ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 31/05/2020 05:20

Amanetin e mban toka – Gëzuar Ditëlindjen Prof. Ernest Koliqi!

Amanetin e mban toka – Gëzuar Ditëlindjen Prof. Ernest Koliqi!
Frank Shkreli 20 Maji (1903) shënon ditëlindjen e Profesor Ernest Koliqit. Gëzuar Ditëlindjen, i dashur Profesor Koliqi! Unë e konsideorj veten të privilegjuar që kam pasur fatin të njihja, megjithëse për një kohë të ...
Illyriapress | 23-May-2020 00:14
Frank Shkreli 20 Maji (1903) shënon ditëlindjen e Profesor Ernest Koliqit. Gëzuar Ditëlindjen, i dashur Profesor Koliqi! Unë e konsideorj veten të privilegjuar që kam pasur fatin të njihja, megjithëse për një kohë të ...

Në ditëlindjen e Ernest Koliqit…
Nga: Visar Zhiti T’rrëzuemin due tá çoj nga balta; due m’u ngjit’ mbi maje t’nalta me shtegtar’qi kerkojn’ Dritën… Ernest Koliqi Shkrimtari Ernest Koliqi ka datëlindjen dhe ka dhe një dramë, të dyja s’kujtohen në ...
Telegrafi | 22-May-2020 17:38
Nga: Visar Zhiti T’rrëzuemin due tá çoj nga balta; due m’u ngjit’ mbi maje t’nalta me shtegtar’qi kerkojn’ Dritën… Ernest Koliqi Shkrimtari Ernest Koliqi ka datëlindjen dhe ka dhe një dramë, të dyja s’kujtohen në ...

Frank Shkreli: Amanetin e mban toka- gëzuar ditëlindjen Prof. Ernest Koliqi
20 Maji (1903) shënon ditëlindjen e Profesor Ernest Koliqit. Gëzuar Ditëlindjen i dashur Profesor Koliqi! Nga Frank Shkreli Ish-Drejtor i VOA-s për Euro-Azinë Unë e konsideroj veten të privilegjuar që kam pasur fatin ...
Telegraf | 21-May-2020 23:11
20 Maji (1903) shënon ditëlindjen e Profesor Ernest Koliqit. Gëzuar Ditëlindjen i dashur Profesor Koliqi! Nga Frank Shkreli Ish-Drejtor i VOA-s për Euro-Azinë Unë e konsideroj veten të privilegjuar që kam pasur fatin ...

Ernest KOLIQI (1903-1975) – personalitet i rrallë i kulturës shqiptare
– homazh në ditëlindjen e tij – Nga Don Lush Gjergji “As zemra s’duhet të punoj vetëm për mua, por për të mirën e popullit tim dhe të atdheut…”. (Ernest Koliqi) Populli, me të drejt thotë: “ Harresa, në disa raste, ...
Illyriapress | 20-May-2020 23:42
– homazh në ditëlindjen e tij – Nga Don Lush Gjergji “As zemra s’duhet të punoj vetëm për mua, por për të mirën e popullit tim dhe të atdheut…”. (Ernest Koliqi) Populli, me të drejt thotë: “ Harresa, në disa raste, ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved