ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 31/05/2020 05:41

Gllogjë, anulohet falja e Bajramit në xhami

Gllogjë, anulohet falja e Bajramit në xhami
Pas Porojit edhe banorët e fshatit Gllogjë njoftuan se për shkak të gjendjes momentale me koronavirusin, nesër nuk do të falin namazin e Bajramit. Në një njoftim të këshillit të xhamisë thuhet se vendimi për mos faljen ...
Shprehja | 23-May-2020 21:22
Pas Porojit edhe banorët e fshatit Gllogjë njoftuan se për shkak të gjendjes momentale me koronavirusin, nesër nuk do të falin namazin e Bajramit. Në një njoftim të këshillit të xhamisë thuhet se vendimi për mos faljen ...

Gllogjë, anulohet falja e Bajramit në xhami
Pas Porojit edhe banorët e fshatit Gllogjë njoftuan se për shkak të gjendjes momentale me koronavirusin, nesër nuk do të falin namazin e Bajramit. Në një njoftim të këshillit të xhamisë thuhet se vendimi për mos faljen ...
TetovaSot | 23-May-2020 21:14
Pas Porojit edhe banorët e fshatit Gllogjë njoftuan se për shkak të gjendjes momentale me koronavirusin, nesër nuk do të falin namazin e Bajramit. Në një njoftim të këshillit të xhamisë thuhet se vendimi për mos faljen ...

Poroj, xhamia e mbyllur për më shumë se dy muaj
Thërret ezanin, por namazi me njerëz në xhaminë e Porojit nuk u lejua që nga fundi i muajit mars. Kështu ka vendosur imami i xhamisë Maksut Abazi. Thotë se këtë vendim e ka marrë për të respektuar masat kundër ...
Telegrafi | 23-May-2020 17:38
Thërret ezanin, por namazi me njerëz në xhaminë e Porojit nuk u lejua që nga fundi i muajit mars. Kështu ka vendosur imami i xhamisë Maksut Abazi. Thotë se këtë vendim e ka marrë për të respektuar masat kundër ...

Gllogjë, anulohet falja e Bajramit në xhami
Pas Porojit edhe banorët e fshatit Gllogjë njoftuan se për shkak të gjendjes momentale me koronavirusin, nesër nuk do të falin namazin e Bajramit. Në një njoftim të këshillit të xhamisë thuhet se vendimi për mos faljen ...
AlMaKos | 23-May-2020 21:14
Pas Porojit edhe banorët e fshatit Gllogjë njoftuan se për shkak të gjendjes momentale me koronavirusin, nesër nuk do të falin namazin e Bajramit. Në një njoftim të këshillit të xhamisë thuhet se vendimi për mos faljen ...

Gllogjë, anulohet falja e Bajramit në xhami
Pas Porojit edhe banorët e fshatit Gllogjë njoftuan se për shkak të gjendjes momentale me koronavirusin, nesër nuk do të falin namazin e Bajramit. Në një njoftim të këshillit të xhamisë thuhet se vendimi për mos faljen ...
Alsat-M | 23-May-2020 21:05
Pas Porojit edhe banorët e fshatit Gllogjë njoftuan se për shkak të gjendjes momentale me koronavirusin, nesër nuk do të falin namazin e Bajramit. Në një njoftim të këshillit të xhamisë thuhet se vendimi për mos faljen ...

Poroj, xhamia e mbyllur për më shumë se dy muaj
Thërret ezanin, por namazi me njerëz në xhaminë e Porojit nuk u lejua që nga fundi i muajit mars. Kështu ka vendosur imami i xhamisë Maksut Abazi. Thotë se këtë vendim e ka marrë për të respektuar masat kundër ...
Arbresh | 23-May-2020 18:38
Thërret ezanin, por namazi me njerëz në xhaminë e Porojit nuk u lejua që nga fundi i muajit mars. Kështu ka vendosur imami i xhamisë Maksut Abazi. Thotë se këtë vendim e ka marrë për të respektuar masat kundër ...

Kolona të gjata në Pejë për t’u furnizuar për Bajram
Në prag të festës së Fiter Bajramit qyteti i Pejës është “ngulfatur” nga njerëzit. Një numër i madh i qytetarave sot kanë dalur që të furnizohen me gjëra ushqimore për festën e nesërme. IndeksOnline ju sjell pamje nga ...
Indeks Online | 23-May-2020 17:35
Në prag të festës së Fiter Bajramit qyteti i Pejës është “ngulfatur” nga njerëzit. Një numër i madh i qytetarave sot kanë dalur që të furnizohen me gjëra ushqimore për festën e nesërme. IndeksOnline ju sjell pamje nga ...

Në Poroj të Tetovës nuk do të falet namazi i Bajramit, Hoxha: Deri sa shkollat janë mbyllur edhe xhamia duhet të jetë e mbyllur (VIDEO)
Thërret ezanin, por namazi me njerëz në xhaminë e Porojit nuk u lejua që nga fundi i muajit mars. Kështu ka vendosur imami i xhamisë Maksut Abazi. Thotë se këtë vendim e ka marrë për të respektuar masat kundër ...
Ina-Online | 23-May-2020 17:23
Thërret ezanin, por namazi me njerëz në xhaminë e Porojit nuk u lejua që nga fundi i muajit mars. Kështu ka vendosur imami i xhamisë Maksut Abazi. Thotë se këtë vendim e ka marrë për të respektuar masat kundër ...

Debat për ndalimin e faljes së Bajramit, Rama: gati të çelim javën e ardhshme aktivitete në tempuj
Vigjilja e festës së Fiter Bajramit ka shkaktuar një debat për kufizimet e vendosura dhe që për herë të parë muslimanët do ta falin në xhami dhe jo në sheshe.
Top Channel | 23-May-2020 15:21
Vigjilja e festës së Fiter Bajramit ka shkaktuar një debat për kufizimet e vendosura dhe që për herë të parë muslimanët do ta falin në xhami dhe jo në sheshe.

Poroj, xhamia e mbyllur për më shumë se dy muaj
Thërret ezanin, por namazi me njerëz në xhaminë e Porojit nuk u lejua që nga fundi i muajit mars. Kështu ka vendosur imami i xhamisë Maksut Abazi. Thotë se këtë vendim e ka marrë për të respektuar masat kundër ...
TetovaSot | 23-May-2020 16:30
Thërret ezanin, por namazi me njerëz në xhaminë e Porojit nuk u lejua që nga fundi i muajit mars. Kështu ka vendosur imami i xhamisë Maksut Abazi. Thotë se këtë vendim e ka marrë për të respektuar masat kundër ...

Poroj, xhamia e mbyllur për më shumë se dy muaj
Thërret ezanin, por namazi me njerëz në xhaminë e Porojit nuk u lejua që nga fundi i muajit mars. Kështu ka vendosur imami i xhamisë Maksut Abazi. Thotë se këtë vendim e ka marrë për të respektuar masat kundër ...
Shprehja | 23-May-2020 16:29
Thërret ezanin, por namazi me njerëz në xhaminë e Porojit nuk u lejua që nga fundi i muajit mars. Kështu ka vendosur imami i xhamisë Maksut Abazi. Thotë se këtë vendim e ka marrë për të respektuar masat kundër ...

Myftiu i Kosovës: Shmangni vizitat, falja e Bajramit as në sheshe dhe as në xhami
Bashkësia Islame e Kosovës ka bërë apel për shmangie të vizitave familjare në festën e Fiter Bajramit.
Top Channel | 23-May-2020 15:16
Bashkësia Islame e Kosovës ka bërë apel për shmangie të vizitave familjare në festën e Fiter Bajramit.

Poroj, xhamia e mbyllur për më shumë se dy muaj
Thërret ezanin, por namazi me njerëz në xhaminë e Porojit nuk u lejua që nga fundi i muajit mars. Kështu ka vendosur imami i xhamisë Maksut Abazi. Thotë se këtë vendim e ka marrë për të respektuar masat kundër ...
Alsat-M | 23-May-2020 16:23
Thërret ezanin, por namazi me njerëz në xhaminë e Porojit nuk u lejua që nga fundi i muajit mars. Kështu ka vendosur imami i xhamisë Maksut Abazi. Thotë se këtë vendim e ka marrë për të respektuar masat kundër ...

5 produktet kancerogjene që mund t’i keni në shtëpi
Ka tashmë dy muaj që qytetarët po vazhdojnë të përballen me pandeminë Covid-19, bashkë me shumë biznese u mbyllën edhe institucionet fetare. Pavarësisht se nga e hëna ka nisur faza e dytë lehtësuese, të njëjtat shtëpi ...
GazetaBlic | 21-May-2020 21:39
Ka tashmë dy muaj që qytetarët po vazhdojnë të përballen me pandeminë Covid-19, bashkë me shumë biznese u mbyllën edhe institucionet fetare. Pavarësisht se nga e hëna ka nisur faza e dytë lehtësuese, të njëjtat shtëpi ...

Nisin përgatitjet për festën e Fitër Bajramit (VIDEO)
Produktet që tradicionalisht konsumohen në ditët e Bajramit, janë ato që këto ditë po shiten më së shumti. Qytetarët kanë dalë të furnizohen, ani se këtë vit, për shkak të pandemisë, nuk presin të kenë mysafirë, për ...
Klan Kosova | 21-May-2020 20:47
Produktet që tradicionalisht konsumohen në ditët e Bajramit, janë ato që këto ditë po shiten më së shumti. Qytetarët kanë dalë të furnizohen, ani se këtë vit, për shkak të pandemisë, nuk presin të kenë mysafirë, për ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved