ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 04/06/2020 21:44

Duke dashur që të harrohet loja e Ilir Metës, e harruan teatrin!

Duke dashur që të harrohet loja e Ilir Metës, e harruan teatrin!
Nga Alfred Peza Loja e Presidentit të Republikës me 14 pikat e Platformës së Integrimit Europian, duket të jetë tashmë modeli më përfaqësues i keqpërdorimit të kauzave qytetare, për hallet e vërteta të elitës politike. ...
GazetaTema | 23-May-2020 21:49
Nga Alfred Peza Loja e Presidentit të Republikës me 14 pikat e Platformës së Integrimit Europian, duket të jetë tashmë modeli më përfaqësues i keqpërdorimit të kauzave qytetare, për hallet e vërteta të elitës politike. ...

“Vettingu duhet të vazhdojë të tregojë përgjegjshmëri”/ Yuri Kim: SHBA mbështet reformën në drejtësi
"Dhoma e Posaçme e Apelit ka një punë të vështirë, por vettingu duhet të vazhdojë të tregojë përgjegjshmëri dhe të fitojë besimin e popullit shqiptar", kështu shkroi pak minuta më parë, përmes një postimi në Twitter ...
Top Channel | 23-May-2020 11:22
"Dhoma e Posaçme e Apelit ka një punë të vështirë, por vettingu duhet të vazhdojë të tregojë përgjegjshmëri dhe të fitojë besimin e popullit shqiptar", kështu shkroi pak minuta më parë, përmes një postimi në Twitter ...

Nard Ndoka: Rama të pranojë qeveri tranzitore, ose do përballet me revoltë politike e qytetare
Krerët e partive të vogla e shohin pozitivisht sugjerimin e ambasadës Amerikane për të implementuar sistemin zgjedhor Danez. Në një intervistë për TemA TV, Nard Ndoka thotë se Rama ose do të pranojë një qeveri ...
GazetaTema | 23-May-2020 21:11
Krerët e partive të vogla e shohin pozitivisht sugjerimin e ambasadës Amerikane për të implementuar sistemin zgjedhor Danez. Në një intervistë për TemA TV, Nard Ndoka thotë se Rama ose do të pranojë një qeveri ...

Dështimi spektakolar i Ilir Metës për të marë peng drejtësinë!
Nga Alfred Peza Ajo që ndodhi në 24 orët e fundit në skenën politike të Tiranës, është e denjë për skenarin e një filim të Hollywood-it, me temë kulisat e politikës së madhe. Është një nga ato ditët kur rolet përmbysen, ...
GazetaTema | 23-May-2020 12:10
Nga Alfred Peza Ajo që ndodhi në 24 orët e fundit në skenën politike të Tiranës, është e denjë për skenarin e një filim të Hollywood-it, me temë kulisat e politikës së madhe. Është një nga ato ditët kur rolet përmbysen, ...

Ambasadorja Yuri Kim, mesazh tjetër politikës: SHBA e mbështet fort Reformën në Drejtësi! Le të vazhdojmë përpara, pa marrë parasysh pengesat!
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim nëpërmjet një shënimi në Twitter ka adresuar mesazhe të qarta se vettingu duhet të vazhdojë me përgjegjshmëri për të dhënë rezultate në Reformën Zgjedhore. ...
GazetaTema | 23-May-2020 11:25
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim nëpërmjet një shënimi në Twitter ka adresuar mesazhe të qarta se vettingu duhet të vazhdojë me përgjegjshmëri për të dhënë rezultate në Reformën Zgjedhore. ...

Meta zhvillon video-konferencë me përfaqësuesit e organizatës “Europa Nostra”
Presidenti Ilir Meta sipas presidencën ka zhvilluar një video konferencë me përfaqësuesit e “Europa Nostra”.
Top Channel | 22-May-2020 20:27
Presidenti Ilir Meta sipas presidencën ka zhvilluar një video konferencë me përfaqësuesit e “Europa Nostra”.

Lulzim Basha nxjerr bllof presidentin: S’e kam marrë platformën me 14 pika nga Ilir Meta. Ramën e Veliajn i kanë kërcënuar me plumb, morën kaparin
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është shprehur se ai nuk e ka marrë paltformën e presidentit Ilir Meta me 14 pika. I ftuar në studion e ABC News, Basha tha se është njohur nga vetë Meta në lidhje me këtë ...
GazetaTema | 23-May-2020 10:21
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është shprehur se ai nuk e ka marrë paltformën e presidentit Ilir Meta me 14 pika. I ftuar në studion e ABC News, Basha tha se është njohur nga vetë Meta në lidhje me këtë ...

Përgjigjia që nuk dha Ilir Meta
Presidenti Ilir Meta dha shumë përgjigje në konferencën e zhvilluar këtë të premte në oborrin e Presidencës. Tha se platformën me 14 pika për rrugëdaljen nga kriza politike dhe përparimin në rrugën e integrimit ua ...
GazetaTema | 23-May-2020 09:29
Presidenti Ilir Meta dha shumë përgjigje në konferencën e zhvilluar këtë të premte në oborrin e Presidencës. Tha se platformën me 14 pika për rrugëdaljen nga kriza politike dhe përparimin në rrugën e integrimit ua ...

Presidenti Ilir Meta është nën panik
Nga Spartak Ngjela Presidenti Ilir Meta është nën panik. Dje bërtiste për kryengritje mbarëpopullore, sot për një këshill suprem kundër reformës. Pse? l. Paniku i njeriut të pushtetshëm që i vjen nga goditja penale apo ...
GazetaTema | 22-May-2020 22:50
Nga Spartak Ngjela Presidenti Ilir Meta është nën panik. Dje bërtiste për kryengritje mbarëpopullore, sot për një këshill suprem kundër reformës. Pse? l. Paniku i njeriut të pushtetshëm që i vjen nga goditja penale apo ...

“Atentatorët e drejtësisë”, Spartak Ngjela: Meta e pranoi, Rama nuk del dot kundër SHBA
“Pasuria e paligjshme e zyrtarëve të lartë, këta të fundit i ka hedhur në sulm ndaj drejtësisë”. I këtij mendimi është avokati Spartak Ngjela, i cili në një intervistë për A2 CNN komenton deklaratat e ambasadores ...
GazetaTema | 22-May-2020 20:07
“Pasuria e paligjshme e zyrtarëve të lartë, këta të fundit i ka hedhur në sulm ndaj drejtësisë”. I këtij mendimi është avokati Spartak Ngjela, i cili në një intervistë për A2 CNN komenton deklaratat e ambasadores ...

Fitorja e parë diplomatike e ambasadores Yuri Kim
Mero Baze Rikthimi I opozitës në tryezën e Reformës Zgjedhore dhe neutralizimi I përpjekjeve të Ilir Metës për të shkëmbyer Reformën Zgjedhore me “reformimin” e Reformës për Drejtësi është fitorja e parë diplomatike e ...
GazetaTema | 22-May-2020 18:23
Mero Baze Rikthimi I opozitës në tryezën e Reformës Zgjedhore dhe neutralizimi I përpjekjeve të Ilir Metës për të shkëmbyer Reformën Zgjedhore me “reformimin” e Reformës për Drejtësi është fitorja e parë diplomatike e ...

Maliqi: Rama po mban peng reformën në drejtësi dhe thotë që opozita ka frikë nga drejtësia
I ftuar në RTV Ora, deputeti Lefter Maliqi u shpreh se sistemi i drejtësisë do të marrë formën e duhur kur të bëhet reforma zgjedhore. Maliqi shtoi se Rama ka marrë peng reformën në drejtësi, ndërsa nga ana tjetër ...
Telegraf | 23-May-2020 21:16
I ftuar në RTV Ora, deputeti Lefter Maliqi u shpreh se sistemi i drejtësisë do të marrë formën e duhur kur të bëhet reforma zgjedhore. Maliqi shtoi se Rama ka marrë peng reformën në drejtësi, ndërsa nga ana tjetër ...

VIDEO/ Astrit Patozi u hap “letrat” Metës, Ramës e Bashës: Ja si po luajnë me reformat
Kreu i Bindjes Demokratike Astrit Patozi ka dhënë një intervistë për emision Top Talk. Ai ka komentuar lëvizjet e fundit politike si dhe deklaratat e forta të ambasadores amerikane Yuri Kim. Patozi, ka folur lidhur me ...
GazetaTema | 22-May-2020 17:59
Kreu i Bindjes Demokratike Astrit Patozi ka dhënë një intervistë për emision Top Talk. Ai ka komentuar lëvizjet e fundit politike si dhe deklaratat e forta të ambasadores amerikane Yuri Kim. Patozi, ka folur lidhur me ...

Vasili: Reforma në Drejtësi po vritet nga aleanca e Ramës me klanet e drogës
Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili deklaroi se reforma zgjedhore ka shanse maksimale që të mbyllet brenda datës 31 maj, nëse nuk do të ketë vullnet pengues politik nga ana e socialistëve. Në një lidhje direke me ...
VizionPlus | 23-May-2020 20:40
Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili deklaroi se reforma zgjedhore ka shanse maksimale që të mbyllet brenda datës 31 maj, nëse nuk do të ketë vullnet pengues politik nga ana e socialistëve. Në një lidhje direke me ...

Yuri Kim: Reforma në drejtësi të ecë përpara, pavarësisht pengesave
Ambasadorja e Shteteve te Bashkuara te Amerikes ne Tirane vijon te percjelle mesazhe per rendesine e reformes ne drejtesi. Ne nje postim ne twitter, diplomatja Yuri Kim shkruan se reforma ne drejtesi duhet te ece ...
VizionPlus | 23-May-2020 12:16
Ambasadorja e Shteteve te Bashkuara te Amerikes ne Tirane vijon te percjelle mesazhe per rendesine e reformes ne drejtesi. Ne nje postim ne twitter, diplomatja Yuri Kim shkruan se reforma ne drejtesi duhet te ece ...

“Vettingu duhet të fitojë besimin e popullit shqiptar”, ambasadorja Yuri Kim tjetër mesazh për Reformën në Drejtësi
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim nëpërmjet një shënimi në Twitter ka adresuar mesazhe të qarta se vettingu duhet të vazhdojë me përgjegjshmëri për të dhënë rezultate në Reformën Zgjedhore. ...
Telegraf | 23-May-2020 11:28
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim nëpërmjet një shënimi në Twitter ka adresuar mesazhe të qarta se vettingu duhet të vazhdojë me përgjegjshmëri për të dhënë rezultate në Reformën Zgjedhore. ...

Rama i kundërpërgjigjet Metës: Unë nuk quhem Yuri Kim dhe s’di që Ambasadorja e SHBA të mbulojë edhe shërbimin postar
Vazhdojnë replikat mes presidentit të Republikës, Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama.
Top Channel | 22-May-2020 15:13
Vazhdojnë replikat mes presidentit të Republikës, Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama.

Projekt- platforma me 14 pika/ Rama i përgjigjet Metës: Po t’i kisha marrë, do i kisha ndarë se ndryshe thyhet ena e Kushtetutës dhe Integrimit
Kryeministri Edi Rama ka ironizuar Presidentin Ilir Meta lidhur me projekt- platformën e prezantuar nga ky i fundit lidhur me problemet në Shqipëri. Rama thotë se edhe Meta ka shkruar vetë që ai s’gënjen pasi ...
BalkanWeb | 22-May-2020 15:09
Kryeministri Edi Rama ka ironizuar Presidentin Ilir Meta lidhur me projekt- platformën e prezantuar nga ky i fundit lidhur me problemet në Shqipëri. Rama thotë se edhe Meta ka shkruar vetë që ai s’gënjen pasi ...

Lefter Maliqi: Edi Rama do që të minojë reformën në drejtësi, vendi po shkon drejt përplasjes civile
Deputeti Lefter Maliqi i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” deklaroi se Edi Rama do që te rrëmbejë cdo pushtet, duke shtuar se do që të minojë mes të tjerava edhe reformën në drejtësi. “ Edi Rama ka një etje për ...
BalkanWeb | 22-May-2020 14:55
Deputeti Lefter Maliqi i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” deklaroi se Edi Rama do që te rrëmbejë cdo pushtet, duke shtuar se do që të minojë mes të tjerava edhe reformën në drejtësi. “ Edi Rama ka një etje për ...

Rama sërish kundërpërgjigje Metës: Pranoi që nuk gënjej! Unë s’quhem Yuri Kim dhe s’di që ambasadorja e SHBA të punojë në shërbimin postar
Presidenti Ilir Meta tha pak minuta më parë se Rama gënjen dhe se platforma për Integrimin Europian i është paraqitur Ambasadores së SHBA Yuri Kim që më 8 prill 2020, dhe ky është “fakt”. Mirëpo, ka ardhur edhe ...
GazetaTema | 22-May-2020 15:26
Presidenti Ilir Meta tha pak minuta më parë se Rama gënjen dhe se platforma për Integrimin Europian i është paraqitur Ambasadores së SHBA Yuri Kim që më 8 prill 2020, dhe ky është “fakt”. Mirëpo, ka ardhur edhe ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved