ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 31/05/2020 08:59

Bundesliga pritet të vazhdojë sot spektaklin, pesë top ndeshje luhen në elitën e futbollit gjerman

Bundesliga pritet të vazhdojë sot spektaklin, pesë top ndeshje luhen në elitën e futbollit gjerman
Njëra nga ligat më të forta në Evropë, Bundesliga vazhdon të luhet pas rikthimit një javë më parë të skuadrave në fushë. Kampionati gjerman u bë i pari nga të mëdhatë në Evropë që mori vendim për tu rikthyer, pasi kanë ...
Telegrafi | 23-May-2020 09:40
Njëra nga ligat më të forta në Evropë, Bundesliga vazhdon të luhet pas rikthimit një javë më parë të skuadrave në fushë. Kampionati gjerman u bë i pari nga të mëdhatë në Evropë që mori vendim për tu rikthyer, pasi kanë ...

Bundesliga pritet të vazhdojë sot spektaklin, 5 top ndeshje luhen në elitën e futbollit gjerman
Njëra nga ligat më të forta në Evropë, Bundesliga vazhdon të luhet pas rikthimit një javë më parë të skuadrave në fushë. Kampionati gjerman u bë i pari nga të mëdhatë në Evropë që mori vendim për tu rikthyer, pasi kanë ...
Gazeta Dita | 23-May-2020 12:00
Njëra nga ligat më të forta në Evropë, Bundesliga vazhdon të luhet pas rikthimit një javë më parë të skuadrave në fushë. Kampionati gjerman u bë i pari nga të mëdhatë në Evropë që mori vendim për tu rikthyer, pasi kanë ...

Serie A, del skuadra e parë që refuzon sistemin play-off/out
Futbolli gjerman vazhdon fuqishëm aktivitetin e tij edhe këtë javë atje ku sot janë në orar tetë ndeshje për t’u zhvilluar, pesë në Bundesligë dhe tre në Bundesliga 2. Do të jenë katër lojtarë të Kombëtares së Kosovës ...
GazetaBlic | 23-May-2020 11:43
Futbolli gjerman vazhdon fuqishëm aktivitetin e tij edhe këtë javë atje ku sot janë në orar tetë ndeshje për t’u zhvilluar, pesë në Bundesligë dhe tre në Bundesliga 2. Do të jenë katër lojtarë të Kombëtares së Kosovës ...

Pesë super-ndeshje zhvillohen sot në Bundesligë
Bundesliga gjermane vazhdon me javën e 27-të, pas rikthimit javën e kaluar pas një pezullimi prej 2 muajsh për shkak të pandemisë së koronavirusit. Gjatë ditës së djeshme është zhvilluar ndeshja hapëse e kësaj javë, ...
Klan Kosova | 23-May-2020 11:04
Bundesliga gjermane vazhdon me javën e 27-të, pas rikthimit javën e kaluar pas një pezullimi prej 2 muajsh për shkak të pandemisë së koronavirusit. Gjatë ditës së djeshme është zhvilluar ndeshja hapëse e kësaj javë, ...

Ditë e begatshme për kosovarët: Sot luajnë Rashica, Paqarada, Halimi dhe Muslija
Sot janë në orar tetë ndeshje për t’u zhvilluar, pesë në Bundesligë dhe tre në Bundesliga 2. Do të jenë katër lojtarë të Kombëtares së Kosovës që do të paraqiten sot në fushë, dhe kjo është një mundësi e mirë për ...
Lajminet | 23-May-2020 10:38
Sot janë në orar tetë ndeshje për t’u zhvilluar, pesë në Bundesligë dhe tre në Bundesliga 2. Do të jenë katër lojtarë të Kombëtares së Kosovës që do të paraqiten sot në fushë, dhe kjo është një mundësi e mirë për ...

Bundesliga prite të vazhdojë sot spektaklin, pesë top ndeshje luhen në elitën e futbollit gjerman
Njëra nga ligat më të forta në Evropë, Bundesliga vazhdon të luhet pas rikthimit një javë më parë të skuadrave në fushë. Kampionati gjerman u bë i pari nga të mëdhatë në Evropë që mori vendim për tu rikthyer, pasi kanë ...
E Dua Sportin | 23-May-2020 09:59
Njëra nga ligat më të forta në Evropë, Bundesliga vazhdon të luhet pas rikthimit një javë më parë të skuadrave në fushë. Kampionati gjerman u bë i pari nga të mëdhatë në Evropë që mori vendim për tu rikthyer, pasi kanë ...

Bundesliga sërish në aksion, sot zhvillohen disa super ndeshje Milot Rashica dhe Kalus Gjasula sërish do të jenë në aksion me skuadrat e tyre në Bundesligë. Në javën e dytë pas rikthimit për shkak të COVID, apo ndryshe në xhiron e 27 të...
Milot Rashica dhe Kalus Gjasula sërish do të jenë në aksion me skuadrat e tyre në Bundesligë. Në javën e dytë pas rikthimit për shkak të COVID, apo ndryshe në xhiron e 27 të Bundesligs, Werderi i Milot Rashicës do të ...
Kosova Sot | 23-May-2020 09:38
Milot Rashica dhe Kalus Gjasula sërish do të jenë në aksion me skuadrat e tyre në Bundesligë. Në javën e dytë pas rikthimit për shkak të COVID, apo ndryshe në xhiron e 27 të Bundesligs, Werderi i Milot Rashicës do të ...

Bundesliga sërish në aksion, sot zhvillohen disa super ndeshje
Milot Rashica dhe Kalus Gjasula sërish do të jenë në aksion me skuadrat e tyre në Bundesligë. Në javën e dytë pas rikthimit për shkak të COVID, apo ndryshe në xhiron e 27 të Bundesligs, Werderi i Milot Rashicës do të ...
Shenja | 23-May-2020 09:34
Milot Rashica dhe Kalus Gjasula sërish do të jenë në aksion me skuadrat e tyre në Bundesligë. Në javën e dytë pas rikthimit për shkak të COVID, apo ndryshe në xhiron e 27 të Bundesligs, Werderi i Milot Rashicës do të ...

Bundesliga sërish në aksion, sot zhvillohen disa super ndeshje
Milot Rashica dhe Kalus Gjasula sërish do të jenë në aksion me skuadrat e tyre në Bundesligë. Në javën e dytë pas rikthimit për shkak të COVID, apo ndryshe në xhiron e 27 të Bundesligs, Werderi i Milot Rashicës do të ...
Indeks Online | 23-May-2020 09:32
Milot Rashica dhe Kalus Gjasula sërish do të jenë në aksion me skuadrat e tyre në Bundesligë. Në javën e dytë pas rikthimit për shkak të COVID, apo ndryshe në xhiron e 27 të Bundesligs, Werderi i Milot Rashicës do të ...

Bundesliga sërish në aksion, sot zhvillohen disa super ndeshje
Milot Rashica dhe Kalus Gjasula sërish do të jenë në aksion me skuadrat e tyre në Bundesligë. Në javën e dytë pas rikthimit për shkak të COVID, apo ndryshe në xhiron e 27 të Bundesligs, Werderi i Milot Rashicës do të ...
Gazeta Express | 23-May-2020 09:25
Milot Rashica dhe Kalus Gjasula sërish do të jenë në aksion me skuadrat e tyre në Bundesligë. Në javën e dytë pas rikthimit për shkak të COVID, apo ndryshe në xhiron e 27 të Bundesligs, Werderi i Milot Rashicës do të ...

Sot luhen pesë ndeshje në Bundesligë, ja ku mund t’i shikoni ato
Xhiroja e 27-të u hap dje me Herthan Berlin që mposhti 4:0 Union Berlinin. Orar i ngjeshur Sot në Bundesligë janë planifikuar pesë ndeshje, katër prej të cilave do të luhen nga ora 15:30, dhe një nga ora 18:30. Po ...
Lajminet | 23-May-2020 08:17
Xhiroja e 27-të u hap dje me Herthan Berlin që mposhti 4:0 Union Berlinin. Orar i ngjeshur Sot në Bundesligë janë planifikuar pesë ndeshje, katër prej të cilave do të luhen nga ora 15:30, dhe një nga ora 18:30. Po ...

Carlo Ancelotti: Premier League është më e këndshme në se Serie A
Hertha Berlin e ka fituar bindshëm me rezultat 4:0 derbin ndaj Union Berlin, në ndeshjen hapëse të xhiros së 27-të të Bundesligës. Një nga derbit më emocionues në Gjermani dhe jo vetëm, u zhvillua pa tifozë shkaku i ...
GazetaBlic | 22-May-2020 23:26
Hertha Berlin e ka fituar bindshëm me rezultat 4:0 derbin ndaj Union Berlin, në ndeshjen hapëse të xhiros së 27-të të Bundesligës. Një nga derbit më emocionues në Gjermani dhe jo vetëm, u zhvillua pa tifozë shkaku i ...

Përfundon derbi i Berlinit në Bundesligë, Hertha është skuadra e madhe e kryeqytetit
Hertha Berlin e ka fituar bindshëm me rezultat 4:0 derbin ndaj Union Berlin, në ndeshjen hapëse të xhiros së 27-të të Bundesligës. Një nga derbit më emocionues në Gjermani dhe jo vetëm, u zhvillua pa tifozë shkaku i ...
AlMaKos | 22-May-2020 23:00
Hertha Berlin e ka fituar bindshëm me rezultat 4:0 derbin ndaj Union Berlin, në ndeshjen hapëse të xhiros së 27-të të Bundesligës. Një nga derbit më emocionues në Gjermani dhe jo vetëm, u zhvillua pa tifozë shkaku i ...

Hertha Berlin shkatërron Union Berlinin
Hertha e Berlin ka triumfuar me rezultatin e thellë 4-0 derbin me Union Berlin, e vlefshme për javën e 27 në Bundesligën gjemane. Një nga derbet më të zjarrtë në Gjermani dhe jo vetëm, u zhvillua pa tifozë, për shkak të ...
Indeks Online | 22-May-2020 22:50
Hertha e Berlin ka triumfuar me rezultatin e thellë 4-0 derbin me Union Berlin, e vlefshme për javën e 27 në Bundesligën gjemane. Një nga derbet më të zjarrtë në Gjermani dhe jo vetëm, u zhvillua pa tifozë, për shkak të ...

10 ndeshje pa shënuar, trajneri i Werderit për krizën e Milot Rashicës: Është bërë baba tani…
Milot Rashica është në një krizë të madhe, po ashtu si edhe Werderi, teksa numëron 10 ndeshje pa arritur që të gjejë rrjetën. Kritika të mëdha kanë ardhur në këto kohë nga figura të ndryshme sportive edhe për sulmuesin ...
GazetaTema | 22-May-2020 13:24
Milot Rashica është në një krizë të madhe, po ashtu si edhe Werderi, teksa numëron 10 ndeshje pa arritur që të gjejë rrjetën. Kritika të mëdha kanë ardhur në këto kohë nga figura të ndryshme sportive edhe për sulmuesin ...

Herta “demolon” Unionin në derbin e Berlinit
Herta Berlin me rezultat bindës 4-0 mundi Union Berlinin në ndeshjen e parë të xhiros së 27-të të Bundesligës. Pjesa e parë e derbit përfundoi 0-0, ndërsa vendasit “shpërthyen” në pjesën e dytë, duke shënuar katër gola. ...
Alsat-M | 22-May-2020 22:42
Herta Berlin me rezultat bindës 4-0 mundi Union Berlinin në ndeshjen e parë të xhiros së 27-të të Bundesligës. Pjesa e parë e derbit përfundoi 0-0, ndërsa vendasit “shpërthyen” në pjesën e dytë, duke shënuar katër gola. ...

Hertha shktërron Unionin në derbin e Berlinit
Derbi berlinez shkon per Herthan, që mposhti në stadiumin e saj skuadrën e Unionit në shifrat 4-0. Pjesa e pare u zhvillua tepër e qetë, me raste sporadike, teksa ato pak mundësi të paraqitura ekipet nuk mundën dot t’i ...
SuperSport | 22-May-2020 22:34
Derbi berlinez shkon per Herthan, që mposhti në stadiumin e saj skuadrën e Unionit në shifrat 4-0. Pjesa e pare u zhvillua tepër e qetë, me raste sporadike, teksa ato pak mundësi të paraqitura ekipet nuk mundën dot t’i ...

Hertha e deklason Unionin në derbin e Berlinit
Një nga derbit më emocionues në Gjermani dhe jo vetëm, u zhvillua pa tifozë shkaku i mbylljes së stadiumit nga frika e shpërndarjes së COVID-19. Pjesa e parë e derbit përfundoi 0-0, ndërsa vendasit “shpërthyen” në ...
Lajminet | 22-May-2020 22:23
Një nga derbit më emocionues në Gjermani dhe jo vetëm, u zhvillua pa tifozë shkaku i mbylljes së stadiumit nga frika e shpërndarjes së COVID-19. Pjesa e parë e derbit përfundoi 0-0, ndërsa vendasit “shpërthyen” në ...

Spektakël në Bundesliga në ndeshjen Hertha Berlin vs Union Berlin
Java e dytë pas rikthimit në aksion të Bundesligës, ka nisur siç është më së miri. Hertha Berlin dhe Union Berlin u përballen në kuadër të xhiros së 27-të, vetëm e dyta pas rikthimit për shkak të COVID-19. Pjesa e parë ...
Gazeta Express | 22-May-2020 22:23
Java e dytë pas rikthimit në aksion të Bundesligës, ka nisur siç është më së miri. Hertha Berlin dhe Union Berlin u përballen në kuadër të xhiros së 27-të, vetëm e dyta pas rikthimit për shkak të COVID-19. Pjesa e parë ...

Lojërat Olimpike mund të anulohen!
Hertha Berlin ka kaluar në avantazh të dyfishtë ndaj Union Berlinit. Golat i kanë shënuar Ibisevic, Lukebakio dhe Cunha në minutën e 51 respektivisht 52 dhe 61, shkruan GazetaBlic . Ja pamjet nga golat e shënuar VIDEO ...
GazetaBlic | 22-May-2020 22:20
Hertha Berlin ka kaluar në avantazh të dyfishtë ndaj Union Berlinit. Golat i kanë shënuar Ibisevic, Lukebakio dhe Cunha në minutën e 51 respektivisht 52 dhe 61, shkruan GazetaBlic . Ja pamjet nga golat e shënuar VIDEO ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved