ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 04/06/2020 23:15

Po ndëronte pa leje dhe hidhte mbeturina në bregdet, gjobë 25 mln lekë dhe procedim pronarit te resortit në Himarë

Po ndëronte pa leje dhe hidhte mbeturina në bregdet, gjobë 25 mln lekë dhe procedim pronarit te resortit në Himarë
Pronari i një resorti në Himarë , është proceduar penalisht ditën e sotme, pasi akuzohet për hedhjen e inerteve dhe mbeturinave në bregdet, si dhe ndërtim pa leje. Policia bën me dije se po ashtu, subjekti është ...
GazetaTema | 23-May-2020 16:47
Pronari i një resorti në Himarë , është proceduar penalisht ditën e sotme, pasi akuzohet për hedhjen e inerteve dhe mbeturinave në bregdet, si dhe ndërtim pa leje. Policia bën me dije se po ashtu, subjekti është ...

Tjetër ndëshkim në Himarë, gjobë pronarit të resortit në Drimadhes, po rindëronte pa leje një objekt me dërrasa
Një tjetër ndëshkim ka ardhur për një tjetër resort në Drimadhes të Himarës. Kësaj radhe është gjobitur me 2 milionë e 500 mijë lekë resorti i A.K., pasi ky i fundit po sistemonte plazhin duke hedhur inerte dhe ...
BalkanWeb | 23-May-2020 16:24
Një tjetër ndëshkim ka ardhur për një tjetër resort në Drimadhes të Himarës. Kësaj radhe është gjobitur me 2 milionë e 500 mijë lekë resorti i A.K., pasi ky i fundit po sistemonte plazhin duke hedhur inerte dhe ...

Himarë, 2 500 000 lekë gjobë resortit
Policia e Himarës ka gjobitur një subjekt më një gjobë prej 2 500 000 lekshë për shkak se ka bërë ndërhyrje të paligjshme në sistemimin e plazhit bregdetar duke hedhur mbeturina dhe inerte, si dhe ka ndërhyrë duke ...
Top Channel | 23-May-2020 16:18
Policia e Himarës ka gjobitur një subjekt më një gjobë prej 2 500 000 lekshë për shkak se ka bërë ndërhyrje të paligjshme në sistemimin e plazhit bregdetar duke hedhur mbeturina dhe inerte, si dhe ka ndërhyrë duke ...

Po rindërtonte pa leje, procedohet dhe gjobitet me 2.5 mln lekë pronari i resortit
Gjobitet me 2 milionë e 500 mijë lekë resorti i shtetasit me iniciale A.K. në Drimadhes të Himarës. Pronari do të hetohet për shpërdorim të tokës dhe ndërtim pa leje, pasi po sistemonte plazhin duke hedhur inerte dhe ...
VizionPlus | 23-May-2020 16:32
Gjobitet me 2 milionë e 500 mijë lekë resorti i shtetasit me iniciale A.K. në Drimadhes të Himarës. Pronari do të hetohet për shpërdorim të tokës dhe ndërtim pa leje, pasi po sistemonte plazhin duke hedhur inerte dhe ...

Ndërtoi pa leje, gjobitet me 2.5 mln lekë resorti në Himarë
Gjobitet një resort që ndërtoi pa leje dhe hidhte mbeturina e inerte në plazh në zonën e Drymadës, Himarë. Ka qenë Policia e Himarës në bashkëpunim me Inspektoratin Kombëtar të Mjedisit dhe Territorit (IKMT) ata që e ...
Lapsi | 23-May-2020 16:52
Gjobitet një resort që ndërtoi pa leje dhe hidhte mbeturina e inerte në plazh në zonën e Drymadës, Himarë. Ka qenë Policia e Himarës në bashkëpunim me Inspektoratin Kombëtar të Mjedisit dhe Territorit (IKMT) ata që e ...

Gjobë 25 mln lekë dhe procedim pronarit të resortit në Himarë
Pronari i një resorti në Himarë është proceduar penalisht ditën e sotme. Ai akuzohet se ka hedhur inerte dhe mbeturina në bregdet, si dhe ka ndërtuar pa leje. Policia ka njoftuar gjithashtu se subjekti është gjobitur ...
Gazeta Dita | 23-May-2020 17:01
Pronari i një resorti në Himarë është proceduar penalisht ditën e sotme. Ai akuzohet se ka hedhur inerte dhe mbeturina në bregdet, si dhe ka ndërtuar pa leje. Policia ka njoftuar gjithashtu se subjekti është gjobitur ...

Nga plazh me guraleca në plazh rëre, dalin pamjet e masakrës mjedisore në Himarë! Nën hetim pronari
HIMARË– Detaje të reja kanë dalë në dritë nga vënia nën hetim e një biznesmeni në plazhin e Himarës për shkak se akuzohet për hedhje inertesh pa leje në vijën bregdetare.
Top Channel | 22-May-2020 22:00
HIMARË– Detaje të reja kanë dalë në dritë nga vënia nën hetim e një biznesmeni në plazhin e Himarës për shkak se akuzohet për hedhje inertesh pa leje në vijën bregdetare.

Zaptoi plazhin në Dhërmi, gjobitet dhe procedohet pronari
Një subjekt privat është gjobitur nga Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit pasi kishte zaptuar një pjesë të hapësirë publike bregdetare në Dhërmi. Subjekti në pronësi të 44-vjeçarit me iniciale A.B. ka bërë ...
GazetaTema | 22-May-2020 19:12
Një subjekt privat është gjobitur nga Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit pasi kishte zaptuar një pjesë të hapësirë publike bregdetare në Dhërmi. Subjekti në pronësi të 44-vjeçarit me iniciale A.B. ka bërë ...

Sistemonte rërën në plazh, rindërtoi dhe lokal me dërrasa, gjobë 25 milionë biznesit
Gjobitet një tjetër subjekt në shkelje në zonën e Drymadës, Himarë. Aksioni nga Policia e Himarës në bashkëpunim me Inspektoriatin Kombëtar të Mjedisit dhe Territorit (IKMT). Subjekti privat, një resort në pronësi të ...
Saranda Web | 23-May-2020 16:16
Gjobitet një tjetër subjekt në shkelje në zonën e Drymadës, Himarë. Aksioni nga Policia e Himarës në bashkëpunim me Inspektoriatin Kombëtar të Mjedisit dhe Territorit (IKMT). Subjekti privat, një resort në pronësi të ...

Hodhi gurë, inerte në plazhin e Himarës/ Gjobitet dhe procedohet biznesmeni
Një 44-vjeçar është proceduar penalisht nga Policia e Himarës, pasi ka bërë ndërhyrje të paligjshme ndaj hapësirës bregdetare duke hedhur gurë të mëdhenj, mbeturina dhe inerte, pa leje. Bëhet fjalë për shtetasin me ...
VizionPlus | 22-May-2020 19:04
Një 44-vjeçar është proceduar penalisht nga Policia e Himarës, pasi ka bërë ndërhyrje të paligjshme ndaj hapësirës bregdetare duke hedhur gurë të mëdhenj, mbeturina dhe inerte, pa leje. Bëhet fjalë për shtetasin me ...

Vendos çadra plazhi pa leje dhe dëmton zonën bregdetare – Policia gjobit me 2 milion lekë subjektin
Strukturat e Policisë Himarë kanë bërë me dije se në bashkëpunim me Inspektoratin Kombëtar të Mjedisit dhe Territorit, gjatë monitorimit të vijës bregdetare kanë konstatuar një subjekt privat në zonën e plazhit të ...
ScanTv | 23-May-2020 11:13
Strukturat e Policisë Himarë kanë bërë me dije se në bashkëpunim me Inspektoratin Kombëtar të Mjedisit dhe Territorit, gjatë monitorimit të vijës bregdetare kanë konstatuar një subjekt privat në zonën e plazhit të ...

Vendosi çadra pa leje dhe hodhi mbeturina në bregdet, gjobitet dhe vihet nën hetim pronari i një plazhi në Himarë
Një 44-vjeçar pronar i një zone plazhi në Himarë është vënë nën hetim për shkak se ka bërë ndërhyrje të paligjshme ndaj hapësirës bregdetare duke hedhur gurë të mëdhenj, mbeturina dhe inerte, pa leje. Personi në fjalë ...
Gazeta Dita | 22-May-2020 18:40
Një 44-vjeçar pronar i një zone plazhi në Himarë është vënë nën hetim për shkak se ka bërë ndërhyrje të paligjshme ndaj hapësirës bregdetare duke hedhur gurë të mëdhenj, mbeturina dhe inerte, pa leje. Personi në fjalë ...

Ndërhyrje e paligjshme në bregdetin e Himarës, 2 milionë lekë gjobë subjektit
TIRANË, 22 maj/ MEDIAL- A. Fortuzi/- Policia e Shtetit ka goditur një rast të shpërdorimit të hapësirave publike në zonën turistike të Drimadhës. Sipas njoftimit të Policisë, strukturat e Policisë Himarë në bashkëpunim ...
Medial | 22-May-2020 18:31
TIRANË, 22 maj/ MEDIAL- A. Fortuzi/- Policia e Shtetit ka goditur një rast të shpërdorimit të hapësirave publike në zonën turistike të Drimadhës. Sipas njoftimit të Policisë, strukturat e Policisë Himarë në bashkëpunim ...

Ndërhyrje të paligjshme në hapësirën bregdetare, gjobitet një subjekt privat në zonën e plazhit të Drimadhes
Dy milionë lekë është gjobitur një subjekt privat në zonën e plazhit të Drimadhes, pasi akuzohet se ka bërë ndërhyrje të paligjshme në hapësirën bregdetare, duke hedhur gurë të mëdhenj, mbeturina dhe inerte. A.B. 44 ...
RTSH | 22-May-2020 18:11
Dy milionë lekë është gjobitur një subjekt privat në zonën e plazhit të Drimadhes, pasi akuzohet se ka bërë ndërhyrje të paligjshme në hapësirën bregdetare, duke hedhur gurë të mëdhenj, mbeturina dhe inerte. A.B. 44 ...

Hodhi gurë të mëdhenj, mbeturina dhe inerte në plazhin e Himarës, gjobitet me 2 milionë lekë biznesmeni
Policia e Himarës ka nisur procedimin penal ndaj 44-vjeçari, për shkak se ka bërë ndërhyrje të paligjshme ndaj hapësirës bregdetare duke hedhur gurë të mëdhenj, mbeturina dhe inerte, pa leje. Gjithashtu, raportohet se ...
BalkanWeb | 22-May-2020 17:57
Policia e Himarës ka nisur procedimin penal ndaj 44-vjeçari, për shkak se ka bërë ndërhyrje të paligjshme ndaj hapësirës bregdetare duke hedhur gurë të mëdhenj, mbeturina dhe inerte, pa leje. Gjithashtu, raportohet se ...

Sistemonte plazhin dhe hapi 4 çadra, gjobë 20 milionë biznesit
Strukturat e Policisë Himarë në bashkëpunim me Inspektoriatin Kombetar të Mjedisit dhe Territorit, gjatë monitorimit të vijës bregdetare kanë konstatuar një subjekt privat në zonën e plazhit të Drymadës me shkelje. ...
Saranda Web | 22-May-2020 17:59
Strukturat e Policisë Himarë në bashkëpunim me Inspektoriatin Kombetar të Mjedisit dhe Territorit, gjatë monitorimit të vijës bregdetare kanë konstatuar një subjekt privat në zonën e plazhit të Drymadës me shkelje. ...

Çadra pa leje, gurë dhe inerte në bregdet/ Gjobitet dhe vihet nën hetim pronari i një plazhi në Himarë
HIMARË – Një 44-vjeçar pronar i një zone plazhi në Himarë është vënë nën hetim për shkak se ka bërë ndërhyrje të paligjshme ndaj hapësirës bregdetare duke hedhur gurë të mëdhenj, mbeturina dhe inerte, pa leje.
Top Channel | 22-May-2020 17:56
HIMARË – Një 44-vjeçar pronar i një zone plazhi në Himarë është vënë nën hetim për shkak se ka bërë ndërhyrje të paligjshme ndaj hapësirës bregdetare duke hedhur gurë të mëdhenj, mbeturina dhe inerte, pa leje.

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved