ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 04/06/2020 22:45

Budina në Shkodër: Teatri u shkatërrua tinëzisht, ne do ta ringremë tempullin e lirisë

Budina në Shkodër: Teatri u shkatërrua tinëzisht, ne do ta ringremë tempullin e lirisë
Regjisori Edmond Budina ishte i pranishëm këtë të shtunë në Shkodër, pas nismës së Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit për të mbledhur firma për rindërtimin e godinës së Teatrit në çdo qytet të Shqipërisë. Ai tha para ...
VizionPlus | 23-May-2020 19:54
Regjisori Edmond Budina ishte i pranishëm këtë të shtunë në Shkodër, pas nismës së Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit për të mbledhur firma për rindërtimin e godinës së Teatrit në çdo qytet të Shqipërisë. Ai tha para ...

AMT mbledh firmat për rindërtimin e Teatrit edhe në Shkodër
Pas Tiranës dhe Durrësit, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka nisur me mbledhjen e firmave për rindërtimin e Teatrit edhe në qytetin e Shkodrës. Të pranishëm për firmosjen e peticionit janë qytetarë dhe aktorë të Teatrit ...
VizionPlus | 23-May-2020 17:35
Pas Tiranës dhe Durrësit, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka nisur me mbledhjen e firmave për rindërtimin e Teatrit edhe në qytetin e Shkodrës. Të pranishëm për firmosjen e peticionit janë qytetarë dhe aktorë të Teatrit ...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit vijon turin në Shkodër, mbledh firmat për peticionin
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit pas Tiranës, Durrës vijon në Shkodër me protesta sensibilizuese për të mbledhur firma për peticionin. Ky është qyteti i tretë ku ndalet Aleanca, ndërkohë që të dielën u shemb godina e ...
Telegraf | 23-May-2020 17:26
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit pas Tiranës, Durrës vijon në Shkodër me protesta sensibilizuese për të mbledhur firma për peticionin. Ky është qyteti i tretë ku ndalet Aleanca, ndërkohë që të dielën u shemb godina e ...

Shkodra, Teatri ‘Migjeni’, mirëpresin sot protestën për Teatrin Kombëtar
Me thirrjen “Duam Drejtësi”, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar do të zhvillojë sot në orën 13:00, protestën e radhës në Shkodër, përballë Teatrit Migjeni. “Të shtunën Shkodra na mirëpret. Protestë, – njofton ...
Telegraf | 23-May-2020 08:51
Me thirrjen “Duam Drejtësi”, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar do të zhvillojë sot në orën 13:00, protestën e radhës në Shkodër, përballë Teatrit Migjeni. “Të shtunën Shkodra na mirëpret. Protestë, – njofton ...

Robert Budina kërcënon Ramën: Do t’i sjellim njerëzit para shtëpisë dhe Kryeministrisë zoti rrugaç!
Robert Budina ka mbajtur fjalën para protestuesve të mbledhur sot për të kundërshtuar nisjen e punimeve për teatrin e ri. Budina iu drejtua kryeministrit Rama duke e cilësuar këtë të fundit si “rrugaç”. Regjisori ...
GazetaTema | 22-May-2020 21:10
Robert Budina ka mbajtur fjalën para protestuesve të mbledhur sot për të kundërshtuar nisjen e punimeve për teatrin e ri. Budina iu drejtua kryeministrit Rama duke e cilësuar këtë të fundit si “rrugaç”. Regjisori ...

Peticioni për teatrin, aleanca mbledh firma në Shkodër
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit pas Tiranës dhe Durrësit, tashmë ka shkuar në Shkodër për të mbledhur firmat për peticionin. Kujtojmë se një javë më parë, u shemb Teatri Kombëtar në Tiranë. Aleanca kërkon rindërtimin e ...
Lapsi | 23-May-2020 19:23
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit pas Tiranës dhe Durrësit, tashmë ka shkuar në Shkodër për të mbledhur firmat për peticionin. Kujtojmë se një javë më parë, u shemb Teatri Kombëtar në Tiranë. Aleanca kërkon rindërtimin e ...

Aleanca mban protestën e 3-të tek Teatri, 90 minuta dhe asnjë incident, rezistenca vijon
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit zhvilloi sot protestën e 3-të e cila zgjati më pak se të tjerat, rreth 90 minuta dhe për herë të parë nuk pati as edhe një incident mes protestuesve dhe policëve. Kjo ishte një protestë e ...
Telegraf | 22-May-2020 22:14
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit zhvilloi sot protestën e 3-të e cila zgjati më pak se të tjerat, rreth 90 minuta dhe për herë të parë nuk pati as edhe një incident mes protestuesve dhe policëve. Kjo ishte një protestë e ...

Aleanca mban protestën e 3-të tek Teatri, 90 minuta dhe asnjë incident, rezistenca vijon (FOTO)
TIRANA Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit zhvilloi sot protestën e 3-të e cila zgjati më pak se të tjerat, rreth 90 minuta dhe për herë të parë nuk pati as edhe një incident mes protestuesve dhe policëve. Kjo ishte një ...
BalkanWeb | 22-May-2020 20:38
TIRANA Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit zhvilloi sot protestën e 3-të e cila zgjati më pak se të tjerat, rreth 90 minuta dhe për herë të parë nuk pati as edhe një incident mes protestuesve dhe policëve. Kjo ishte një ...

Budina në Shkodër: Teatrin do t’a rikthejmë siç ishte
TIRANË, 23 maj/MEDIAL/ – Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit u ndal sot në Shkodër për të mbledhur firma për peticionin që të rindërtohet Teatri Kombëtar. Në fjalën e tij regjisori Robert Budina,tha se “për ta rikthyer ...
Medial | 23-May-2020 20:40
TIRANË, 23 maj/MEDIAL/ – Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit u ndal sot në Shkodër për të mbledhur firma për peticionin që të rindërtohet Teatri Kombëtar. Në fjalën e tij regjisori Robert Budina,tha se “për ta rikthyer ...

Robert Budina paralajmëron Ramën: Kujton se duke mbledhur partitë bën lojëra politike për Teatrin, por ne ta sjellim popullin në shtëpi
Regjisori Robert Budina ka qenë i ashpër sot ndaj kryeministrin Rama duke e paralajmëruar që mos bëjë lojëra politike me Teatrin pasi do i çojë popullin në shtëpi. Budina tha se Rama sot se po fton partitë por sipas tij ...
BalkanWeb | 22-May-2020 20:28
Regjisori Robert Budina ka qenë i ashpër sot ndaj kryeministrin Rama duke e paralajmëruar që mos bëjë lojëra politike me Teatrin pasi do i çojë popullin në shtëpi. Budina tha se Rama sot se po fton partitë por sipas tij ...

Budina: Teatri dëshmori i parë simbolik i demokracisë, simbol i protestës
LajmiFundit, Portal me Lajmet e fundit nga Shqiperia Budina: Teatri dëshmori i parë simbolik i demokracisë, simbol i protestës Regjisori Robert Budina ka folur para qytetarëve që e pritën së Shkodër për të firmosur ...
Lajmi i Fundit | 23-May-2020 19:11
LajmiFundit, Portal me Lajmet e fundit nga Shqiperia Budina: Teatri dëshmori i parë simbolik i demokracisë, simbol i protestës Regjisori Robert Budina ka folur para qytetarëve që e pritën së Shkodër për të firmosur ...

Aleanca për Teatrin në Shkodër: Kemi përdorur gjuhën e kulturës e jo të armës
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit është në Shkodër në oborrin e “Teatrit Migjeni”.Ashtu siç edhe e kishin paralajmëruar, aksioni i tyre do të shtrihet në gjithë Shqipërinë dhe në Shkodër po mblidhen firma për rindërtimin ...
Politiko | 23-May-2020 18:01
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit është në Shkodër në oborrin e “Teatrit Migjeni”.Ashtu siç edhe e kishin paralajmëruar, aksioni i tyre do të shtrihet në gjithë Shqipërinë dhe në Shkodër po mblidhen firma për rindërtimin ...

Durrës/ Mbledhja e firmave për rindërtimin e Teatrit Kombëtar, procedohen penalisht dy organizatorët
DURRËS – Janë proceduar penalisht në gjendje të lirë, 2 organizatorë të tubimit të një grupi qytetarësh në Durrës të cilët kanë mbledhur firma për rindërtimin e Teatrit Kombëtar.
Top Channel | 22-May-2020 20:02
DURRËS – Janë proceduar penalisht në gjendje të lirë, 2 organizatorë të tubimit të një grupi qytetarësh në Durrës të cilët kanë mbledhur firma për rindërtimin e Teatrit Kombëtar.

Peticioni për Teatrin/ Ervin Goci: Sot në Durrës brenda një ore mblodhëm gjashtë mijë firma, nesër në Shkodër
Pedagogu Ervin Goci, gjatë fjalës së mbajtur sot tek protesta e Teatrit në Tiranë, ka thënë se në Durrës janë mbledhur mbi 6 mijë firma për peticionin për rindërtimin e Teatrit. Goci thotë se, nesër do të vijohet në ...
Telegraf | 22-May-2020 20:38
Pedagogu Ervin Goci, gjatë fjalës së mbajtur sot tek protesta e Teatrit në Tiranë, ka thënë se në Durrës janë mbledhur mbi 6 mijë firma për peticionin për rindërtimin e Teatrit. Goci thotë se, nesër do të vijohet në ...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit mbledh firmat për peticionin në Shkodër
LajmiFundit, Portal me Lajmet e fundit nga Shqiperia Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit mbledh firmat për peticionin në Shkodër Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit pas Tiranës, Durrës vijon në Shkodër me protesta ...
Lajmi i Fundit | 23-May-2020 17:32
LajmiFundit, Portal me Lajmet e fundit nga Shqiperia Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit mbledh firmat për peticionin në Shkodër Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit pas Tiranës, Durrës vijon në Shkodër me protesta ...

Robert Budina paralajmëron Ramën: Kujton se duke mbledhur partitë bën lojëra politike për Teatrin, por ne ta sjellim popullin në shtëpi
Regjisori Robert Budina ka qenë i ashpër sot ndaj kryeministrin Rama duke e paralajmëruar që mos bëjë lojëra politike me Teatrin pasi do i çojë popullin në shtëpi. Budina tha se Rama sot se po fton partitë por sipas tij ...
Telegraf | 22-May-2020 20:30
Regjisori Robert Budina ka qenë i ashpër sot ndaj kryeministrin Rama duke e paralajmëruar që mos bëjë lojëra politike me Teatrin pasi do i çojë popullin në shtëpi. Budina tha se Rama sot se po fton partitë por sipas tij ...

‘Me dorë të hekurt si Vladimir Putin’, aktivistët e Teatrit Kombëtar protestojnë në Durrës
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Grupimi i artistëve dhe aktivistëve kundër shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar protestoi pasditen e së premtes në ...
Reporter | 23-May-2020 11:04
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Grupimi i artistëve dhe aktivistëve kundër shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar protestoi pasditen e së premtes në ...

“Ti ke shembur Teatrin në mendje, por jo në zemrat tona”/ Budina-Ramës: Kujton se duke mbledhur partitë bën lojëra politike, por ne ta sjellim popullin në shtëpi
Regjisori Robert Budina ka qenë i ashpër sot ndaj kryeministrin Rama duke e paralajmëruar që mos bëjë lojëra politike me Teatrin pasi do i çojë popullin në shtëpi. ”Zoti rrugaç. Ti ke shembur Teatrin në mendje, por jo ...
Standard | 23-May-2020 00:35
Regjisori Robert Budina ka qenë i ashpër sot ndaj kryeministrin Rama duke e paralajmëruar që mos bëjë lojëra politike me Teatrin pasi do i çojë popullin në shtëpi. ”Zoti rrugaç. Ti ke shembur Teatrin në mendje, por jo ...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit sërish në protestë: SPAK të veprojë menjëherë (FOTO)
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit zhvilloi një protestë në hyrje të pedonales. Pas protestës në Durrës, ku u mblodhën edhe firma për të ndërtuar teatrin aty ku ishte dhe sic ishte artistët u zhvendosën sërish në Tiranë. ...
Lapsi | 22-May-2020 20:41
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit zhvilloi një protestë në hyrje të pedonales. Pas protestës në Durrës, ku u mblodhën edhe firma për të ndërtuar teatrin aty ku ishte dhe sic ishte artistët u zhvendosën sërish në Tiranë. ...

Aleanca mban protestën e 3-të te Teatri, 90 minuta pa incidente
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit zhvilloi sot protestën e 3-të e cila zgjati më pak se të tjerat, rreth 90 minuta dhe për herë të parë nuk pati as edhe një incident mes protestuesve dhe policëve. Kjo ishte një protestë e ...
Illyriapress | 22-May-2020 21:57
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit zhvilloi sot protestën e 3-të e cila zgjati më pak se të tjerat, rreth 90 minuta dhe për herë të parë nuk pati as edhe një incident mes protestuesve dhe policëve. Kjo ishte një protestë e ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved