen në votimin e presidentit të vendit. Derisa të parit të shtetit, Hashim Thaçi i kanë mbetur edhe nëntë muaj mandat, Lëvizja Vetëvendosje dhe ...

Mandat të dytë për Thaçin? Vetëvendosje thotë se LDK po synon ta mbajë në krye të shtetit
Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të sfidohen në votimin e presidentit të vendit. Derisa të parit të shtetit, Hashim Thaçi i kanë mbetur edhe nëntë muaj mandat, Lëvizja Vetëvendosje dhe ...
TetovaSot | 23-May-2020 12:17
Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të sfidohen në votimin e presidentit të vendit. Derisa të parit të shtetit, Hashim Thaçi i kanë mbetur edhe nëntë muaj mandat, Lëvizja Vetëvendosje dhe ...

Mandat të dytë për Thaçin? Vetëvendosje thotë se LDK po synon ta mbajë në krye të shtetit
Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të sfidohen në votimin e presidentit të vendit. Derisa të parit të shtetit, Hashim Thaçi i kanë mbetur edhe nëntë muaj mandat, Lëvizja Vetëvendosje dhe ...
Klan Kosova | 23-May-2020 12:13
Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të sfidohen në votimin e presidentit të vendit. Derisa të parit të shtetit, Hashim Thaçi i kanë mbetur edhe nëntë muaj mandat, Lëvizja Vetëvendosje dhe ...

Haxhiu zbulon “paktin” e LDK-së me Thaçin: Rrezik, do të angazhohemi të mos ndodh
Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të votojnë presidentin e vendit. Derisa të parit të shtetit, Hashim Thaçi, i kanë mbetur edhe nëntë muaj mandat. Lëvizja Vetëvendosje dhe njohës politikë ...
EkonomiaOnline | 23-May-2020 12:08
Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të votojnë presidentin e vendit. Derisa të parit të shtetit, Hashim Thaçi, i kanë mbetur edhe nëntë muaj mandat. Lëvizja Vetëvendosje dhe njohës politikë ...

Haxhiu zbulon “paktin” e LDK’së me Thaçin: Rrezik, do të angazhohemi të mos ndodh
Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të votojnë presidentin e vendit. Derisa të parit të shtetit, Hashim Thaçi, i kanë mbetur edhe nëntë muaj mandat. Lëvizja Vetëvendosje dhe njohës politikë ...
Gazeta Express | 23-May-2020 12:05
Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të votojnë presidentin e vendit. Derisa të parit të shtetit, Hashim Thaçi, i kanë mbetur edhe nëntë muaj mandat. Lëvizja Vetëvendosje dhe njohës politikë ...

?Mandat të dytë për Thaçin? Vetëvendosje thotë se LDK po synon ta mbajë në krye të shtetit
Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të sfidohen në votimin e presidentit të vendit. Derisa të parit të shtetit, Hashim Thaçi i kanë mbetur edhe nëntë muaj mandat, Lëvizja Vetëvendosje dhe ...
Alsat-M | 23-May-2020 11:37
Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të sfidohen në votimin e presidentit të vendit. Derisa të parit të shtetit, Hashim Thaçi i kanë mbetur edhe nëntë muaj mandat, Lëvizja Vetëvendosje dhe ...

Mandat të dytë për Thaçin? Vetëvendosje thotë se LDK po synon ta mbajë në krye të shtetit
Anëtarja e kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu thotë se kanë informacione se LDK-ja si shpagim për mundësinë e formimit të qeverisë, mund të votojë Thaçin sërish për president. “Kam dëgjuar edhe një ...
Lajminet | 23-May-2020 11:34
Anëtarja e kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu thotë se kanë informacione se LDK-ja si shpagim për mundësinë e formimit të qeverisë, mund të votojë Thaçin sërish për president. “Kam dëgjuar edhe një ...

Analistët thonë se zgjedhja e presidentit nga populli e mundshme pas ndryshimeve kushtetuese
Ditët e fundit është përmendur përsëri ideja për zgjedhje të presidentit me votim të drejtpërdrejt nga populli. Këtë e ka shprehur haptas disa herë edhe presidenti aktual Hashim Thaçi. Njohësi i çështjeve politike ...
Arbresh | 22-May-2020 20:30
Ditët e fundit është përmendur përsëri ideja për zgjedhje të presidentit me votim të drejtpërdrejt nga populli. Këtë e ka shprehur haptas disa herë edhe presidenti aktual Hashim Thaçi. Njohësi i çështjeve politike ...

Analistët thonë se zgjedhja e presidentit nga populli e mundshme pas ndryshimeve kushtetuese
Këtë e ka shprehur haptas disa herë edhe presidenti aktual Hashim Thaçi. Njohësi i çështjeve politike Blerim Burjani thotë se kjo gjë është e mundur nëse bëhen ndryshime kushtetuese. “Është një ide e kahershme që ...
Lajminet | 22-May-2020 20:02
Këtë e ka shprehur haptas disa herë edhe presidenti aktual Hashim Thaçi. Njohësi i çështjeve politike Blerim Burjani thotë se kjo gjë është e mundur nëse bëhen ndryshime kushtetuese. “Është një ide e kahershme që ...

Analistët thonë se zgjedhja e presidentit nga populli e mundshme pas ndryshimeve kushtetuese
Ditët e fundit është përmendur përsëri ideja për zgjedhje të presidentit me votim të drejtpërdrejt nga populli. Këtë e ka shprehur haptas disa herë edhe presidenti aktual Hashim Thaçi. Njohësi i çështjeve politike ...
Telegrafi | 22-May-2020 19:35
Ditët e fundit është përmendur përsëri ideja për zgjedhje të presidentit me votim të drejtpërdrejt nga populli. Këtë e ka shprehur haptas disa herë edhe presidenti aktual Hashim Thaçi. Njohësi i çështjeve politike ...

Skandaloze! Në faqen e Ministrisë së Drejtësisë shpërndahen qëndrimet partiake të Vetëvendosjes
Gjatë ditës në faqen zyrtare në Facebook të Ministrisë së Drejtësisë është publikuar një reagim i ministres Albulena Haxhiu, por që në të përmendej partia nga vjen ajo, Lëvizja Vetëvendosje. Në reagimin, që bëhet fjalë ...
Arbresh | 21-May-2020 20:47
Gjatë ditës në faqen zyrtare në Facebook të Ministrisë së Drejtësisë është publikuar një reagim i ministres Albulena Haxhiu, por që në të përmendej partia nga vjen ajo, Lëvizja Vetëvendosje. Në reagimin, që bëhet fjalë ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved