ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 31/05/2020 09:09

COVID-19, 5.2 milionë të prekur nga infeksioni në mbarë botën

COVID-19, 5.2 milionë të prekur nga infeksioni në mbarë botën
Të shtunën në të gjithë botën u regjistruan më shumë se 5.2 milionë të infektuar nga COVID-19 dhe më shumë se 338 mijë të vdekur. SHBA vazhdon të mbetet epiqendra e infeksionit me 1.6 milionë raste ndjekur nga Rusia me ...
GazetaTema | 23-May-2020 18:47
Të shtunën në të gjithë botën u regjistruan më shumë se 5.2 milionë të infektuar nga COVID-19 dhe më shumë se 338 mijë të vdekur. SHBA vazhdon të mbetet epiqendra e infeksionit me 1.6 milionë raste ndjekur nga Rusia me ...

Amerika Jugore, epiqendra e re e pandemisë me koronavirus
Amerika Jugore është kthyer në epiqendër të pandemisë me koronavirus, me Brazilin e goditur më së keqi në këtë rajon, ndërkohë që po rriten rastet edhe në disa shtete afrikane që kanë pasur deri më tani numër të vogël ...
VizionPlus | 23-May-2020 09:54
Amerika Jugore është kthyer në epiqendër të pandemisë me koronavirus, me Brazilin e goditur më së keqi në këtë rajon, ndërkohë që po rriten rastet edhe në disa shtete afrikane që kanë pasur deri më tani numër të vogël ...

Brazili, vendi i tretë më i prekur në botë nga koronavirusi
Qindra varre masive janë gërmuar në Brazil ndërsa vendi regjistroi 21.111 vdekje nga koronavirusi ditën e djeshme. Brazili ka pasur më shumë se 330,000 të prekur, duke e bërë atë vendin e tretë të prekur në botë dhe i ...
Shenja | 23-May-2020 22:46
Qindra varre masive janë gërmuar në Brazil ndërsa vendi regjistroi 21.111 vdekje nga koronavirusi ditën e djeshme. Brazili ka pasur më shumë se 330,000 të prekur, duke e bërë atë vendin e tretë të prekur në botë dhe i ...

Brazili, vendi i tretë më i prekur në botë nga koronavirusi
Qindra varre masive janë gërmuar në Brazil ndërsa vendi regjistroi 21.111 vdekje nga koronavirusi ditën e djeshme. Brazili ka pasur më shumë se 330,000 të prekur, duke e bërë atë vendin e tretë të prekur në botë dhe i ...
TetovaSot | 23-May-2020 20:20
Qindra varre masive janë gërmuar në Brazil ndërsa vendi regjistroi 21.111 vdekje nga koronavirusi ditën e djeshme. Brazili ka pasur më shumë se 330,000 të prekur, duke e bërë atë vendin e tretë të prekur në botë dhe i ...

Brazili, vendi i tretë më i prekur në botë nga koronavirusi
Qindra varre masive janë gërmuar në Brazil ndërsa vendi regjistroi 21.111 vdekje nga koronavirusi ditën e djeshme. Brazili ka pasur më shumë se 330,000 të prekur, duke e bërë atë vendin e tretë të prekur në botë dhe i ...
Gazeta Express | 23-May-2020 19:25
Qindra varre masive janë gërmuar në Brazil ndërsa vendi regjistroi 21.111 vdekje nga koronavirusi ditën e djeshme. Brazili ka pasur më shumë se 330,000 të prekur, duke e bërë atë vendin e tretë të prekur në botë dhe i ...

COVID-19, 5.2 milionë të prekur nga infeksioni në mbarë botën
Të shtunën në të gjithë botën u regjistruan më shumë se 5.2 milionë të infektuar nga COVID-19 dhe më shumë se 338 mijë të vdekur. SHBA vazhdon të mbetet epiqendra e infeksionit me 1.6 milionë raste ndjekur nga Rusia me ...
Arbresh | 23-May-2020 16:18
Të shtunën në të gjithë botën u regjistruan më shumë se 5.2 milionë të infektuar nga COVID-19 dhe më shumë se 338 mijë të vdekur. SHBA vazhdon të mbetet epiqendra e infeksionit me 1.6 milionë raste ndjekur nga Rusia me ...

KOVID-19, 5.2 milionë të prekur nga infeksioni në mbarë botën
SHBA vazhdon të mbetet epiqendra e infeksionit me 1.6 milionë raste ndjekur nga Rusia me rreth 336 mijë të infektuar. Sipas drejtorit të programit për emergjencat në OBSH, Michael Ryan, në një farë mënyre Amerika e ...
Lajminet | 23-May-2020 15:48
SHBA vazhdon të mbetet epiqendra e infeksionit me 1.6 milionë raste ndjekur nga Rusia me rreth 336 mijë të infektuar. Sipas drejtorit të programit për emergjencat në OBSH, Michael Ryan, në një farë mënyre Amerika e ...

COVID-19, 5.2 milionë të prekur nga infeksioni në mbarë botën
Të shtunën në të gjithë botën u regjistruan më shumë se 5.2 milionë të infektuar nga COVID-19 dhe më shumë se 338 mijë të vdekur. SHBA vazhdon të mbetet epiqendra e infeksionit me 1.6 milionë raste ndjekur nga Rusia me ...
Zeri Amerikes | 23-May-2020 15:33
Të shtunën në të gjithë botën u regjistruan më shumë se 5.2 milionë të infektuar nga COVID-19 dhe më shumë se 338 mijë të vdekur. SHBA vazhdon të mbetet epiqendra e infeksionit me 1.6 milionë raste ndjekur nga Rusia me ...

Paralajmëron OBSH: Kjo është epiqendra e re e përhapjes së koronavirusit
Amerika Jugore është kthyer në epiqendër të pandemisë me koronavirus, me Brazilin e goditur më së keqi në këtë rajon, ndërkohë që po rriten rastet edhe në disa shtete afrikane që kanë pasur deri më tani numër të vogël ...
BalkanWeb | 22-May-2020 22:35
Amerika Jugore është kthyer në epiqendër të pandemisë me koronavirus, me Brazilin e goditur më së keqi në këtë rajon, ndërkohë që po rriten rastet edhe në disa shtete afrikane që kanë pasur deri më tani numër të vogël ...

ShBA-ja ia kërkon OBSh-së hetimin e menjëhershëm të burimit të virusit
Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë bërë thirrje të premten Organizatës Botërore të Shëndetësisë që t’i fillojë menjëherë hetimet për evidentimin e burimit të koronavirusit të ri, si dhe për përgjigjen e saj ndaj ...
Shenja | 23-May-2020 09:52
Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë bërë thirrje të premten Organizatës Botërore të Shëndetësisë që t’i fillojë menjëherë hetimet për evidentimin e burimit të koronavirusit të ri, si dhe për përgjigjen e saj ndaj ...

ShBA-ja ia kërkon OBSh-së hetimin e menjëhershëm të burimit të virusit
Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë bërë thirrje të premten Organizatës Botërore të Shëndetësisë që t’i fillojë menjëherë hetimet për evidentimin e burimit të koronavirusit të ri, si dhe për përgjigjen e saj ndaj ...
EkonomiaOnline | 23-May-2020 09:43
Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë bërë thirrje të premten Organizatës Botërore të Shëndetësisë që t’i fillojë menjëherë hetimet për evidentimin e burimit të koronavirusit të ri, si dhe për përgjigjen e saj ndaj ...

Epiqendra e re e epidemisë/ Virusi “zhvendoset” në Amerikën e Jugut”
Amerika e Jugut po kthehet me shpejtësi në epiqendrën e re të koronavirusit pasi numrat e përditëshëm të infektimeve dhe vdekjeve atje, sa vjen e shtohen. Brazili është deri tani më i godituri, me mbi 300.000 raste e ...
Medial | 23-May-2020 07:09
Amerika e Jugut po kthehet me shpejtësi në epiqendrën e re të koronavirusit pasi numrat e përditëshëm të infektimeve dhe vdekjeve atje, sa vjen e shtohen. Brazili është deri tani më i godituri, me mbi 300.000 raste e ...

Amerika Jugore është epiqendra e re e koronavirusit në botë
“Në një mënyrë, Amerika Jugore është kthyer në epiqendrën e re të përhapjes së sëmundjes”, ka thënë eksperti për emergjenca në OBSH, mjeku Mike Ryan, duke teksa ka shtuar se Brazili “është qartësisht vendi më i prekur”. ...
Lajminet | 22-May-2020 22:52
“Në një mënyrë, Amerika Jugore është kthyer në epiqendrën e re të përhapjes së sëmundjes”, ka thënë eksperti për emergjenca në OBSH, mjeku Mike Ryan, duke teksa ka shtuar se Brazili “është qartësisht vendi më i prekur”. ...

Amerika Jugore është epiqendra e re e pandemisë me koronavirus në botë
Amerika Jugore është kthyer në epiqendër të pandemisë me koronavirus, me Brazilin e goditur më së keqi në këtë rajon, ndërkohë që po rriten rastet edhe në disa shtete afrikane që kanë pasur deri më tani numër të vogël ...
Gazeta Express | 22-May-2020 22:42
Amerika Jugore është kthyer në epiqendër të pandemisë me koronavirus, me Brazilin e goditur më së keqi në këtë rajon, ndërkohë që po rriten rastet edhe në disa shtete afrikane që kanë pasur deri më tani numër të vogël ...

Ky vend është epiqendra e re e pandemisë me koronavirus
Amerika Jugore është kthyer në epiqendër të pandemisë me koronavirus, me Brazilin e goditur më së keqi në këtë rajon, ndërkohë që po rriten rastet edhe në disa shtete afrikane që kanë pasur deri më tani numër të vogël ...
Medial | 22-May-2020 22:39
Amerika Jugore është kthyer në epiqendër të pandemisë me koronavirus, me Brazilin e goditur më së keqi në këtë rajon, ndërkohë që po rriten rastet edhe në disa shtete afrikane që kanë pasur deri më tani numër të vogël ...

Amerika Jugore, epiqendra e re e pandemisë me koronavirus
Amerika Jugore është kthyer në epiqendër të pandemisë me koronavirus, me Brazilin e goditur më së keqi në këtë rajon, ndërkohë që po rriten rastet edhe në disa shtete afrikane që kanë pasur deri më tani numër të vogël ...
Radio Evropa e Lire | 22-May-2020 22:36
Amerika Jugore është kthyer në epiqendër të pandemisë me koronavirus, me Brazilin e goditur më së keqi në këtë rajon, ndërkohë që po rriten rastet edhe në disa shtete afrikane që kanë pasur deri më tani numër të vogël ...

OKB: Amerika e Jugut është epiqendra e re e pandemisë së COVID-19
Amerika e Jugut është një epiqendër e re e pandemisë së re të koronavirusit, me një situatë veçanërisht alarmante në Brazil, paralajmëroi sot Organizata Botërore e Shëndetësisë. “Amerika e Jugut është bërë një epiqendër ...
TetovaSot | 22-May-2020 22:20
Amerika e Jugut është një epiqendër e re e pandemisë së re të koronavirusit, me një situatë veçanërisht alarmante në Brazil, paralajmëroi sot Organizata Botërore e Shëndetësisë. “Amerika e Jugut është bërë një epiqendër ...

OKB: Amerika e Jugut është epiqendra e re e pandemisë së COVID-19
Amerika e Jugut është një epiqendër e re e pandemisë së re të koronavirusit, me një situatë veçanërisht alarmante në Brazil, paralajmëroi sot Organizata Botërore e Shëndetësisë. “Amerika e Jugut është bërë një epiqendër ...
Gazeta Express | 22-May-2020 21:39
Amerika e Jugut është një epiqendër e re e pandemisë së re të koronavirusit, me një situatë veçanërisht alarmante në Brazil, paralajmëroi sot Organizata Botërore e Shëndetësisë. “Amerika e Jugut është bërë një epiqendër ...

Amerika e Jugut, epiqendra e re e Coronavirusit
Me më shumë se 20.000 persona të vdekur si pasojë e COVID-19, Brazili është bërë vendi i gjashtë në botë për vdekjet nga pandemia. Dhe me shpërthimet e virusit në Meksikë, Kili dhe Peru, tani ka frikë se Amerika Latine ...
EkonomiaOnline | 22-May-2020 09:34
Me më shumë se 20.000 persona të vdekur si pasojë e COVID-19, Brazili është bërë vendi i gjashtë në botë për vdekjet nga pandemia. Dhe me shpërthimet e virusit në Meksikë, Kili dhe Peru, tani ka frikë se Amerika Latine ...

OBSH njofton numrin më të madh të rasteve me koronavirus brenda një dite
Organizata Botërore e Shëndetësisë shprehu shqetësimin të mërkurën në lidhje me rritjen e numrit të rasteve të reja me koronavirusin në vendet e varfëra, ndërsa shumë vende të pasura kanë nisur të lehtësojnë kufizimet. ...
Koha.mk | 21-May-2020 21:22
Organizata Botërore e Shëndetësisë shprehu shqetësimin të mërkurën në lidhje me rritjen e numrit të rasteve të reja me koronavirusin në vendet e varfëra, ndërsa shumë vende të pasura kanë nisur të lehtësojnë kufizimet. ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved