ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 31/05/2020 06:56

Të kesh zili është njerëzore

Të kesh zili është njerëzore
Të kesh zili është njerëzore, të kënaqesh me fatkeqësinë e tjetrit është djallëzore. Arthur Schopenhauer, filozof gjerman. Tags THËNIE
Portalb | 22-May-2020 14:25
Të kesh zili është njerëzore, të kënaqesh me fatkeqësinë e tjetrit është djallëzore. Arthur Schopenhauer, filozof gjerman. Tags THËNIE

Askush s’e ka ushtruar me drejtësi, pushtetin e fituar…
Askush s’e ka ushtruar me drejtësi, pushtetin e fituar me poshtërsi. Publius Cornelius Tacitus, historian dhe politikan romak. Tags THËNIE
Portalb | 21-May-2020 15:45
Askush s’e ka ushtruar me drejtësi, pushtetin e fituar me poshtërsi. Publius Cornelius Tacitus, historian dhe politikan romak. Tags THËNIE

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved