ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/05/2020 21:28

Brazili, vendi i tretë më i prekur në botë nga koronavirusi

Brazili, vendi i tretë më i prekur në botë nga koronavirusi
Qindra varre masive janë gërmuar në Brazil ndërsa vendi regjistroi 21.111 vdekje nga koronavirusi ditën e djeshme. Brazili ka pasur më shumë se 330,000 të prekur, duke e bërë atë vendin e tretë të prekur në botë dhe i ...
TetovaSot | 23-May-2020 20:20
Qindra varre masive janë gërmuar në Brazil ndërsa vendi regjistroi 21.111 vdekje nga koronavirusi ditën e djeshme. Brazili ka pasur më shumë se 330,000 të prekur, duke e bërë atë vendin e tretë të prekur në botë dhe i ...

Brazili, vendi i tretë më i prekur në botë nga koronavirusi
Qindra varre masive janë gërmuar në Brazil ndërsa vendi regjistroi 21.111 vdekje nga koronavirusi ditën e djeshme. Brazili ka pasur më shumë se 330,000 të prekur, duke e bërë atë vendin e tretë të prekur në botë dhe i ...
Gazeta Express | 23-May-2020 19:25
Qindra varre masive janë gërmuar në Brazil ndërsa vendi regjistroi 21.111 vdekje nga koronavirusi ditën e djeshme. Brazili ka pasur më shumë se 330,000 të prekur, duke e bërë atë vendin e tretë të prekur në botë dhe i ...

COVID-19, 5.2 milionë të prekur nga infeksioni në mbarë botën
Të shtunën në të gjithë botën u regjistruan më shumë se 5.2 milionë të infektuar nga COVID-19 dhe më shumë se 338 mijë të vdekur. SHBA vazhdon të mbetet epiqendra e infeksionit me 1.6 milionë raste ndjekur nga Rusia me ...
GazetaTema | 23-May-2020 18:47
Të shtunën në të gjithë botën u regjistruan më shumë se 5.2 milionë të infektuar nga COVID-19 dhe më shumë se 338 mijë të vdekur. SHBA vazhdon të mbetet epiqendra e infeksionit me 1.6 milionë raste ndjekur nga Rusia me ...

Meksika shënon shifrën më të lartë të vdekjeve ditore nga COVID-19
Ministria e Shëndetësisë së Meksikës tha se numri i vdekjeve nga COVID-19 ka arritur në 6.989 me 479 vdekjet e reja të regjistruara në 24 orët e fundit. Gjatë 24 orëve të fundit në Meksikë kanë humbur jetën 479 persona ...
Arbresh | 23-May-2020 17:53
Ministria e Shëndetësisë së Meksikës tha se numri i vdekjeve nga COVID-19 ka arritur në 6.989 me 479 vdekjet e reja të regjistruara në 24 orët e fundit. Gjatë 24 orëve të fundit në Meksikë kanë humbur jetën 479 persona ...

COVID-19, 5.2 milionë të prekur nga infeksioni në mbarë botën
Të shtunën në të gjithë botën u regjistruan më shumë se 5.2 milionë të infektuar nga COVID-19 dhe më shumë se 338 mijë të vdekur. SHBA vazhdon të mbetet epiqendra e infeksionit me 1.6 milionë raste ndjekur nga Rusia me ...
Arbresh | 23-May-2020 16:18
Të shtunën në të gjithë botën u regjistruan më shumë se 5.2 milionë të infektuar nga COVID-19 dhe më shumë se 338 mijë të vdekur. SHBA vazhdon të mbetet epiqendra e infeksionit me 1.6 milionë raste ndjekur nga Rusia me ...

Koronavirusi bën “namin” në Brazil, mbi 1 mijë viktima çdo ditë
Brazili ka regjistruar një numër të madh të rasteve të reja me koronavirus, duke u bërë vendi i dytë në botë me numrin më të madh të infektimeve, pas Shteteve të Bashkuara. Tani, në Brazili ka kaluar Rusinë dhe në këtë ...
VizionPlus | 23-May-2020 14:49
Brazili ka regjistruar një numër të madh të rasteve të reja me koronavirus, duke u bërë vendi i dytë në botë me numrin më të madh të infektimeve, pas Shteteve të Bashkuara. Tani, në Brazili ka kaluar Rusinë dhe në këtë ...

KOVID-19, 5.2 milionë të prekur nga infeksioni në mbarë botën
SHBA vazhdon të mbetet epiqendra e infeksionit me 1.6 milionë raste ndjekur nga Rusia me rreth 336 mijë të infektuar. Sipas drejtorit të programit për emergjencat në OBSH, Michael Ryan, në një farë mënyre Amerika e ...
Lajminet | 23-May-2020 15:48
SHBA vazhdon të mbetet epiqendra e infeksionit me 1.6 milionë raste ndjekur nga Rusia me rreth 336 mijë të infektuar. Sipas drejtorit të programit për emergjencat në OBSH, Michael Ryan, në një farë mënyre Amerika e ...

COVID-19, 5.2 milionë të prekur nga infeksioni në mbarë botën
Të shtunën në të gjithë botën u regjistruan më shumë se 5.2 milionë të infektuar nga COVID-19 dhe më shumë se 338 mijë të vdekur. SHBA vazhdon të mbetet epiqendra e infeksionit me 1.6 milionë raste ndjekur nga Rusia me ...
Zeri Amerikes | 23-May-2020 15:33
Të shtunën në të gjithë botën u regjistruan më shumë se 5.2 milionë të infektuar nga COVID-19 dhe më shumë se 338 mijë të vdekur. SHBA vazhdon të mbetet epiqendra e infeksionit me 1.6 milionë raste ndjekur nga Rusia me ...

Paralajmëron OBSH: Kjo është epiqendra e re e përhapjes së koronavirusit
Amerika Jugore është kthyer në epiqendër të pandemisë me koronavirus, me Brazilin e goditur më së keqi në këtë rajon, ndërkohë që po rriten rastet edhe në disa shtete afrikane që kanë pasur deri më tani numër të vogël ...
BalkanWeb | 22-May-2020 22:35
Amerika Jugore është kthyer në epiqendër të pandemisë me koronavirus, me Brazilin e goditur më së keqi në këtë rajon, ndërkohë që po rriten rastet edhe në disa shtete afrikane që kanë pasur deri më tani numër të vogël ...

Në Brazil rritet numri i të infektuarve me koronavirus
Brazili ka regjistruar një numër të madh të rasteve të reja me koronavirus, duke u bërë vendi i dytë në botë me numrin më të madh të infektimeve, pas Shteteve të Bashkuara. Tani, në Brazili ka kaluar Rusinë dhe në këtë ...
Koha.mk | 23-May-2020 13:01
Brazili ka regjistruar një numër të madh të rasteve të reja me koronavirus, duke u bërë vendi i dytë në botë me numrin më të madh të infektimeve, pas Shteteve të Bashkuara. Tani, në Brazili ka kaluar Rusinë dhe në këtë ...

Amerika Jugore, epiqendra e re e pandemisë me koronavirus
Amerika Jugore është kthyer në epiqendër të pandemisë me koronavirus, me Brazilin e goditur më së keqi në këtë rajon, ndërkohë që po rriten rastet edhe në disa shtete afrikane që kanë pasur deri më tani numër të vogël ...
VizionPlus | 23-May-2020 09:54
Amerika Jugore është kthyer në epiqendër të pandemisë me koronavirus, me Brazilin e goditur më së keqi në këtë rajon, ndërkohë që po rriten rastet edhe në disa shtete afrikane që kanë pasur deri më tani numër të vogël ...

Ky shtet zë vendin e dytë në botë me numrin e rasteve me koronavirus
Me regjistrimin e 20,803 infeksione të reja brenda një dite, Brazili u bë vendi i dytë në botë, më i prekur nga koronavirusi. Deri më tani, më i prekur është São Paulo, ku jetojnë 46 milionë njerëz që ka regjistruar ...
Medial | 23-May-2020 12:40
Me regjistrimin e 20,803 infeksione të reja brenda një dite, Brazili u bë vendi i dytë në botë, më i prekur nga koronavirusi. Deri më tani, më i prekur është São Paulo, ku jetojnë 46 milionë njerëz që ka regjistruar ...

OBSH: Amerika Latine është vatër e re e Kovid-19, rritet numri i të infektuarve edhe në Afrikë
Amerika Latine u bë epiqendra e re e koronavirusit, ndërsa më së shumti është goditur Brazili, derisa po rritet edhe numri i rasteve të vdekjes në disa vende afrikane, të cilat deri tani nuk kanë pasur numër të madh të ...
TetovaSot | 23-May-2020 12:13
Amerika Latine u bë epiqendra e re e koronavirusit, ndërsa më së shumti është goditur Brazili, derisa po rritet edhe numri i rasteve të vdekjes në disa vende afrikane, të cilat deri tani nuk kanë pasur numër të madh të ...

Në Brazil rritet numri i të infektuarve me Coronavirus
Brazili ka regjistruar një numër të madh të rasteve të reja me koronavirus, duke u bërë vendi i dytë në botë me numrin më të madh të infektimeve, pas Shteteve të Bashkuara. Tani, në Brazili ka kaluar Rusinë dhe në këtë ...
EkonomiaOnline | 23-May-2020 11:31
Brazili ka regjistruar një numër të madh të rasteve të reja me koronavirus, duke u bërë vendi i dytë në botë me numrin më të madh të infektimeve, pas Shteteve të Bashkuara. Tani, në Brazili ka kaluar Rusinë dhe në këtë ...

Covid-19 në Brazil, regjistrohen 1.001 viktima brenda një dite
Si pasojë e Covid-19 në Brazil kanë humbur jetën edhe 1.001 persona brenda 24 orëve të fundit. Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë së Brazilit, thuhet se me 1.001 vdekjet e reja në vend ka arritur në 21.048 ...
TetovaSot | 23-May-2020 11:11
Si pasojë e Covid-19 në Brazil kanë humbur jetën edhe 1.001 persona brenda 24 orëve të fundit. Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë së Brazilit, thuhet se me 1.001 vdekjet e reja në vend ka arritur në 21.048 ...

Koronavirusi ‘zhvendoset’ në Brazil, më shumë se 20 mijë të vdekur
Brazili është bërë vendi i gjashtë që regjistron më shumë se 20 mijë viktima nga koronavirusi. Ditën e kaluar autoritetet raportuan për 1.200 të vdekur, një shifër e lartë që nuk ishte regjistruar më parë në Brazil. ...
VizionPlus | 22-May-2020 08:52
Brazili është bërë vendi i gjashtë që regjistron më shumë se 20 mijë viktima nga koronavirusi. Ditën e kaluar autoritetet raportuan për 1.200 të vdekur, një shifër e lartë që nuk ishte regjistruar më parë në Brazil. ...

Në Brazil rritet numri i të infektuarve me koronavirus
Brazili ka regjistruar një numër të madh të rasteve të reja me koronavirus, duke u bërë vendi i dytë në botë me numrin më të madh të infektimeve, pas Shteteve të Bashkuara. Tani, në Brazili ka kaluar Rusinë dhe në këtë ...
Radio Evropa e Lire | 23-May-2020 10:53
Brazili ka regjistruar një numër të madh të rasteve të reja me koronavirus, duke u bërë vendi i dytë në botë me numrin më të madh të infektimeve, pas Shteteve të Bashkuara. Tani, në Brazili ka kaluar Rusinë dhe në këtë ...

Covid-19 në Brazil, regjistrohen 1.001 viktima brenda një dite
Si pasojë e Covid-19 në Brazil kanë humbur jetën edhe 1.001 persona brenda 24 orëve të fundit. Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë së Brazilit, thuhet se me 1.001 vdekjet e reja në vend ka arritur në 21.048 ...
Shprehja | 23-May-2020 10:32
Si pasojë e Covid-19 në Brazil kanë humbur jetën edhe 1.001 persona brenda 24 orëve të fundit. Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë së Brazilit, thuhet se me 1.001 vdekjet e reja në vend ka arritur në 21.048 ...

Covid-19 në Brazil, regjistrohen 1.001 viktima brenda një dite
Si pasojë e Covid-19 në Brazil kanë humbur jetën edhe 1.001 persona brenda 24 orëve të fundit. Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë së Brazilit, thuhet se me 1.001 vdekjet e reja në vend ka arritur në 21.048 ...
Alsat-M | 23-May-2020 10:21
Si pasojë e Covid-19 në Brazil kanë humbur jetën edhe 1.001 persona brenda 24 orëve të fundit. Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë së Brazilit, thuhet se me 1.001 vdekjet e reja në vend ka arritur në 21.048 ...

India shënon rekord të rasteve të reja me Covid-19 për 24 orë
Ministria e Shëndetësisë dhe e Mirëqenies Familjare në Indi njoftoi se në 24 orët e kaluara janë shënuar 6,654 raste të reja të koronavirusit. Kjo është shifra më e lartë ditore që nga fillimi i përhapjes. Kështu, numri ...
Gazeta Express | 23-May-2020 10:12
Ministria e Shëndetësisë dhe e Mirëqenies Familjare në Indi njoftoi se në 24 orët e kaluara janë shënuar 6,654 raste të reja të koronavirusit. Kjo është shifra më e lartë ditore që nga fillimi i përhapjes. Kështu, numri ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved