ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/06/2020 15:01

Konfirmohen shtatë raste të reja me COVID-19 dhe tre të shëruar në Kosovë

Konfirmohen shtatë raste të reja me COVID-19 dhe tre të shëruar në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se janë testuar gjithsej 306 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, nga të cilat janë konfirmuar 7 raste me ...
Telegrafi | 23-May-2020 22:46
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se janë testuar gjithsej 306 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, nga të cilat janë konfirmuar 7 raste me ...

Muharremaj: Dy rastet e reja janë nga Bllaca dhe Suhareka
Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, thotë se në komunën që ai udhëheq aktualisht janë vetëm dy raste aktive, ato të një nate më parë, ndërsa në total janë shënuar 38 raste me COVID-19 ku prej tyre 36 ...
Telegrafi | 23-May-2020 11:04
Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, thotë se në komunën që ai udhëheq aktualisht janë vetëm dy raste aktive, ato të një nate më parë, ndërsa në total janë shënuar 38 raste me COVID-19 ku prej tyre 36 ...

Drejtori i Policisë në Prizren: Nga 95 mostra të marra vetëm një zyrtar policor doli pozitiv
Drejtori i Drejtorisë Rajonale të Policisë në Prizren, Faton Alija, ka bërë të ditur se sot janë marrë 95 mostra të zyrtarëve policorë atje për testim për Covid-19, njofton Klan Kosova. “Me datën 20 maj ka dalë një ...
Klan Kosova | 23-May-2020 23:40
Drejtori i Drejtorisë Rajonale të Policisë në Prizren, Faton Alija, ka bërë të ditur se sot janë marrë 95 mostra të zyrtarëve policorë atje për testim për Covid-19, njofton Klan Kosova. “Me datën 20 maj ka dalë një ...

Drejtori i Policisë në Prizren: Nga 95 mostra të marra vetëm një zyrtar policor doli pozitiv
Drejtori i Drejtorisë Rajonale të Policisë në Prizren, Faton Alija, ka bërë të ditur se sot janë marrë 95 mostra të zyrtarëve policorë atje për testim për Covid-19, njofton Klan Kosova. “Me datën 20 maj ka dalë një ...
Medial | 23-May-2020 23:40
Drejtori i Drejtorisë Rajonale të Policisë në Prizren, Faton Alija, ka bërë të ditur se sot janë marrë 95 mostra të zyrtarëve policorë atje për testim për Covid-19, njofton Klan Kosova. “Me datën 20 maj ka dalë një ...

Tri raste të reja me koronavirus sonte në Vushtrri, njërit nuk i dihet burimi i infeksionit
Në lidhje me këtë, ka shkruar kryetari i kësaj komune, Xhafer Tahiri, i cili ka lënë të kuptohet se dy nga këto raste janë të kontaktit, mirëpo për një të infektuar nuk dihet burimi, shkruan . “Duhet ndryshuar ...
Lajminet | 23-May-2020 23:26
Në lidhje me këtë, ka shkruar kryetari i kësaj komune, Xhafer Tahiri, i cili ka lënë të kuptohet se dy nga këto raste janë të kontaktit, mirëpo për një të infektuar nuk dihet burimi, shkruan . “Duhet ndryshuar ...

Policia e Prizrenit bën identifikimin e zyrtarëve, që kontaktuan 12 policët e infektuar me COVID-19
Pas rastit të parë të zyrtarit policor në rajonin e Prizrenit, i cili rezultoi pozitiv me COVID-19, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), vendosi t’iu bëjë testet edhe 40 policëve të cilët kanë ...
Telegrafi | 23-May-2020 09:59
Pas rastit të parë të zyrtarit policor në rajonin e Prizrenit, i cili rezultoi pozitiv me COVID-19, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), vendosi t’iu bëjë testet edhe 40 policëve të cilët kanë ...

Në Kosovë, 7 raste të reja me koronavirus
Prishtinë, 23 maj 2020 – Të shtunën në Kosovë janë konfirmuar edje 7 raste të reja pozitive me COVID-19. Prej tyre, 3 raste janë diagnostifikuar në komunën e Prizrenit (1 rast në Prizren, 1 rast në fshatin Gërnçar dhe 1 ...
Illyriapress | 23-May-2020 23:23
Prishtinë, 23 maj 2020 – Të shtunën në Kosovë janë konfirmuar edje 7 raste të reja pozitive me COVID-19. Prej tyre, 3 raste janë diagnostifikuar në komunën e Prizrenit (1 rast në Prizren, 1 rast në fshatin Gërnçar dhe 1 ...

Në Kosovë 7 raste të reja me koronavirus, 3 të shëruar
Në Kosovë sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike janë regjistruar 7 raste të reja me Covid-19, si dhe është raportuar edhe për 3 pacientë të shëruar. Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e ...
AlbInfo | 23-May-2020 23:20
Në Kosovë sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike janë regjistruar 7 raste të reja me Covid-19, si dhe është raportuar edhe për 3 pacientë të shëruar. Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e ...

Nuk dihet burimi i rastit të tretë të infektuar me koronavirus në Vushtrri
Komuna e Vushtrrisë sot ka shënuar edhe tri raste të reja me Covid-19, duke e çuar në 47 numrin e përgjithshëm të të infektuarve. Asht siç njoftohet, të infektuarit e sotëm të cilët kanë rezultuar pozitivë janë dy raste ...
Gazeta Express | 23-May-2020 23:18
Komuna e Vushtrrisë sot ka shënuar edhe tri raste të reja me Covid-19, duke e çuar në 47 numrin e përgjithshëm të të infektuarve. Asht siç njoftohet, të infektuarit e sotëm të cilët kanë rezultuar pozitivë janë dy raste ...

Vetëm shtatë raste të reja me virusin korona në Kosovë
Sot më 23 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 306 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, transmeton RTK ...
Portalb | 23-May-2020 23:15
Sot më 23 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 306 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, transmeton RTK ...

Kosovë, 7 raste të reja me Covid-19 dhe tre pacientë të shëruar
Gjatë ditës së shtunë prej 306 testeve të realizuara janë regjistruar edhe 7 raste të reja me COVID-19 në Kosovë. Nga tre raste janë shënuar në Prizren dhe Vushtrri, ndërsa 1 në Prishtinë. Rastet pozitive janë raste ...
Shprehja | 23-May-2020 23:09
Gjatë ditës së shtunë prej 306 testeve të realizuara janë regjistruar edhe 7 raste të reja me COVID-19 në Kosovë. Nga tre raste janë shënuar në Prizren dhe Vushtrri, ndërsa 1 në Prishtinë. Rastet pozitive janë raste ...

Nuk dihet burimi i rastit të tretë të infektuar me Covid-19 në Vushtrri
Në Komunën e Vushtrrisë sot janë shënuar edhe tri raste të reja me Covid-19, duke e çuar në 47 numrin total të të infektuarve. Të infektuarit e sotëm të cilët kanë rezultuar pozitivë janë dy raste brenda familjes në ...
Indeks Online | 23-May-2020 23:09
Në Komunën e Vushtrrisë sot janë shënuar edhe tri raste të reja me Covid-19, duke e çuar në 47 numrin total të të infektuarve. Të infektuarit e sotëm të cilët kanë rezultuar pozitivë janë dy raste brenda familjes në ...

Kosovë, 7 raste të reja me Covid-19 dhe tre pacientë të shëruar
Gjatë ditës së shtunë prej 306 testeve të realizuara janë regjistruar edhe 7 raste të reja me COVID-19 në Kosovë. Nga tre raste janë shënuar në Prizren dhe Vushtrri, ndërsa 1 në Prishtinë. Rastet pozitive janë raste ...
Alsat-M | 23-May-2020 23:06
Gjatë ditës së shtunë prej 306 testeve të realizuara janë regjistruar edhe 7 raste të reja me COVID-19 në Kosovë. Nga tre raste janë shënuar në Prizren dhe Vushtrri, ndërsa 1 në Prishtinë. Rastet pozitive janë raste ...

Shtatë raste të reja me koronavirus në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës(IKSHPK), ka njoftuar se në 24-orët e fundit nga testimi i 221 mostrave, shtatë raste kanë rezultuar pozitiv me virusin vdekjeprurës COVID 19, përcjell “Zëri.info”. ...
Zeri | 01-May-2020 21:58
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës(IKSHPK), ka njoftuar se në 24-orët e fundit nga testimi i 221 mostrave, shtatë raste kanë rezultuar pozitiv me virusin vdekjeprurës COVID 19, përcjell “Zëri.info”. ...

Shtatë raste të reja me Covid-19, tre të shëruar
Në Kosovë, sot janë shënuar 7 raste të reja pozitivë me Covid-19, si dhe janë shëruar 3 persona që ishin të prekur me këtë virus, transmeton Klan Kosova. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës bën të ditur me ...
Medial | 23-May-2020 22:56
Në Kosovë, sot janë shënuar 7 raste të reja pozitivë me Covid-19, si dhe janë shëruar 3 persona që ishin të prekur me këtë virus, transmeton Klan Kosova. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës bën të ditur me ...

Shtatë raste me Covid-19, tre të shëruar
Sot më 23 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 306 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Me SARS-CoV-2, ...
EkonomiaOnline | 23-May-2020 22:49
Sot më 23 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 306 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Me SARS-CoV-2, ...

Shtatë raste të reja me Covid-19, tre të shëruar
Në Kosovë, sot janë shënuar 7 raste të reja pozitivë me Covid-19, si dhe janë shëruar 3 persona që ishin të prekur me këtë virus, transmeton Klan Kosova. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës bën të ditur me ...
Klan Kosova | 23-May-2020 22:49
Në Kosovë, sot janë shënuar 7 raste të reja pozitivë me Covid-19, si dhe janë shëruar 3 persona që ishin të prekur me këtë virus, transmeton Klan Kosova. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës bën të ditur me ...

IKSHPK: Asgjë nuk ka përfunduar, virusi akoma gjendet në mesin tonë
Pas rasteve të fundit me COVID-19, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, përmes një njoftimi ka thënë se asgjë nuk ka përfunduar dhe se virusi ende është në mesin tonë. “Asgjë nuk ka përfunduar! Virusi ...
Telegrafi | 23-May-2020 00:17
Pas rasteve të fundit me COVID-19, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, përmes një njoftimi ka thënë se asgjë nuk ka përfunduar dhe se virusi ende është në mesin tonë. “Asgjë nuk ka përfunduar! Virusi ...

Këto janë komunat prej nga vijnë shtatë rastet e reja me koronavirus
IKSHP po ashtu ka bërë të ditur se të shëruar sot janë edhe tre pacientë të tjerë, shkruan . Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Prizrenit 3 raste (sipas vendbanimit:1 rast Gërnçar, 1 rast Jabllanicë dhe 1 ...
Lajminet | 23-May-2020 22:46
IKSHP po ashtu ka bërë të ditur se të shëruar sot janë edhe tre pacientë të tjerë, shkruan . Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Prizrenit 3 raste (sipas vendbanimit:1 rast Gërnçar, 1 rast Jabllanicë dhe 1 ...

Edhe 7 raste të reja me koronavirus në Kosovë — u testuan 306 mostra
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 7 raste të reja me koronavirus në vend. Numri i të infektuarve me koronavirus ka shkuar në 1.032. Laboratori i ...
Gazeta Express | 23-May-2020 22:43
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 7 raste të reja me koronavirus në vend. Numri i të infektuarve me koronavirus ka shkuar në 1.032. Laboratori i ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved