ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/05/2020 22:29

SHBA siguron 300 milionë doza të vaksinës të mundshme kundër COVID-19

SHBA siguron 300 milionë doza të vaksinës të mundshme kundër COVID-19
Shtetet e Bashkuara kanë siguruar gati një të tretën e 1 miliardë dozave të para të planifikuara për vaksinën eksperimentale ndaj COVID-19 të kompanisë “AstraZeneca” duke premtuar deri në 1.2 miliardë dollarë, në një ...
Top Channel | 22-May-2020 19:15
Shtetet e Bashkuara kanë siguruar gati një të tretën e 1 miliardë dozave të para të planifikuara për vaksinën eksperimentale ndaj COVID-19 të kompanisë “AstraZeneca” duke premtuar deri në 1.2 miliardë dollarë, në një ...

Vaksina kundër coronavirusit mund të vijë në kohë rekord
Laboratorët në të gjithë botën janë optimistë se do të jenë gati diku vitin tjetër, diçka që nuk është parë kurrë më parë në historinë e shkencës. Si pjesë e një projekti kërkimor mjekësor pothuajse të pakrahasueshëm ...
Medial | 22-May-2020 16:53
Laboratorët në të gjithë botën janë optimistë se do të jenë gati diku vitin tjetër, diçka që nuk është parë kurrë më parë në historinë e shkencës. Si pjesë e një projekti kërkimor mjekësor pothuajse të pakrahasueshëm ...

Vaksina kundër Coronavirusit mund të zbulohet vitin tjetër
Laboratorët në të gjithë botën janë optimistë se do të jenë gati diku vitin tjetër, diçka që nuk është parë kurrë më parë në historinë e shkencës. Si pjesë e një projekti kërkimor mjekësor pothuajse të pakrahasueshëm ...
EkonomiaOnline | 22-May-2020 16:33
Laboratorët në të gjithë botën janë optimistë se do të jenë gati diku vitin tjetër, diçka që nuk është parë kurrë më parë në historinë e shkencës. Si pjesë e një projekti kërkimor mjekësor pothuajse të pakrahasueshëm ...

SHBA siguron 300 milionë doza të vaksinës së mundshme kundër COVID-19
Shtetet e Bashkuara kanë siguruar gati një të tretën e 1 miliardë dozave të para të planifikuara për vaksinën eksperimentale ndaj COVID-19 të kompanisë “AstraZeneca” duke premtuar deri në 1.2 miliardë dollarë, në një ...
Telegraf | 22-May-2020 16:06
Shtetet e Bashkuara kanë siguruar gati një të tretën e 1 miliardë dozave të para të planifikuara për vaksinën eksperimentale ndaj COVID-19 të kompanisë “AstraZeneca” duke premtuar deri në 1.2 miliardë dollarë, në një ...

Lajm i mirë! SHBA siguron 300 milionë doza të vaksinës së mundshme kundër COVID-19
Shtetet e Bashkuara kanë siguruar gati një të tretën e 1 miliardë dozave të para të planifikuara për vaksinën eksperimentale ndaj COVID-19 të kompanisë “AstraZeneca” duke premtuar deri në 1.2 miliardë dollarë, në një ...
BalkanWeb | 22-May-2020 15:53
Shtetet e Bashkuara kanë siguruar gati një të tretën e 1 miliardë dozave të para të planifikuara për vaksinën eksperimentale ndaj COVID-19 të kompanisë “AstraZeneca” duke premtuar deri në 1.2 miliardë dollarë, në një ...

SHBA ble 400 milion doza të një vaksine koronavirusi që mund të mos ekzistojë kurrë
Edhe pse shpresat e presidentit amerikan Donald Trump që një vaksinë do të ishte e gatshme për përdorim të gjerë deri në fund të vitit nuk ka të ngjarë të bëhet e vërtetë, disa kompani farmaceutike kanë inkurajuar ...
GazetaTema | 22-May-2020 11:44
Edhe pse shpresat e presidentit amerikan Donald Trump që një vaksinë do të ishte e gatshme për përdorim të gjerë deri në fund të vitit nuk ka të ngjarë të bëhet e vërtetë, disa kompani farmaceutike kanë inkurajuar ...

SHBA siguron 300 milionë doza të vaksinës të mundshme kundër COVID-19
Shtetet e Bashkuara kanë siguruar gati një të tretën e 1 miliardë dozave të para të planifikuara për vaksinën eksperimentale ndaj COVID-19 të kompanisë “AstraZeneca” duke premtuar deri në 1.2 miliardë dollarë, në një ...
Zeri Amerikes | 22-May-2020 15:46
Shtetet e Bashkuara kanë siguruar gati një të tretën e 1 miliardë dozave të para të planifikuara për vaksinën eksperimentale ndaj COVID-19 të kompanisë “AstraZeneca” duke premtuar deri në 1.2 miliardë dollarë, në një ...

Universiteti i Oksfordit hyn në fazën e dytë të testimit të vaksinës kundër COVID-19
Ekipi hulumtues i Universitetit të Oksfordit është në partneritet me kompaninë globale biofarmike Astra Zeneca duke tentuar krijimin e vaksinës kundër COVID-19. Një studim i vaksinës për koronavirusin nga Universiteti i ...
Arbresh | 22-May-2020 12:52
Ekipi hulumtues i Universitetit të Oksfordit është në partneritet me kompaninë globale biofarmike Astra Zeneca duke tentuar krijimin e vaksinës kundër COVID-19. Një studim i vaksinës për koronavirusin nga Universiteti i ...

VOA: Këtë verë fillon testimi i vaksinës kundër COVID te 30 mijë vullnetarë në Shtetet e Bashkuara
Vaksina ndaj koronavirusit do të hyjë këtë verë në fazën e testimit masiv tek njerëzit. Departamenti i Shëndetësisë dhe Shërbimeve Njerëzore njoftoi sot arritjen e një marrëveshjeje mes kompanisë AstraZeneca dhe ...
BalkanWeb | 21-May-2020 20:00
Vaksina ndaj koronavirusit do të hyjë këtë verë në fazën e testimit masiv tek njerëzit. Departamenti i Shëndetësisë dhe Shërbimeve Njerëzore njoftoi sot arritjen e një marrëveshjeje mes kompanisë AstraZeneca dhe ...

Këtë verë fillon testimi i vaksinës tek 30 mijë vullnetarë në Shtetet e Bashkuara
Vaksina ndaj koronavirusit do të hyjë këtë verë në fazën e testimit masiv tek njerëzit. Departamenti i Shëndetësisë dhe Shërbimeve Njerëzore njoftoi sot arritjen e një marrëveshjeje mes kompanisë AstraZeneca dhe ...
VizionPlus | 22-May-2020 08:22
Vaksina ndaj koronavirusit do të hyjë këtë verë në fazën e testimit masiv tek njerëzit. Departamenti i Shëndetësisë dhe Shërbimeve Njerëzore njoftoi sot arritjen e një marrëveshjeje mes kompanisë AstraZeneca dhe ...

Universiteti i Oksfordit hyn në fazën e dytë të testimit të vaksinës kundër COVID-19
Një studim i vaksinës për koronavirusin nga Universiteti i Oksfordit është gati të fillojë fazën e tij të ardhshme, duke hyrë në testimet njerëzore që përfshijnë 10.260 pjesëmarrës, tha universiteti në një deklaratë, ...
Lajminet | 22-May-2020 12:29
Një studim i vaksinës për koronavirusin nga Universiteti i Oksfordit është gati të fillojë fazën e tij të ardhshme, duke hyrë në testimet njerëzore që përfshijnë 10.260 pjesëmarrës, tha universiteti në një deklaratë, ...

SHBA porosit 300 milionë doza me vaksina kundër koronavirusit në Oksford
Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të marrin 300 milionë doza të vaksinës kundër koronavirusit nga kompania britanike AstroZeneca, e cila po bashkëpunon me kompaninë Lazio Irbm. Qeveria Johnson siguroi se: “Ne do të ...
VizionPlus | 21-May-2020 21:44
Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të marrin 300 milionë doza të vaksinës kundër koronavirusit nga kompania britanike AstroZeneca, e cila po bashkëpunon me kompaninë Lazio Irbm. Qeveria Johnson siguroi se: “Ne do të ...

Universiteti i Oksfordit: Në shtator gati 400 mln doza vaksine kundër Covid-19
Një lajm i mirë ka ardhur sot nga Universitetit të Oksfordit, i cili ka njoftuar se deri në muaji shtator do të ketë gati 400 milionë doza të vaksinës kundër koronavirusit. Ai ka deklaruar gjithashtu se kapaciteti i saj ...
GazetaTema | 21-May-2020 14:26
Një lajm i mirë ka ardhur sot nga Universitetit të Oksfordit, i cili ka njoftuar se deri në muaji shtator do të ketë gati 400 milionë doza të vaksinës kundër koronavirusit. Ai ka deklaruar gjithashtu se kapaciteti i saj ...

Kompania “Inovio” konfirmon rezultate pozitive për vaksinën kundër koronavirusit
Kompania amerikane e imunoterapisë Inovio tha të mërkurën se vaksina e saj eksperimentale për të parandaluar infeksionin me COVID-19 rezulton se prodhon antitrupa mbrojtëse dhe se nxit reagimin e sistemit imunitar tek ...
GazetaTema | 20-May-2020 20:48
Kompania amerikane e imunoterapisë Inovio tha të mërkurën se vaksina e saj eksperimentale për të parandaluar infeksionin me COVID-19 rezulton se prodhon antitrupa mbrojtëse dhe se nxit reagimin e sistemit imunitar tek ...

SHBA sapo bleu 400 milion doza të një vaksine koronavirusi që mund të mos ekzistojë kurrë
Edhe pse shpresat e presidentit amerikan Donald Trump që një vaksinë do të ishte e gatshme për përdorim të gjerë deri në fund të vitit nuk ka të ngjarë të bëhet e vërtetë, disa kompani farmaceutike kanë inkurajuar ...
ScanTv | 22-May-2020 10:42
Edhe pse shpresat e presidentit amerikan Donald Trump që një vaksinë do të ishte e gatshme për përdorim të gjerë deri në fund të vitit nuk ka të ngjarë të bëhet e vërtetë, disa kompani farmaceutike kanë inkurajuar ...

Viziton fabrikën e Fordit, Trump shfaqet para gazetarëve pa maskë mbrojtëse
Gjatë një vizite në fabrikën e Fordit në Michigan, presidenti amerikan Donald Trump ka refuzuar të bartë maskë mbrojtëse, edhe pse një gjë e tillë është e obligueshme për të gjithë që futen në çfarëdo hapësire publike ...
EkonomiaOnline | 22-May-2020 09:13
Gjatë një vizite në fabrikën e Fordit në Michigan, presidenti amerikan Donald Trump ka refuzuar të bartë maskë mbrojtëse, edhe pse një gjë e tillë është e obligueshme për të gjithë që futen në çfarëdo hapësire publike ...

Lajm fantastik nga Anglia/ 400 milionë doza vaksine për koronavirusin në shtator
Lajme të mira nga Anglia. Kompania ndërkombëtare “Astrazeneca” ka përfunduar marrëveshjet e para për prodhimin e të paktën 400 milion doza të vaksinës së mundshme anti-Covid që po testohet në Oksford. Bëhet e ditur ...
VizionPlus | 21-May-2020 11:25
Lajme të mira nga Anglia. Kompania ndërkombëtare “Astrazeneca” ka përfunduar marrëveshjet e para për prodhimin e të paktën 400 milion doza të vaksinës së mundshme anti-Covid që po testohet në Oksford. Bëhet e ditur ...

Lajme të mira vijnë nga nga Anglia/ 400 milionë doza vaksine për koronavirusin gati në shtator
Lajme të mira vijne nga Anglia ne lidhje me zhvillimet e fundit nga pandeima e covid-19. Kompania ndërkombëtare “Astrazeneca” ka përfunduar marrëveshjet e para për prodhimin e të paktën 400 milion doza të vaksinës së ...
Standard | 22-May-2020 00:34
Lajme të mira vijne nga Anglia ne lidhje me zhvillimet e fundit nga pandeima e covid-19. Kompania ndërkombëtare “Astrazeneca” ka përfunduar marrëveshjet e para për prodhimin e të paktën 400 milion doza të vaksinës së ...

Mjeku shqiptar në Spanjë: Vaksina kundër Covid-19, në fund të vitit
Vaksina kundër COVID-19 pritet jetë gati jo më herët se fundi i këtij viti, siç u shpreh neurokirurgu shqiptar në Madrid, Kita Sallabanda në një intervistë për lajmet e televizionit Klan. “Kam frikë që në muajin Shtator ...
Gazeta Express | 21-May-2020 20:53
Vaksina kundër COVID-19 pritet jetë gati jo më herët se fundi i këtij viti, siç u shpreh neurokirurgu shqiptar në Madrid, Kita Sallabanda në një intervistë për lajmet e televizionit Klan. “Kam frikë që në muajin Shtator ...

Këtë verë fillon testimi i vaksinës tek 30 mijë vullnetarë në Shtetet e Bashkuara
Departamenti i Shëndetësisë dhe Shërbimeve Njerëzore njoftoi sot arritjen e një marrëveshjeje mes kompanisë AstraZeneca dhe Autoritetit për Studimet e Avancuara dhe Zhvillimet Biomjekësore (BARDA), marrëveshje e cila do ...
Lajminet | 21-May-2020 19:33
Departamenti i Shëndetësisë dhe Shërbimeve Njerëzore njoftoi sot arritjen e një marrëveshjeje mes kompanisë AstraZeneca dhe Autoritetit për Studimet e Avancuara dhe Zhvillimet Biomjekësore (BARDA), marrëveshje e cila do ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved