ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/06/2020 14:41

5 ushqimet që njerëzit mbi 50 vjeç duhet të konsumojnë

5 ushqimet që njerëzit mbi 50 vjeç duhet të konsumojnë
Të ushqehesh shëndetshëm është mjaft e rëndësishme, në mënyrë që trupi ynë të marrë proporcionin e duhur të lëndëve ushqyese. Por sipas një studimi të kryer së fundmi, individët që janë mbi moshën 50 vjeç duhet të kenë ...
Koha.mk | 23-May-2020 16:03
Të ushqehesh shëndetshëm është mjaft e rëndësishme, në mënyrë që trupi ynë të marrë proporcionin e duhur të lëndëve ushqyese. Por sipas një studimi të kryer së fundmi, individët që janë mbi moshën 50 vjeç duhet të kenë ...

Ja pse duhet të hani hurma çdo ditë Hurmat janë njëra ndër pemët më të vjetra, të kultivuara nga njeriu. Ja disa nga efektet pozitive të tyre. 1. KUNDËR KAPSLLËKUT Falë efektit të tyre laksativ, hurmat janë të...
Hurmat janë njëra ndër pemët më të vjetra, të kultivuara nga njeriu. Ja disa nga efektet pozitive të tyre. 1. KUNDËR KAPSLLËKUT Falë efektit të tyre laksativ, hurmat janë të dobishme për njerëzit që vuajnë nga ...
Kosova Sot | 23-May-2020 13:32
Hurmat janë njëra ndër pemët më të vjetra, të kultivuara nga njeriu. Ja disa nga efektet pozitive të tyre. 1. KUNDËR KAPSLLËKUT Falë efektit të tyre laksativ, hurmat janë të dobishme për njerëzit që vuajnë nga ...

20:30 Kur ta pini këtë lëng nuk do të keni më kurrë nevojë as për mjek e as për ilaçe Kumbulla është përdorur në...
Kumbulla është përdorur në mjekësi përgjithmonë për të trajtuar një sërë kushtesh “të pafavorshme” siç janë tensioni i lartë i gjakut, verdhëza, ethet, diabeti dhe kapsllëku. Në një nivel ushqyes, kumbullat janë të ...
Kosova Sot | 22-May-2020 22:59
Kumbulla është përdorur në mjekësi përgjithmonë për të trajtuar një sërë kushtesh “të pafavorshme” siç janë tensioni i lartë i gjakut, verdhëza, ethet, diabeti dhe kapsllëku. Në një nivel ushqyes, kumbullat janë të ...

Italianët kanë gjetur një formë të re për të porositur ushqimin në restorante
Nga forcimi i sistemit nervor deri në promovimin e shëndetit të zemrës dhe syve, hurmat kanë një mori përfitimesh të provuara. Andaj, në vend që të kufizoni konsumin tuaj të frutave vetëm në Ramazan, provoni t’i hani ...
GazetaBlic | 21-May-2020 22:53
Nga forcimi i sistemit nervor deri në promovimin e shëndetit të zemrës dhe syve, hurmat kanë një mori përfitimesh të provuara. Andaj, në vend që të kufizoni konsumin tuaj të frutave vetëm në Ramazan, provoni t’i hani ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved