ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/05/2020 20:19

Autoritetet në vend vlerësojnë se është akoma herët për hapjen e kufijtë

Autoritetet në vend vlerësojnë se është akoma herët për hapjen e kufijtë
Autoritetet në Maqedoninë e Veriut mbeten në qëndrimin se është ende herët për hapjen e kufijve dhe se kur të vijë koha kjo duhet të bëhet në koordinim me shtetet fqinje. Por autoritetet në vendet fqinje nuk pritën ...
Shprehja | 23-May-2020 03:09
Autoritetet në Maqedoninë e Veriut mbeten në qëndrimin se është ende herët për hapjen e kufijve dhe se kur të vijë koha kjo duhet të bëhet në koordinim me shtetet fqinje. Por autoritetet në vendet fqinje nuk pritën ...

A do të mund ta shijojnë këtë vit turistët bregdetin spanjoll?
Spanja, një prej destinacioneve më të famshme për sezonin veror, pritet të hapë kufijtë për turistët e huaj në Korrik. Ministrja e Turizmit, Teresa Ribera, shprehet në një intervistë për Financial Times se prej Korrikut ...
Gazeta Express | 22-May-2020 23:26
Spanja, një prej destinacioneve më të famshme për sezonin veror, pritet të hapë kufijtë për turistët e huaj në Korrik. Ministrja e Turizmit, Teresa Ribera, shprehet në një intervistë për Financial Times se prej Korrikut ...

Autoritetet e Maqedonisë vlerësojnë se është akoma herët për hapjen e kufijtë
Autoritetet në Maqedoninë e Veriut mbeten në qëndrimin se është ende herët për hapjen e kufijve dhe se kur të vijë koha kjo duhet të bëhet në koordinim me shtetet fqinje. Por autoritetet në vendet fqinje nuk pritën ...
Arbresh | 22-May-2020 20:50
Autoritetet në Maqedoninë e Veriut mbeten në qëndrimin se është ende herët për hapjen e kufijve dhe se kur të vijë koha kjo duhet të bëhet në koordinim me shtetet fqinje. Por autoritetet në vendet fqinje nuk pritën ...

Autoritetet e Maqedonisë vlerësojnë se është akoma herët për hapjen e kufijtë
Autoritetet në Maqedoninë e Veriut mbeten në qëndrimin se është ende herët për hapjen e kufijve dhe se kur të vijë koha kjo duhet të bëhet në koordinim me shtetet fqinje. Por autoritetet në vendet fqinje nuk pritën ...
Telegrafi | 22-May-2020 20:27
Autoritetet në Maqedoninë e Veriut mbeten në qëndrimin se është ende herët për hapjen e kufijve dhe se kur të vijë koha kjo duhet të bëhet në koordinim me shtetet fqinje. Por autoritetet në vendet fqinje nuk pritën ...

Bullgaria dhe Serbia hapin kufijtë
Bullgaria ka hequr një ndalim të hyrjes së vizitorëve nga vendet e Bashkimit Evropian dhe atyre të zonës Shengen, tha Ministria e Shëndetësisë bullgare. Në mes të muajit mars vendi anëtar i Bashkimit Evropian ndaloi ...
AlbInfo | 22-May-2020 19:12
Bullgaria ka hequr një ndalim të hyrjes së vizitorëve nga vendet e Bashkimit Evropian dhe atyre të zonës Shengen, tha Ministria e Shëndetësisë bullgare. Në mes të muajit mars vendi anëtar i Bashkimit Evropian ndaloi ...

Qeveria e Maqedonisë së Veriut flet për hapjen e kufijve
Qeveria e Maqedonisë së Veriut po shqyrton masat edhe për hapjen e kufijve, por sipas vlerësimeve të para ende është herët për të ndërmarrë një vendim të tillë. Ky vlerësim vjen nga ministria e shëndetësisë, pasi që sot ...
Ina-Online | 22-May-2020 16:12
Qeveria e Maqedonisë së Veriut po shqyrton masat edhe për hapjen e kufijve, por sipas vlerësimeve të para ende është herët për të ndërmarrë një vendim të tillë. Ky vlerësim vjen nga ministria e shëndetësisë, pasi që sot ...

Maqedonia heziton t’i hapë kufijtë me fqinjët
Autoritetet në Maqedoninë e Veriut mbeten në qëndrimin se është ende herët për hapjen e kufijve dhe se kur të vijë koha kjo duhet të bëhet në koordinim me shtetet fqinje. Por autoritetet në vendet fqinje nuk pritën ...
AlbInfo | 22-May-2020 16:03
Autoritetet në Maqedoninë e Veriut mbeten në qëndrimin se është ende herët për hapjen e kufijve dhe se kur të vijë koha kjo duhet të bëhet në koordinim me shtetet fqinje. Por autoritetet në vendet fqinje nuk pritën ...

Filipçe: Ende është herët për hapjen e kufijve tek ne
Ende është herët për hapjen e kufijve te ne. Konsideroj se duhet të kalojë edhe një periudhë ku do të implementojmë masat tona të lehtësimit. Nevojitet qasje e koordinuar me të gjitha vendet që të bëhet strategji e ...
TetovaSot | 22-May-2020 15:59
Ende është herët për hapjen e kufijve te ne. Konsideroj se duhet të kalojë edhe një periudhë ku do të implementojmë masat tona të lehtësimit. Nevojitet qasje e koordinuar me të gjitha vendet që të bëhet strategji e ...

Filipçe: Ende është herët për hapjen e kufijve tek ne
Ende është herët për hapjen e kufijve te ne. Konsideroj se duhet të kalojë edhe një periudhë ku do të implementojmë masat tona të lehtësimit. Nevojitet qasje e koordinuar me të gjitha vendet që të bëhet strategji e ...
Koha.mk | 22-May-2020 15:52
Ende është herët për hapjen e kufijve te ne. Konsideroj se duhet të kalojë edhe një periudhë ku do të implementojmë masat tona të lehtësimit. Nevojitet qasje e koordinuar me të gjitha vendet që të bëhet strategji e ...

Serbia hap kufijtë pas më shumë se dy muajsh të mbyllur, asnjë kusht për udhëtarët
Qeveria e Serbisë vendosi të enjten për rihapjen kufijve të saj, pasi i kishte mbyllur ato më 15 mars, për të luftuar përhapjen e koronavirusit të ri, që e shkakton sëmundjen COVID-19. Më parë autoritetet serbe ...
BalkanWeb | 21-May-2020 18:47
Qeveria e Serbisë vendosi të enjten për rihapjen kufijve të saj, pasi i kishte mbyllur ato më 15 mars, për të luftuar përhapjen e koronavirusit të ri, që e shkakton sëmundjen COVID-19. Më parë autoritetet serbe ...

Serbia rihap kufijtë, ishin mbyllur që nga 15 marsi
Qeveria e Serbisë vendosi të enjten për rihapjen kufijve të saj, pasi i kishte mbyllur ato më 15 mars, për të luftuar përhapjen e koronavirusit të ri, që e shkakton sëmundjen COVID-19.
Top Channel | 21-May-2020 18:40
Qeveria e Serbisë vendosi të enjten për rihapjen kufijve të saj, pasi i kishte mbyllur ato më 15 mars, për të luftuar përhapjen e koronavirusit të ri, që e shkakton sëmundjen COVID-19.

Filipçe: Ende është herët për hapjen e kufijve tek ne
Shkup, 22 maj 2020 (MEDIAL) – Ende është herët për hapjen e kufijve te ne. Konsideroj se duhet të kalojë edhe një periudhë ku do të implementojmë masat tona të lehtësimit. Nevojitet qasje e koordinuar me të gjitha ...
Medial | 22-May-2020 15:25
Shkup, 22 maj 2020 (MEDIAL) – Ende është herët për hapjen e kufijve te ne. Konsideroj se duhet të kalojë edhe një periudhë ku do të implementojmë masat tona të lehtësimit. Nevojitet qasje e koordinuar me të gjitha ...

Autoritetet në vend vlerësojnë se është akoma herët për hapjen e kufijtë
Autoritetet në Maqedoninë e Veriut mbeten në qëndrimin se është ende herët për hapjen e kufijve dhe se kur të vijë koha kjo duhet të bëhet në koordinim me shtetet fqinje. Por autoritetet në vendet fqinje nuk pritën ...
Republika | 22-May-2020 15:22
Autoritetet në Maqedoninë e Veriut mbeten në qëndrimin se është ende herët për hapjen e kufijve dhe se kur të vijë koha kjo duhet të bëhet në koordinim me shtetet fqinje. Por autoritetet në vendet fqinje nuk pritën ...

Autoritetet në vend vlerësojnë se është akoma herët për hapjen e kufijtë
Autoritetet në Maqedoninë e Veriut mbeten në qëndrimin se është ende herët për hapjen e kufijve dhe se kur të vijë koha kjo duhet të bëhet në koordinim me shtetet fqinje. Por autoritetet në vendet fqinje nuk pritën ...
TetovaSot | 22-May-2020 15:03
Autoritetet në Maqedoninë e Veriut mbeten në qëndrimin se është ende herët për hapjen e kufijve dhe se kur të vijë koha kjo duhet të bëhet në koordinim me shtetet fqinje. Por autoritetet në vendet fqinje nuk pritën ...

Autoritetet në vend vlerësojnë se është akoma herët për hapjen e kufijtë
Autoritetet në Maqedoninë e Veriut mbeten në qëndrimin se është ende herët për hapjen e kufijve dhe se kur të vijë koha kjo duhet të bëhet në koordinim me shtetet fqinje. Por autoritetet në vendet fqinje nuk pritën ...
Alsat-M | 22-May-2020 14:51
Autoritetet në Maqedoninë e Veriut mbeten në qëndrimin se është ende herët për hapjen e kufijve dhe se kur të vijë koha kjo duhet të bëhet në koordinim me shtetet fqinje. Por autoritetet në vendet fqinje nuk pritën ...

Qeveria serbe vendos rihapjen e kufijve
Qeveria e Serbisë vendosi të enjten për rihapjen kufijve të vendit, pasi i kishte mbyllur ato më 15 mars, për të luftuar përhapjen e koronavirusit të ri, që e shkakton sëmundjen COVID-19. Më parë autoritetet serbe ...
VizionPlus | 21-May-2020 18:37
Qeveria e Serbisë vendosi të enjten për rihapjen kufijve të vendit, pasi i kishte mbyllur ato më 15 mars, për të luftuar përhapjen e koronavirusit të ri, që e shkakton sëmundjen COVID-19. Më parë autoritetet serbe ...

Prej sot në Serbi mund të udhëtohet nga Maqedonia por vetëm me test negativ të Covid-19
Nga sot në Serbi mund të udhëtohet nga Maqedonia dhe nga shtetet tjera por vetëm duhet që udhëtarët të kenë bërë testin për Covid-19 dhe i njejti të jetë negativ. Gjithashtu, Serbia ka vendosur që udhëtarët që futen në ...
Televizioni Koha | 22-May-2020 12:14
Nga sot në Serbi mund të udhëtohet nga Maqedonia dhe nga shtetet tjera por vetëm duhet që udhëtarët të kenë bërë testin për Covid-19 dhe i njejti të jetë negativ. Gjithashtu, Serbia ka vendosur që udhëtarët që futen në ...

Prej sot në Serbi mund të udhëtohet nga Maqedonia por vetëm me test negativ të Covid-19
Nga sot në Serbi mund të udhëtohet nga Maqedonia dhe nga shtetet tjera por vetëm duhet që udhëtarët të kenë bërë testin për Covid-19 dhe i njejti të jetë negativ, përcjell Telegrafi Maqedoni. Gjithashtu, Serbia ka ...
Telegrafi | 22-May-2020 08:56
Nga sot në Serbi mund të udhëtohet nga Maqedonia dhe nga shtetet tjera por vetëm duhet që udhëtarët të kenë bërë testin për Covid-19 dhe i njejti të jetë negativ, përcjell Telegrafi Maqedoni. Gjithashtu, Serbia ka ...

Prej sot në Serbi mund të udhëtohet nga Maqedonia por vetëm me test negativ të Covid-19
Nga sot në Serbi mund të udhëtohet nga Maqedonia dhe nga shtetet tjera por vetëm duhet që udhëtarët të kenë bërë testin për Covid-19 dhe i njejti të jetë negativ, përcjell Telegrafi Maqedoni. Gjithashtu, Serbia ka ...
Shenja | 22-May-2020 12:02
Nga sot në Serbi mund të udhëtohet nga Maqedonia dhe nga shtetet tjera por vetëm duhet që udhëtarët të kenë bërë testin për Covid-19 dhe i njejti të jetë negativ, përcjell Telegrafi Maqedoni. Gjithashtu, Serbia ka ...

Londër, karantinë 14-ditore për udhëtarët nga jashtë vendit
Britania e Madhe vendosi që të gjithë udhëtarët që mbërrijnë në vend do të karantinohen për 14 ditë. ”Kjo bëhet për të frenuar përhapjen e koronavirusit të ri”, deklaroi ministri britanik për Irlandën e Veriut, Brandon ...
TetovaSot | 22-May-2020 11:24
Britania e Madhe vendosi që të gjithë udhëtarët që mbërrijnë në vend do të karantinohen për 14 ditë. ”Kjo bëhet për të frenuar përhapjen e koronavirusit të ri”, deklaroi ministri britanik për Irlandën e Veriut, Brandon ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved